Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pedia iparxi kanena kalo AntiVirus (Spasmeno) gia N95?:blink:

 

το εχεις τοσο πολυ αναγκη??

δεν υπαρχει καποιος ιος ακομα για να βαλεις

antivirus.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να το κάνεις το antivirus εφόσον δεν υπάρχει virus για την πλατφόρμα series 9?

Series 9;;;;:wacko::blink:

Series 60 3rd edition εννοείς....;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

exo mia aporia uparxei kapoio atomo apo edo mesa poy na exei parei to n95 kai na min exei problima???????kai an oxi ti problimata bgazoyn tora ta teleutaia oxi ta pio palia?????:)

Επειδή βλέπεις σχόλια από άτομα που έχουν προβλήματα, δε σημαίνει ότι ΌΛΟΙ οι κάτοχοι του Ν95 έχουν πρόβλημα.

Δηλαδή όσοι δεν έχουμε πρόβλημα, να αρχίσουμε να λέμε "τι ωραίο κινητό" και τι καλά που περνάμε μαζί του?:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και τι προβληματα μπορει να εχει ενα απλο ν95 που να μην έχει ενα 8Gb εκτος απο τη ραμ που ορισμενες φορες κλεινει εφαρμογες μονο αν εχεις ανοιξει ενα σωρο μαζι στο ν95?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές μέρες συμβιωσης με το ν95 μπορώ να πω ότι είμαι απογοητευμένος από την ποιότητα κατασκευής, πολύς ο τζόγος ρε γμτ(αν και φτιάχνετε DIY).Επίσης πολύ κακή ποιότητα οι φώτο με συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Ακόμα και αυτό το υποτιθέμενο φλάς τα κάνει χειρότερα.Βρίσκω ελλείψεις που ακόμα και τα συμβατικά ΣΕ έχουν π.χ αν θέλεις να στείλεις μύνημα μία επαφή σου πρέπει να κάνεις copy paste ενώ στα ΣΕ μπαίνεις στο μενού των επαφών και υπάρχει επιλογή 'αποστολή επαφής'. Ένα άλλο παράδειγμα είναι στο mark.Στα ΣΕ υπάρχει η επιλογή mark/mark all/mark several.Στο ν95 υπάρχει μόνο mark/mark all. Δηλαδή αν θέλεις να σβήσεις ή να μεταφέρεις αρχεία-μηνύματα κλπ πρέπει ή να τα μεταφέρεις όλα ή ένα-ένα.

Κατά τα άλλα πρόκειτε για ένα πού καλό κινητό αν και δεν με ενθουσίασε όσο περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές μέρες συμβιωσης με το ν95 μπορώ να πω ότι είμαι απογοητευμένος από την ποιότητα κατασκευής, πολύς ο τζόγος ρε γμτ(αν και φτιάχνετε DIY).Επίσης πολύ κακή ποιότητα οι φώτο με συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Ακόμα και αυτό το υποτιθέμενο φλάς τα κάνει χειρότερα.Βρίσκω ελλείψεις που ακόμα και τα συμβατικά ΣΕ έχουν π.χ αν θέλεις να στείλεις μύνημα μία επαφή σου πρέπει να κάνεις copy paste ενώ στα ΣΕ μπαίνεις στο μενού των επαφών και υπάρχει επιλογή 'αποστολή επαφής'. Ένα άλλο παράδειγμα είναι στο mark.Στα ΣΕ υπάρχει η επιλογή mark/mark all/mark several.Στο ν95 υπάρχει μόνο mark/mark all. Δηλαδή αν θέλεις να σβήσεις ή να μεταφέρεις αρχεία-μηνύματα κλπ πρέπει ή να τα μεταφέρεις όλα ή ένα-ένα.

Κατά τα άλλα πρόκειτε για ένα πού καλό κινητό αν και δεν με ενθουσίασε όσο περίμενα.

Μα και στο Ν95 μπορείς να στείλεις μια επαφή με sms Επιλογές > Αποστολή > Με σύντομο μήνυμα.

 

Μπορείς να μεταφέρεις μόνο αυτά που θέλεις, πηγαίνεις στο καθένα ένα αρχείο που θες και πατάς Επιλογές > Επιλογή/Εξαίρεση > Επιλογή. Επαναλαμβάνεις την ίδια διαδικασία για όλα τα αρχεία που θέλεις... ή πατάς το μολύβι και το κεντρικό πλήκτρο του πολυπλήκτρου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όντως η φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό είναι απογοητευτική.

Για να αποστείλεις με μήνυμα μια επαφή επιλέγεις «Αποστολή προσωπικών στοιχείων».

Στην προσαρμοσμένη επιλογή στοιχείων η έλλειψη του mark several είναι πράγματι ένα μείον, αν και όχι τόσο σημαντικό κατά την γνώμη μου.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αα ρε χρήστες n95,μου αρεσει που οι πιο πολλοι ειστε χρονια χρηστες της νοκια.

Μεχρι και εγω αυτο το ξέρω,πως δεν γινεται να επιλεξεις οτι θες?Παραδειγμα μπειτε στα μηνύματα,πατήσε το πληκτρο με το μολυβι και το οκ(το μεσαιο πληκτρο,απο το πολυπληκτρο) και επιλεξτε οποια θέλετε.

Το ιδιο μπορειτε να κανετε και για οτιδηποτε αλλο θελετε,επαφες,αρχεια κτλ.

Επομένως έχει.

 

Αυτο που το θεωρώ ελλειψη ειναι οτι δεν ειναι βολικο να στειλεις ενα νουμερο απο τον τηλεφωνικο καταλογο καπου.

Για πχ.

Θελω να στειλω το νουμερο του Γιαννη στην Μαρια,Παω δημιουργια μηνυματος,και δεν μπορω να πατήσω επιλογες-εισαγωγή επαφης,πρεπει να την κανω ή copy-paste,ή να μπω στον τηλεφωνικο καταλογο και να πατησω αποστολη προσωπικων στοιχειων μεσω sms,με μια διαφορα ομως,ετσι πως θα σταλει το νουμερο δεν μπορω να προσθεσω κατι αλλο στο μηνυμα.

 

Ενω στο 903 πατουσα επιλογη-εισαγωγης επαφης,εβγαινε στο μηνυμα,Γιαννης-και το νουμερο,και μετα εγραφα οτι ηθελα.

Ενταξει δεν ειναι κατι σοβαρό,σιγα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ν95 ΣΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΕΝΩ ΑΚΟΛΟΥΘΙΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΥΠΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

Αα ρε χρήστες n95,μου αρεσει που οι πιο πολλοι ειστε χρονια χρηστες της νοκια.

Μεχρι και εγω αυτο το ξέρω,πως δεν γινεται να επιλεξεις οτι θες?Παραδειγμα μπειτε στα μηνύματα,πατήσε το πληκτρο με το μολυβι και το οκ(το μεσαιο πληκτρο,απο το πολυπληκτρο) και επιλεξτε οποια θέλετε.

Το ιδιο μπορειτε να κανετε και για οτιδηποτε αλλο θελετε,επαφες,αρχεια κτλ.

Επομένως έχει.

Το έχεις δοκιμάσει κι εσύ ο ίδιος αυτό που περιγράφεις;

Γιατί εγώ από περιέργεια και μόνο το δοκίμασα και δεν συνέβει τίποτε.

Άλλωστε ποιος ο λόγος να υπάρχει «κρυφή» επιλογή και να μην υπάρχει στο μενού;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/11.0.026; 9712) Opera 8.65 [el])

 

Άκυρο το προηγούμενο μήνυμα.

Όντως γίνεται. Αν και δεν είναι τόσο άνετο λόγο της μικρής απόστασης των πλήκτρων, καθώς θα πρέπει να είναι πάτημενα ταυτόχρονα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ν95 ΣΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΕΝΩ ΑΚΟΛΟΥΘΙΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΥΠΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ

 

ρωτα καλυτερα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχεις τοσο πολυ αναγκη??

δεν υπαρχει καποιος ιος ακομα για να βαλεις

antivirus.:cool:

 

Mipos ine kalitera na imaste etimi? Leo ego!! Eso etimos:!:

BLACK SABBATH:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω απεγνωσμένα ένα προγραμματακι με μετρητή κλήσεων & χρεώσεων. Είχα ένα στο 6600 που ειχα αλλα δεν θυμάμαι πως λεγόταν. Ξέρετε κανένα αντίστοιχο για το N95 μου?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα σιτε που να εχει ςις εφαρμογες κι οχι ραρ η ζιπ

Δεν κατάλαβα...:O θέλεις προγράμματα sis αλλά να μην είναι σε zip/rar αρχεία; Για ποιο λόγο. Τα γνωστά μέρη τα έχουν σε zip/rar διότι είναι μαζί πολλές φορές και το c r a c k τους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα...:O θέλεις προγράμματα sis αλλά να μην είναι σε zip/rar αρχεία; Για ποιο λόγο. Τα γνωστά μέρη τα έχουν σε zip/rar διότι είναι μαζί πολλές φορές και το c r a c k τους.

 

Για να της κανω εγκατασταση κατευθειαν στο κινιτο

Link to comment
Share on other sites

Για να της κανω εγκατασταση κατευθειαν στο κινιτο

Ε, εντάξει ένα extract είναι...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Γνωρίζετε μήπως πώς μπορώ να σβήσω κάποια λέξη από το λεξικό του Ν95 (όταν γράφω μηνύματα, σημειώσεις, κλπ);

 

Από λάθος πρόσθεσα την λέξη "kai" και μου την βγάζει τώρα συνεχώς πρώτη και πρέπει να πατάω * για να γίνει "και".

 

Λογικά, σε κάποιο αρχείο αποθηκεύονται αυτές οι λέξεις, αλλά δεν ξέρω σε ποιο. Ελπίζω να μην χρειαστεί format...

Link to comment
Share on other sites

Hi guys, sixaritiria y to web forum.

An mporeitai apanteiste se afto to post.

xreiazomai site pou na exoun programmata se morfi zip, rar, oti morfi thelei as einai ftanei na iposteirizoun to n95.

 

Thanks!:O

Δες εδώ στο "Πού μπορώ να βρω εφαρμογές για το κινητό μου;".;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Hi guys, sixaritiria y to web forum.

An mporeitai apanteiste se afto to post.

xreiazomai site pou na exoun programmata se morfi zip, rar, oti morfi thelei as einai ftanei na iposteirizoun to n95.

 

Thanks!:O

 

κοιτα εδω

xxxxxxxxxxxxxxxx

υπαρχει και το αναλογο θεμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an yparxei kapoia efarmogh apegkatastashs programmatwn gia to N95? kapoios uninstaller dhladh gia to kinhto.

Ektos apo ton application manager sta tools???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...