Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο διάβαζα το νήμα για το HTC 3D EVO και τα τελευταία posts αναφέρονταν σε ένα κατάστημα του εξωτερικού που έχει χαμηλές τιμές. Επειδή μπορεί και το δικό μου post εκεί να ξεφεύγει από τα θέματα που αφορούν αποκλειστικά την συσκευή και αυτό δεν είναι καλό, νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να μπει μια κατηγορία στο forum όπου οι χρήστες να μπορούν να δίνουν πληροφορίες για καταστήματα του εξωτερικού. Κάτι σαν review του καταστήματος. Αν δλδ είναι αξιόπιστο, αν τηρούν χρόνους παράδοσης, πολιτική επιστροφών, εγγυήσεις κλπ.

Λίγο πολύ οι περισσότεροι από εμάς έχουν αρχίσει να στρέφονται και σε ξένα μαγαζιά για να βρίσκουν πιο οικονομικές λύσεις.

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν υπάρχει ήδη κάτι τέτοιο στο forum αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό.

Επίσης δεν γνωρίζω αν μία τέτοια κατηγορία θα μπορεί να θεωρηθεί ως διαφήμιση ή δυσφήμιση προς τα καταστήματα στα οποία θα αναφέρονται τα μέλη του forum. Αν υπάρχει τέτοιο θέμα "νομικής" φύσεως και είναι ρίσκο για το myphone τότε είναι λογικό το να μην υπάρχει τέτοια κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Επίσης δεν γνωρίζω αν μία τέτοια κατηγορία θα μπορεί να θεωρηθεί ως διαφήμιση ή δυσφήμιση προς τα καταστήματα στα οποία θα αναφέρονται τα μέλη του forum. Αν υπάρχει τέτοιο θέμα "νομικής" φύσεως και είναι ρίσκο για το myphone τότε είναι λογικό το να μην υπάρχει τέτοια κατηγορία.

 

Πολύ σωστά το σκέφτηκες. Είναι διαφορετικό κάποιο μέλος να μοιραστεί μαζί μας μια εμπειρία από ένα κατάστημα αγοράς (καλή ή κακή αλλά με σωστό/διακριτικό τρόπο πάντα) και είναι διαφορετικό να επισημοποιήσουμε thread που θα διαφημίσουμε/σχολιάσουμε/κατηγορούμε κτλ καταστήματα. Στο thread της συσκευής που σε ενδιαφέρει (όποιο και να είναι αυτό) διαβάζοντας λίγο μέσα στις σελίδες του... σίγουρα θα βρεις και πληροφορίες πάνω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν επιτρέπονται ελεύθερα avatars?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν επιτρέπονται ελεύθερα avatars?

 

απο την αρχη του φορουμ ηταν με κινητα...και αμα βαλουμε ελευθερα θα γινει χαλια το φορουμ γιατι θα μπουν αμαξια κλπ...με τα αβαταρ τα κινητα καταλαβαινουμε κατα μεγαλο ποσοστο τι συσκευη εχει ο αλλος ωστε να τον βοηθησουμε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό εχω μια απορία: Γιατί ένα site που ασχολείται με κινητά και κινητή τηλεφωνία δεν έχει mobile view για όσους μπαίνουν από φορητές συσκευές; εντύπωση μου κάνει, εδώ πλέον έχουν και τα πιο άκυρα site. Και για τις αργές ταχύτητες ίντερνετ της ελλάδας ειναι χρησιμο πιστεύω. Το tapatalk είναι μια λύση βέβαια αλλά δεν είναι το ίδιο. Εσείς τι λέτε;

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί πολλές φορές και σε αυτό το thread και έχουν πει ότι είναι υπό κατασκευή, οπότε κάποια στιγμή θα έρθει. Έχει αργήσει, βέβαια, αλλά φαντάζομαι συνεχίζεται η ανάπτυξη.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αργήσει. Αλλά δεν κάνουμε ποτέ προχειροδουλειές.

 

Κάθε τι που αργει, έχει λόγο. Η mobile έκδοση θα έρθει. Όσο πιο σύντομα επιτρέπουν οι απαιτήσεις μας από αυτή. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να ειναι δωρεαν?

 

αν εννοείς σαν το 0.facebook, δεν νομίζω... Δεν παίζει με τίποτα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το οτι δε βλέπουμε αν ένα μέλος είναι online οφείλεται σε κάποιο bug ή κάτι άλλο;

 

Υπάρχει επιλογή στον πίνακα ελέγχου που δίνει τη δυνατότητα να μην φαίνεται στην λίστα των ενεργών χρηστών και ας είναι ο ίδιος. Όπως επίσης δεν φαίνεται ούτε στα μηνύματα (δημόσια και προσωπικά) η ένδειξη της γεμάτης ασύρματης μπάρας (ότι είναι online δηλαδή).

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρατηρώ ότι το συγκεκριμένο topic έχει γίνει τόπος παράθεσης παραπόνων υπενθυμίζω τα εξής:

 

1. Στο παρόν topic θα γράφετε την άποψη σας εφόσον έχει σχέση με το θέμα.

2. Αν διαφωνείτε με χειρισμό κάποιου moderator θα απευθύνεστε σε αυτόν ή σε κάποιον super moderator.

 

Τhanks.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα έπρεπε να αλλαχτει η λειτουργια του spoiler?

 

Στα περισσοτερα forum μπορώ να βάζω [/img] μεσα σε

[/ spoiler] και οταν το παταώ ξεδιπλώνει και οι photos φαίνονται κανονικά.Εδω το spoiler κατα την γνωμη μου φαινεται ασχημα γιατι ειναι μονιμως ξεδιπλωμένο κ πιανει χώρο ενω η λειτουργία του ειναι κυριως για comments...ενω θα μπορουσαμε να βαλουμε photos,videos etc για να ''αποφορτίσουμε'' ενα post όπου χρειάζεται. (εκτός αν μπορεί να γίνει διαφορετικά και ειναι κάποια λειτουργία που μου διαφεύγει?)

Link to comment
Share on other sites

να γινει με ενα κουμπι hide/show ε? ωραια ιδεα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι σβηνονται ποστς συνεχεια λογο του οτι ειναι ανουσια θα ελεγα να μην βαζετε τετοιες γελοιες και ανουσιες ειδησεις στην αρχικη σελιδα που προκαλουν κοσμο και καλα κανουν στο κατω κατω.

Αν το εχετε προσεξει τα περισσοτερα ειναι φημες και αστεια αρθρα συνεχως για το iphone. Πως να μην κανουμε χαβαλε?

Φτιαξτε μια ενοτητα με φημες η οτι αλλο θελετε για να κανουμε χαβαλε και λιγο χιουμορ ρε παιδακι μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι σβηνονται ποστς συνεχεια λογο του οτι ειναι ανουσια θα ελεγα να μην βαζετε τετοιες γελοιες και ανουσιες ειδησεις στην αρχικη σελιδα που προκαλουν κοσμο και καλα κανουν στο κατω κατω.

Αν το εχετε προσεξει τα περισσοτερα ειναι φημες και αστεια αρθρα συνεχως για το iphone. Πως να μην κανουμε χαβαλε?

Φτιαξτε μια ενοτητα με φημες η οτι αλλο θελετε για να κανουμε χαβαλε και λιγο χιουμορ ρε παιδακι μου.

 

Δεν χρειάζεται όλα τα είναι για πλάκα. Αν κάτι το θεωρείς αστείο, πήγαινε στο C&F και εκτονώσου εκεί.

 

Είναι εκατοντάδες οι περιπτώσεις στο Internet που από κάτι απλό, αστείο κλπ. κρύβονται πίσω του τεράστια συμφέροντα, ή γίνονται απρόβλεπτες αποκαλύψεις. Ανάλογα νέα έχουν πολύ σοβαρότερη αντιμετώπιση από χιλιάδες αναγνώστες στο εξωτερικό, ή στην χειρότερη, αδιαφορούν όσοι δεν τα θεωρούν βάσιμα. Επειδή 4-5 Έλληνες χρήστες έχουν το χαβαλέ διαρκώς αποτυπωμένο μέσα τους, δεν πάει να πει οτι θα αλλάξει η ροή των ειδήσεων για να τους βολέψει. Αυτοί θα αλλάξουν σιγά σιγά... κάποια στιγμή. Γιαυτό είμαστε έτσι σαν χώρα, μια ζωή...

 

P.S. Απλά θυμίζω οτι το pocketnow.com έχει κάποια εκατομμύρια unique χρήστες τον μήνα. Όλοι για πλάκα μπαίνουν εκεί...

 

Anyway case closed.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. γινεται ενα μελος που ειναι banned να γινει unbanned; και κατω υπο ποιες προυποθεσεις ευχαριστω. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. γινεται ενα μελος που ειναι banned να γινει unbanned; και κατω υπο ποιες προυποθεσεις ευχαριστω. :)

Αυτό εξαρτάται από τους λόγους που έγινε ban. Αν θες, γίνε πιο συγκεκριμένος. :)

 

pgetsopoulos διαγράφω το post σου και σε παραπέμπω στο post του Mythozz ακριβώς από πάνω. End of story on that.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται από τους λόγους που έγινε ban. Αν θες, γίνε πιο συγκεκριμένος. :)

 

pgetsopoulos διαγράφω το post σου και σε παραπέμπω στο post του Mythozz ακριβώς από πάνω. End of story on that.

 

σε αυτο με τα ban...εχω δει μελη που γινονται μπαν μετα επιστρεφουν και μετα ξαναμπλοκαρονται...γιατι γινεται αυτο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο με τα ban...εχω δει μελη που γινονται μπαν μετα επιστρεφουν και μετα ξαναμπλοκαρονται...γιατι γινεται αυτο?

 

 

Γιατί θα έκριναν οι διαχειριστές ότι πρέπει να τους ξανακάνουν ban. Δηλαδή αν εγώ π.χ.τσακωθώ με κάποιον εδω πέρα, μου κάνουν ban για μερικές μέρες για να συμμορφωθώ και μετά όταν επιστρέψω ξανατσακωθώ με κάποιον άλλον..εεε προφανώς θα μου ξανακάνουν ban

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο με τα ban...εχω δει μελη που γινονται μπαν μετα επιστρεφουν και μετα ξαναμπλοκαρονται...γιατι γινεται αυτο?

 

Γιατι δεν βαζουν μυαλο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρελή δουλειά, αλλά γιατί δεν μπαίνουν όλα τα κλειδωμένα στα trash, όχι απαραίτητα στο κλειστό φόρουμ ????? Η κοινότητα είναι άριστα δομημένη, αλλά όπως και να χει, με τόσα κλειδωμένα, απλά καθυστερείς ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε παιδιά αν έχει ξαναειπωθεί απο καποιον αλλον.... θα ήθελα να υπάρχει κουμπι "thanks" και να μετριούνται τα ευχαριστώ που έχει λαβει το κάθε μέλος ... :shifty:
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
συγνώμη ρε παιδιά αν έχει ξαναειπωθεί απο καποιον αλλον.... θα ήθελα να υπάρχει κουμπι "thanks" και να μετριούνται τα ευχαριστώ που έχει λαβει το κάθε μέλος ... :shifty:

 

Έχει αναφερθεί πολλάκις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3657134#post3657134

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...