Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ ωραια η θηκη.ξερουμε αν υπαρχει ελλαδα?

 

Οντως αρκετα καλη ;) . Ειναι νωρις ακομα για Ελλαδα και οχι μονο.

Ακομα δεν εχει κυκλοφορησει απο την νοκια συμφωνα με τα παραπανω .

Ειναι coming soon... και στα e-shops που δωθηκαν.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλά ελα που μερικοι δεν το καταλαβαινουν....Λες και τους επιβαλει καποιος να το παρουν...

Δεν επιβαλει κανεις κανεναν να το παρει........Απλως η νοοτροπια που εχουν πολλα "θυματα της τεχνολογιας"("απο το θυματα της μοδας") δινει το αλλοθι στις μεγαλες εταιρειες να κανουν οτι θελουν.

Και κοροιδευουν μαζι και εμας ολους τους υπολοιπους που θελουμε οταν δινουμε τα ωραια μας λεφτα να αγοραζουμε κατι που θα τ' αξιζει οχι 100% αλλα 101%!!!

Βεβαια καποιοι ειτε επειδη δεν εχουν την ηλικια ειτε γιατι δεν εχουν την ωριμοτητα(και ας εχουν περασει τα 30, ηλικιακο σημειο αναφορας στους ανδρες) δεν μπορουν να καταλαβουν οτι οταν θα δωσουν 720 ευρω -με λιγοτερα απο αυτα τα λεφτα ζουν 2.000.000 Ελληνες συμφωνα με την "eurostat"(αν δεν κανω λαθος)- αυτο που θα παρουν πρεπει οχι να μην τριζει, ουτε "κιχ" να μην κανει.

Και επισης να εχουν "φαει" ολοκληρα 24ωρα επι μηνες οι κατασκευαστες του για να μας το παραδωσουν ΤΕΛΕΙΟ και οχι να μας κανουν beta χρηστες για να βρουν τα ελαττωματα του!

 

EDIT1: Για να μην παρεξηγηθω, το σχολιο μου δεν απευθυνεται σε κανεναν προσωπικα!

EDIT2: Και εγω το θελω αλλα δε θα το παρω μεχρι να πεσει η τιμη του τοσο οσο με τα δικα μου κριτηρια να τ' αξιζει! Εξαλλου σημερα ειδα αγγελια που καποιος το πουλουσε 550 ευρω. Εγω θα περιμενω..... καποιος καπου καποτε (πολυ συντομα) θα το πουλησει ακομα πιο φθηνα....!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, θέλω να μεταφέρω όλες μου τις σημειώσεις. Αν τις περάσω όλες μαζί φτάνουν ως μήνυμα και πρέπει να γίνει μία μία αποθήκευση, μπορώ να τις βάλω στις σημειώσεις του ν95 επιτόπου?
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιβαλει κανεις κανεναν να το παρει........Απλως η νοοτροπια που εχουν πολλα "θυματα της τεχνολογιας"("απο το θυματα της μοδας") δινει το αλλοθι στις μεγαλες εταιρειες να κανουν οτι θελουν.

Και κοροιδευουν μαζι και εμας ολους τους υπολοιπους που θελουμε οταν δινουμε τα ωραια μας λεφτα να αγοραζουμε κατι που θα τ' αξιζει οχι 100% αλλα 101%!!!

Βεβαια καποιοι ειτε επειδη δεν εχουν την ηλικια ειτε γιατι δεν εχουν την ωριμοτητα(και ας εχουν περασει τα 30, ηλικιακο σημειο αναφορας στους ανδρες) δεν μπορουν να καταλαβουν οτι οταν θα δωσουν 720 ευρω -με λιγοτερα απο αυτα τα λεφτα ζουν 2.000.000 Ελληνες συμφωνα με την "eurostat"(αν δεν κανω λαθος)- αυτο που θα παρουν πρεπει οχι να μην τριζει, ουτε "κιχ" να μην κανει.

Και επισης να εχουν "φαει" ολοκληρα 24ωρα επι μηνες οι κατασκευαστες του για να μας το παραδωσουν ΤΕΛΕΙΟ και οχι να μας κανουν beta χρηστες για να βρουν τα ελαττωματα του!

 

EDIT1: Για να μην παρεξηγηθω, το σχολιο μου δεν απευθυνεται σε κανεναν προσωπικα!

EDIT2: Και εγω το θελω αλλα δε θα το παρω μεχρι να πεσει η τιμη του τοσο οσο με τα δικα μου κριτηρια να τ' αξιζει! Εξαλλου σημερα ειδα αγγελια που καποιος το πουλουσε 550 ευρω. Εγω θα περιμενω..... καποιος καπου καποτε (πολυ συντομα) θα το πουλησει ακομα πιο φθηνα....!

Συμφωνω σε αυτα που λες αλλα η πραγματικοτητα ειναι πιο ρεαλιστικη:Δεν προκειται να δουμε ποτε το τελειο κινητο,οι λογοι αναφερθηκαν πιο πανω και ειναι προφανεις,οποτε τι να κανεις?Ειτε καθεσαι και περιμενεις μεχρι να πεσει η τιμη(οπως και λες θα κανεις και το σεβομαι)ειτε σφιγγεσαι λιγο παραπανω και δινεις 150 με 200 ευρω παραπανω.Στο κατω κατω ετσι δεν γινεται παντου στην Ελλαδα οπου οι τιμες σχεδον παντου ειναι ψηλοτερες και απο ΕΥΡΩΠΗ?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως αρκετα καλη ;) . Ειναι νωρις ακομα για Ελλαδα και οχι μονο.

Ακομα δεν εχει κυκλοφορησει απο την νοκια συμφωνα με τα παραπανω .

Ειναι coming soon... και στα e-shops που δωθηκαν.

Πολύ όμορφη πράγματι, αλλά πως ακριβώς προφυλάσσει το κινητό από οτιδήποτε; (πιτσίλισμα, γρατζούνισμα, σκόνη κλπ)

Το περίεργο είναι πως όλες (?) οι οριζόντιες θήκες ζώνης της ΝΟΚΙΑ που έχω βρει τα τελευταία χρόνια είναι το λιγότερο... ξώπλατες! :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Θηκη για το Ν95 (αυτη δινεται στο πακετο του Ν95 απο Ασια ??)

http://aycu35.webshots.com/image/18034/2005994893707091203_rs.jpg

Nokia N95 Leather Carry Case CP-191 - Coming Soon

http://www.blueunplugged.com/p.aspx?p=120111

http://www.mobileplanet.com/p.aspx?i=149000

source:http://darlamack.blogs.com/darlamack/2007/05/nokia_n95_leath.html

 

 

 

όντως πολύ ωραία θήκη,απότι βλέπω δεν πιάνετε σε κάποια ζώνη σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Paidia auti ti stigmi sthn Ellada poies thikes gia to N95 kykloforoun?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το πηρα απο ενα μελος μας !!!! Καλο φαινεται !!!!!Για gps θελει συνδεση σε internet ????? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην ζητάει συνέχεια κωδικό για το ασυρματο δυκτιο?

Aυτό εξαρτάται από το εκάστοσε Wi-Fi δίκτυο κι όχι από το Ν95.

 

Πριν λιγο το πηρα απο ενα μελος μας !!!! Καλο φαινεται !!!!!Για gps θελει συνδεση σε internet ????? Ευχαριστω.

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές πως δεν απαιτείται σύνδεση στο ίντερνετ για να εντοπιστεί η θέση του GPS.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό εξαρτάται από το εκάστοσε Wi-Fi δίκτυο κι όχι από το Ν95.

 

 

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές πως δεν απαιτείται σύνδεση στο ίντερνετ για να εντοπιστεί η θέση του GPS.

 

 

 

Συγνωμη αλλα δεν προλαβα να διαβασω...Και για πλοηγηση θελει συνδεση ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι αυτο το ειπα με παρα πολυ χιουμορ (γι' αυτο το εβαλα κι ολας με τοσα προσωπακια που χαμογελανε)... Αλλά να εισαι σιγουρος οτι για το μονο που δεν πηρα το κινητο ειναι αυτο.. Για να το κοιταζουν οταν το βγαζω από την τσεπη.. Αν ηθελα αυτο, και κοιταζα μονο εξωτερικα χαρακτηριστικα θα επαιρνα καποιο αλλο,από κατασευαστριες που νοιαζονται μονο για την εμφανιση...

Εδώ με "αναγκάζεις" να ζητήσω ειλικρινή συγνώμη φίλε... (δεν ξέρω και το όνομά σου). Η αλήθεια είναι ότι είδα τα smileys, αλλά δεν σου κρύβω τα είχα ψιλοπάρει γιατί νόμισα πως το post σου ήταν ειρωνικό. Εν τέλει, είναι χαζό αν το καλοσκεφτείς να προσπαθούμε να πείσουμε ο ένας τον άλλον ότι το κινητό που αγοράσαμε και χρησιμοποιούμε το γουστάρουμε ο ένας περισσότερο και ο άλλος λιγότερο. Τελικά αφού το κρατάμε και δεν το πουλάμε μάλλον το "πάμε" τουλάχιστον... εξίσου!

Και πάλι sorry αν βγήκα επιθετικός. ;)

 

Αναφορικά με την μπαταρία...Θα ήμουν ψεύτης αν δεν παραδεχόμουν ότι έχει βελτιωθεί. Ίσως όχι στο σημείο που θα ήλπιζα, αλλά σίγουρα - μετά από 8-9 πλήρεις κύκλους, πιάνω εύκολα την 1,5 μέρα. Υπομονή παιδιά... Το Ν80 από όσο μπορώ να θυμάμαι (είμαι και μεγάλος άνθρωπος) ήταν χειρότερο...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

exw kapoies erwthseis alla epeidh dn mporw na diavasw 100 selides as me bohthhsei kapoios sta ekshs erwthmata:1)pws mporw na perasw monos mu thn kainourgia ekdosh gia to n-95 (2)pws tha ftiaksw to gps(xartes k pws leitourgei) (3) k giati dn kaneis egkatastash se efarmoges .sis yparxei problhma h dn ta uposthrizei.... euxaristw k elpizw na mou dwsei kapoios ena xeri bohtheias......:D :D :D :D :cool: :D :lol: :D :lol: :D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω screen protector?

Τα καλύτερα κατά τη γνώμη μου, μιλάω εκ πείρας, είναι εδώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

exw kapoies erwthseis alla epeidh dn mporw na diavasw 100 selides as me bohthhsei kapoios sta ekshs erwthmata:1)pws mporw na perasw monos mu thn kainourgia ekdosh gia to n-95 (2)pws tha ftiaksw to gps(xartes k pws leitourgei) (3) k giati dn kaneis egkatastash se efarmoges .sis yparxei problhma h dn ta uposthrizei.... euxaristw k elpizw na mou dwsei kapoios ena xeri bohtheias......:D :D :D :D :cool: :D :lol: :D :lol: :D

 

1.για τους χαρτες δες εδω δεν ειναι δυσκολο να τους περασεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

2.κατεβασε το NSU απο εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

οτι αλλο θελεις υπαρχει το αναλογο θεμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να αναφέρω σχετικά με το θέμα μπαταρίας ότι εγώ προσωπικά έχω λύση το πρόβλημα μου με το nokia και όχι μονο με αυτό

U2O i-UP 5400 Universal External Battery-PDA-MP3

 

poy stin ellada to ehoune ayto??

 

Kατι λιγο ασχετο, το voda unlimited στη διαφημιση λεει οτι προσφερει απεριοριστη πλοηγηση (μεσα στα αλλα) εγω πηγα να μπω στο myphone και με χρεωσε κανονικα. Αρα τι πλοηγηση ενοει?

 

moy eipe enas ekprosopos to vodafone MIN VGEIS APO VODAFONE LIVE SELIDA THA HREOTHEIS!!! prosohi paidia!!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?? Οκ... Ωραια τα Screen Protector αλλά εχει σκεφτει καποιος οτι μπορει με τη ζεστη και τον ηλιο, η κολλα (αν και ελάχιστη) μπορει να βγει στην οθονη του κινητου και να καταστραφει???? ρωταω χωρις να ξερω....
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εχω απο τιμ επιδοηση και θα παρω μαλλον το ν95 απο τιν τιμ τι λετε να το παρω;

ευχαριστω :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?? Οκ... Ωραια τα Screen Protector αλλά εχει σκεφτει καποιος οτι μπορει με τη ζεστη και τον ηλιο, η κολλα (αν και ελάχιστη) μπορει να βγει στην οθονη του κινητου και να καταστραφει???? ρωταω χωρις να ξερω....

Φίλε nxbest

Σε όλα τα PDA's και SmartPhones που είχα την τελευταία διετία (εντάξει, δεν συμπεριλαμβάνω τηλέφωνα όπως Κ800, W880, Ν3230) είχα βάλει screen protector και μάλιστα μόνο τη μάρκα που προτείνω. Δεν έχει ακριβώς κόλλα, είναι μεν "κολλώδης" η κάτω επιφάνεια - αυτή που αγγίζει στην οθόνη - αλλά νομίζω ότι ουσιαστικά κολλάει με στατικό ηλεκτρισμό. Σε διαβεβαιώ ότι συχνά-πυκνά οι συσκευές που είχα βρίσκονταν κάτω από έντονο "direct sunlight" και ποτέ δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα. Το μεγάλο θετικό τους στοιχείο είναι η ευκολία καθαρισμού ακόμα και από την λιπαρότητα της επιδερμίδας μας με ένα πανάκι, χωρίς να αφήνει τπτ στην οθόνη!

Μην μασάς, πάρε screen protector :O

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εχω απο τιμ επιδοηση και θα παρω μαλλον το ν95 απο τιν τιμ τι λετε να το παρω;

ευχαριστω :) :)

 

αυτο ειναι στην δικη σου κριση αν το θελεις πραγματικα

η οχι.διαβασε το forum και κρινε αμα οντως αξιζει.:)

για μενα πρωσοπικα αξιζει.;) ειναι

δυνατο τηλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εχω απο τιμ επιδοηση και θα παρω μαλλον το ν95 απο τιν τιμ τι λετε να το παρω;

ευχαριστω :) :)

Και μόνο που αναρωτιέσαι, πιθανότατα... ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ, άρα ΠΑΡ'ΤΟ!

Η ουσία είναι ότι χτυπάει κορυφή σχεδόν σε όλες τις επιμέρους δυνατότητές του και πάνω από τον μέσο όρο ακόμα και σε αυτές που δεν κάνει (θεωρητικά) άψογα. Άρα...;

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

paidia duo erwthseis:

 

1)se ellhniko site mporw na vrw screen protector gia to n95?(den exw pistwtikh)

 

2)gia sundesw to tv out tou n95 me to pc ti xreiazomai?exw karta thleorashs alla de vlepw na exei tis upodoxes pou xreiazontai.exw authn edw:

http:// http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.702223

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Tης ιδιας αποψης ειμαι και εγω με βαση οσα διαβαζω,ελπιζω να μην απαγοητευτω οταν το παρω(που δεν το πιστευω),τωρα οσον αφορα τα screenprotectors δεν θα μειωνουν την αντιθεση και γενικοτερα τα χρωματα αυτης της υπεροχης οθονης?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω screen protector?

 

sto ebay tha vreis efkola,

@nervous i thiki poy evales sto foto DEN einai ayti poy dinei sto paketo tis asias,tin sykekrimeni thiki apo to paketo tis asias to eho kratisei apo to proto n95 poy eiha parei apo asia,episis poly kalo

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...