Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως μου το εφερε η τιμ σημερα κ κανανε οτι τους ζητησα.Αψογοι.

 

Ευχάριστο αυτό.

Αν είναι έτσι τα πράγματα, αναρωτιέμαι γιατί να κοβόμαστε για την εγγύηση της Alpha Copy. Μάλλον θα προτιμήσω να αγοράσω από την ΤΙΜ το επόμενο Νόκια.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ετσι ειναι οι ρυθμισεις απο μονες τους φιλε μου αλλα και παλι τιποτα...

 

Ξαναανεφερε το πρόβλημα σου γιατι δεν εχω καταλάβει τι αντιμετοπιζεις.....

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia kapoio link psahno me to kolpo poy leei gia tin tainia poy vazei o allos sto kinito toy gia na min kounaei to slider,episis poy ehete valei to equalizer sto kinito sas gia tin kalyteri apodosi?
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

paidia kapoio link psahno me to kolpo poy leei gia tin tainia poy vazei o allos sto kinito toy gia na min kounaei to slider

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω το ν95 αλλα σκεφτομαι την τιμη του αξιζουν ομως;;

ποτε λετε να πεσει η τιμη του;;

ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Παιδια εσας σας κουναει μονο στο σημειο που δειχνει το παραπανω βιντεακι?

Γιατι εμενα μου κουναει και απο πανω και αναγκαστηκα να βαλω κι εκει ταινια.

Αμα ειναι να το γυρισω πισω οσο ακομα προλαβαινω!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το τηλεφωνάκι από Vodafone, ελληνικότατο! Έκανα και το τελευταίο update και όλα καλά.

Δύο ερωτήσεις μόνο:

 

Υπάρχει κανένας που να έχει Ν95 χωρίς τζόγο στο slide? Γιατί εμένα έχει αρκετό και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Συγκεκριμένα κάνει το γνωστό κλικ γύρω γύρω και στις τέσσερις γωνίες και η χαραμάδα ανάμεσα στα δύο κομμάτια έχει ένα κενό περίπου 1-2 χιλιοστά (βλέπω ανάμεσα από άκρη σε άκρη). Επίσης έχει και ένα τζόγο πάνω κάτω. Είναι και τα δικά σας έτσι?

 

Κάνει αρκετή ώρα για να κλειδώσει τον δορυφόρο και το πρόγραμμα νομίσω ότι είναι ανακριβές (σε σχέση με το Route 66 για Αθήνα). Επίσης δεν βρίσκω τίποτα αν κάνω εύρεση διεύθυνσης και δείχνει ανάποδα την κατεύθυνση του κένσορα κατά την πλοήγηση. Η πλοήγηση έρχεται προς το μέρος μου, αντί να πηγαίνει με την κατελυθυνση του αυτοκινήτου

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω το ν95 αλλα σκεφτομαι την τιμη του αξιζουν ομως;;

ποτε λετε να πεσει η τιμη του;;

ευχαριστω :)

 

προσωπικα πιστευω οτι η τιμη του Ν95 θα αργησει παρα πολυ να πέσει...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Now here comes the bad things about the N95. Remember, the things I am about to say are based on the handset I have so may not apply to all the N95's in the world. With the N95 I have, the slider is loss so everytime I open or close it, it makes a really annoying wobbling sound! It makes the sound when I use the keypad too. Another annoying thing about the N95 is that when someone calls you, or you receive a miss call, the applications icon stays active until you deactivate it from the main menu - it is difficult to explain but I am sure you will know what I mean if you buy the N95. Occasionally, the N95 crashes/freezes for no apparent reason, it happened to me twice as I was speaking to someone. The worst thing about the N95 is definately the battery! The phone requires charging everyday and sometimes twice a day. Obviously, your thinking I must use the phone a lot but surprisingly I don't - well on average perhaps 2 hours talktime per day. The alternative would be to buy a spare battery and keep it with you incase the phone runs out of battery but that would be very annoying after a while. I suppose it depends on how much you use the phone and as to the purpose you intend it for. I use it quite a lot so perhaps it isn't a phone suitable for me.

 

τελικα η μαμα νοκια ειναι παγκοσμιως απαραδεκτη(review απο αγγλια)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το τηλεφωνάκι από Vodafone, ελληνικότατο! Έκανα και το τελευταίο update και όλα καλά.

Δύο ερωτήσεις μόνο:

 

Υπάρχει κανένας που να έχει Ν95 χωρίς τζόγο στο slide? Γιατί εμένα έχει αρκετό και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Συγκεκριμένα κάνει το γνωστό κλικ γύρω γύρω και στις τέσσερις γωνίες και η χαραμάδα ανάμεσα στα δύο κομμάτια έχει ένα κενό περίπου 1-2 χιλιοστά (βλέπω ανάμεσα από άκρη σε άκρη). Επίσης έχει και ένα τζόγο πάνω κάτω. Είναι και τα δικά σας έτσι?

 

Κάνει αρκετή ώρα για να κλειδώσει τον δορυφόρο και το πρόγραμμα νομίσω ότι είναι ανακριβές (σε σχέση με το Route 66 για Αθήνα). Επίσης δεν βρίσκω τίποτα αν κάνω εύρεση διεύθυνσης και δείχνει ανάποδα την κατεύθυνση του κένσορα κατά την πλοήγηση. Η πλοήγηση έρχεται προς το μέρος μου, αντί να πηγαίνει με την κατελυθυνση του αυτοκινήτου

 

Αγαπητέ Andreas73, ήθελα να σε ρωτήσω σε πόσες ημέρες το πήρες από τη στιγμή της παραγγελίας. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έκανα παραγγελία. Πήρα τηλέφωνο όλα τα Vodafone Stores και σε κάποια μου είπαν ότι είχαν διαθέσιμο κομμάτι και σε κάποια άλλα ότι περίμεναν από μέρα σε μέρα. Συγκεκριμένα εγώ το πήρα από τα Κάτω Πατήσια. Απλά τους είπα να μου το κρατήσουν και πήγα την άλλη μέρα και το πήρα!
Link to comment
Share on other sites

ego eho 2 parapona proto to slider poy me to kairo arhizei kai halaronei olo kai perisotero kai

2. to bluetooth otan pao na steilo kati,mehri 5 metra pianei to allo kinito,mipos mporei allos na dokimasei na dei tin apostasei poy pianei to bluetooth toy?

i mpataria pleon ehei strosei 2 meres full me poly hrisi..pali kala

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

i mpataria pleon ehei strosei 2 meres full me poly hrisi..pali kala

 

Πολλές λες... :blink:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Now here comes the bad things about the N95. Remember, the things I am about to say are based on the handset I have so may not apply to all the N95's in the world. With the N95 I have, the slider is loss so everytime I open or close it, it makes a really annoying wobbling sound! It makes the sound when I use the keypad too. Another annoying thing about the N95 is that when someone calls you, or you receive a miss call, the applications icon stays active until you deactivate it from the main menu - it is difficult to explain but I am sure you will know what I mean if you buy the N95. Occasionally, the N95 crashes/freezes for no apparent reason, it happened to me twice as I was speaking to someone. The worst thing about the N95 is definately the battery! The phone requires charging everyday and sometimes twice a day. Obviously, your thinking I must use the phone a lot but surprisingly I don't - well on average perhaps 2 hours talktime per day. The alternative would be to buy a spare battery and keep it with you incase the phone runs out of battery but that would be very annoying after a while. I suppose it depends on how much you use the phone and as to the purpose you intend it for. I use it quite a lot so perhaps it isn't a phone suitable for me.

 

τελικα η μαμα νοκια ειναι παγκοσμιως απαραδεκτη(review απο αγγλια)

 

Προφανως το οτι ειναι η μεγαλυτερη εταιρεια κινητων στον κοσμο ειναι ενα εντελως τυχαιο γεγονος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα η μπαταρια παντως αρχισε να στρωνει σιγα σιγα εχτες αντεξε 24 ολοκληρες ωρες με αρκετη χρηση!

Κατι αλλο, στην ενεργη αναμονη ενω εχω απενεργοποιημενο το wifi μετα απο λιγο εμφανιζει κατι γραμμες στο εικονιδιο σαν να ψαχνει και το εχω βαλει και ποτε απο τις ρυθμισεις. Το κανει και σε αλλον αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

to portofoli pou einai ?

 

Δεν πρέπει να υπάρχει. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή «Best Safe»,η οποία είναι εξαιρετική.

Και σου ξαναλέω: είπες ότι πρέπει να πληρώσεις για να κατεβάσεις τις φωνητικές οδηγίες. Αυτό ΔΕΝ ισχύει. Οι φωνητικές οδηγίες κατεβαίνουν τζάμπα και μπορείς να τις ακούσεις από την προσομείωση της διαδρομής (όπου φυσικά βλέπεις την διαδρομή ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ κανονικά - δοκίμασέ το!). Η λειτουργία της πλοήγησης είναι αυτή που θέλει συνδρομή και όχι οι φωνητικές οδηγίες (και βλέπω ότι σχεδόν όλοι το έχουν μπερδέψει αυτό!!).

 

Πώς είναι δυνατόν να χρειάζεται συνδρομή η λειτουργία της πλοήγησης τη στιγμή που έχω τη δυνατότητα να πλοηγηθώ δωρεάν σε οποιαδήποτε διαδρομή σχεδιάσω;

Link to comment
Share on other sites

to bluetooth otan pao na steilo kati,mehri 5 metra pianei to allo kinito,mipos mporei allos na dokimasei na dei tin apostasei poy pianei to bluetooth toy?

i mpataria pleon ehei strosei 2 meres full me poly hrisi..pali kala

 

Πραγματι το δοκιμασα κι εγω πιανει μεχρι 5 μετρα το περισσοτερο, καλα τι κουφο ειναι παλι αυτο??? Καμια λυση υπαρχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανέφερα ότι στο δικό μου Ν95, με αυτά που έχω φορτώσει, μετά παο εκκίνηση, υπάρχουν 17,5ΜΒ ελεύθερα. Και συμπλήρωσα ότι νούμερο αυτό είναι απαράδεκτο. Όταν μου λες όμως εσύ ότι δεν έχει πολλά πράγματα περασμένα, και έχεις μόνο 15,8ΜΒ, τότε υπάρχει πρόβλημα. Γιατί, όσον και αν σου φαίνεται παράξενο, τα 2 αυτά ΜΒ είναι πολύτιμα (εδώ το κάθε ΚΒ είναι πολύτιμο).

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Την 10 ή την 11;

Την 11... Αυτή τη στιγμή που ποστάρω, το τσέκαρα και έχω 16,2ΜΒ ελεύθερα.

Κώστα, ψάξτο.

Πίστεψέ με... αυτό κάνω... :) Απλά, ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη.

Αν έχεις την 11, κάνε φορμάτ αλλά προσπάθησε να αποφύγεις την ολική επαναφορά μέσω του αντιγράφου ασφαλείας.

Αυτό - μεταξύ μας :X - μου ακούγεται λίγο extreme solution, αλλά διόλου απίθανη έτσι όπως πάμε... Απλά θα ήθελα να την αποφύγω :cry:

Όταν λές ότι η εσωτερική μνήμη μειώνεται, προσδιόρισε το ποσοστό απώλειας. Μιλάς για ΚΒ ή για αρκετά ΜΒ; Αν είναι το πρώτο, τότε είναι λογικό και οφείλεται στον λόγο που περιγράφεις. Αν σου χάνονται ΜΒ, τότε έχεις πρόβλημα. Δοκίμασες να δεις μήπως υπάρχει κάποιο ξεχασμένο αρχείο μεγάλου μεγέθυς στο inbox σου;

Οι απώλεις κυμαίνονται σε δεκάδες ΚΒ's. Όχι σπουδαία πράγματα - μέχρι στιγμής, αφού έχω περί τα 102ΜΒ - αλλά για φαντάσου να είχα όλα κι όλα πχ. 15ΜΒ !!!

Στο inbox δεν έχει τίποτα, αφού δεν έχω φτιάξει ακόμα γραμματοκιβώτια και δεν έχω ασχοληθεί με το mail. Περιμένω να μου στείλει νέο WiFi Router η Forthnet... :mad:

Όσο και αν προσπάθησα να ακούσω τον θόρυβο που περιγράφετε, δεν τα κατάφερα. Ή έχω πρόβλημα ακοής ή πολύ απλά, δεν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές.

Το επιβεβαιώνω και εγώ, όπως έχω ξαναπεί, ούτε στη δική μου έχω θόρυβο...

... την βρήκα σήμερα στο Mediamarkt στου Ρέντη 30,90.

Ρε συ, λες να είμαστε γείτονες? Και εγώ από εκεί "ψωνίζω" :)

Πραγματι το δοκιμασα κι εγω πιανει μεχρι 5 μετρα το περισσοτερο, καλα τι κουφο ειναι παλι αυτο??? Καμια λυση υπαρχει?

Αν δεις παλαιότερο post μου, το έχω αναφέρει ότι γενικά αντιμετωπίζει προβληματάκια με το ΒΤ. Με ορισμένες συσκευές απλά αρνείται να συνδεθεί και με το iTech Clip που έχω, αν απομακρυνθώ λιγάκι από το γραφείο, χάνεται η σύνδεση...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν να χρειάζεται συνδρομή η λειτουργία της πλοήγησης τη στιγμή που έχω τη δυνατότητα να πλοηγηθώ δωρεάν σε οποιαδήποτε διαδρομή σχεδιάσω;

 

Μπορείς να πλοηγηθείς ΧΩΡΙΣ όμως φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά. Αν θέλεις να τις χρησιμοποιήσεις θα πρέπει να πληρώσεις. Οι φωνητικές οδηγίες δεν χρειάζεται να πληρώσεις για να τις κατεβάσεις, απλά για να χρησιμοποιήσεις το feature πρέπει να πληρώσεις.

 

Εγώ στη λειτουργία προσομείωσης πάντως που έβαλα ελληνικά, μου κόβει ανά συχνά χρονικά διαστήματα τις φωνητικές οδηγίες της κοπελιάς που ακούγεται...

 

Το ΒΤ είναι δυστυχώς πολύ οικτρό, ούτε 4 μέτρα δε με αφήνει να απομακρυνθώ και χάνει σήμα... :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πλοηγηθείς ΧΩΡΙΣ όμως φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά. Αν θέλεις να τις χρησιμοποιήσεις θα πρέπει να πληρώσεις. Οι φωνητικές οδηγίες δεν χρειάζεται να πληρώσεις για να τις κατεβάσεις, απλά για να χρησιμοποιήσεις το feature πρέπει να πληρώσεις.

 

Ακριβώς αυτό γράφω εδώ και τόσες μέρες,όσον αφορά την πλοήγηση.Χαίρομαι που το επιβεβαιώνεις.

Δηλαδή η χρησιμοποίηση των φωνητικών οδηγιών είναι εκείνη που χρεώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό γράφω εδώ και τόσες μέρες,όσον αφορά την πλοήγηση.Χαίρομαι που το επιβεβαιώνεις.

Δηλαδή η χρησιμοποίηση των φωνητικών οδηγιών είναι εκείνη που χρεώνεται;

 

Nai.. Μονο αυτη χρεωνεται... Τιποτε αλλο..

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πολλές λες... :blink:

 

To 3g to eho monima kleisto kai i fotinotita othonis sto miso,eho to kinito peripoy 1.5 mina min xehaseis..ara i mpataria einai sto full toy tora 1.5-2 meres paei aneta!

@freyarip fharisto poy to koitaxes to bluetooth einai psilo aparadehto,eidika me to Bh-800 bluetooth handsfree poy eho,sta 4 me 5 metra den akoy tipota!Dokimasa me E65/N80 kai N73 kai ola doylevoyne mia hara sta 5 eos 10 metra aneta,ara megalo BUG ehoyme sta N95 mas,akoy ekei kinito shedon 800euro na kanei teteia kolpa,apla aparadekto

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Nai.. Μονο αυτη χρεωνεται... Τιποτε αλλο..

 

pws plhrwneis dhladh?mesw gprs?an eisai ektos sundeshs kai to valeis sth plohghsh sou apagoreuei na xrhsimopoihseis tis fwnhtikes entoles?

 

kai kati allo.ti ennoeite tzogo sto slider?phrame to kinhto kai twra kollame stis leptomereies mou fainetai.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...