Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ον: Ναι, κοιτάξτε το πριν το πάρετε.Δυστυχώς πολλά έχουν τζόγο.

2ον:Όλα όσα αναφέρεις είναι κοινά σε όλα τα κινητά εδώ και μερικά χρονάκια

3ον: Καλορίζικο

 

Ούτε το Νokia 6270 που είχα το έκανε αυτό, ούτε και το SE Κ800 του αδερφού μου το κάνει (να μπορείς με μια κίνηση να επιλέγεις πολλούς παραλήπτες και όχι με συνεχόμενη "προσθήκη παραλήπτη". Εσύ σε ποια κινητά αναφέρεσαι;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε το Νokia 6270 που είχα το έκανε αυτό, ούτε και το SE Κ800 του αδερφού μου το κάνει (να μπορείς με μια κίνηση να επιλέγεις πολλούς παραλήπτες και όχι με συνεχόμενη "προσθήκη παραλήπτη". Εσύ σε ποια κινητά αναφέρεσαι;

 

 

Γίνεται . γίνεται.:)

Δεν θυμάμαι ακριβώς πώς(δεν έχω κάποιο k800 μπροστά μου τώρα) αλλά γίνεται σίγουρα και μάλιστα αν θυμάμαι καλά κάνεις tik όποια ονόματα θέλεις από τον τηλεφωνικό κατάλογο.Ψάξε το λίγο.;)

Εκτός από αυτό υπάρχουν και οι ομάδες του τηλ. καταλόγου που μόνο σε αυτό χρησιμεύουν, στην ομαδική αποστολή sms δλδ.

Για το νόκια δεν ξέρω να σου πώ.

 

Όσο για την ομαδική μεταφορά αρχείων από τη μια μνήμη στην άλλη ή τον ένα φάκελο στον άλλο, το πρώτο κινητό μου που είχε παρόμοια δυνατότητα,αν θυμάμαι καλά, ήταν το siemens s55 το 2003.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου εδω και μερικες μερες και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μπορω να πω.Απο εμφανιση ειναι κατα την γνωμη μου το ωραιοτερο ever που εχει κυκλοφορησει αλλα και απο δυνατοτητες ειναι αρκετα καλο.Μια απορεια που εχω ειναι αν βγαινει η ωρα απο την οθονη και πως.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατόχυυς 2 πράγματα.Οι φωτο αν τις εμφανισεις στο pc ειναι καλες?και 2ον το εξωτερικο ηχειο ειναι καθολου δυνατο?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατόχυυς 2 πράγματα.Οι φωτο αν τις εμφανισεις στο pc ειναι καλες?και 2ον το εξωτερικο ηχειο ειναι καθολου δυνατο?

 

οι φωτο ειναι πολυ καλες...

γενικα παντως κι εγω πριν το παρω ζητησα να το ανοιξουν...ειδα οτι δεν ειχε καθολου τζογο, και γενικα ειναι πολυ ποιοτικο...οσο για την μπαταρια εκανα την 1η φορτιση 14 ωρες (σε ολα τα κινητα μου ετσι κανω) και μετα απο 3 μερες ειναι στις 2 γραμμες...ολα καλα λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την μπαταρία υπολογίστε πως σας βγάζει περίπου 3 μέρες με κανονική χρήση και χρήση Bluetooth ακουστικού.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - παιδια συγνωμμη αλλα το U-700 ειναι πιο παλιο απο το U-600 αρα υποδεεστερο ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

το χτυπησα και εγω το κινητακι σε μπλεδακι που μου αρεσε. Ειναι αψογο σε ολα του,το μονο που με παιδεψε λιγο ειναι πως καλω αριθμους πολυ ευκολα κατα λαθος... Μα παρα πολυ ευκολα με τα πληκτρα αφης. Κατα τα αλλα ουτα τζογο ειχε, και το ηχειο του μια χαρα ειναι.Απο το w800 που ειχα δεν φαινεται να μου λειπει κατι, μια απο τα ιδια μου φαινεται, ισως λιγο καλυτερο στα σημεια. Καμερα-οθονη αψογα, γενικα σουπερ.Αν ξερει κανεις μονο πως ενεργοποιουνται οι ρυθμισεις του wap για cosmote ?
make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα και εγώ το κινητάκι αυτό, είναι πολύ καλό και κομψό. Ευτυχώς που δεν μου έχει και τζόγο... Σχετικά με τις ρυθμίσεις wap-mms, είδα οτι υπάρχουν ήδη στο κινητό. Αν πάτε στο ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις σύνδεσης θα τις δείτε εκεί..
Link to comment
Share on other sites

οι φωτο ειναι πολυ καλες...

γενικα παντως κι εγω πριν το παρω ζητησα να το ανοιξουν...ειδα οτι δεν ειχε καθολου τζογο, και γενικα ειναι πολυ ποιοτικο...οσο για την μπαταρια εκανα την 1η φορτιση 14 ωρες (σε ολα τα κινητα μου ετσι κανω) και μετα απο 3 μερες ειναι στις 2 γραμμες...ολα καλα λοιπον...

 

 

 

3 μερες περασαν και εχεις 2 γραμμες??:wacko: :wacko: εμενα δεν κραταει ουτε 2 μερες. στη 1,5 παπαλα .

μερα νυχτα το εχεις???

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει κανεις μονο πως ενεργοποιουνται οι ρυθμισεις του wap για cosmote ?

 

Αν εννοεις πως να ενεργοποιησεις το wap στειλε μηνυμα " WAPA " ΣΤΟ 1651 και θα ενεργοποιηθει αυτοματα μεσα σε 24 ωρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω απογοητευθεί με το U600. Το έχω σχεδόν μία βδομάδα και θα σας πω γιατί:

1) όταν χτυπάει δεν το ακούω, ειδικά όταν το έχω στη τσάντα. Δεν δυναμώνει η φωνή πάνω από το 7;

2)δεν μπορώ να συνηθίσω τα κουμπιά αφής και καμιά φορά κολλάνε. Δεν πιάνουν πάντα. Είναι και λίγο αργό

3) Η φωτογραφική κάνει πόση ώρα να τραβήξει.

4) το Τ9 δεν παραμένει ενεργοποιημένο. Πρέπει κάθε φορά να το βάζω.

5) το ξυπνητήρι γιατί δεν χτυπάει όταν είναι κλειστό;

και όταν το αφήνω ανοικτό για να χτυπήσει, δεν ξαναχτυπάει μετά από λίγο όπως κάνουν τα άλλα κινητά. Πως ρυθμίζεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω απογοητευθεί με το U600. Το έχω σχεδόν μία βδομάδα και θα σας πω γιατί:

1) όταν χτυπάει δεν το ακούω, ειδικά όταν το έχω στη τσάντα. Δεν δυναμώνει η φωνή πάνω από το 7;

2)δεν μπορώ να συνηθίσω τα κουμπιά αφής και καμιά φορά κολλάνε. Δεν πιάνουν πάντα. Είναι και λίγο αργό

3) Η φωτογραφική κάνει πόση ώρα να τραβήξει.

4) το Τ9 δεν παραμένει ενεργοποιημένο. Πρέπει κάθε φορά να το βάζω.

5) το ξυπνητήρι γιατί δεν χτυπάει όταν είναι κλειστό;

και όταν το αφήνω ανοικτό για να χτυπήσει, δεν ξαναχτυπάει μετά από λίγο όπως κάνουν τα άλλα κινητά. Πως ρυθμίζεται αυτό;

 

1) Κατά πάσα πιθανότητα φταίει ο ήχος κλήσης που έχεις βάλει, γιατί το ηχείο του είναι αρκετά ικανοποιητικό. Δοκίμασε κάποιον ήχο από τους προεγκατεστημένους για να δεις ότι τα πάει μια χαρά.

2) Πόσο καιρό το έχεις και δεν μπορείς να τα συνηθίσεις; Αργό σε σχέση με ποιο κινητό;

3) Αργεί λίγο για να εστιάσει.. Είναι μια μικρή θυσία για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

4) Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο, αλλά προσωπικά σε εμένα, το Τ9 αφού το ενεργοποίησα μια φορά δεν ξαναχρειάστηκε να το κάνω.

5) Δεν χτυπάει όταν είναι κλειστό, γιατί έχεις την λειτουργία της "αυτόματης ενεργοποίησης" ανενεργή. (Είναι η τελευταία επιλογή στο μενού της ειδοποίησης) Και για να ξαναχτυπήσει μετα από λίγο, το ρυθμίζεις πάλι στο μενού των ειδοποιήσεων στην "επανάληψη".

 

Μην βγάζεις συμπεράσματα χωρίς να ρίξεις μια τυπική ματιά στο μενού.. Όλα εκεί είναι :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Mόνο ένας είναι εγκατεστημένος. Δεν έχει και τίποτα άλλο μέσα.

3) έχεις δίκιο για το αποτέλεσμα, απλά δεν το χω συνηθίσει.

4) Δεν ξέρω γιατί εμένα δεν μένει ενεργό το Τ9. Οχι μόνο στα μηνύματα αλλά οπουδήποτε (επαφές, ρυθμίσεις, σημειώσεις κ.λπ)

5) Σευχαριστω για τις οδηγίες. Το δοκιμασα κλειστό και χτύπησε. Αλλα δεν ξαναχτύπησε ένω το έβαλα 1Min για δοκιμή.

Μήπως ξέρεις αν ρυθμίζεται η οθόνη να μην είναι πάντα μαύρη αλλά να δείχνει την ώρα τουλάχιστον, όπως τα Ericsson;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,μόλις χτες η κοπέλα μου πήρε αυτο το κινητό και με μια πρόχειρη ματιά έβγαλα τα εξής συμπεράσματα: 1) πιστεύω ότι αν όχι το πιο όμορφο είναι από τα πιο ωραία της αγοράς 2) από τιμή το βρίσκω ελκυστικό 3) τα πλήκτρα αφής όντως θέλουν συνήθεια 4) το μενού το ωρήκα κάπως αργό αλλά ίσως ήταν

η ιδέα μου.Τόσο καιρό μαζεύω λεφτά για το ν95 αλλά μάλλον θα πάρω το u600...και οικονομικό είναι και λειτουργικό απότι λένε οι χρήστες μέχρι τώρα.Καλό μου ακούγεται ότι ωγάζει 2 μέρες η μπαταρία.

Με επιπλέον εφαρμογές τι κάνουμε? Διάβασα σε μια άλλη σελίδα για έναν κωδικό που πατάς και ξεκλειδώνει το java install και όταν το πάρω θα το ψάξω σίγουρα..και κάτι τελευταίο..θέματα μπορεί να πάρει εκτός από το προεπιλεγμένο?

Link to comment
Share on other sites

1) Mόνο ένας είναι εγκατεστημένος. Δεν έχει και τίποτα άλλο μέσα.

3) έχεις δίκιο για το αποτέλεσμα, απλά δεν το χω συνηθίσει.

4) Δεν ξέρω γιατί εμένα δεν μένει ενεργό το Τ9. Οχι μόνο στα μηνύματα αλλά οπουδήποτε (επαφές, ρυθμίσεις, σημειώσεις κ.λπ)

5) Σευχαριστω για τις οδηγίες. Το δοκιμασα κλειστό και χτύπησε. Αλλα δεν ξαναχτύπησε ένω το έβαλα 1Min για δοκιμή.

Μήπως ξέρεις αν ρυθμίζεται η οθόνη να μην είναι πάντα μαύρη αλλά να δείχνει την ώρα τουλάχιστον, όπως τα Ericsson;

 

-Η οθόνη σε κατάσταση αναμονής είναι συνεχώς μαύρη, χωρίς να δείχνει τίποτα (σε διαφορετική περίπτωση θα είχες ακόμα μικρότερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας)

-Για να ξαναχτυπήσει το ξυπνητήρι πρέπει να θέσεις και αριθμό επαναλήψεων (η επιλογή "επανάληψη" που παίρνει τιμές από μία μέχρι δέκα φορές)

-Σε επαφές και σημειώσεις δεν κρατάει το Τ9 ούτε σε μένα.. Μόνο στα μηνύματα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με επιπλέον εφαρμογές τι κάνουμε? Διάβασα σε μια άλλη σελίδα για έναν κωδικό που πατάς και ξεκλειδώνει το java install και όταν το πάρω θα το ψάξω σίγουρα..και κάτι τελευταίο..θέματα μπορεί να πάρει εκτός από το προεπιλεγμένο?

 

Για τις εφαρμογές : Got a tip on another forum how to install Java apps and games without having to use WAP:

 

1. Transfer the .jad and .jar files to the phones memory to the 'Other Files' folder.

You can transfer the files from Samsung PC Studio's 'Phone Explorer', or just transfer it straight to the memory card and move it to 'Other Files' from the phone's menu.

If you don't have a .jad file, you can download 'Jad Maker' (google) and make a new one.

 

2. Exit all menus and type in this code: *#9998*4678255#.

You should now get a 'Activated' message. Java install is enabled.

 

3. Go to the 'Other Files' folder and select the .jad file (should be 1kb).

Press 'Options' (left touch key) and you should get a 'Do you want to install' question.

Press 'Yes' to install.

 

4. To deactivate Java install, simply type the same code again.

You should now get a 'Deactivated' message.

 

(υπάρχει και σε μερικές σελίδες πιο πίσω)

 

Και από θέματα, ατύχησες.. Η αυτό η κανένα!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές : Got a tip on another forum how to install Java apps and games without having to use WAP:

 

1. Transfer the .jad and .jar files to the phones memory to the 'Other Files' folder.

You can transfer the files from Samsung PC Studio's 'Phone Explorer', or just transfer it straight to the memory card and move it to 'Other Files' from the phone's menu.

If you don't have a .jad file, you can download 'Jad Maker' (google) and make a new one.

 

2. Exit all menus and type in this code: *#9998*4678255#.

You should now get a 'Activated' message. Java install is enabled.

 

3. Go to the 'Other Files' folder and select the .jad file (should be 1kb).

Press 'Options' (left touch key) and you should get a 'Do you want to install' question.

Press 'Yes' to install.

 

4. To deactivate Java install, simply type the same code again.

You should now get a 'Deactivated' message.

 

(υπάρχει και σε μερικές σελίδες πιο πίσω)

 

Και από θέματα, ατύχησες.. Η αυτό η κανένα!

 

Thanx για την απάντηση αν και αυτό με τα θέματα θα ήθελα να είναι κάπως διαφορετικό...!!! Έχω περάσει από nokia sony-ericsson και νομίζω ότι αυτό θα είναι το πρώτο μου samsung..και απλά σε όλα τα προηγούμενα γέμιζα τη μνήμη με θέματα..!!

Link to comment
Share on other sites

γεμιζες με θεματα τα αλλα κινητα σου γιατι δεν ειχες βρει καποιο τοσο ομορφο που να σε γεμιζει...πιστεψε με ομως πως δεν θα το αλλαζες ευκολα στο samsung ακομα και να μπορουσες....:D
manaros
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει 2-3 mp3(προς το παρόν)στο κινητό και κανένα απο αυτά δεν τα παίζει δυνάτα παρόλο που η ένταση είναι στο 14.Τι φταεί?
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει 2-3 mp3(προς το παρόν)στο κινητό και κανένα απο αυτά δεν τα παίζει δυνάτα παρόλο που η ένταση είναι στο 14.Τι φταεί?

 

Κάνε ένα normalize up to 140% με το cool edit και θα είσαι αρχηγός! ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε νεα για τα χρωματα που θα παιξουν σε vodafone καταστηματα?

Το περιμενω πως και πως μιας και θα κανω ανανεωση συμβολαιου.

Σε καταστημα της επαρχειας μου ειπαν οτι το παρηγγειλαν σε 2 χρωματα αλλα δε μπορουσαν να δουνε ποια!

Ελπιζω αυριο να τα εχει φερει για να σας πω.

 

Υπαρχει περιπτωση η βοντα να κατεστρεψε και αυτο το κινητο? (aka VF Live!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...