Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,είναι πολύ εύκολη η διαδικασία.Μόνο βεβαιώσου πρώτα πως το κινητό σου τηλέφωνο έχει αναγνωριστεί από το MapLoader.

Όχι,δε χρεώνεσαι καθόλου είτε σχεδιάσεις κάποια διαδρομή είτε πραγματοποιήσεις κάποια αναζήτηση στον χάρτη.

 

Κανω οτι μου γραφεις ανοιγω το maploader και προσθετω στη λιστα τον Ελληνικο χαρτη.Μολις ομως πατισω μου βγαζει ενα μηνυμα και μου λεει:

 

please conect your device to your coputer via USB using mass stored mode OR insert the memory card info a card reader.Remember that you need to use the ``maps`` aplication at last one with your device or memory card before using the Nokia Maploader

 

επιλεγω ΟΚ

 

ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΣΩΣΕ ΜΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανω οτι μου γραφεις ανοιγω το maploader και προσθετω στη λιστα τον Ελληνικο χαρτη.Μολις ομως πατισω μου βγαζει ενα μηνυμα και μου λεει:

 

please conect your device to your coputer via USB using mass stored mode OR insert the memory card info a card reader.Remember that you need to use the ``maps`` aplication at last one with your device or memory card before using the Nokia Maploader

...

 

Άνοιξε την εφαρμογή «Χάρτες» στο κινητό τηλέφωνο και μετά κλείσ'την.

Ύστερα,σύνδεσε το Ν95 με τον υπολογιστή στην κατάσταση Mass Storage. Αν το MapLoader δεν το αναγνωρίσει,αποσύνδεσε και ξανασύνδεσε το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την εφαρμογή «Χάρτες» στο κινητό τηλέφωνο και μετά κλείσ'την.

Ύστερα,σύνδεσε το Ν95 με τον υπολογιστή στην κατάσταση Mass Storage. Αν το MapLoader δεν το αναγνωρίσει,αποσύνδεσε και ξανασύνδεσε το καλώδιο.

 

Τι εννοεις? ``Σύνδεσε το Ν95 με τον υπολογιστή στην κατάσταση Mass Storage``

Link to comment
Share on other sites

Κανω οτι μου γραφεις ανοιγω το maploader και προσθετω στη λιστα τον Ελληνικο χαρτη.Μολις ομως πατισω μου βγαζει ενα μηνυμα και μου λεει:

 

please conect your device to your coputer via USB using mass stored mode OR insert the memory card info a card reader.Remember that you need to use the ``maps`` aplication at last one with your device or memory card before using the Nokia Maploader

 

επιλεγω ΟΚ

 

ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΣΩΣΕ ΜΕ...

Κλειστα ΟΛΑ. Παμε απ' την αρχη....

1)Υποθετω εχεις χρησιμοποιησει εστω μια φορα τους "χαρτες"(προγραμμα) στο κινητο σου...(εαν οχι απλως "ανοιξε το" δες την υδρογειο βγες.

2)Κανε την συνδεση κινητου-υπολογιστη με το καλωδιο miniUSB.

3)Το κινητο θα σε ρωτησει τι συνδεση επιθυμεις.

4)Κανε επιλογη της "μεταφορας δεδομενων"(ή "μαζικη αποθηκευση") και πατα "ενταξει" και "συνεχεια" στις ερωτησεις που βγαινουν στο κινητο.

5)Ανοιξε το "map loader".

6)Κανε επιλογη της χωρας(Ελλαδα).

7)Πατα Download.

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την εφαρμογή «Χάρτες» στο κινητό τηλέφωνο και μετά κλείσ'την.

Ύστερα,σύνδεσε το Ν95 με τον υπολογιστή στην κατάσταση Mass Storage. Αν το MapLoader δεν το αναγνωρίσει,αποσύνδεσε και ξανασύνδεσε το καλώδιο.

 

Τι εννοεις? ``Σύνδεσε το Ν95 με τον υπολογιστή στην κατάσταση Mass Storage``

 

Εχω Ελληνικα στο τηλ. μου .Μηπως μαζικη αποθηκευση?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? ``Σύνδεσε το Ν95 με τον υπολογιστή στην κατάσταση Mass Storage``

 

Εχω Ελληνικα στο τηλ. μου .Μηπως μαζικη αποθηκευση?

 

Ναι,το ίδιο είναι.

Είχαν αποτέλεσμα οι οδηγίες που σου δώσαμε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα στο 1277.για να δουμε.Απο χθες προσπαθω να τις βρω.Κ με κ e-mαιl μου τις στειλανε κ με μηνυματα.Γι αυτο ρωταω αν καποιος μπορει να τις χρησιμοποιησει.Οποια βοηθεια δεχτη.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το ίδιο είναι.

Είχαν αποτέλεσμα οι οδηγίες που σου δώσαμε;

 

ΝΑΙ:)

 

Μολις ξεκινησε να κατεβαζει τον χαρτη!

 

Μη με παρεξηγητε αλλα φοβηθηκα μη κανω κατι λαθος...

 

Ειναι απαρετητη η συνδεση στο ιντερνετ ή μπορω να τη διακοψω καθως φορτωνετε ο χαρτης στο τηλ. ?

 

Τελικα πηρα στο 1277.για να δουμε.Απο χθες προσπαθω να τις βρω.Κ με κ e-mαιl μου τις στειλανε κ με μηνυματα.Γι αυτο ρωταω αν καποιος μπορει να τις χρησιμοποιησει.Οποια βοηθεια δεχτη.Ευχαριστω.

 

Εγω τις αποθηκευσα απο μηνυμα της ΤΙΜ και ειμαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Όχι,η σύνδεση στο διαδίκτυο είναι αναγκαία. Ειδάλλως,είναι αδύνατη η εκτέλεση της διαδικασίας.

 

ΟΚ χιλια ευχαριστω για ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

pantos sto 13830 lene pos den ypostirizei live tv to n95....meso pio profile mpainetai eseis gia live tv to prepay vodafone live i to streaming??pio einai to home page??

 

Prepay για καρτοκινητά

Postpay για σύνδεση

 

η σελίδα είναι http://live.vodafone.com

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

To Vodafone streaming ειναι για να μπορεις να δεις τηλεόραση από το κινητό σου... Το Ν95 υποστηριζει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ το Vodafone Live... Μην ακουτε τι λένε. Καθε μερα το χρησιμοποιώ
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Egο παλι δεν περιμενω την ωρα να το παρω απο βδομαδα λογικα θα το εχω,τη τριτη χτυπαω και δυο καρτες μνημης 2gb και ειμαι κομπλε!!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Vodafone streaming ειναι για να μπορεις να δεις τηλεόραση από το κινητό σου... Το Ν95 υποστηριζει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ το Vodafone Live... Μην ακουτε τι λένε. Καθε μερα το χρησιμοποιώ

 

Μήπως να ανέβαζες (ή κάποιος mod) γενικότερα τις ρυθμίσεις για τους φίλους που δεν είναι εξοικειωμένοι.....

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

To Vodafone streaming ειναι για να μπορεις να δεις τηλεόραση από το κινητό σου... Το Ν95 υποστηριζει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ το Vodafone Live... Μην ακουτε τι λένε. Καθε μερα το χρησιμοποιώ

 

Το vodafone live unlimited ειναι και για καρτοκινητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το vodafone live unlimited ειναι και για καρτοκινητα?

 

Ναι είναι ...........

 

Μοναδικό, νέο, πρωτοποριακό "πακέτο" υπηρεσιών του Vodafone live! με μηνιαία συνδρομή 5€!

Απεριόριστη πρόσβαση στο Vodafone live! οποιαδήποτε στιγμή εντελώς δωρεάν κατά την διάρκεια ενός μήνα.(χωρίς χρέωση για το εισιτήριο εισόδου)

 

 

Ένα πολυφωνικό ring tone της αρεσκείας σας κάθε μήνα δωρεάν.

 

 

Απεριόριστη Πρόσβαση στο live! TV κατά την διάρκεια ενός μήνα εντελώς δωρεάν. (Ζωντανό Πρόγραμμα των καναλιών & θα ισχύει μόνο για τους πελάτες οι οποίοι έχουν VF live! 3G τηλέφωνο.)

 

 

Απεριόριστη Πρόσβαση στην υπηρεσία "Οδηγός Διασκέδασης" κατά την διάρκεια ενός μήνα εντελώς δωρεάν. (Σινεμά, Clubbing, Νυχτερινή Διασκέδαση, Θέατρο, Τηλεόραση κ.λ.π)

 

Για να ενεργοποιήσετε το "πακέτο" :

στείλτε κενό μήνυμα (sms) στο 2222 (για απενεργοποίηση off στο 2222)

επισκεφθείτε το Vodafone live! : κατηγορία "H Σελίδα μου" > "Οι υπηρεσίες μου"

μέσω καταστημάτων Vodafone

μέσω Εξυπηρέτησης Πελατών της Vodafone (καλώντας στο 13830)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω με τα μηνυματα της τim δε καταφερα τιποτα.Δε μπορεσα να συνδεθω.Αν μπορεις στειλε τις ρυθμισεις να τις περασω χειροκινητα.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω με τα μηνυματα της τim δε καταφερα τιποτα.Δε μπορεσα να συνδεθω.Αν μπορεις στειλε τις ρυθμισεις να τις περασω χειροκινητα.Ευχαριστω.

 

Και για ΤΙΜ,Cosmote,Vodafone πάτε εδώ και επιλέγετε Λήψη βασικών ρυθμίσεων και ακολουθείται τις οδηγίες........αν και δεν χρειάζεται διότι λογικά θα είναι ήδη περασμένες σε όλα τα κινητά (αν έχουν διανεμηθεί απο την Alpha Copy)..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

παιδια please που παω για να κατεβασω τιs φωνητικη πλοηγηση ψαχνω και δεν το βρισκω (να μου μιλαει στην προσομοιωση οχι με συνδρομη!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας παρακαλω πολυ χρειαζομε τη βοηθεια σας.

 

Εκανα εγκατασταση τον χαρτη (με τη βοηθεια των φιλων πιο πισω) αλλα δε μπορω-δε ξερω να βρω καποια τοποθεσια ή καποια οδο.

 

Μπορει καποιος να μου πει τα βηματα και τι πρεπει να προσεξω...

 

χιλια συγνωμη.

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

κ απο την σελιδα της νοκια το εκανα αλλα τιποτα.εκτος κ αν κανω κατι λαθος.αν μπορει καποιος ας σηκωσει τις ρυθμισεις για να τισ κανω χειροκινητα
Link to comment
Share on other sites

κ απο την σελιδα της νοκια το εκανα αλλα τιποτα.εκτος κ αν κανω κατι λαθος.αν μπορει καποιος ας σηκωσει τις ρυθμισεις για να τισ κανω χειροκινητα

 

σου εστειλα να πας στο αναλογο θεμα να σε βοηθησουνε.

γιατι εδω ειναι περι ν95,δεν παιζει ρολο η συσκευη.

καλο ειναι αφου εχεις κανει τα παντα.να πας σε ενα μαγαζι tim

να το δουνε γιατι κανονικα οι ρυθμισεις μπαινουνε αυτοματα.

θα σου ελεγα να κανεις format να διαβασει απο την αρχη την καρτα σου

sim αλλα οπως θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανέβαζες (ή κάποιος mod) γενικότερα τις ρυθμίσεις για τους φίλους που δεν είναι εξοικειωμένοι.....

 

syfono....@nxbest mporeis esy re filaraki??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...