Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kai ego simera to apogeuma to paralamvano apo nokia Shop!!Na rotiso i proti fortisi poses ores xreiazetai??

 

Καλως να το δεχτεις .

Φορτιση κανονικα , απλως ακολουθησε 3 πληρεις φορτισεις,εκφορτισεις ..

 

το κινητό μόλις έφτασε στα χέρια μου και φορτίζει (από νόκια σοπ)...είναι απλά απίστευτο...

 

Καλοριζικο ! :)

Ποια εκδοση λογισμικου εχει η συσκευη ?

(Την 10 ή την 11? )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλως να το δεχτεις .

Φορτιση κανονικα , απλως ακολουθησε 3 πληρεις φορτισεις,εκφορτισεις ..

 

Diladi molis stamatisei na emfanizetai i mpara.Oxi tipota allo apla epeidi eixa mathei sta 8ora:p

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

εγω γνωριζω και απο φιλους μου που το εχουνε παρει

και παιδια μεσα απο το forum που λενε οτι ολα εχουνε τζογο.

ακομα και το δικο μου ειχε και το εδωσα πισω λογου (wifi προβληματος.)

εσυ ποσα εχεις αλλαξει??μονο για το τζογο??:confused:

 

ΟΧΙ λογω βοητου στην ακοη... Ακομα περιμενω! :(

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Ελεοσ πια.. Παλι με το αν ειναι γυμνη η οθονη λεμε??? Τοσα μηνυματα υπάρχουν... Η οθονη, μπορει να φαινεται γυμνη, αλλά ειναι από σκληρό, ευκαμπτο υλικο που αποτρεπει τη χαραξη (και την καταστροφη της γενικα)... Θα το διαπυστωσετε αν βγαλετε από ενα κινητο την προσοψη του και πιεσετε τις δυο οθονες... Εκτος από τη διαφορα αυτη, θα δειτε οτι και η ποιοτητα της οθονης ειναι διαφορετικη...

 

 

 

σ.σ. Freyarip ειπα να σε αντιγραψω λίγο στην υπογραφή σου για λιγο... χεχεχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Ελεοσ πια.. Παλι με το αν ειναι γυμνη η οθονη λεμε??? Τοσα μηνυματα υπάρχουν... Η οθονη, μπορει να φαινεται γυμνη, αλλά ειναι από σκληρό, ευκαμπτο υλικο που αποτρεπει τη χαραξη (και την καταστροφη της γενικα)... Θα το διαπυστωσετε αν βγαλετε από ενα κινητο την προσοψη του και πιεσετε τις δυο οθονες... Εκτος από τη διαφορα αυτη, θα δειτε οτι και η ποιοτητα της οθονης ειναι διαφορετικη...

 

 

 

σ.σ. Freyarip ειπα να σε αντιγραψω λίγο στην υπογραφή σου για λιγο... χεχεχε.

 

ORAIA ypografi...ego perasa ena screen protector sto n95 einai APARAITITO!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί. Μην περιμένετε σοβαρή ποιότητα κατασκευής από Ν95. Και τζόγο θα έχει το slider, και τα πλαστικά δε θα δένουν καλά κοντά στην περιοχή των softkeys κάτω από την οθόνη, και το εσωτερικό φως τους θα βλέπετε αν το κοιτάτε από το πλάι... Κάτω του μετρίου κατασκευή. Επίσης το Bluetooth είναι τραγικό όπως προαναφέρθηκε, και το GPS αργεί υπερβολικά να πιάσει - και να διατηρήσει - το σήμα. Ομοίως αυτή την εφαρμογή smart2go... με 5 χρόνια PPC's και 3 χρόνια που έχω περάσει όλες τις navigation εφαρμογές για αυτά, δεν έχω κατορθώσει ακόμα να την κάνω να δουλέψει ΑΠΟΔΟΤΙΚΑ και με ευχρηστία. Κάνω 20 ώρες να επιλέξω προορισμό και άλλες τόσες να κάνω αναζήτηση... Για μπαταρία δε μιλάω... πονεμένη ιστορία. Εδώ κάνει τα PPC να μοιάζουν duracel...

 

Στον αντίποδα η ταχύτητα πλοήγησης στο μενού απλά σκοτώνει! Τρομερή ευχρηστία σε αυτό... πας από τη μια εφαρμογή στην άλλη σε dt. Η κάμερα όλα τα λεφτά, WLAN πλοήγηση και 3G υποστήριξη απροβλημάτιστη, πλήρες σαν συσκευή αφού μπορεί να διαχειριστεί κάθε κατάσταση χωρίς άγχος. Πραγματικά πολύ δυνατό σε αυτό τον τομέα. Αν δε μου έκανε και restart μια στις τόσες όταν με καλούν, καλά θα ήταν...

 

Γενικά έχω ανάμικτα συναισθήματα...

 

Αυτά σαν γενικές εντυπώσεις μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης.

Eμενα παλι απο το λιγο που το επιασα στα χερια μου μου φανηκε σοβαροττατη κατασκευη,οχι βεβαια κορυφαια αλλα δεν ειναι και απαραδεκτη,ισως αυτο που δοκιμασα εγω να ηταν καλυτερο απο αυτο που εχεις τι να πω παντως σιγουρα θα μπορουσε να ειναι καλυτερο.Τωρα για το gps εισαι ο πρωτος που ακουω να λες οτι δεν διαρτηρει το σημα καλα αφου εχει κλειδωσει.Οσο για το smart2go ενταξει αυτο εξαρταται στον καθενα να το βαλει η οχι εως οταν βγει κανα destinator
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το χειροτερο μειονεκτιημα ειναι οτι δεν εχει folders στην εκθεση και οτι το gPS einai αργο....... Μπαταρια i can live with,

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σε ολα τα Nseries γινεται αυτο μπορεις να κανεις albums ωστοσο για το gps συμφωνω οτι αργει να βρει τη θεση σου,το εαν ειναι ικανοποιημενος καποιος εξαρταται καταρχην απο την προηγουμενη εμπειρια που εχει απο gps και μετα απο για τι ειδους χρηση το θελει και ποσο συχνα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σε ολα τα Nseries γινεται αυτο μπορεις να κανεις albums ωστοσο για το gps συμφωνω οτι αργει να βρει τη θεση σου,το εαν ειναι ικανοποιημενος καποιος εξαρταται καταρχην απο την προηγουμενη εμπειρια που εχει απο gps και μετα απο για τι ειδους χρηση το θελει και ποσο συχνα

 

Το πληρώνεις 740+ ευρώ φίλε μου... να σέβονται τα χρήματα του κόσμου κάποιοι... Μην είσαι τόσο ελαστικός με τόσο μεγάλο χρηματικό ποσό, για ένα κινητό, ειδικά στην ηλικία σου. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην εχει φακελους η εκθεση, αλλά τοσο δυσκολο ειναι να δημιουργηθουν αλμπουμ???? Γι' αυτο το λογο τα εχει.. Γιατι κανουμε τη ζωη μας δυσκoλη??
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πληρώνεις 740+ ευρώ φίλε μου... να σέβονται τα χρήματα του κόσμου κάποιοι... Μην είσαι τόσο ελαστικός με τόσο μεγάλο χρηματικό ποσό, για ένα κινητό, ειδικά στην ηλικία σου. :)
Na τα σεβονται θα μπορουσε να εχει sirf star 3 αλλα δεν εχει και η ποιοτητα κατσκευης δενε ιναι κορυφαια αλλα ικανοποιητικη,Το θεμα ειναι οτι το απολυτος τελειο ποτε δεν προκειται να βγει,απλα κοιτας αυτο που σε καλυπτει περισσοτερο σε σχεση με τον ανταγωνισμο και με αυτη τη λογικη θεωρω οτι τα 700 ευρω αυτου του τηλεφωνου δενε ιναι εξωπραγματικα ουτε κλοπη.Στο κατω κατω οποιος νομιζει δεν το σεβονται ας μην το παρει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Na τα σεβονται θα μπορουσε να εχει sirf star 3 αλλα δεν εχει και η ποιοτητα κατσκευης δενε ιναι κορυφαια αλλα ικανοποιητικη,Το θεμα ειναι οτι το απολυτος τελειο ποτε δεν προκειται να βγει,απλα κοιτας αυτο που σε καλυπτει περισσοτερο σε σχεση με τον ανταγωνισμο και με αυτη τη λογικη θεωρω οτι τα 700 ευρω αυτου του τηλεφωνου δενε ιναι εξωπραγματικα ουτε κλοπη.Στο κατω κατω οποιος νομιζει δεν το σεβονται ας μην το παρει

 

Πολυ σωστος... +1 :respect: .. Αλλά ελα που μερικοι δεν το καταλαβαινουν....Λες και τους επιβαλει καποιος να το παρουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην εχει φακελους η εκθεση, αλλά τοσο δυσκολο ειναι να δημιουργηθουν αλμπουμ???? Γι' αυτο το λογο τα εχει.. Γιατι κανουμε τη ζωη μας δυσκoλη??
γιατι με τα αλμπουμ παλι χυμα ειναι οι φωτογραφιες, βιντεο... κλπ
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...

Ξεκολλάτε επιτέλους με το θέμα των Albums!!!

Καταλάβετε ότι με το που ανοίγεις την Έκθεση δεν είναι δυνατόν να βλέπεις ένα αχταρμά αρχείων, ταξινομημένα κατά το δοκούν της μαμάς Nokia... ειδικά σε ένα τηλέφωνο που το έχεις πληρώσει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...

Θέλετε να μας πείσετε εσείς και η Nokia να χρησιμοποιούμε τα Albums...? ΟΚ κυρία Nokia, ΒΑΛΤΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ στην Έκθεση, ώστε να οδηγούμαστε κατευθείαν εκεί, ή δώσε μου την επιλογή να ρθυμίσω εγώ την απεικόνιση του menu της Έκθεσης. Ένα τηλέφωνο 700 €, μία ακριβή συσκευή γενικότερα πρέπει - όχι εντελώς, αλλά σε μεγάλο βαθμό - να προσαρμόζεται στις ανάγκες του χρήστη και όχι ο χρήστης στα τετρίπια της συσκευής. Ακούω πχ. ανθρώπους να απαιτούν από τα αμάξια τους να έχουν ηλεκτρικά ρυθμιζόμενα καθίσματα με τη δικαιολογία ότι "το έχω χρυσοπληρώσει, είναι δυνατόν να μην έχει και αυτό, και αυτό και αυτό και να κάνει και καφέ?". Ε, λοιπόν, γιατί στην πλέον ακριβή S60 συσκευή της αγοράς ΠΡΕΠΕΙ να συμβιβάζομαι εγώ με αυτήν και να μην ακολουθεί ΑΥΤΗ τα δικά μου θέλω (μέχρι ενός σημείου εννοείται...)

 

Το πληρώνεις 740+ ευρώ φίλε μου... να σέβονται τα χρήματα του κόσμου κάποιοι...

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ, όπως τα λέει ο Mythozz!

Για όνομα του Θεού... Παρακολουθώ το thread από την εποχή του ανεπίσημου, μέχρι σήμερα στο επίσημο και δεν έχω χάσει σελίδα και σας διαβεβαιώ δεν είμαι μεν ηλεκτρονικός, αλλά μπορώ να έχω μία άποψη, λίγο άνω του μέσου όρου. Σταματήστε κάποιοι να αντιδράτε και να υποβάλετε ένσταση σε κάθε μας παράπονο σχετικά με τη συσκευή! Δεν την καταριόμαστε, δεν λέμε σε κανέναν να μην την αγοράσει. Την αγοράσαμε, την αποδεχόμαστε, την γουστάρουμε αλλά και την κρίνουμε. Εδώ κρίνουμε τους γονείς μας που δεν αλλάζουν, ένα κινητό που ίσως πουλήσουμε σε λίγους μήνες δεν θα κρίνουμε? Αλλά όταν έχεις δώσει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ για μία συσκευή ΑΠΑΙΤΕΙΣ να κάνει την ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των λειτουργιών της ΟΛΟΣΩΣΤΑ. Συγνώμη αν ακούγομαι/διαβάζομαι ως εκνευρισμένος αλλά από ένα σημείο και μετά, πρέπει κάποιοι εδώ μέσα να καταλάβετε ότι εμείς οι λίγο μεγαλύτεροι που ξεκινήσαμε με ένα Ericsson 318 που ζύγιζε όσο ένα ζευγάρι αρβύλες, μπορούμε να έχουμε και λίγο, λίγο ξαναλέω μεγαλύτερες απαιτήσεις από μία συσκευή. Δεν είστε - νομίζω - στο payroll της Nokia για να ενίσταστε σε κάθε στραβό που παρατηρούμε, εκτός αν είστε και δεν το ξέρουμε. Ηρεμήστε πια... Πρέπει να υπάρχει και αντίλογος για να γίνεται διάλογος... Επιβάλλεται να υπάρχει σημείο τριβής για να υπάρξει εξέλιξη...

Φιλικά, ΠΑΝΤΑ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Na τα σεβονται θα μπορουσε να εχει sirf star 3 αλλα δεν εχει και η ποιοτητα κατσκευης δενε ιναι κορυφαια αλλα ικανοποιητικη,Το θεμα ειναι οτι το απολυτος τελειο ποτε δεν προκειται να βγει,απλα κοιτας αυτο που σε καλυπτει περισσοτερο σε σχεση με τον ανταγωνισμο και με αυτη τη λογικη θεωρω οτι τα 700 ευρω αυτου του τηλεφωνου δενε ιναι εξωπραγματικα ουτε κλοπη.Στο κατω κατω οποιος νομιζει δεν το σεβονται ας μην το παρει

 

700 ευρώ είναι εξωπραγματικά, αυτό θα φανεί τους επόμενους μήνες. Όσο για το ποιος να το πάρει, είναι άλλο θέμα. Δε θα συζητήσουμε για το ψώνισμα του Έλληνα εδώ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

γιατι με τα αλμπουμ παλι χυμα ειναι οι φωτογραφιες, βιντεο... κλπ

 

Πιστευω οτι μπορεις να δημιουργησεις ενα αλμπουμ Π.Χ. για Φιλους, ενα για τα βίντεο,ενα για δικες σου φωτο, ενα για κατι αλλο και τα οργανωσεις ετσι τις φωτο σου... Ποιο το δυσκολο? Οτι θα εχεις 50 φωτο σε ενα φακελο και θα ειναι χυμα??? Πιο καλο θα ηταν να εχεις 800 φωτο χυμα μαζι???

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...

Ξεκολλάτε επιτέλους με το θέμα των Albums!!!

Καταλάβετε ότι με το που ανοίγεις την Έκθεση δεν είναι δυνατόν να βλέπεις ένα αχταρμά αρχείων, ταξινομημένα κατά το δοκούν της μαμάς Nokia... ειδικά σε ένα τηλέφωνο που το έχεις πληρώσει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...

Θέλετε να μας πείσετε εσείς και η Nokia να χρησιμοποιούμε τα Albums...? ΟΚ κυρία Nokia, ΒΑΛΤΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ στην Έκθεση, ώστε να οδηγούμαστε κατευθείαν εκεί, ή δώσε μου την επιλογή να ρθυμίσω εγώ την απεικόνιση του menu της Έκθεσης. Ένα τηλέφωνο 700 €, μία ακριβή συσκευή γενικότερα πρέπει - όχι εντελώς, αλλά σε μεγάλο βαθμό - να προσαρμόζεται στις ανάγκες του χρήστη και όχι ο χρήστης στα τετρίπια της συσκευής. Ακούω πχ. ανθρώπους να απαιτούν από τα αμάξια τους να έχουν ηλεκτρικά ρυθμιζόμενα καθίσματα με τη δικαιολογία ότι "το έχω χρυσοπληρώσει, είναι δυνατόν να μην έχει και αυτό, και αυτό και αυτό και να κάνει και καφέ?". Ε, λοιπόν, γιατί στην πλέον ακριβή S60 συσκευή της αγοράς ΠΡΕΠΕΙ να συμβιβάζομαι εγώ με αυτήν και να μην ακολουθεί ΑΥΤΗ τα δικά μου θέλω (μέχρι ενός σημείου εννοείται...)

 

Μαλλον εισαι επιρρεασμενος απο την Sony ericsson που εχει αλλη πλατφορμα λογισμικου... Όπως ανεφερες ειναι S60 συσκευή...Εδω και χρονια η ΝΟΚΙΑ και η καθε ΝΟΚΙΑ εχει καποια τυπικα χαρακτηριστικα... Εφοσον οοοοοολα μα ολα τα S60 ειναι δομιμενα καπως, ολα τα ericsson καπως αλλιως κτλ, πως περιμενεις να πραγματοποιηθει καποια αλλαγη? Ετσι όπως η ericsson δεν αλλάζει για θεμα τυπικο και μονο π.χ. στα μηνυματα το "ς" και εχει μονο το"σ", ετσι και η Νοκια για τι τυπικο μερος της δεν αλλαζει τους φακελους... (το παραδειγμα ηταν αστοχο αλλά δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..... Μην τα ακουσω παλι)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Ελεοσ πια.. Παλι με το αν ειναι γυμνη η οθονη λεμε??? Τοσα μηνυματα υπάρχουν... Η οθονη, μπορει να φαινεται γυμνη, αλλά ειναι από σκληρό, ευκαμπτο υλικο που αποτρεπει τη χαραξη (και την καταστροφη της γενικα)... Θα το διαπυστωσετε αν βγαλετε από ενα κινητο την προσοψη του και πιεσετε τις δυο οθονες... Εκτος από τη διαφορα αυτη, θα δειτε οτι και η ποιοτητα της οθονης ειναι διαφορετικη...

 

 

 

σ.σ. Freyarip ειπα να σε αντιγραψω λίγο στην υπογραφή σου για λιγο... χεχεχε.

 

 

Oτως η οθονη ειναι διαφορετικη απο τα αλλα κινητα εγω που την ακουμπησα παντως δεν ειδα αλοιωση. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι χρειαζεται καποιο προστατευτικο οπως screen protector ή μια διαφανη θηκη σαν αυτη

http://www.emmoni.gr/index.php?co=products&cat_id=93&prod_id=446

Eγω αυτην εχω βαλει και ειναι αψογη δεν προσθετει ογκο καθολου στο κινητο

(εχω βαλει μονο το πανω καπακι) και επιπλεον βοηθαει σημαντικα στο ανοιγμα του slide γιατι εχει μια ειδικη γραμουλα που προεξεχει (σαν το 6280 για οσους ξερουν).

 

σ.σ. Πολυ ωραια η υπογραφη φιλε nxbest το κινητο ειναι τοσο ομορφο που μακαρι να το βαζαμε ολοι στην υπογραφη μας για να το βλεπουμε συνεχεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

700 ευρώ είναι εξωπραγματικά, αυτό θα φανεί τους επόμενους μήνες. Όσο για το ποιος να το πάρει, είναι άλλο θέμα. Δε θα συζητήσουμε για το ψώνισμα του Έλληνα εδώ.
Αυτο δε συμβαινει μονο με το Ν95 ομως συμφωνω οτι δεν θα επρεπε να κανει 700 αλλα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μην αγορασεις καθολου κινητο η να το αγοραεεις σε ενα χρονο.Γιατι το πηρες τωρα και παραπονιεσαι για την τιμη?Εαν τα 700 σου φαινονται πολλα να επαιρνες ενα με 400 και οχι απο τα κορυφαια κινητα.Προς costasp:Φιλε μου εγω απλα λεω πως βλεπω τα πραγματα απο τη δικη μου σκοπια,δεν σου ειπα να μην παραπονιεσαι,δεν εχουμε ολοι τις ιδιες απαιτησεις ουτε την ιδια προηγουμενη εμεπειρια απο κινητα.Ωστοσο λεω αυτο που εμενα μου φαινεται σωστο.Τωρα αυτο που ειιπες για το αν τα παιρνω απο τη ΝΟΚΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΩ.Εαν καποιου ο μισθος ειναι οσος ενος Ν95 και το παιρνει προφανως εχει υπολογισει το κοστος.Απαιτεις να τα κανει ολα σωστα συμφωνω αλλα τι εννοεις σωστα?Δηλαδη επειδη κανει καποια λεπτα παραπανω να σου βρει το στιγμα δεν στο βρισκει?Και sirf star 3 δεκτη να ειχε αργοτερα θα εβγαινε καλυτερος που θα σου εβρισκε το στιγμα σε 5 δευτερολεπτα και θα ελεγες παλι η νοκια δεν με σεβεται κλπ.Τελικα να πω οτι ο καθενας εχει μυαλο και τσεπη ας αποφασισει οτι θελει,ξερωντας οτι ποτε δεν προκειται να βγει κινητο εχωντας μεσα του την καλυτερη ψηφιακη το καλυτερο gps κλπ.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο με τα τρια βισματα (κοκκινο,κιτρινο-λευκο) ειναι για την tv σωστα?

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

nai ego

 

doulevi kanonikotata kai poli omorfa :), oti vlepis sto kinito sto deixni stin tv, diladi apo to arxiko menou mexri kai minima grafis kai stelnis kai to vlepis meso tv

akoma pezis kai ta paixnidia stin tv sou hahahaha

Link to comment
Share on other sites

Πίεσέ την ελαφρά σε μία γωνία της και δες αν παραμορφώνεται η απεικόνιση. Δυστυχώς, η οθόνη είναι "γυμνή"...[/quote

 

Αυτο που λες να την πιεσω για αν δω την παραμορφοση δε σημαινει οτι ειναι γυμνη!

Αν θυμαστε καλα και στο 6600 οταν την πιεζες γινοταν η παραμορφοση που λες αλλα κρυσταλακι-τζαμακι εστω και λεπτο υπηρχε.;)

 

Για κοιταξτε-ρωτηστε σε καποιο clun NOKIA ή οπου αλλου εχουν ανοιξει καποιο για επισκευη να το σιγουρεψουμε.

 

Δεν επιμενω αλλα νομιζω πως υπαρχει ενα λεπτο παλτικο τζαμακι.

Αν το γυρισετε πολυ πλαγια και δειτε την οθονη θα δειτε οτι υπαρχει το καθρεπτισμα-γυαλισμα πλαστικου υλικου.

 

Υδωμεν...

Και στο Ν93 συμβαινει αυτο δηλ. οταν πατας την οθονη τρεμουν τα χρωματα!Τι? δεν εχει και το Ν93 τζαμακι?

Link to comment
Share on other sites

...Μην τα ακουσω παλι)

:lol: Τουλάχιστον από εμένα φίλε nxbest, δεν πρόκειται να τα ακούσεις. Απλά, προσπαθώ να πω ότι όπως τα χώνω στην Nokia για κάποιες λανθασμένες επιλογές, έτσι τα χώνω και στην SE για το τελικό "σ/ς", όπου σταθώ και όπου βρεθώ. Έτσι τα χώνω και στην Smart που πουλάει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ένα μισό αμάξι (το οποίο όπως διαβάζεις στην υπογραφή μου..έχω) με οδική συμπεριφορά σκούνας φορτωμένης με γαύρο και 9 μποφώρ στο Κάβο Μαλιά...

Τι εννοώ... Το ότι αγοράζω κάτι δεν σημαίνει ότι πρέπει να πορευτώ με την λογική "αν δεν σου αρέσει, έστω και στο 20% του, ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ". Sorry, αλλά δεν είναι έτσι. Ας καταλάβουμε ότι τα προϊόντα ορίζονται από την αγορά, και δεν μορφοποιούν την αγορά τα προϊόντα. Αν ήταν έτσι, οι εταιρίες ακόμα θα μας πούλαγαν κινητά με Α/Μ οθόνη και χωρίς κάμερα γιατί απλά θα ήταν πιο φτηνά στο R&D και χωρίς σημαντικές ανάγκες σε επίπεδο after market. Αν δεν αυξάνονταν οι ανάγκες μας και οι απαιτήσεις, τότε δεν θα είχαν φτιαχτεί τα camera-phones. Λες, κάποιος φωστήρας να ξύπνησε ένα πρωί και να είπε... "ρε, δεν βάζω ένα cmos στο 7650 μήπως πουλήσουμε κάνα κομμάτι παραπάνω?". Στο marketing δουλεύω από το 1992, κάτι λίγα σκαμπάζω...

 

@ Kopriniotis...

Δεν είπα ότι τα παίρνεις από τη Nokia. Είπα "Δεν είστε - νομίζω - στο payroll της Nokia για να ενίσταστε σε κάθε στραβό που παρατηρούμε, εκτός αν είστε και δεν το ξέρουμε". Δεν σκόπευα ούτε να σου επιτεθώ προσωπικά, ούτε να σε θίξω. Είμαι μέλος του myphone από την εποχή που έκλεισε το unwired για όσους ξέρουν και ΠΟΤΕ δεν έχω τσακωθεί, επιτεθεί, ή έστω προσβάλλει συμφορουμίτη. Sorry αν ακούστηκα εκνευρισμένος, αλλά plz, αγόραστε πρώτα το κινητό, ζήσε μαζί του κάνα μήνα, χωρίς προκαταλήψεις και παρωπίδες και μετά κατέθεσε την γνώμη σου ελεύθερα. Να είσαι καλά :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε συμβαινει μονο με το Ν95 ομως συμφωνω οτι δεν θα επρεπε να κανει 700 αλλα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μην αγορασεις καθολου κινητο η να το αγοραεεις σε ενα χρονο.Γιατι το πηρες τωρα και παραπονιεσαι για την τιμη?Εαν τα 700 σου φαινονται πολλα να επαιρνες ενα με 400 και οχι απο τα κορυφαια κινητα

 

Κοίτα να δεις. Το πήρα τσάμπα από τη Nokia όπως και κάθε συσκευή που θέλω, λόγω δουλειάς. Και κορυφαία κινητά και όχι τόσο κορυφαία. Αφού το πήρα τσάμπα λοιπόν δε θα έπρεπε να παραπονιέμαι, ε;

 

Ίσως επειδή γνωρίζω την αγορά, γνωρίζω από κινητά και έχουν περάσει εκατοντάδες από τα χέρια μου, πίστεψέ με όταν λέω οτι ΔΕΝ τα αξίζει τα 740 ευρώ. Τέλος. Αυτό δε το μειώνει, ούτε ακυρώνει τον τίτλο του ως το κορυφαίο. Για να είσαι κορυφαίος όμως πρέπει να δικαιολογείς τον τίτλο σου, σε όλες τις λεπτομέρειες. ΤΟ Ν95 δε το κάνει, και δεν υποβιβάζω όσους το αγόρασαν με τα λεφτάκια τους οι άνθρωποι. Είναι φυσικά δύσκολο για κάποιον που έσκασε 700+ ευρώ να κακολογήσει την αγορά του, πρέπει όμως να είμαστε αντικειμενικοί. Μπορείς λοιπόν να κάνεις τα στραβά μάτια στις ατέλειές του, να βλέπεις πολύ καλή ποιότητα στα πλαστικά του, να βασίζεσαι στο πολύ καλό όπως λες GPS και να μη σε νοιάζει η μία ημέρα αυτονομίας του. Αυτό δε θα τα εξαφανίσει όμως αυτά τα προβλήματα... γιατί υπάρχουν.

 

Ελπίζω να διορθωθούν φυσικά, και τα περισσότερα πιστεύω θα διορθωθούν στο εγγύς μέλλον. Μια τιμή όμως κοντά στα 500 ευρώ θα ήταν πιστεύω πιο αρμόζουσα για το συνολικό πακέτο που ονομάζεται Ν95. Αυτά και πάλι, αποτελούν προσωπικές μου απόψεις. Peace...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συμφωνω οτι επρπε να ηταν γυρω στα 150 ευρω φθηνοτερο.Απλα εγω σου λεω οτι δεν προκειται ποτε να φτιαχθει κινητο τελειο και οι λογοι ειναι προφανεις.Εδω δινεις 500 ευρω και παιρνεις Κ810 δεν θα δωσεις αλλα 200 για το Ν95?τΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩΣΕς 700 ΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΔΩΣΕ 700 ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.COSTASP:Καλα κανεις και εχεις απαιτεισεις και εγω δεν ειμαι μαζοχας θα προτιμουσα να μου εβρισκε το στιγμα σε μισο λεπτο απλα λεω οτι καταρχην δεν με πολυαπασχολει γιατι οι απαιτησεις απο το gps δεν ειναι ενος ατομου που θα το χρησιμοποιει καθημερινα σε ταξιδια κλπ, και δευτερον εγω βλεπω οτι ολοι οσοι το εχουν ειναι ικανοποιημενοι,ελπιζω οταν το παρω να μην ξενερωσω.Τωρα μου λες οτι εχω παροπιδες οταν το μονο κινητο νοκια που εχω ειναι το 7600 παλιο πια.Ε τι να πω.Απλα τελειωνοντας γιατι δεν εχω ορεξη να τσακωθω για τη νοκια τωρα ενας μικροτζογος και αδυναμη μπαταρια δεν ειναι λογοι να με εμποδισουν να το παρω ασχετα αν θα προτιμουσα να ηταν πιο φθηνο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...