Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ό,τι έχει σχέση με την Hol το συζητάμε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81287. :):lock:

 

Ε όχι και κλειδαριά! :lock: Μετακινήστε το αν είναι. Απλά το θεώρησα γενικότερο θέμα και ας αφορά τη Hol.:)

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι έχει σχέση με την Hol το συζητάμε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81287. :):lock:

Johnthegreek όπως σου ξαναείπαμε στο σχολιασμό, δεν επιτρέπεται ούτε φαίνεται σωστό μέλη να κάνουν συστάσεις σε μέλη. Για αυτό είναι οι mods και οι comods.

 

 

OrganisedChaos από τη στιγμή που δεν έχει βγει τέτοια ανακοίνωση ότι η HOL πουλάει χωρίς συμβόλαιο, δεν πρέπει να ισχύει. Η μόνη που το κάνει αυτό, είναι η Netone. Το συμβόλαιο δε χρειάζεται να υπάρχει κατάστημα για να υπογραφεί. Γίνεται με courier. Οπότε φανάζομαι οι η κοπέλα προσπαθούσε να σε πείσει στο τηλέφωνο. Δεν θα το μεταφέρω το θέμα στο επίσημο της HOL, γιατί το χαλάσαμε λίγο. Αν δε σε κάλυψα θα σου ζητήσω να ξανακάνεις το ποστ σου εκεί.

 

Το θέμα παραμένει προσωρινά ανοιχτό.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα στο κοινό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν ισχύει. Δεν είναι λίγες οι εταιρείες που έχουν "κρυφά" πακέτα (μη ανακοινώσιμα) για να προσελκύσουν ή να κρατήσουν πελάτες (βλ. Vodafone). Βέβαια και μένα μου φάνηκε κάπως... :hypno:
Link to comment
Share on other sites

Και από σήμερα Vodafone INTERNATIONAL . Νέο πακέτο 150 λεπτά προς σταθερά με 5 ευρώ

Δυστυχώς ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά .

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην HOL και έχω μια ώρα δωρεάν προς κινητά.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να υπολογίζει τα λεπτά που μιλάμε για κάθε κλήση ωστε να βλέπουμε πότε τελειώνει η δωρεάν ώρα για τα κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια εξυπηρετηση.

Αριστη 24ωρη επικοινωνια και βοήθεια

Αξιες ταχυτητες εχω conx και το μοντεμ κλειδώνει στα 8100 και πιανω 950 kb/s

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, μήπως γνωρίζει κανείς τι αφορούν ακριβώς οι metro & interoffice (IOF) ή long haul υπηρεσίες - εγκαταστάσεις οπτικών ινών;

Έχουν να κάνουν μόνο με την απόσταση που καλύπτουν ή είναι κάτι πέρα από αυτο;;

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eδω και λιγες μερες χρησιμοποιω το κινητο μου για να κανω δωρεαν κλησεις.

Ετοιμασα εναν οδηγο με βαση αυτα που εκανα οσο πιο απλα και κατανοητα μπορουσα.

Πανω απ' ολα ο οδηγος παιζει..

 

Μπορειτε να τον βρειτε αυτου

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημερώθηκα από το 134, ότι η αναβάθμιση του conn-x talk 24/7 με τα επιπλέον 60 δωρεάν λεπτά προς κινητά και τις δωρεάν διεθνείς κλήσεις δεν ισχύει για εμάς, που έχουμε all in one, δηλαδή δεχόμαστε κοινό λογαριασμό για σταθερό, ίντερνετ και κινητό. Αν τα θέλουμε θα πρέπει να κόψουμε το all in one με χρονοβόρες διαδικασίες (επίσκεψη σε κατάστημα ΟΤΕ κλπ)! ΚΑΙ Η ******* (μην το κόψεις) ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η καλύτερη επιλογή για κινητά – σταθερά και internet σε μια εταιρεία!

Οι λύσεις που σκέφτομαι είναι 2:

1) Double play σε κάποιον από τους isp και πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας σε μία από τις 3 εταιρείες ή

2) Πρόγραμμα all in one.

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας.

Η υπάρχουσα κατάσταση είναι:

Σχετικά με τις τηλεφωνικές γραμμές, αυτή τη στιγμή είμαστε στον ΟΤΕ με σύνδεση conn-x. Έχουμε τηλεφωνικό κέντρο 5 γραμμών + 1 το φαξ.

Μίλησα με Hellas on Line, μου δίνουν 6 γραμμές 12Mbps και αξία είναι €110,00. Τα 24Mbps είναι στα €120,00 το μήνα.

Στην κινητή τηλεφωνία έχουμε 6 ενεργές γραμμές στο επαγγελματικό 300 + απεριόριστα ενδοεταιρικά. Ένα από αυτά είναι σε επαγγ. 520. το πάγιο είναι στα 32, κάτι συν το φπα. (vodafone αν θυμάμαι καλά)

 

Υ.γ. δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο section, αν δεν είναι ας το μετακινήσει κάποιος moderator!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μιλαω προς γερμανια σε ελληνικό αριθμο κινητου η αν δεν γινεται αυτο σε γερμανικο αριθμο κινητου για δυομισι εβδομαδες περιπου αλλα θελω αρκετο χρονο την μερα. ποια ειναι η οικονομικοτερη λυση?? το skype και την υπερεσια που λεεγεται Unlimited Europe γινεται να μιλαω οσο θελω προσ το κινητο την μερα?? αλλιως τι αλλο μπορω να κανω?? παρακαλω αν μπορειται βοηθειστε γιατι ειναι αμεση αναγκη. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σκεφτομαι να φυγω απο τον οτε και να παω vivodi για οικονομικους λογους πεστε μου εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Αν πιστευεις οτι η προσευχη βοηθαει προχωρα.

Ok ειμαι υπεβολικος,σε ποια περιοχη εισαι?

 

Γιατι δεν κοιτας και τους αλλους Providers?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν πιστευεις οτι η προσευχη βοηθαει προχωρα.

Ok ειμαι υπεβολικος,σε ποια περιοχη εισαι?

 

Γιατι δεν κοιτας και τους αλλους Providers?

ειμαι στην περιοχη του ρεντη αλλα περνω απο το κεντρο του οτε της νικαιας

Link to comment
Share on other sites

Είχα vivodi μέσω ΟΤΕ στην περιοχή αυτή παλιότερα. Γενικά δουλεύει, αλλά να ξέρεις μόλις σου τύχει κάποιο πρόβλημα θα γίνεις μπαλάκι μεταξύ vivodi και οτε.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Είχα vivodi μέσω ΟΤΕ στην περιοχή αυτή παλιότερα. Γενικά δουλεύει, αλλά να ξέρεις μόλις σου τύχει κάποιο πρόβλημα θα γίνεις μπαλάκι μεταξύ vivodi και οτε.

 

καταλαβα οτε και παλι οτε

Link to comment
Share on other sites

Aλλους παροχους γιατι δεν κοιτας???Βρες καποιους απο κει γυρω που να χουν forthnet/hol κλπ και ρωτα τους εντυπωσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όμορφε καλησπέρα και χαιρετίσματα στο ξαδερφάκι σου!

Καρταρχήν το all in one απ'οσο ξέρω κάνει μόνο για μία γραμμή οτέ κι όχι για 6 όπως έχεις εσύ.

Επίσης, το να μεταβείς σε hol,tellas κλπ δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει απο άποψη αξιπιστίας καθότι η διαφορά των χρημάτων είναι πολύ μικρή σε σχέση με τον ΟΤΕ και η αξιοπιστία του υπο μεγάλη αμφισβήτιση, τουλάχιστον απο πείρα φίλων...Κάτσε στα αυγά σου, (ΟΤΕ), βάλε ό,τι μπορείς πάνω (conn-x talk,mobile κλπ), ρύθμισε και το τηλεφωνικό σου κέντρο ωστε να καλεί πρώτα απο το νούμερο με τα δωρεάν π.χ conn-x talk κλπ, αν σε παίρνει βάλτου και μια κάρτα ωστε να παίρνει sim και να καλείς απο εκεί τα κινητά...Αυτό πιστέυω είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για να μειώσεις το λογαριασμό σου και όχι την αξιοπιστία σου. Αν θες να δοκιμάσεις τους άλλους, άλλαξε τη μία ISDN (φαντάζομαι έχεις 3 ISDN έτσι δεν είναι;) και δες για λιγο καιρό αν παίζει σωστά.

Καλά να περνάς! Γιάννης

ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να κοιτάξεις forthnet, hol και tellas που είναι μεγάλες σχετικά εταιρείες όπως επίσης και netone που προσφέρει αρκετά αξιόπιστες υπηρεσίες. Η Vivodi πάει από το κακό στο χειρότερο και μάλλον θα εξαγοραστεί στο μέλλον από την On.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μου έδιναν εγγράφως την προσφορά (mail, fax κλπ), δε θα τη θεωρούσα καν σοβαρή. Έχει τύχει να διαβάσω ή να ακούσω πολλές παρόμοιες περιπτώσεις, που «μετά την απομάκρυνση από το ταμείο», ο/η πωλητής δε παραδεχόταν τίποτα!

 

Πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί …

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...