Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε...δηλαδη δεν παιζει με τιποτα να εχω ελληνικο μενου η απλα ετυχε σε εσενα?

To Emma θα σου περάσει το firmware μόνο αν δει ως CDA το Generic World 2. Σε μενα συγκεκριμένα το gw2 είχε 5-6 γλώσσες ενώ το αρχικό cda το gw1 είχε 30 γλώσσες. Αλλά αυτό πιθανόν αλλάζει σε κάθε κινητό και στο P1 να σου βγάλει τα ελληνικά, δεν ξέρω. Αν θυμάμαι η SE έδινε στο site της κάποια language packs και μπορούσε να τα περάσει κάποιος μέσω του PC Suite αλλά πλέον δεν υπάρχουν πουθενά αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιο προγραμμα που τραβαει ολα τα sms απο το τηλεφωνο στο pc?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που τραβαει ολα τα sms απο το τηλεφωνο στο pc?

Smartphoneware Best Message Storer και Ola Melen SMS Diary. To 2o αποθηκεύει σε html, αν θυμάμαι είναι καλύτερο. Εξαγωγή sms υποστηρίζει και το MyPhoneExplorer. Τα δύο πρώτα θα τα βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Smartphoneware Best Message Storer και Ola Melen SMS Diary. To 2o αποθηκεύει σε html, αν θυμάμαι είναι καλύτερο. Εξαγωγή sms υποστηρίζει και το MyPhoneExplorer. Τα δύο πρώτα θα τα βρεις εδώ.

 

ευχαριστω πολυ

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ.

 

java πρεπει να ειναι το αρχειο?μηπως μπορεις να βοηθησεις γιατι δεν μπορω να τ βρω...

Link to comment
Share on other sites

java πρεπει να ειναι το αρχειο?μηπως μπορεις να βοηθησεις γιατι δεν μπορω να τ βρω...

Πάτα εδώ για να το κατεβάσεις κατευθείαν.

Είναι αρχείο .exe και μπορείς είτε να το εγκαταστήσεις στον υπολογιστή είτε να το έχεις ως portable.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
γεια σασ ενας φιλοσ εκανε εγκατασταση το wf navigator στο τηλ.Απο την στιγμη που το εκανε απεγκατασταση σε καθε επανακινηση του τηλ του ζηταει να γινει εγκατασταση.πως γινετε να σταματησει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα παιδια υπαρχει περιπτωση να κανουμε επανεγκατασταση το λογισμικο του π1ι????

 

 

Με γύρισες πολλά χρόνια πίσω, φίλε!

 

Το P1i μου είναι αγγλικό, O2 branded.

Κάπου βρήκα τον τρόπο να φλασάρω την "παγκόσμια" έκδοση και να έχω το τηλέφωνο καθαρό από το bloatware και το customization της O2.

 

Τη διαδικασία, φυσικά, δεν την θυμάμαι μετά από τόσα χρόνια, αλλά νομίζω ότι είναι αυτή που περιγράφεται εδώ.

Φυσικά εγκυμονεί κινδύνους να brick-άρεις το τηλέφωνό σου, οπότε ΠΡΟΣΟΧΗ! (Θεωρητικά, μπορείς να μετατρέψεις το P1i σε W960i με τη διαδικασία αυτή, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!)

 

Το δικό μου P1i, πάντως, λειτουργεί ακόμη και σήμερα, τόσα χρόνια μετά, χωρίς πρόβλημα.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μπορέσεις να βρεις το πρόγραμμα XS++, κάτι όχι και τόσο εύκολο πλέον, αφού τα link που βρήκα είναι νεκρά...

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το δικό μου P1i, πάντως, λειτουργεί ακόμη και σήμερα, τόσα χρόνια μετά, χωρίς πρόβλημα.

 

Και το δικό μου αν και έχει παρουσιάσει αρκετά προβλήματα με το κυριότερο να είναι το ηχείο του που πλέον δεν ακούω καλά. Αναγκαστικά το χρησιμοποιώ μόνο με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω απεγνωσμενα να το κανω επιδιορθωση το λογισμικο του...βηκα προσοψη,το γραναζακι στα πλαγια για πανω κατω και τη χαζομαρα που μπαινει ο φορτιστης...θα το κανω καινουριο...
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω απεγνωσμενα να το κανω επιδιορθωση το λογισμικο του...βηκα προσοψη,το γραναζακι στα πλαγια για πανω κατω και τη χαζομαρα που μπαινει ο φορτιστης...θα το κανω καινουριο...

 

πού μπορώ να βρω και εγώ ανταλλακτικά; Θέλει ηχειάκι, θέλει τη ροδέλλα στα πλάγια, έχει χαλάσει και το κουμπί που κλειδώνει τα πλήκτρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με τη φόρτιση της μπαταρίας στο P1i. Ενώ φορτίζει κανονικά όταν το συνδέω στο PC (μέχρι το 82% όμως) όταν το συνδέω με το φορτιστή ρεύματος ενώ κινείται η μπάρα ένδειξης της φόρτισης δε φορτίζει καθόλου. Ούτε ο φορτιστής θερμαίνεται όπως είναι το φυσιολογικό. Τι μπορεί να φταίει; Το κινητό είναι σε άριστη κατάσταση και δεν υπάρχει θέμα σκόνης ή φθαρμένων επαφών της φόρτισης.

Το κινητό μπορεί να έχει κάποια χρόνια στην πλάτη του όμως είναι τόσο επαγγελματικό και ευχάριστο στη χρήση του που δε θέλω να το εγκαταλείψω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με τη φόρτιση της μπαταρίας στο P1i. Ενώ φορτίζει κανονικά όταν το συνδέω στο PC (μέχρι το 82% όμως) όταν το συνδέω με το φορτιστή ρεύματος ενώ κινείται η μπάρα ένδειξης της φόρτισης δε φορτίζει καθόλου. Ούτε ο φορτιστής θερμαίνεται όπως είναι το φυσιολογικό. Τι μπορεί να φταίει; Το κινητό είναι σε άριστη κατάσταση και δεν υπάρχει θέμα σκόνης ή φθαρμένων επαφών της φόρτισης.

Το κινητό μπορεί να έχει κάποια χρόνια στην πλάτη του όμως είναι τόσο επαγγελματικό και ευχάριστο στη χρήση του που δε θέλω να το εγκαταλείψω.

 

Βγάλε τη μπαταρία και άφησέ τη μερικά λεπτά έξω από το κινητό. Ξαναδοκίμασε μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λοιπόν μετά από αρκετά iphone και δεκάδες συσκευές android (με πιο πρόσφατες το ONE που το έστειλα αφού το άνοιξα, και κάτοχος πια του GS4) ξανά- ξανά-ξανά-ξανά αγόρασα το πολύ αγαπημένο μου p1i, πίνουμε κονιάκ και χαζεύουμε την βροχή... απλά κάτι που ηθελα να μοιραστώ μαζί σας...

 

μεγάλη αγάπη!!!!:)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια post αποδεικνύουν ότι τελικά το παλιό μερικές φορές έχει μεγαλύτερη αξία από το μοντέρνο. (και δεν αναφέρομαι μόνο στα κινητά της συγκεκριμένης εταιρείας - ας μην είμαστε κολλημένοι)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από αρκετά iphone και δεκάδες συσκευές android (με πιο πρόσφατες το ONE που το έστειλα αφού το άνοιξα, και κάτοχος πια του GS4) ξανά- ξανά-ξανά-ξανά αγόρασα το πολύ αγαπημένο μου p1i, πίνουμε κονιάκ και χαζεύουμε την βροχή... απλά κάτι που ηθελα να μοιραστώ μαζί σας...

 

μεγάλη αγάπη!!!!:)

 

Και για μενα το P1i ηταν μεγαααλος ερωτας :love: , και λυπάμαι παααραα πολυ που το εδωσα :(

 

Τέτοια post αποδεικνύουν ότι τελικά το παλιό μερικές φορές έχει μεγαλύτερη αξία από το μοντέρνο. (και δεν αναφέρομαι μόνο στα κινητά της συγκεκριμένης εταιρείας - ας μην είμαστε κολλημένοι)

+1 :)

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι το πρώτο μου π1 το είχα πάρει 700 ευρώ και κάτι... εχτές αγόρασα το p1 μαζί με ένα Ericsson t39m και τα 2 μαζί 70 ευρώ. ..

 

Άλλος μεγάλος έρωτας το τ39...

 

Μαζεύω κινητά για να τα κάνω δώρο στον 7 μηνών γιο μου κάποια στιγμή, με κινητά που κάτι έχουν αφήσει μέσα μου.

 

Αλήθεια υπάρχει κάποιο τέτοιο θρεντ να μην σας το χαλάω εδώ;

 

Ήθελα να μου πείτε και εσείς κινητά που θα μαζευαται για μια παρόμοια συλλογή.

 

ΕΥχαριστω.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από αρκετά iphone και δεκάδες συσκευές android (με πιο πρόσφατες το ONE που το έστειλα αφού το άνοιξα, και κάτοχος πια του GS4) ξανά- ξανά-ξανά-ξανά αγόρασα το πολύ αγαπημένο μου p1i, πίνουμε κονιάκ και χαζεύουμε την βροχή... απλά κάτι που ηθελα να μοιραστώ μαζί σας...

 

μεγάλη αγάπη!!!!:)

 

Τι είναι αυτό που σε κρατάει στο P1i; Πού υπερτερεί σε σχέση με τα σύγχρονα; Και εγώ το έχω τόσα χρόνια και θα ήθελα να το κρατήσω για πάντα αλλά μου βγάζει συνεχώς νέες βλάβες και φοβάμαι ότι σύντομα θα ... ψοφήσει εντελώς, οπότε θα αναγκαστώ να πάω σε νέο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τωρα που η google σταματησε να δινει Exchange Sync πως κάνουμε Sync τις επαφες μας;
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Υπαρχει περιπτωση να βρω αυθεντικη μπαταρια για το p1 σε καποιο μαγαζι?

 

http://www.skroutz.gr/s/3087555/Sony-Ericsson-Standard-Battery-BST-40.html :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...