Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα κατέβασα από το wap της SE δύο εφαρμογές, το Tracker και το GPS location. Νομίζω είναι οι εφαρμογές που έχουν και το C702. Έχω επίσης δύο Bluetooth GPS, το ένα αυτό που ήρθε με το Ρ1 και ένα άλλο καλύτερο.

Ενώ οι εφαρμογές ανοίγουν κανονικά δεν μου βγάζει data γιατί λεει "No GPS accessory connected" ενώ έχω συνδεμένω το Bluetooth GPS. Μήπως αυτες οι εφαρμογές αναγνωρίζουν μόνο τα εσωτερικά GPS ή αυτό το handsfree της SE που έχει GPS; Έχει δοκιμάσει κανένας τις παραπάνω εφαρμογές. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα τον εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

 

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα κατέβασα από το wap της SE δύο εφαρμογές, το Tracker και το GPS location. Νομίζω είναι οι εφαρμογές που έχουν και το C702. Έχω επίσης δύο Bluetooth GPS, το ένα αυτό που ήρθε με το Ρ1 και ένα άλλο καλύτερο.

Ενώ οι εφαρμογές ανοίγουν κανονικά δεν μου βγάζει data γιατί λεει "No GPS accessory connected" ενώ έχω συνδεμένω το Bluetooth GPS. Μήπως αυτες οι εφαρμογές αναγνωρίζουν μόνο τα εσωτερικά GPS ή αυτό το handsfree της SE που έχει GPS; Έχει δοκιμάσει κανένας τις παραπάνω εφαρμογές. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα τον εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

 

και εγω!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας παιδιά.

εχω καποιες ερωτήσεις αν μπορεί να μου απαντήσει κανείς..

1. στο garmin δεν παιρνει το ''τ'' στη διευθυνσιοδότηση, εχουμε κατι γι' αυτο?

επισης, ειναι λιγο αργό στην οδηγηση, δηλ., ειναι παντα πιο πισω απο οτι πραγματικα βρήσκεται το αμάξι..

2. εχω να ασχοληθώ απο τον απριλιο, εχει βγει καμια αναβαθμηση για το λογισμικο?

3. τελος, προτεινετε καποιο καλό site με freeware ...

:):):)

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γτ τα μηνυματα μου υποστιριζουν μονο 70 χαρακτηρες? Ειτε εχω ενεργοποιημενο το τ9 ειτε οχι το ιδιο κανει.. :(

 

Edit: OK, Το βρηκα.. Μονο κεφαλαια.. :)

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,μαλλον 8α καταληξω στο P1.

Αλλες επιλογες ειναι το Ε90,E71,TyTN II,Touch pro,mio.

 

Το θεμα ειναι οτι τα windows δεν τα εμπιστευομαι,και δεν εχω γνωσεις να πολυπειραζω λειτουργικα κ.τ.λ,το Ε90 δεν πιστευω να με βολεψει αυτο το ανοιξε-κλεισε για το εσωτερικο,ακουω γενικα πολλα για κολληματα σε οτι αφορα Ε90 και ΗΤC,το Ε71 ειναι καλο αλλα εχει sar πολυ υψηλο,οποτε το P1 ειδικα κιολας για τα χρηματα που κοστιζει τωρα,το θεωρω καλη επιλογη,τουλαχιστον μεχρι να βγει το Xperia.

Ηθελα να ρωτησω,σε καποιο video που ειδα σχολιαστηκε οτι ειναι καλο ,κ.τ.λ αλλα δεν μπορει να συγκριθει με μια συσκευη Symbian S60 3rel.

Μετα ειδα οτι το P1 εχει Symbian 9.1 anti 9.2 .

Ειναι μειονεκτημα αυτο ? Ειναι αισθητη αυτη η διαφορα στη χρηση ?

Eπισης αναφερθηκε οτι σε καποιες πιο βαριες σελιδες στο σερφαρισμα ,βγαζει λα8η η κολλαει.Ισχυει αυτο ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικά δυο προβληματάκια έχει βγάλει συνολικά,μια δυο φορες έχει κολλήσει το garmin και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία και μια-δυο φορες μου έχει κολλήσει το opera mini και πάλι έπρεπε να βγάλω μπαταρία.κατά τα αλλα τίποτα απoλύτος.Πάντως γιατί δεν κοιτάς και το G900;

Η πλατφόρμα των NOKIA είναι διαφορετική από αυτή του P1,δεν μπορούν να συγκριθούν μιας και το UIQ3 που έχει το p1 είναι (συνήθως) για touch screen συσκευές.Με μια πρώτη ματια η διαφορα συγκρίνετε στο πλήθος εφαρμογών που υπάρχουν για την πλατφόρμα της nokia το S60.

:)
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.Αρα δεν τρεχει εφαρμογες ιδιες που τρεχει ενα Νοκια S60...

 

Βασικα εμενα σε πρωτη φαση με ενδιαφερει η πλοηγηση στο νετ καθοτι πρεπει να παρακολουθω ενα site πολυ συχνα.Διαβασα αυτο εδω

"- Τι είδους σελίδες υποστηρίζει ο ενσωματωμένος internet browser των κινητών;

 

Ο ενσωματωμένος browser για την περιήγηση σας στο internet υποστηρίζει σελίδες οι οποίες είναι γραμμένες για το πρωτόκολλο wap και όχι σελίδες της μορφής "html"."

 

και με προβληματισε.Τι σημαινει,δεν κατεβαζει σελιδες δηλαδη κανονικα οπως ενα pc ,οπως τα αντιστοιχα ΝΟΚΙΑ ας πουμε ?

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.Αρα δεν τρεχει εφαρμογες ιδιες που τρεχει ενα Νοκια S60...

 

Βασικα εμενα σε πρωτη φαση με ενδιαφερει η πλοηγηση στο νετ καθοτι πρεπει να παρακολουθω ενα site πολυ συχνα.Διαβασα αυτο εδω

"- Τι είδους σελίδες υποστηρίζει ο ενσωματωμένος internet browser των κινητών;

 

Ο ενσωματωμένος browser για την περιήγηση σας στο internet υποστηρίζει σελίδες οι οποίες είναι γραμμένες για το πρωτόκολλο wap και όχι σελίδες της μορφής "html"."

 

και με προβληματισε.Τι σημαινει,δεν κατεβαζει σελιδες δηλαδη κανονικα οπως ενα pc ,οπως τα αντιστοιχα ΝΟΚΙΑ ας πουμε ?

μια χαρά βλέπεις τα πάντα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχω μια απορεια.

στο κινητο εχω 130 επαφες και ολες στην μνημη - καμια στην SIM (για να αποκλεισουμε το ενδεχομενο του conflict.

Σε 1 συγκεκριμενη επαφη δεν μπορω να κανω reply σε sms δηλαδη αν η επαφη Χ μου στειλει μηνυμα εγω οταν παταω απαντηση-πληκτρολογησω το κειμενο-πατησω αποστολη παντα μου βγαζει αποτυχια αποστολης sms

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας την δωρεάν εφαρμογή (java) Opera mini μπορείς να ανοίξεις όλες τις σελίδες όπως ακριβές στο pc σου.Απλά όπως είπαμε και 2 σελίδες πίσω, δεν υποστηρίζει ακόμα το Flash player.:whistle:
:)
Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχω μια απορεια.

στο κινητο εχω 130 επαφες και ολες στην μνημη - καμια στην SIM (για να αποκλεισουμε το ενδεχομενο του conflict.

Σε 1 συγκεκριμενη επαφη δεν μπορω να κανω reply σε sms δηλαδη αν η επαφη Χ μου στειλει μηνυμα εγω οταν παταω απαντηση-πληκτρολογησω το κειμενο-πατησω αποστολη παντα μου βγαζει αποτυχια αποστολης sms

παιδεια εκτος απο την παραπανω απορεια εχω κ μια 2.γιατι δεν ανοιγει καμια σελιδα με wifi?μπαινω απο το wireless του σπιτιου μου και μου βγαζει το εξης¨Αδυαντος ο εντοπισμος του απομακρυσμενου διακομιστη http://www.myphone.gr μια που προσπαθουσα να μπω στο forum μας...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω και εγω το P1i εδω και λιγο καιρο αλλα διαπυστωσα οτι δεν με βολευει καθολου (βεβαια ομως ειναι κινηταρα δεν το συζηταω), επειδη δεν με βολευει ειπα να το πουλησω αλλα χτες το απογευμα οπως γυριζα ειχα ενα ατυχημα με το κινητο κρατουσα πολλα πραγματα βγηκε απο την θηκη και μου επεσε κατω οποτε στην μπροστα προσοψη να εχει χτυπηθει σε ολες τις γωνιες και η ροδελα μπηκε μεσα και οχι τιποτα αλλο ηταν να το πουλησω και τωρα δεν μπορω!ανταλλακτικα που μπορω να βρω και ποσο θα μου παει αλλαγη την μπροστα προσοψη και να φτιαξω την ροδελα? σας ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχω μια απορεια.

στο κινητο εχω 130 επαφες και ολες στην μνημη - καμια στην SIM (για να αποκλεισουμε το ενδεχομενο του conflict.

Σε 1 συγκεκριμενη επαφη δεν μπορω να κανω reply σε sms δηλαδη αν η επαφη Χ μου στειλει μηνυμα εγω οταν παταω απαντηση-πληκτρολογησω το κειμενο-πατησω αποστολη παντα μου βγαζει αποτυχια αποστολης sms

 

Πολύ παλαιά μου το είχε κάνει αυτό και σ'εμένα για μία επαφή (για κάποιο μικρό χρονικό διάστημα) και η λύση ήταν να στείλω μήνυμα ως καινούργιο και όχι σαν reply και έφυγε κανονικά. Ύστερα από αυτό ξεκόλυσε και μπορούσα να κάνω κανονικά reply.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και λίγο καιρό δεν κάνει καλή επαφή ούτε το βίσμα του φορτιστή, ούτε τα ακουστικά, ούτε το USB καλώδιο. Θέλουν λίγο "παίξιμο" πάνω-κάτω με ταυτόχρονη πίεση προς τα μέσα για να δουλέψουν. Φαίνεται οτι κάτι δεν πάει καλά με το fastport στο κάτω μέρος. Να σημειώσω οτι είναι καθαρό.

Αυτό το καλύπτει η εγγύηση ή θα το θεωρήσουν οτι το έχω κακομεταχειρηστεί κάτι που φυσικά δεν ισχύει; Ουδέποτε έχω τραβήξει βίαια το καλώδιο. Κανεις άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αιώνιο πρόβλημα στα Sony Ericsson....δοκίμασε να το καθαρίσεις όσο μπορείς και αν νομίζεις ότι χρειάζεται,στείλτο για καθαρισμό από κει που θα του κάνουν καλό καθάρισμα.

Να ξέρεις πάντως ότι ακόμα κ αν εξαφανιστεί το πρόβλημα...σε λίγο καιρό θα το ξαναδείς... . :(

no sig...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ,θελω μια βοηθεια .εχω το P1 της ερικσον ,θελω να ρωτησω πως μπορω να εχω τα μαιλ μου real time κατι σαν blackberry δηλαδη .που μπορω να βρω την εξωτερικη εφαρμογη που χρειαζεται για να γινει κατι τετοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παλαιά μου το είχε κάνει αυτό και σ'εμένα για μία επαφή (για κάποιο μικρό χρονικό διάστημα) και η λύση ήταν να στείλω μήνυμα ως καινούργιο και όχι σαν reply και έφυγε κανονικά. Ύστερα από αυτό ξεκόλυσε και μπορούσα να κάνω κανονικά reply.

συνεχεια νεο μηνυμα στελνω γιατι παντα κολλαει εαν κανω reply δεν θελει να ξεκολλησει...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ,θελω μια βοηθεια .εχω το P1 της ερικσον ,θελω να ρωτησω πως μπορω να εχω τα μαιλ μου real time κατι σαν blackberry δηλαδη .που μπορω να βρω την εξωτερικη εφαρμογη που χρειαζεται για να γινει κατι τετοιο ?

 

φιλε καλησπερα, απο τι εψαξα γιατι σκεφτομαι κ γω κατι τετοιο να κανω, υπαρχει το προγραμμα blackberry connect (το κατεβαζεις απο το site της sonyericsson), οπου σε συνδιασμο με προγραμμα απο τον provider (wind,cosmote,vodafone) λειτουργει κανονικα...

 

βεβαια αν θα ηθελε καποιος που το εχει ηδη κανει να μας πει λεπτομερειες...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...