Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να το έκανα αυτο το πράγμα σε καινουριο τηλέφωνο αξιας 720 ευρώ,αν είναι δυνατόν.....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα,πάντως πιστεύω το slide θα διορθωθεί στις επόμενες παρτίδες του Ν95 όπως και έγινε στο 6288 σε μεγάλο βαθμό απ΄ότι διαπίστωσα;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει βιντεο στο youtube που δειχνει πιο διακριτικη λυση αν και εγω πιστευω οτι ο τζογος δεν ειναι ενοχλητικος τουλαχιστον σε αυτο που επιασα στα χερια μου στη vodafone
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το vodafone live unlimited ειναι και για καρτοκινητα?

 

Για τους πάντες.,..

 

Μήπως να ανέβαζες (ή κάποιος mod) γενικότερα τις ρυθμίσεις για τους φίλους που δεν είναι εξοικειωμένοι.....

 

Εγω να ττις ανεβάσω, αλλά ρυθμίσεις, πως μπορω??? Αν μου πει καποιος...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κλειστα ΟΛΑ. Παμε απ' την αρχη....

1)Υποθετω εχεις χρησιμοποιησει εστω μια φορα τους "χαρτες"(προγραμμα) στο κινητο σου...(εαν οχι απλως "ανοιξε το" δες την υδρογειο βγες.

2)Κανε την συνδεση κινητου-υπολογιστη με το καλωδιο miniUSB.

3)Το κινητο θα σε ρωτησει τι συνδεση επιθυμεις.

4)Κανε επιλογη της "μεταφορας δεδομενων"(ή "μαζικη αποθηκευση") και πατα "ενταξει" και "συνεχεια" στις ερωτησεις που βγαινουν στο κινητο.

5)Ανοιξε το "map loader".

6)Κανε επιλογη της χωρας(Ελλαδα).

7)Πατα Download.

 

paidia ego katevasa ton xarti kai ton perasa me to maploader an kai otan efthase sto 100% arxise na metra antistrofa -05, - 10, -20 kia kapia stigmi apla to evgala

 

mpeno stous xartes alla den mou vriski pote thesi gps.

 

ti fteei?

Link to comment
Share on other sites

exw na kanw kapoies erwthseis:

 

1)giati na plhrwnw gia na xrhsimopoiw tis fwnhtikes odhgies?thn ekane thn patenta ths h nokia.dhladh stis suskeues gps plhrwneis?de nomizw.pisteuete na bgei kanena patch giauto?

2)giati h cpu tou einai 206 enw sto n70 einai 220?

3)giati na exw panta mexri 17mb free ram memory enw sto n70 eixa mexri 28mb peripou?

 

oso gia tis ruthmiseis pou legate pio panw egw me sundesh evala tis ruthmiseis pou eixe to vodafone live sto n70 kai mpainw kanonika vodafone live.exw prosthesei monos to shmeio prosvashs giati to settings wizard de to eixe valei.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.. να ρωτησω κατι?? Τοσο δυσκολο ειναι να πειτε στη Vodafone να σας στειλει τις ρυθμισεις για Vodafone Live, Stremimg?? Οχι τιποτε αλλο, αλλα κουραζεστε και οι ιδιοι χωρις λόγο. Εαν σας πουν οτι δεν υπάρχουν ρυθμισεις για το ν95 ζητηστε να σας συνδεσουν με τοτμημα του Vodafone Live και πειτε σε αυτους να σας τις στειλουν. Ξερουν περισσότερα απ' οτι οι απλες τηλεφωνητριες..
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

exw na kanw kapoies erwthseis:

 

giati h cpu tou einai 206 enw sto n70 einai 220?

 

Η ταχύτητα του επεξεργαστή του Ν95 ισούται με 332Mhz. Μόνο το πρόγραμμα ACE σου δείχνει την πραγματική του ισχύ.Όλα τα υπόλοιπα αδυνατούν να κάνουν κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο διαθεσιμοτητα στα νοκια σοπσ εχει κανεις?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο διαθεσιμοτητα στα νοκια σοπσ εχει κανεις?

 

Τα ιδια φιλε μου... Δεν υπάρχει νεοτερο. Αν παρεις σημερα θα σου πουν το γνωστο "Παρασκευη, σιγουρα την αλλη εβδομαδα"... Αλλά αυτο το ακουνε οσοι θελουν να το παρουν απο ΝΟΚΙΑ εδω και ποσους μηνες...:lol: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα του επεξεργαστή του Ν95 ισούται με 332Mhz. Μόνο το πρόγραμμα ACE σου δείχνει την πραγματική του ισχύ.Όλα τα υπόλοιπα αδυνατούν να κάνουν κάτι τέτοιο.

 

elega kai gw.giati einai pio grhgoro apo to n70.pou mporw na vrw auto to ace?einai programma gia pc i gia to kinhto?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το τηλεφωνάκι από Vodafone, ελληνικότατο! Έκανα και το τελευταίο update και όλα καλά.

Δύο ερωτήσεις μόνο:

 

Υπάρχει κανένας που να έχει Ν95 χωρίς τζόγο στο slide? Γιατί εμένα έχει αρκετό και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Συγκεκριμένα κάνει το γνωστό κλικ γύρω γύρω και στις τέσσερις γωνίες και η χαραμάδα ανάμεσα στα δύο κομμάτια έχει ένα κενό περίπου 1-2 χιλιοστά (βλέπω ανάμεσα από άκρη σε άκρη). Επίσης έχει και ένα τζόγο πάνω κάτω. Είναι και τα δικά σας έτσι?

 

αντρεα το δικο μου ακομα δεν εχει τον παραμικρο τζογο:!:

 

και ειλικρινα μου φαινεται απιστευτο το ποσο προβλημα εχει το τηλεφωνο σε αυτο το θεμα, οπως αναφερετε πολλα παιδια εδω μεσα:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το GPS...

Για πρώτη φορά, σε real-time συνθήκες, το λειτούργησα την Κυριακή. Βρήκε στίγμα στα 2-3 λεπτά (λίγο αργό κατά τη γνώμη μου) και το διατήρησε καθ' όλη τη διάρκεια της διαδρομής Πέραμα-Περιστέρι, χωρίς αξιοσημείωτες αποκλίσεις από το real στίγμα (το που ήμουν δηλαδή πραγματικά κάθε στιγμή).

Πιστεύω εν τέλει, ότι αν τηρηθούν οι εξής 2 συνθήκες...:

* Να το χρησιμοποιείς ώστε να πιάσουν τόπο τα χρήματα της φωνητικής πλοήγησης

* Να ενημερωθούν οι χάρτες και να γραφούν στα ελληνικά (είχε ένα δρόμο στο Πέραμα με την παλιά του ονομασία - ενώ έχει αλλάξει πάνω από 2 χρόνια)

θα είναι μία λίαν καλή λύση για ΒΑΣΙΚΗ πλοήγηση συσκευή all-in-one.

 

...Εγω μολις ανοιγω τον προγραμμα ``χαρτης`` μου εχει την επιλογη δεξια ``θεση gps`` επιλεγω αλλα βγαινει ενα εικονιδιο (δορυφορος) μ ενα κοκκινο ``χ`` σας λεει κατι?

Απλά δεν έχει κλειδώσει ακόμα δορυφόρους. Περίμενε κάνα 2-3λεπτο και μετά θα δείχνει ένα σύμβολο σαν "διπλό ραδιοκύμα", που θα σημαίνει ότι κλείδωσε. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ: ανοικτό το slide και να βλέπεις ουρανό

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

αντρεα το δικο μου ακομα δεν εχει τον παραμικρο τζογο:!:

 

και ειλικρινα μου φαινεται απιστευτο το ποσο προβλημα εχει το τηλεφωνο σε αυτο το θεμα, οπως αναφερετε πολλα παιδια εδω μεσα:blink:

 

Καλα τζογο (θορυβο) ουτε και μενα κανει αλλα κουνιεται το καπακι ομως. Εσενα ουτε και λιγο δεν κουνιεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλα τζογο (θορυβο) ουτε και μενα κανει αλλα κουνιεται το καπακι ομως. Εσενα ουτε και λιγο δεν κουνιεται?

 

τπτ ειλικρινα :blink:

 

αφου διαβαζοντας τα παραπονα ολων των παιδιων για τον τζογο του slide ξεψαχνισα το τηλ σε ολες τις θεσεις και απο ολες τις μεριες να βρω τζογο:!:

 

τπτ απολυτως!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα παιδια.. Δεν εχει... εχω δει και το βιντεο που εδιχνε το προβλημα και ξαφνιαστικα. Δεν μου κανει θορυβο καθολου.
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΗ ή ΕΝΑ ΘΕΜΑ απο την διαχειρηση εφαρμογων,πρεπει να κανω ή να προσεξω κατι αλλο εκτος απο το απλα να την-το σβησω. ? (προηγ/νο τηλ. μου ηταν το 6630)
Link to comment
Share on other sites

Paidia ime se dilima!!!

Aksizei na to parw i oxi???

Exoun perasei para polla tilefwna apo ta xeria mou opws sirocco kai alla,alla me to sigekrimenw ime ligo distaktikos:(

Ti mou prwteinete>?<Bour sto patsa i kala eimai kai me to w950???:O

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλοι μου το δικο μου ν95 μετα την αναβαθμιση ολα καλα και ωραια.αλλα εχω παθει ενα μπερδεμα με το gps.οταν ανοιγω την εφαρμογη επανω δεχια βγαζεικαι μενα αυτα τα βελακια.σασ αναλυο τισ ρυθμισεισ που το εχω βαλει....

 

1.σημεια προσβασης - με wlan

2.πακετα δεδωμενον - οταν απαιτειτε με το δικτυο που το σινδεσα το δικο μου

3.χρηση δικτιου τι να κανω.ναι ι οχι΄΄΄΄οταν απαιτειτε στο easy lan?i oxi?οταν το εχω στο οταν απαιτειτε με χρηση easy lan παλη βγαζει τα βελακια.

 

καμια ιδεα-λυση?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια φωτο του Ν95 με το χρυσαφίζον κάλυμμα, σε καθαρη φωτο, όπως αυτες απο google?? οχι τραβηγμενη από ψηφιακη... Ψαχνω και δεν βρισκω. οποιος εχει ας ην περασει στο rapid και ας στειλει διευθυνση.. ΤΗΝΧ
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

:lol: :p Το εχω το κινητο και συγκεκριμένα σε αυτο το χρωμα από 30 απριλίου. Απλά μια φωτο ζηταω... Δεν βρισκω... χεχεεχε
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια φωτο του Ν95 με το χρυσαφίζον κάλυμμα, σε καθαρη φωτο, όπως αυτες απο google?? οχι τραβηγμενη από ψηφιακη... Ψαχνω και δεν βρισκω. οποιος εχει ας ην περασει στο rapid και ας στειλει διευθυνση.. ΤΗΝΧ

 

To εχω σε αυτο το χρωμα!

Σου το προτεινω...αν και αυτο ειναι υοκειμενικο

 

Ειναι πολυ ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά.

Μήπως γνωρίζεται κάποιο αντιβιοτκικό που μπορώ να βάλω στο κινητό;;;:rolleyes:

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά.

Μήπως γνωρίζεται κάποιο αντιβιοτκικό που μπορώ να βάλω στο κινητό;;;:rolleyes:

 

1.οτι εχει σχεση με εφαρμογες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

2.δεν εχει βγει ακομα καποιος ios για τα 3rd edition.

3.θα βρεις εδω σιγουρα.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά.

Μήπως γνωρίζεται κάποιο αντιβιοτκικό που μπορώ να βάλω στο κινητό;;;:rolleyes:

 

 

Δεν χρειαζεσαι antivirus ,δεν υπαρχει ιος

 

Τα μηνυματα σχετικα με το smart2go μεταφερθηκαν στο αναλογο

θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1908613#post1908613

 

 

ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΗ ή ΕΝΑ ΘΕΜΑ απο την διαχειρηση εφαρμογων,πρεπει να κανω ή να προσεξω κατι αλλο εκτος απο το απλα να την-το σβησω. ? (προηγ/νο τηλ. μου ηταν το 6630)

 

 

Δεν χρειαζεται να ρωτας και να ξαναρωτας.. :rolleyes:

 

Οχι δεν χρειαζεται κατι αλλο .

Σε περιπτωση που τα θεματα ,εφαρμογες δεν μπορεις να τα σβησεις

απο την διαχειριση ,να σβηνεις με αλλον τροπο..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...