Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε το v9 τρεχει και linux και εχει τοω 500αρη cpu μια χαρα :D Τι ναβαρχιδα λεγατε το v8?

Επιτελους εβαλαν και καπακι στην usb θυρα + usb 2.0! Τωρα για καμερα 2mp με cmos αισθητηρα δεν θα δουμε και τπτ καλυτερο σε σχεση με τα ηδη υπαρχοντα κινητα..

 

Πολυ χοντρικα τα στοιχεια που κανουν μπαμ στο τηλ. ειναι η εξωτερικη οθονη και το νεο hardware/software. Ολα τα αλλα που διαφημηζουν υπαρχουν ηδη πχ bluetooth printing.

Συμφωνώ με τον Bomber21 γιατί, πολλοί γράφουν άλλα αντί άλλων.

Πιο Πιθανό σενάριο μου φαίνεται το V9 να έχει το κλασσικό μενού του V6 Που είναι Java/linux όχι όμως το καινούριο, με ενσωματωμένο τον επεξεργαστή του E2 του κινητού που ήταν πρωτοπόρος στο νέο Linux, με 208MHZ

Η διαφορά στον επεξεργαστή είναι αμελητέα, ίσως σε κάποια παιγνίδια. Μιλάμε για πανίσχυρους επεξεργαστές. Ο λόγος επιλογής χαμηλότερης συχνότητας ίσως είναι και γιατί ήδη το V9 είναι 3G

Θα μάθουμε

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δε διαβάσω κάτι από τη Mot επίσημα τπτ δε πιστεύω.

 

απλά, το σίγουρο είναι ότι το V9m (EVDO) δε θα τρέχει Linux γιατί ξέρουμε ότι δεν είναι συμβατά με τα προγράμματα της Verizon.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

λέτε να παίρνει τις νέες κάρτες microSDHC των 8 GB?? χλωμό πιστεύω...

 

προσέξατε ότι στο V9m το video είναι QVGA 320x240??? ενώ οι οθόνες 65Κ ???

ποιόν κοροιδεύει η Moto?? :wacko:

 

επίσης το V9 έχει τη μεγαλύτερη μπαταρία των 950 mAh!!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

προσέξατε ότι στο V9m το video είναι QVGA 320x240??? ενώ οι οθόνες 65Κ ???

ποιόν κοροιδεύει η Moto?? :wacko:

Καλα τελειως οτι να ναι :wacko: :wacko: Εντελως αντιφατικα χωρια που το video καλης αναλυσης το στερει απο τα υποτιθεμενα καλα μοντελα της..

Link to comment
Share on other sites

λέτε να παίρνει τις νέες κάρτες microSDHC των 8 GB?? χλωμό πιστεύω...

 

προσέξατε ότι στο V9m το video είναι QVGA 320x240??? ενώ οι οθόνες 65Κ ???

ποιόν κοροιδεύει η Moto?? :wacko:

 

επίσης το V9 έχει τη μεγαλύτερη μπαταρία των 950 mAh!!

για ποιο λόγο κοιτάτε το m? είναι μόνο για την αμερικάνικη αγορά. CDMA. λογικό εκεί να έχουν διαφορετικές (που έχουν) απαιτήσεις.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δηλ.εδω εμεις ειμαστε τα κοροιδα και δεν μας δινουν 320x240 video αναλυση?!
Link to comment
Share on other sites

ίσως να μην μπορούν να το ενσωματώσουν στο Linux UI.Λένε ότι το V8 δεν είναι 3G επειδή δεν μπορούν να ενσωματώσουν την τεχνολογία 3G στο linux UI.
Link to comment
Share on other sites

ίσως να μην μπορούν να το ενσωματώσουν στο Linux UI.Λένε ότι το V8 δεν είναι 3G επειδή δεν μπορούν να ενσωματώσουν την τεχνολογία 3G στο linux UI.

δεν ακούγεται και πολύ περίεργο.

 

το ίδιο πρόβλημα το είχε η msft με τα windows mobile και τα 3G. το έλυσε άμεσα με τα 2005.

 

το ζήτημα είναι ότι αν δεν βγει ενιαία πλατφόρμα για όλη τη σειρά razr 2 τότε δε θα μπορεί εδραιωποιηθεί το linux mobile (τουλάχιστον προς το παρόν).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν ακούγεται και πολύ περίεργο.

 

το ίδιο πρόβλημα το είχε η msft με τα windows mobile και τα 3G. το έλυσε άμεσα με τα 2005.

 

το ζήτημα είναι ότι αν δεν βγει ενιαία πλατφόρμα για όλη τη σειρά razr 2 τότε δε θα μπορεί εδραιωποιηθεί το linux mobile (τουλάχιστον προς το παρόν).

Γενικά θα το έχουν τα 8άρια Z8, V8

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

It's disappointing that Moto made some messaging functions available only on the V8's external display.

 

@ crave.cnet.com

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι νωρίς ακόμα να βγάλουμε συμπέρασμα,οι συσκευές θ'αρχίζουν να κυκλοφορούν από Σεπτέμβριο διεθνώς,οπότε μέχρι τις τελικές εκδόσεις έχουμε καιρό για βελτιώσεις,και λογικά θα υπάρξουν και customized συσκευές και διάφορες ποιότητες κατασκευής ανάλογα την αγορά που απευθύνονται,για το κοστολόγιο.

 

Το μόνο μειονέκτημα στα preview,είναι ότι δεν γίνεται αναφορά για την ποιότητα των οθονών που θα έχουν,ούτε αναφορά για την έλλειψη ραδιοφώνου,γιατί για νέο μοντέλο,είναι πίσω από τον ανταγωνισμό,δεν είναι το παν μόνο το design....

 

Τελος χλωμά φαίνονται όλο και περισσότερο με τις παραλαγές λειτουργικού τα modding :)

Link to comment
Share on other sites

Τελος χλωμά φαίνονται όλο και περισσότερο με τις παραλαγές λειτουργικού τα modding :)

υπάρχει modding και σε linux τηλέφωνα.,και μάλιστα έχεις άπειρες δυνατότητες.:)

Link to comment
Share on other sites

Aναφερεσαι στα νεα Μοτορολα ? γιατι εiχα το V6 και τωρα το V3xx και δεν μπορεις να κανεις τις παρεμβασεις που εκανε κανεις στα πριν V3 και V3X .
Link to comment
Share on other sites

Aναφερεσαι στα νεα Μοτορολα ? γιατι εiχα το V6 και τωρα το V3xx και δεν μπορεις να κανεις τις παρεμβασεις που εκανε κανεις στα πριν V3 και V3X .

αυτά δεν έχουν linunx απόσο ξέρω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Aναφερεσαι στα νεα Μοτορολα ? γιατι εiχα το V6 και τωρα το V3xx και δεν μπορεις να κανεις τις παρεμβασεις που εκανε κανεις στα πριν V3 και V3X .

Στα linux τηλέφωνα αναφερόμουν.

Αλλά και πάλι κάνεις λάθος.Τι δεν μπορείς να κάνεις στο V3xx που μπορούσες στο V3?Εγώ στο V3xx Μου και skin έχω βάλει,και DRM και γραμματοσειρές και τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Στα linux τηλέφωνα αναφερόμουν.

Αλλά και πάλι κάνεις λάθος.Τι δεν μπορείς να κάνεις στο V3xx που μπορούσες στο V3?Εγώ στο V3xx Μου και skin έχω βάλει,και DRM και γραμματοσειρές και τα πάντα.

Κοιτώντας το Z6 με το νέο μενού του V8 ένα μου έρχεται στο μυαλό...

Το V9 που είναι τρίτης γενιάς μάλλον δεν θα το έχει. Εύχομαι για το αντίθετο.

Άψογο το νέο μενού πάντως.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Στα linux τηλέφωνα αναφερόμουν.

Αλλά και πάλι κάνεις λάθος.Τι δεν μπορείς να κάνεις στο V3xx που μπορούσες στο V3?Εγώ στο V3xx Μου και skin έχω βάλει,και DRM και γραμματοσειρές και τα πάντα.

 

Modding για καλυτερες φωτογραφιες ,video,καλυτερες συμβατοτητες,και περισσοτερο ασφαλες λειτουργικο στο ιντερνετ για φλασαρισμα.Ουτε το V3xx ουτε το V6 τα καταφερνουν με το V6 να εχει προβλημα και στο σημα που δεν εχει βελτιωθει ακομα αν ειναι απο λειτουργικο.Αν ειναι ετσι τα νεα Μοτο ,τι να το κανει κανεις το design?

Link to comment
Share on other sites

Modding για καλυτερες φωτογραφιες ,video,καλυτερες συμβατοτητες,και περισσοτερο ασφαλες .Ουτε το V3xx ουτε το V6 τα καταφερνουν με το V6 να εχει προβλημα και στο σημα που δεν εχει βελτιωθει ακομα αν ειναι απο λειτουργικο.Αν ειναι ετσι τα νεα Μοτο ,τι να το κανει κανεις το design?

όλα αυτά τα Mods υπάρχουν στο V3xx/maxx.

Link to comment
Share on other sites

με το V6 να εχει προβλημα και στο σημα που δεν εχει βελτιωθει ακομα αν ειναι απο λειτουργικο.Αν ειναι ετσι τα νεα Μοτο ,τι να το κανει κανεις το design?

 

Ψιλοπροβλήματα στο σήμα υπάρχουν σε όλα τα πρώτα hsdpa κινητά.

Αλλά κοίτα το και k3 που λένε ότι έχει φοβερό σήμα.

Η μοτορόλα το έλυσε αυτό το πρόβλημα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω τι διόρθωσε η Μotorola σε άλλες συσκευές ,αλλά υποτίθεται το V3ΧΧ και Μαχχ είναι οι ναυαρχίδες της,εκτός αν δεν πουλάνε τελικά .

 

Το V3xx είναι κλασεις καλύτερο από το V6,αλλά αν αναφέρεστε όλοι στο σήμα 3G όχι μόνο στο hsdpa που εξαρτατάται βασικά από το δίκτυο,το V6 είναι προβληματικό μάλλον από hardware.Το ίδιο ισχύει και για την οθόνη του που ειναι μέτρια σε σχέση με αλλα και προηγούμενα.

Oσο αφορά τα modding διαφωνώ επίσης.Φτανει κανείς να δει τα ειδικά φορουμ.Για τα νέα κινητά δεν υπάρχει καν υποενότητα ,γιατί οι παρεμβάσεις είναι περιορισμένες.Αυτό τα λέει όλα,χώρια που στις περισσότερες περιπτώσεις σαν βάση πέρνουνε τα προηγούμενα μοντέλα με εξαγωγες αρχείων από τα παλαιοτερα και δοκιμές στα νεα και δεν υποστηρίζονται και 100% απο τα tools προγραμματισμού λόγω Linux.

Οπότε σωστά ανφέρθηκε αν είναι με καλύτερο design να ρίξουμε την συνολική ποιότητα και επιδόσεις ,στα νεα Μοτο, άστα να πάνε:X

Link to comment
Share on other sites

:) Φωτογραφίες: http://www.boygeniusreport.com/gallery

 

 

http://www.boygeniusreport.com/wp-content/gallery/00-single/normal_MotorolaRAZR2.11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...