Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κακο ειναι οτι και στα 2 καταστηματα την δινουν χωρις συσκευασια και ειναι ρισκο,κανενα site ή αξιοπιστος πωλητης στο ebay μονο με αυθεντικα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας , πρίν κάποιες μέρες αγόρασα απο το ebay το smartphone το οποίο λέγεται Sony Ericsson P1i , σήμερα μου ήρθε και το πρώτο power on ήταν μια χαρά , όταν όμως άλλαξα την γλώσσα απο γερμανικά σε αγγλικά , είπε θα κάνει επανεκκίνηση , όταν την έκανε η μπάρα δεν φορτώνει μέχρι το τέλος και το κινητό δεν ανοίγει , ποιο update service προτείνεται εσείς να βάλω και στα sony ericsson λένε ότι πρέπει να πατάς συνεχόμενα το c , μέχρι να το βρεί το pc αλλά το P1i δεν εχει το γνωστό κουμπί , ποιό κουμπί πρέπει να πατήσω. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Επισης το sony ericsson update service το εβαλα και δεν δουλευει , γιατι δουλευει μονο σε xp , δοκιμασα 5-6 διαφορετικα για την συσκευη μου , ολα εβγαζαν το ιδιο error. Θα κανω τιποτα με το ++xs αλλα δεν ξερω πως δουλευει.

 

Ουτε το xs++ βλεπει το κινητο μου η εκδοση 3.2 , βγαζω μπαταρια παταω το internet κουμπι και συνδεω το usb , πεταει μια μικρη μπλε οθονουλα και σβηνει αμεσως και μετα δεν το ανανγνωριζει το xs++ και λεει disconnect phone , τι κανω???????? Δεν μπορει να επαθε κατι σημαντικο απο 1 απλη αλλαγη γλωσσας , δηλαδη ελεος.

 

Φωτο του κινητού:

 

 

http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheC29UESBLCMLJC3NVBIBWMWK=VGVJAG5VBG9NES1NB2JPBGUGUGHVBMVZ/imgSony%20Ericsson%20P1i2.jpg

Edited by verikets
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σκούρα τα πράγματα, μετά από τόσα χρόνια έχουμε ξεχάσει και όσα ξέραμε για το αγαπημένο P1i (εγώ το είχα μετατρέψει από αγγλικό branded O2 σε world edition με το XS++).

 

Επειδή και εγώ θυμάμαι ότι έψαχνα το πλήκτρο "C", δεν είναι άλλο από το γράμμα "C" στο πληκτρολόγιο (πατάς τη δεξιά πλευρά του πλήκτρου 7).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

:) Sony Ericsson Ρ1 FAQ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188390

 

- Πώς θα αλλάξω τις ρυθμίσεις γλώσσας στο τηλέφωνό μου;

 

Όταν αγοράζετε το τηλέφωνό σας, υπάρχουν σ' αυτό προεγκατεστημένες μία ή περισσότερες γλώσσες.

Για να "κατεβάσετε" επιπλέον γλώσσες στο τηλέφωνό σας:

Μεταβείτε στο Downloads λογισμικού της SonyEricsson.

και επιλέξτε ένα αρχείο γλώσσας.

Ακολουθήστε τις οδηγίες εγκατάστασης στην οθόνη για να "κατεβάσετε" τη γλώσσα της προτίμησής σας.

Στο τηλέφωνο, μεταβείτε στο «Κύριο μενού» > «Πίν. ελέγχου» > «Άλλα» > «Επιλογή γλώσσας».

Μετακινηθείτε στη γλώσσα που "κατεβάσατε" και πατήστε «Επιλογή».

Το τηλέφωνό σας θα επανεκκινηθεί με τη νέα γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα έχω ήδη δοκιμάσει. Απ'ότι φαίνεται η Sony δεν υποστηρίζει πια αυτό το μοντέλο (λογικά επειδή είναι παλιό) με αποτέλεσμα να μην υπάρχει κανένα διαθέσιμο αρχείο γλώσσας ή τουλάχιστον η δυνατότητα αναβάθμισης στην επίσημη ιστοσελίδα...

Βρήκα ένα ελληνικό αρχείο γλώσσας σε μια ξένη ιστοσελίδα ύστερα από αρκετό ψάξιμο με τον τίτλο Greek_CXC162108_R6G04.sis για Symbian κινητά όμως όταν πήγα να το εγκαταστήσω στο P1 μου εμφάνισε αυτό το μήνυμα

"The following software must be present on this device before the installation can proceed:

Software name: SEMCSEZPlatformID,

Version: 1.00 (7) or later Install this software and begin the installation again."

 

 

Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση Άκη! :)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αρχείο είχα αποθηκεύσει και εγώ στο σκληρό μου, παλιά, τότε που χρησιμοποιούσα το P1.

 

Δοκίμασε και το δικό μου, δεν χάνεις τίποτε...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αρχείο είχα αποθηκεύσει και εγώ στο σκληρό μου, παλιά, τότε που χρησιμοποιούσα το P1.

 

Δοκίμασε και το δικό μου, δεν χάνεις τίποτε...

 

Μόλις το δοκίμασα... πάλι ζητάει το λογισμικό πριν γίνει η εγκατάσταση, φφφ... :thanks: :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...