Jump to content

Apple Mac OS X VS Microsoft Windows


AchilleasMac
 Κοινοποίηση

Apple Mac OS X vs Microsoft Windows  

60 members have voted

  1. 1. Apple Mac OS X vs Microsoft Windows

    • Apple Mac OS X
      32
    • Microsoft Windows
      28


Recommended Posts

απλά αναφέρω ότι όποιος λέει ότι τα mac δε ζεσταίνονται (Γιατί πλέον όλα έχουν intel) απλά δεν ξέρει ή δεν έχει mac ;)

 

διαβάστε κανά review για τις φωτιές που βγάζουν τα macbook, mini mac, apple tv...

 

αυτά. ως προς τα πολλαπλά desktops τα τρέχω από το 2002 με την επίσημη εφαρμογή της msft για τα xp. το κακό είναι ότι έχεις μόνο 4. εγώ θα ήθελα τουλάχιστον 8.

 

Εσύ μάλλον μας δουλεύεις. . . Ενα macbook, ένα macbook pro, ένα mini και 2 imac και κανένα δεν είναι ζεστό και μάλιστα ούτε ακούς ανεμιστήρα...προσεξε τι λέω....δεν ακούς τίποτα. Σε ποιες φωτιές αναφέρεσαι??? Εγω βλέπω τον Acer με vistaτου ξαδέρφου μου και τον hp του κολλητού μου na δουλεύει το cooler στο full ακόμα και όταν δεν υπάρχει καμία εφαρμογή ανοιχτή!!! Όσο για το hp που έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με το δικό μου macbook... είναι είναι 2 φορές πιο αργό se bootarisma και εκτέλεση ίδων εφαρμογών π.χ photoshop. Εγώ μιλάω για πράγματα που βλέπω κάθε μέρα ενώ εσύ για μηχανήματα που ούτε έχει πιάσει.

 

Tα πρώτα macbook είχαν "πρόβλημα" με το cooler το οποίο επαιρνε πολλές στροφές ανα σταθερή ώρα όπως κάνουν όλα τα λαπτοπ αλλά λύθηκε σε ενα μήνα με ενα firmware. Πλέον δεν ακούς τίποτα και νομίζεις ότι δεν υπάρχει fan σε σχέση με τους έλικες που ακούς σε όλα τα λαπτοπ :)

Συγκεριμένα το δικό μου το είχα ακούσει να δουλεύει όταν ανοιξα 46 φωτο στο photoshop και τις έκανα αυτόματα resize με μακροεντολή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 259
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιλάς για Intel ή για PowerPC? γιατί στα review άλλα διαβάζω (δλδ ότι έχουν κατακόρυφη αύξηση T σε σχέση με τα PowerPC macs)

 

το compaq μου c2d απλά ΔΕΝ ακούγεται (αν και το τρέχω πάντα στην κλίμακα high performance) και ζεσταίνεται ελάχιστα. όντως πριν 2 χρόνια τα πράγματα ήταν αλλιώς. μήπως όταν έκανες το switch ακόμα τα πισί τρέχανε 98SE? :p

 

αλλά δε νόμιζω ότι η διαφορά μεταξύ MasOSX και windows ανάγεται σε θέματα hardware. γιατί σε ένα macbook μπορείς μπορείς να βάλεις και τα δύο OS οπότε τα mac μπορούν να θεωρηθούν τώρα πια και pc

 

α, από σήμερα αρχίζει η Dell τη διάθεση 2 σταθερών ($899 και $599) και ενός λαπτοπ ($599) με Ubuntu ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μιλάς για Intel ή για PowerPC? γιατί στα review άλλα διαβάζω (δλδ ότι έχουν κατακόρυφη αύξηση T σε σχέση με τα PowerPC macs)

Ίσως. Η μόνη στιγμή πάντως που εγώ άκουσα τους ανεμιστήρες του iMac ήταν όταν έκανα το firmware update.

 

μήπως όταν έκανες το switch ακόμα τα πισί τρέχανε 98SE? :p

Microsoft: Rerelase Windows XP

 

α, από σήμερα αρχίζει η Dell τη διάθεση 2 σταθερών ($899 και $599) και ενός λαπτοπ ($599) με Ubuntu ;)

Καθώς και επιστρέφει η επιλογή να έχεις προεγκατεστημένα τα XP; Ή αυτό έχει επιστρέψει εδώ και καιρό;

Link to comment
Share on other sites

μιλάς για Intel ή για PowerPC? γιατί στα review άλλα διαβάζω (δλδ ότι έχουν κατακόρυφη αύξηση T σε σχέση με τα PowerPC macs)

 

το compaq μου c2d απλά ΔΕΝ ακούγεται (αν και το τρέχω πάντα στην κλίμακα high performance) και ζεσταίνεται ελάχιστα. όντως πριν 2 χρόνια τα πράγματα ήταν αλλιώς. μήπως όταν έκανες το switch ακόμα τα πισί τρέχανε 98SE? :p

 

αλλά δε νόμιζω ότι η διαφορά μεταξύ MasOSX και windows ανάγεται σε θέματα hardware. γιατί σε ένα macbook μπορείς μπορείς να βάλεις και τα δύο OS οπότε τα mac μπορούν να θεωρηθούν τώρα πια και pc

 

α, από σήμερα αρχίζει η Dell τη διάθεση 2 σταθερών ($899 και $599) και ενός λαπτοπ ($599) με Ubuntu ;)

Μιλάω για intel, τα PPC σίγουρα ήταν πιο κρύα...Πάντως ακόμα δεν έχω δει πιο αθόρυβο λαπτοπ από το macbook. Ούτε ανεμιστήρας ούτε σκληρος να γρατζουνάει.

Την Dell την παραδέχομαι με αυτή την κίνηση που κάνει...Έλεος πια με την microsoft. Στην Apple μπορεί να τα ακουμπάμε αλλά αυτό που παίρνουμε δουλεύει τέλεια...Στην Sony γιατί να δώσω 2500 και 3000 ευρό για να πάρω vista home??

Link to comment
Share on other sites

Στην Sony γιατί να δώσω 2500 και 3000 ευρό για να πάρω vista home??

 

Μαζί με ένα κάρο trialware (πως κρατάνε κάτω τις τιμές νομίζετε) και σαράντα CD με drivers κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με ένα κάρο trialware (πως κρατάνε κάτω τις τιμές νομίζετε) και σαράντα CD με drivers κλπ.

υπάρχουν εταιρίες όπως η compaq και η ibm που βάζουν ελάχιστα από αυτά. και τα πιο πολλά είναι της google οπότε καλώς και τα βάζουν.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν εταιρίες όπως η compaq και η ibm που βάζουν ελάχιστα από αυτά. και τα πιο πολλά είναι της google οπότε καλώς και τα βάζουν.

 

και μη τυχόν χάσεις drivers cds και recovery cds, θα σε χρεώσουν έξτρα για να σου στείλουν υλικό που έχεις πληρώσει ήδη μια φορά. ;)

Αυτό που θέλω να πω είναι πως όλες οι εταιρείες έχουν σταβά και ανάποδα, απλώς δεν ξέρω γιατί σας έχει μπει στο μάτι η Apple.

Link to comment
Share on other sites

και να τα χάσεις έχεις 6-9GB στον hdd και κάνεις recovery μέσα σε λίγα λεπτά. ειδικά οι τεχνολογίες thinkvantage της ibm δε παίζονται.

 

στην προηγούμενη comdex, σε μια αίθουσα ο υπεύθυνος της rainbow μίλησε ότι τα aapl έχουν λανσάρουν τεχνολογία "airbag" @ hdd. hello!!! αυτό το έχουν τα ibm χρόνια και τώρα πια όλα τα compaq ;)

 

όσο για τα recovery cds και αν τα χάσεις είναι τελείως γελείο επιχείρημα. αν χάσεις τα κλειδιά σου? τι θα γίνει? αν ξεχάσεις τον κωδικό του λαπτοπ σου? (ωχ ξέχασα τα περισσότερα πια λαπτοπ non-aapl έχουν biometric securty) το ίδιο πράγμα μου λες :)

 

δε φταίει η msft που κάνατε το switch όταν ακόμα παίζαμε το tetris στο gameboy... (πλάκα :lol: ) τα πράγματα από τότε σε θέμα OS και hardware έχουν αλλάξει πολύ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

απλά αναφέρω ότι όποιος λέει ότι τα mac δε ζεσταίνονται (Γιατί πλέον όλα έχουν intel) απλά δεν ξέρει ή δεν έχει mac ;)

 

διαβάστε κανά review για τις φωτιές που βγάζουν τα macbook, mini mac, apple tv...

 

αυτά. ως προς τα πολλαπλά desktops τα τρέχω από το 2002 με την επίσημη εφαρμογή της msft για τα xp. το κακό είναι ότι έχεις μόνο 4. εγώ θα ήθελα τουλάχιστον 8.

για δωσε κανα link..

να μην παρουμε

και φωτια..

εχει πολλη ζεστη εδω..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ένα πρόχειρο πρόχειρο, τελευταίο, για το apple tv πρέπει να είναι στο windows weekly with Paul 10 or 11. ;) (βαριέμαι να τα ακούσω τώρα)

 

για το θέμα: "τα macbook (δεν ξέρω αν όλα το κάνουν) αλλάζουν χρώμα (το πλαστικό) λόγω θερμότητας" στο notebookreview.com . γενικά φαντάζομαι όταν αν googlάρεις κάτι θα βρεις :)

 

http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=macbook+heat&meta=

 

:lol:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα macbook είχαν πρόβλημα με το χρώμα αλλά όχι λόγω θερμότητας όπως θες να πιστεύεις. Η apple τα είχε αντικαταστήσει. όσο για τεχνολογία....δες λίγο στο youtube τι έγινε όταν o steve jobs παρουσίασε τα πρώτα macintosh και το πρώτο mac που ήταν μόνο μια οθόνη και είχε ποντίκι την εποχή που όλοι είχαν μείνει στο dos. Ακόμα και αναγνώριση φωνής είχε και τώρα μας λες για τεχνολογίες που τις εφαρμόζουν όλοι. Πρωτοπορία δεν είναι το βιομετρικό σύστημα...πρωτοπορία είναι να καταφέρει η microsoft να φτοιάξει λειτουργικό που να μην δέχεται κατακραυγή.... googliase η απλά γράψε στο youtube vista και θα δεις την αποδοχή του κόσμου :lol: Το macbook έχει απλά πράγματα όπως το σύστημα με τις κεφαλές που κλειδώνουν όταν πάει να πέσει ή το μαγνητικό φις του φορτιστή που ειδικά το τελευταίο έδειξε την αξία του όταν ειχα μπλεχτεί στα καλώδια....οταν είχε συμβεί κάποτε στον παλιό μου acer απλά έπεσε κάτω :) Ίσως να φαίνεται γελοίο αυτό, δεν το αναφέρω σαν τεχνολογία, απλά σαν κάτι "έξυπνο"

 

Για τα windows έχουν βγει πάρα πολλοί τρόποι να πρακάμπτεται η ασφάλεια τους....για τα mac άραγε υπάρχουν? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Egw pantos apo prosopiki empeiria ta mac einai makran kalitera apo ta pc

Exw ena Vaio VGN-AR11B kai ena mac mini kai to mac mini einai poli poio voliko grigoro kai ta efe tou pragmatika arista;)to aero einai tipota mprosta sta efe tou mac

Kai gw elega oti ta mac einai tpt mprosta sta DINATA pc alla otan ida enan iMac 22'' Epa8a tin plaka mou:DAutos itan o logos pou pira ena mac mini apo periergeia kuriws kai twra dn to apoxorizomai;)I asimvatotita kapoion programatwn einai ontws provlima alla linete me to CrossOver

Gia logous foritotitas kai MONO litourgw to vaio;)

Me tin prwti eukairia omws 8a parw kai ena macbook:D:);):p

Pragmatika opoios dokimasei ta mac kai paei ksana se pc einai san na afinei tin mclaren gia na parei to zastava:lol::X

Min spefsete oti eimai fan twn mac kai ta loipa gt kai egw apo pc ksekinisa

 

Panta Filika

 

Scottas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

α, από σήμερα αρχίζει η Dell τη διάθεση 2 σταθερών ($899 και $599) και ενός λαπτοπ ($599) με Ubuntu ;)

 

Μην χαίρεσαι για τη DELL οτι γυρνάει σε open source γιατι σε ενημερώνω οτι είχε παρακαλέσει παρα πολύ την Apple για να δίνει υπολογιστές με προεγκατεστημένο το OS X αλλα η Apple αρνήθηκε καλώς η κακώς, μες στην πολιτική της να μην δώσει επίσημα το OS X σε PC καλώς η κακώς...

 

Όσο για τα Intel η PowerPC ποια ζεστένονται περισσότερο, τα Intel είναι πολύ πιο κρύα και απορώ πως λέτε το αντίθετο! Είχα iMac G5 και έπιανε 75-80 κελσίου σε High Performance (δεν κάνω πλάκα) και έκανε τρελή φασαρία αλλα όχι τόση πολλή όση έκανε το PC (αθόρυβο κατα τ'άλλα!) του αδερφού μου...

 

Άλλωστε μάλλον ξεχνάτε οτι η αιτία, ή αφορμή κατ'άλλους, που η Apple γύρισει σε Intel ήταν οτι η IBM δεν μπορούσε να κατασκευάσει επεξεργαστή G5 για laptop λόγω απαγορευτικών θερμοκρασιών και κατανάλωσης...Για αυτό τα PowerBook είχαν κολλήσει σε μονούς G4 ενώ τα dektop είχαν φτάσει σε Quad-G5...

 

Το Intel Core Duo iMac που έχω τώρα (περίπου ίδια σχεδίαση με το G5) πιάνει τους μισούς κελσίου και είναι ΤΟΣΟ αθόρυβος που δεν τον έχω ακούσει ούτε την νύχτα! Σε PC για να φτάσεις στα ίδια -db πρέπει να δώσεις 800 ευρώ για το περίφημο αθόρυβο κουτί της Zalman...:lol:

 

Το δε MacBook άμα ζοριστεί ακούγεται λίγο, και ακούγεται περισσότερο όταν διαβάζει/γράφει CD/DVD...

 

Επίσης να αναφέρω το energy loss των PC για τους οικολόγους, το iMac μου έχει πάνω της παναγιάς τα μάτια, κάμερα, bluetooth, airport, οθόνη και μαζι με όλα αυτά καίει το πολύ 180 Watt, ενώ το PC του αδερφού μου που έχει τα μισά καίει 500W (το τροφοδοτικό των 400W που είχε δεν έφτανε φανταστείτε)...

 

Τέλος να δηλώσω οτι δεν έχω τίποτα κατα του open source και οτι επικροτώ αυτες τις προσπάθειες αλλα βάζω σε προτεραιότητα να κάνω την δουλειά μου χωρις πολλα command shells και γρήγορα, ακόμα και αν έτσι ισχυροποιώ το "κεφάλαιο" και ιυοθετώ τον "καπιταλισμό" όπως λένε και οι "κοκκινοι"......Δεν ξέρω αν αισθάνεστε διανοούμενοι όλοι αυτοί που είστε ικανοί να σας σπάσουν τα νεύρα για να έχετε μια no-brand φιλοσοφία...

Ομολογώ πως το kUbuntu που είχα χρησιμοποιήσει ήταν αρκετά καλό αλλα αν υπάρχουν 1000 εφαρμογές για Win, οι ίδιοι είπατε οτι υπάρχουν 100 για OS X, και συμπληρώνω οτι υπάρχουν 10 για linux, οπότε....:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που δεν μου αρέσει στην Apple, είναι η τάση τους προς την "κίτρινη" διαφήμιση. Ένας από τους λόγους που πολλοί αντιδρούν είναι αυτός ακριβώς. Ενώ τα προϊόντα τους είναι πολύ μελετημένα και πολλές φορες συναρπάζουν, ο τρόπος που τα προωθούν κάνει πολλούς να αντιδρούν.

 

, σε μια εποχή που η Apple ήταν ετοιμοθάνατη.

 

Νομίζω ότι η άποψη του εκείνη την εποχή δείχνει πραγματικά έναν άνθρωπο που έχει πάθος γι αυτό που κάνει. Η εξέλιξη της εταιρείας έκτοτε αντικατοπτρίζει την φιλοσοφία του: για να κανεις κάτι καλύτερο, ίσως θα πρέπει πρώτα να σκεφτείς με διαφορετικό τρόπο. Αν το καταφέρεις, ο κόσμος θα το καταλάβει έστω και υποσυνείδητα. Δε χρειάζεται να το διαδώσεις κάνοντας κίτρινη διαφήμιση.

 

Από την άλλη, αυτό που δεν μου αρέσει στην MS είναι ότι έχουν επεκταθεί σε τόσα διαφορετικά προϊόντα, που το αποτέλεσμα είναι μέτριο πολλές φορες.

 

Στη MS τρέχουν για να καλύψουν όλο και περισσότερες ανάγκες, στην Apple για να καλύψουν κάποιες ανάγκες όσο το δυνατόν καλύτερα. Αφού μπορούμε να έχουμε και τα δυο, δε χρειάζεται να βγάλουμε κάποιο νικητή...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Μην χαίρεσαι για τη DELL οτι γυρνάει σε open source γιατι σε ενημερώνω οτι είχε παρακαλέσει παρα πολύ την Apple για να δίνει υπολογιστές με προεγκατεστημένο το OS X αλλα η Apple αρνήθηκε καλώς η κακώς, μες στην πολιτική της να μην δώσει επίσημα το OS X σε PC καλώς η κακώς...

 

Το macosx δεν εχει την δυνατοτητα να υποστηριξει pc. Γιατι νομιζεις οτι τα vista ειναι βαρια και εκαναν ενα αιωνα να τα φτιαξουν? Λογο aero? Καποιοι εκαναν περικομμενες εκδοσεις των vista με το nlite και δεν ειδαν και μεγαλη διαφορα. Τα vista συνολικα εχουν πολλαπλασιο κωδικα απο το macosx και ειναι λογικο να ειναι πιο αργα και ο λογος ειναι η υποστηριξη εκατομμυριων ibm κλωνων.

 

Εκτος και αν η Dell ηθελε δικαιωμα να φτιαχνει κλωνους, αλλα ποιος ο λογος? Να ριξει 100$ την τιμη? Και ποιος δεν θα παρει το apple?

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε ότι μια χαρά το έχουν χακέψει το Χ να τρέχει σε οποιοδήποτε pc. Και η χακιά δεν ήταν ότι άλλαξαν το μισό κώδικα, περισσότερο για να παρακάμψουν τους ελέγχους που έχει ενσωματωμένους για το που εγκαθίσταται, drivers για όσα δεν υποστηρίζει και κάτι άλλα ψιλά.
Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε ότι μια χαρά το έχουν χακέψει το Χ να τρέχει σε οποιοδήποτε pc. Και η χακιά δεν ήταν ότι άλλαξαν το μισό κώδικα, περισσότερο για να παρακάμψουν τους ελέγχους που έχει ενσωματωμένους για το που εγκαθίσταται, drivers για όσα δεν υποστηρίζει και κάτι άλλα ψιλά.

δεν θέλω χακιές. θέλω νόμιμα και σωστά πράγματα. οκ? :)

 

είναι αστείο πουοι μηλάδες τα βάζουν και με τα linux... τι άλλο θα ακούσουμε εδώ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω χακιές. θέλω νόμιμα και σωστά πράγματα. οκ? :)

 

είναι αστείο πουοι μηλάδες τα βάζουν και με τα linux... τι άλλο θα ακούσουμε εδώ.

 

Προσωπικά δεν τα βάζω με το linux, είναι ανώτερο των windows....όλοι το πραδέχονται λίγοι το βάζουν.Σε καθημερίνη χρήση όμως με την ελλειψη εμπορικών προγραμμάτων, λίγους βολεύει....Είναι σταθερό αλλά δύσχρηστο και όπως ένας φίλος είπε πιο πάνω, είναι για πειραματισμούς. Το OSX έχει ως γνώμονα την ευχρηστία. Π.χ μπαίνεις στον πίνακα ελέγχου και δεν κολλάς πουθενά όλα γίνονται με 2 κλικ σε αντίθεση με το χάος του πίνακα ελέγχου των vista. :p Αυτό που πέτυχε η Apple είναι να φτοιάξει έναν ξεχωριστό υπολογιστή με εμφάνιση που ξεχωρίζει, πολύ εύχρηστο και πάνω απ'όλα λειτουργικό και χωρίς να σου βγάζει την πίστη...Είναι μικρή εταίρεια σε σχέση με την microsoft και χωρίς την προώθηση που έχουν άλλοι κατασκευαστές και όμως πουλάει...αν δεν ήταν τόσο καλή κανεις δεν θα έδινε τα λεφτά του σε αυτήν. Χαρακτηριστικό είναι ότι μετά τα vista πολλοί έκαναν switch σε mac....αλήθεια πόσοι άφησαν τα mac για να πάνε σε vista :lol: Nομίζω ότι τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους :X

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι o Jobs στο τιμόνι, δεν βλέπω να τρέχουμε επίσημα osx σε άλλο pc. Δεν είναι καθόλου πρακτικό και καθόλου οικονομικό για τις εταιρείες hardware άλλωστε.

Η Microsoft δεν είναι ηλίθια. Γιατί φτιάχνει λειτουργικά που ζητάνε τα κέρατα τους από resources ενώ θα μπορούσε να "συμμαζέψει" τον κώδικά της και να φτιάξει κατι πολύ πιο ελαφρύ με τα ίδια features? Απλά, γιατί έχει συμφέρον από την υποστήριξη του λειτουργικού της από τους μεγάλους κατασκευαστές hardware (δε μιλάω για εταιρείες που φτιάχνουν pc, αλλά γι αυτές που φτιάχνουν δίσκους, μνήμες, κάρτες) και αυτές με τη σειρά τους υποστηρίζουν την μικρομαλακή. Φανταστήτε να έβγαινα τα αερο με ελάχιστες απαιτήσεις Ρ3 στα 600 και 32ΜΒ ραμ, όπως το beryl. Ποιός θα αγόραζε κάρτα γραφικών? Μνήμη? κανένας.

Την apple δεν την νοιάζει, έχει φτηνό το λειτουργικό αλλά για να το τρέξεις πρέπει να πάρεις hardware apple που σημαίνει ότι ότι χάνει (αν χάνει) από το λειτουργικό, το βγάζει από το hardware. Η microsoft δεν έχει αυτήν την "πολυτέλεια", άρα πρέπει να σπρώξει την πραμάτεια διαφορετικά.

Κανένας δεν είναι άγγελος, όλοι το κέρδος ψάχνουν. Ακόμα και αν πούμε οτι ο Jobs είναι ψυχάκιας και δεν τον νοιάζει, νοιάζει τους μετόχους της apple που τον σούταραν μια φορά, μπορούν να το ξανακάνουν.

Πολύ θα ήθελα πάντως να βγει το OS X για όλα τα pc, τότε θα ήταν πραγματικός πόλεμος. Αλλά όπως είπα και στην αρχή, δεν παίζει. :)

 

edit: Η αλήθεια πάντως για να συνηγορήσω τον tyler είναι ότι ελάχιστοι έχουν κάνει switch από OS X σε windows. Αυτό από μόνο του λέει κάτι... Το λίνουξ άλεξ δεν συγκρίνεται με κανένα από τα 2, είναι μια κατηγορία από μόνο του. Προσωπικά το θεωρώ 2ο καλύτερο λειτουργικό σε desktop χρήση αλλά στον τομέα "ξεζουμίζω και το τελευταίο byte χωρίς να γράφω αηδίες" τύπου .ΝΕΤ είναι πρώτο.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

επιχειρήματα είναι αυτά? δεν είναι chat'n fun εδώ...

 

μου δίνετε να καταλάβω τι σημαίνει μηλάς :p :lol:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...