Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να αναφέρω σχετικά με το θέμα μπαταρίας ότι εγώ προσωπικά έχω λύση το πρόβλημα μου με το nokia και όχι μονο με αυτό

U2O i-UP 5400 Universal External Battery-PDA-MP3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως φίλοι μου, αυτό το ρεζιλίκι με την εμβέλεια του ΒΤ άρχισε να μου τη δίνει στα νεύρα. Αν απομακρυνθώ πέραν των 3, βία 4 μέτρων από το τηλέφωνο το ακουστικό αποσυνδέεται. Το ίδιο ακουστικό που με το W880 το έπαιρνα στην πυλωτή και άφηνα τη συσκευή στο μπαλκόνι - όταν έπλενα το αμάξι - και μιλούσα μία χαρά. Ήμαρτον ρε Nokia, τόσα λεφτά κάνει το άτιμο το Ν95! Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί σε κάποιο από τα επερχόμενα firmware updates...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειχε αναφερθει (με πανικο θα ελεγα...) στην αρχη της κυκλοφοριας του πως ειναι απαραδεκτο να ειναι εκτεθημενη η οθονη χωρις κανενα προστατευτικο

 

Τελικα ετσι ειναι ή οχι?

 

Εγω διακρινω ενα λεπτο παλστικο τζαμακι

 

κανω λαθος?:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειχε αναφερθει (με πανικο θα ελεγα...) στην αρχη της κυκλοφοριας του πως ειναι απαραδεκτο να ειναι εκτεθημενη η οθονη χωρις κανενα προστατευτικο

 

Τελικα ετσι ειναι ή οχι?

 

Εγω διακρινω ενα λεπτο παλστικο τζαμακι

 

κανω λαθος?:(

 

κανεις λαθος

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειχε αναφερθει (με πανικο θα ελεγα...) στην αρχη της κυκλοφοριας του πως ειναι απαραδεκτο να ειναι εκτεθημενη η οθονη χωρις κανενα προστατευτικο

Τελικα ετσι ειναι ή οχι?

Εγω διακρινω ενα λεπτο παλστικο τζαμακι

κανω λαθος?:(

Πίεσέ την ελαφρά σε μία γωνία της και δες αν παραμορφώνεται η απεικόνιση. Δυστυχώς, η οθόνη είναι "γυμνή"...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

να αναφέρω σχετικά με το θέμα μπαταρίας ότι εγώ προσωπικά έχω λύση το πρόβλημα μου με το nokia και όχι μονο με αυτό

U2O i-UP 5400 Universal External Battery-PDA-MP3

 

Το Ν95 φίλε δεν φορτίζει από usb..

Link to comment
Share on other sites

Το Ν95 φίλε δεν φορτίζει από usb..

 

 

h sigkekrimeni mpataria exei adaptoraki kai fortizeis ta panta,den exo misi oritsa pou fortisa to n95.

 

:)

 

to usb pou blepeis einai h eksodos apo thn mpataria pros thn pigi pou 8es na fortoseis

Link to comment
Share on other sites

Πίεσέ την ελαφρά σε μία γωνία της και δες αν παραμορφώνεται η απεικόνιση. Δυστυχώς, η οθόνη είναι "γυμνή"...[/quote

 

Αυτο που λες να την πιεσω για αν δω την παραμορφοση δε σημαινει οτι ειναι γυμνη!

Αν θυμαστε καλα και στο 6600 οταν την πιεζες γινοταν η παραμορφοση που λες αλλα κρυσταλακι-τζαμακι εστω και λεπτο υπηρχε.;)

 

Για κοιταξτε-ρωτηστε σε καποιο clun NOKIA ή οπου αλλου εχουν ανοιξει καποιο για επισκευη να το σιγουρεψουμε.

 

Δεν επιμενω αλλα νομιζω πως υπαρχει ενα λεπτο παλτικο τζαμακι.

Αν το γυρισετε πολυ πλαγια και δειτε την οθονη θα δειτε οτι υπαρχει το καθρεπτισμα-γυαλισμα πλαστικου υλικου.

 

Υδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Πίεσέ την ελαφρά σε μία γωνία της και δες αν παραμορφώνεται η απεικόνιση. Δυστυχώς, η οθόνη είναι "γυμνή"...[/quote

 

Αυτο που λες να την πιεσω για αν δω την παραμορφοση δε σημαινει οτι ειναι γυμνη!

Αν θυμαστε καλα και στο 6600 οταν την πιεζες γινοταν η παραμορφοση που λες αλλα κρυσταλακι-τζαμακι εστω και λεπτο υπηρχε.;)

 

Για κοιταξτε-ρωτηστε σε καποιο clun NOKIA ή οπου αλλου εχουν ανοιξει καποιο για επισκευη να το σιγουρεψουμε.

 

Δεν επιμενω αλλα νομιζω πως υπαρχει ενα λεπτο παλτικο τζαμακι.

Αν το γυρισετε πολυ πλαγια και δειτε την οθονη θα δειτε οτι υπαρχει το καθρεπτισμα-γυαλισμα πλαστικου υλικου.

 

Υδωμεν...

 

 

το τζαμάκι που λες είναι όπως μιας lcd οθόνης,όπως η οθόνη ενός laptop ktlp.

η διαφορα με τα παραπάνω είναι ότι η οθόνη του κινητού έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να πιεστεί από διαφορους παράγοντες με αποτέλεσμα να χαλάσει.

Link to comment
Share on other sites

@Cocomat

Δεν αποκλείεται να έχεις δίκιο φίλε μου. Θα το δούμε. Εκτός αν έχει καλύτερη και πιο εμπεριστατωμένη άποψη κάποιος άλλος φίλος στο forum. Πάντως, αν πιέσεις μία οθόνη υγρών κρυστάλλων και χαλάει η απεικόνιση το πιθανότερο είναι ότι αγγίζεις ουσιαστικά την επιφάνειά της και όχι το (όποιο) προστατευτικό της.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. υπαρχει εστω ενα λεπτο?

Δεν ειναι γυμνη οπως οταν βγαλεις π.χ απο κινητο που βγαινει η προσοψη και την πιανεις αμεσα

Link to comment
Share on other sites

sta contacts otan prostheto ena neo mou emfanizi os field kato apo ta alla stixia tou contact to syncronization private. to kani ke se allous auto? den ine dunato na min mas dixni to syncronization?
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous.ypothetw oti ayto pou tha rwthsw tha exei anaferthei parapanw alla einai toses polles oi selides pou einai dyskolo na vrw ayto pou thelw.tha hthela na mathw loipon an mporw na katevasw apo kapou xartes gia to N95.sorry kai pali an rwtaw idia pragmata.eyxaristw...
Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο με τα τρια βισματα (κοκκινο,κιτρινο-λευκο) ειναι για την tv σωστα?

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μόλις έφτασε στα χέρια μου και φορτίζει (από νόκια σοπ)...είναι απλά απίστευτο...

το ημερολόγιο και τις σημειώσεις πώς να τις περάσω από το παλιό μου 7610?

οκ τις σημειώσεις όλες μαζί με bleutooth px, αλλά το ημερολόγιο? και έχω και πολλά ρε γμτ...

 

 

οκ το βρήκα με τη μεταφορά σου δίνει και τη δυνατότητα μεταφοράς και του ημερολογίου..

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο με τα τρια βισματα (κοκκινο,κιτρινο-λευκο) ειναι για την tv σωστα?

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Ναι,είναι το καλώδιο για την τηλεόραση.

Το έχω δοκιμάσει,αλλά δεν κατάφερα να προβάλω στην οθόνη της τα βίντεο του Ν95. Θα ξαναπροσπαθήσω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous.ypothetw oti ayto pou tha rwthsw tha exei anaferthei parapanw alla einai toses polles oi selides pou einai dyskolo na vrw ayto pou thelw.tha hthela na mathw loipon an mporw na katevasw apo kapou xartes gia to N95.sorry kai pali an rwtaw idia pragmata.eyxaristw...

 

Για ό,τι έχει να κάνει με τους χάρτες, εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=1

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μόλις έφτασε στα χέρια μου και φορτίζει (από νόκια σοπ)...είναι απλά απίστευτο...

το ημερολόγιο και τις σημειώσεις πώς να τις περάσω από το παλιό μου 7610?

οκ τις σημειώσεις όλες μαζί με bleutooth px, αλλά το ημερολόγιο? και έχω και πολλά ρε γμτ...

 

 

οκ το βρήκα με τη μεταφορά σου δίνει και τη δυνατότητα μεταφοράς και του ημερολογίου..

Mπορεσες φιλε κατευθειαν απο το παλιο 7610 να μεταφερεις κατευθειαν τις επαφες?Η στις περασε μπακαλιστικα δηλαδη οπου ειχες σε ενα ονομα 2 αριθμους στο 7610 στο Ν95 σου εμφανιζει δυο ονοματα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

""Αυριο παω να το παρω (την τριτη μαλλον μου ειπαν απο cosmote).Θελω να σας ρωτησω κατι.Αν εχει τζογο το slide 1-2 χιλ.να μην το παρω?δηλ. να ζητησω να μου ανοιξουν κι'αλλη συσκευασια μεχρι να πετυχω καποιο που να μην εχει καθολου!Ηολα εχουν εστω και λιγο τζογο?""

 

Το 2ο που πηρα δεν ειχε καθολου τζογο.... Μονο θορυβο οποτε παλι πισω!

 

Αποστολος

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

""Αυριο παω να το παρω (την τριτη μαλλον μου ειπαν απο cosmote).Θελω να σας ρωτησω κατι.Αν εχει τζογο το slide 1-2 χιλ.να μην το παρω?δηλ. να ζητησω να μου ανοιξουν κι'αλλη συσκευασια μεχρι να πετυχω καποιο που να μην εχει καθολου!Ηολα εχουν εστω και λιγο τζογο?""

 

Το 2ο που πηρα δεν ειχε καθολου τζογο.... Μονο θορυβο οποτε παλι πισω!

 

Αποστολος

 

Τι εννοεις παλι πισω? Στο αλλαξανε μονο και μονο επειδη κουνιοταν? Εγω που πηγα εχτες για τον ιδιο λογο στο γερμανο αρνηθηκαν κατηγορηματικα να το αλλαξουν λεγοντας μου οτι ΟΛΑ κουνιουνται!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί. Μην περιμένετε σοβαρή ποιότητα κατασκευής από Ν95. Και τζόγο θα έχει το slider, και τα πλαστικά δε θα δένουν καλά κοντά στην περιοχή των softkeys κάτω από την οθόνη, και το εσωτερικό φως τους θα βλέπετε αν το κοιτάτε από το πλάι... Κάτω του μετρίου κατασκευή. Επίσης το Bluetooth είναι τραγικό όπως προαναφέρθηκε, και το GPS αργεί υπερβολικά να πιάσει - και να διατηρήσει - το σήμα. Ομοίως αυτή την εφαρμογή smart2go... με 5 χρόνια PPC's και 3 χρόνια που έχω περάσει όλες τις navigation εφαρμογές για αυτά, δεν έχω κατορθώσει ακόμα να την κάνω να δουλέψει ΑΠΟΔΟΤΙΚΑ και με ευχρηστία. Κάνω 20 ώρες να επιλέξω προορισμό και άλλες τόσες να κάνω αναζήτηση... Για μπαταρία δε μιλάω... πονεμένη ιστορία. Εδώ κάνει τα PPC να μοιάζουν duracel...

 

Στον αντίποδα η ταχύτητα πλοήγησης στο μενού απλά σκοτώνει! Τρομερή ευχρηστία σε αυτό... πας από τη μια εφαρμογή στην άλλη σε dt. Η κάμερα όλα τα λεφτά, WLAN πλοήγηση και 3G υποστήριξη απροβλημάτιστη, πλήρες σαν συσκευή αφού μπορεί να διαχειριστεί κάθε κατάσταση χωρίς άγχος. Πραγματικά πολύ δυνατό σε αυτό τον τομέα. Αν δε μου έκανε και restart μια στις τόσες όταν με καλούν, καλά θα ήταν...

 

Γενικά έχω ανάμικτα συναισθήματα...

 

Αυτά σαν γενικές εντυπώσεις μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

""Αυριο παω να το παρω (την τριτη μαλλον μου ειπαν απο cosmote).Θελω να σας ρωτησω κατι.Αν εχει τζογο το slide 1-2 χιλ.να μην το παρω?δηλ. να ζητησω να μου ανοιξουν κι'αλλη συσκευασια μεχρι να πετυχω καποιο που να μην εχει καθολου!Ηολα εχουν εστω και λιγο τζογο?""

 

Το 2ο που πηρα δεν ειχε καθολου τζογο.... Μονο θορυβο οποτε παλι πισω!

 

Αποστολος

 

εγω γνωριζω και απο φιλους μου που το εχουνε παρει

και παιδια μεσα απο το forum που λενε οτι ολα εχουνε τζογο.

ακομα και το δικο μου ειχε και το εδωσα πισω λογου (wifi προβληματος.)

εσυ ποσα εχεις αλλαξει??μονο για το τζογο??:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τυχαίο που ο διαδοχος του ν80,εχει παλι πολυ μετρια ποιοτητα κατασκευης,τζογο,τριζει και η μπαταρια του ειναι επισης χάλια?

2 χρονια,την ιδια περιοδο τα μοντέλα εχουν τα ιδια προβλήματα..

 

Αυτα που βγαίνουν καλοκαίρι καλυτερα μου φαινεται είναι,n70,n73,n93 ktl.Kai apo thema mpatarias...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...