Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εστι full llu?δηλαδη μονοδρομος για pstn??:/ βλακεια?

γιατι να πληρωνεις παγιο στον οτε δεν λεει..

Link to comment
Share on other sites

Από το Κουκάκι .Τα περισότερα 210920... Ανοίκουν στο Πάντειο πανεπιστήμιο.
Link to comment
Share on other sites

αφου ανοιξατε συζητηση για το οτε 1 2 3 .πηγα στον οτε για να ενεργοποιησω την υπηρεσια.εχω ISDN και τους ειπα οτι θελω να ενεργοποιησω την υπηρεσια ΟΤΕ 1 2 3 στο MSN, και οχι στο κεφαλικο νουμερο. μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν γινετε και γινετε μονο στο κεφαλικο νουμερο. ισχυει κατι τετοιο η δεν ξερουν τι τους γινετε ?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα περνιέται στο κεφαλικό μόνο,άλλα με μια εντολή στο ΝΤ1 μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για το MSN..κάλεσε 8001126000....το help desk της ISDN!!
this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την πληροφορια. θα περασω και απο τον ΟΤΕ δευτερα πρωι να τους συγχαρω για την ενημερωση τους και την βοηθεια τους!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

2103721200

me phran απο αυτο το τηλεφωνο... το ειχα κλειστο

προσπαθουσα να τους παρω μετα να δω ποιος ειναι..

μου βγαζει λαθος!

 

σημερα μεσω νετ(http://www.whitepages.gr/resultsX.asp)

βλεπω οτι ειναι του ΟΤΕ

 

ασχετο...

Link to comment
Share on other sites

gia to sagem kaneis ta exeis.1 patas diplo klik sto eikonideio pou einai dipla sto roloi diladi to trigonaki pou deixnei to adsl k meta patas alt+d kai sou emfanizei tin kartela tis syndesis sou.gia to allo den ksero an isxyei to idio.dokimaseto k pes mou
Link to comment
Share on other sites

Διέκοψα την τηλεφωνική μου σύνδεση πριν μία εβδομάδα. Στο κατάστημα του ΟΤΕ ο ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ υπάλληλος δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο. Αν τυχόν με χρεώσουν στον εκκαθαριστικό για κάτι τέτοιο θα τους το φέρω στο κεφάλι. Ούτως ή άλλως άχρηστο μηχάνημα είναι :p
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα σας χρεώσουν στον εκκαθαριστικό εαν δεν το επιστρέψετε. Προτείνω να το επιστρέψετε και να πάρετε και κάποια απόδειξη επιστροφής :) Το ποσόν που θα χρεωθείτε είναι 150€+ΦΠΑ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ.για το sagem ok,εινα του αδερφου μου αυριο θα παω να δω τη γραμμη του,αλλα sτο δικο μου το baudtec δεν δουλευει to alt+d:(
adok13
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα site απτο google για πολλα γνωστα usb modem αλλα οπως ηταν αναμενομενο το baudtec δεν το ειχε.κριμα γιατι ηθελα να δω τα στατιστικα μου για να δω τι πακετο να παρω οταν μου τελειωσει το trial του conn-x.:(
adok13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ειμαι νέος φοιτητής και θα ηθελα να με κατατοπίσετε ως το τι ειναι πιο συμφέρον για internet για την περίπτωσή μου.

Βασικά ειμαι ανάμεσα σε 2 επιλογές: Hol double play 6Mbps με 34 ευρώ το μήνα Ή φοιτητικό πακέτο με την ΟΤΕΝΕΤ στα 768 που ερχεται 12 ευρώ + 15ευρώ παγιο ΟΤΕ = 27 ευρω το μήνα.

 

ερωτήσεις:

1. τα 6Mbps της HOL είναι πραγματικά ή οχι?

2. πόσο θα καθυστερήσει και στις 2 περιπτώσεις να ενεργοποιηθούν οι γραμμές? (το σπιίτι μου ειναι Ζωγράφου)

3. είμαι από επαρχία και συνεπώς θα κάνω κάποια υπεραστικά τηέφωνα. Συμφέρει για 7ευρώ λιγότερα το μήνα να βάλω το φοιτητικό πεκέτο? αλλά τα 768 σήμερα θεωρούνται λίγα, έτσι....?

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας. ευχαριστω προκαταβολιικά....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι εντελως υποκειμενικο το ζητημα!εξαρταται απολυτα απο το τι θες!και γω φοιτητης ειμαι και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την 768 που εχω!τωρα εφοσον εισαι τυχερος και καλυπτεται η περιοχη σου απο καποιον αλλο παροχο τοτε το κοιτας!ψαξτο καλα ομως γιατι ακουω πολλα παραπονα!το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις καποιον που μενει στην περιοχη σου και να σου πει τι παιζει!
Η γνώση είναι για όλους
Link to comment
Share on other sites

1. Σιγουρα τα 6 μβ με σχεση τα 768 εχουν διαφορα

(αλλα και στης 2 περιπτωσης εξαρτάτε αν θα τα ''πιανεις'' απο την αποσταση σου απο τα dslam του οτε)

2. για ηολ περιπου 1 μηνα η οτενετ ειναι ποιο γρηγορη

3. με αυτα τα 7€ θα εχεις απεριοριστες κλησεις και 2 γραμμες σταθερου(αφου εισαι στο ιδιοκτητο)

 

εγω θα σου προτηνα ηολ, αλλα ειναι θεμα τυχης η γρηγορη ενεργοποιηση !

εγω ειμαι προς το παρων μεσα στο χρονοδιαγραμματους τους

 

τωρα αμα κανεις 5 κλησεις , και μπαινεις στο ιντερνετ για κανα εμαιλ αντε και να δεις και 5 ιστοσελιδες ΤΟΤΕ διαλεξε οτενετ που θα ειναι ποιο γρηγορα η ενεργοποιηση!

αλλα αμα θες να κατεβαζεις βαλε 6 !

Link to comment
Share on other sites

έκοψα επιτέλους τον ΟΤΕ πριν απο μια εβδομάδα, και δεδομένου οτι είχα ISDN αναρωτιέμαι αν και σε ποιά φάση πρέπει να επιστρέψω το netmode.

 

Μου ενεργοποιήθηκε η συνδεση forthnet 2play, στο ιδιόκτητο στις 20 Ιουλίου. απο τότε τέλος ο ΟΤΕ (isdn).

τι έκανα :

1. έφυγα για διακοπές :cool:

 

2). ο ΟΤΕ μου εστειλε κανονικό λογαριασμό (έκδοση 15/7 πριν τη μετάβαση)

αλλα επειδη τα τέλη isdn και dsl τα προπληρώνουμε, ειχε μεσα τέλη για περιοδο 15/7 - 15/9 (που δεν ειμουν πια σε οτε) και ειχε σύνολο 80+ ευρώ. ενω θα επρεπε να πληρώσω μονο τα τηλεφωνα περιοδου 15/5-15/7 χωρις πάγια (που ειχα πληρώσει παλιοτερα).

Τον αφησα απλήρωτο (καλυτερα να χρωστας 5 παρα να σου χρωστάνε 75).

3). ρωτησα κι εγω στα φορουμ τι να κανω με νετμοντ. μου ειπαν να το επιστρέψω. δεν πηγα πουθενά. κατσε να ερθει και ο επόμενος.

 

 

4). Οκτωβρη, ηρθε ο επόμενος λογ.ΟΤΕ , ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ, για την περιοδο 15/7- 15/9.

ειχε πίστωση (αφαιρεση) των παγίων που ανέφερα, και χρέωση μονο λιγα τηλεφωνα που εκανα στις τελευταιες 5 μερες (15/7- 20/7).

Δεν εγραφε τιποτα για netmod, αλλα υπέθεσα οτι κανένας δεν τους εμποδίζει να το θυμιθουν μετα απο 10 χρόνια :)

 

Κανονικα τον οτε τον πληρώνω απο web bank, αλλα αυτός ο τελευταίος είχε ένδειξη "Εξοφλήται μονο στα γραφεια ΟΤΕ",

οπότε αφου θα πηγαινα ετσι κι αλλιώς, πήρα και το netmod.

 

5. Στο ταμειο, πληρωσα κανονικα, κουβεντα :X για νετμοντ. Αν δεν ρώταγα μονος μου δεν θα το ζήταγαν. Της λέω, το Netmod το θέλετε πίσω?

μου δείχνει άλλη υπάλληλο δίπλα. Συμπληρώνει το όνομα και τυπώνει μια απόδειξη παραλαβής και το άφησα.

Για να έχουν έτοιμη τη φόρμα για την εκτύπωση, πάει να πει οτι κάποιοι ασχολούνται με το τι επιστρέφεται, αλλα καθε πότε ειναι άλλο θεμα :X

 

περιμενω τηλέφωνο ή μαλλον πιο πιθανά, ενα επόμενο χαρτακι ΟΤΕ, κατα το... 2033, να με καλουν να πληρώσω το δανεικό νετμοντ του 2003 που δεν επέστρεψα. Την απόδειξη και τα μάτια μου ως τότε. θα πέσει τρίψιμο... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρίζοντας στον ΟΤΕ για κλήσεις σε όλους του προορισμούς και βάζοντας το πρόγραμμα 24/7 του ΟΤΕ, εν γνώση μου για τις χρεώσεις. Θα ήθελα να μάθω εάν μπορώ παρόλο που έχω το 24/7 να γραφτώ και στις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

paides exw ena problhma.exw dokimasei unistall install,reset alla tipota! prospathw na anoiksw to us robotics easy configurator,alla den sineete! afou balw user admin kai user admin ksana meta apo ligo bgazei: h siskeuh den antapokrinete sth dieuthnsh 192.168.1.1 an exete allaksei th dieuthnsh IP ths siskeuhs plhktrologhste thn nea dieuthnsh twra.ti na kanw? kapoio help?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάποιος σου έφαγε κάποιος μάγκας το ασύρματό και στα άλλαξε όλα...δοκίμασε να κάμνεις reset από πίσω στο μοντεμ έχει μια οπή!πατάς με έναν συνδετήρα και κάνει reset
Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάποιος σου έφαγε κάποιος μάγκας το ασύρματό και στα άλλαξε όλα...δοκίμασε να κάμνεις reset από πίσω στο μοντεμ έχει μια οπή!πατάς με έναν συνδετήρα και κάνει reset

 

to ekana reset to patousa kai panw apo 30 deutera pou lene oi odhgies alla tipota...uninstall install,restart mpa...to problhma dhmiourghthike ws ekshs: exw kanei partition to sklhro se 2 merh me diaforetika windows.e to ena mia mera efage io kai kollhse kai to ekana format(to ena meros ekeino pou eixe to router).apo tote otan ksanaebala ta windows doulebe kanonika to router(xwris na exw balei kan to programa easy configurator!!) kathws tha eixw fantazomai hdh apothikeumeno to username kai pass...alla,den mporousa na kanw install to drivers pali! mou ebgaze sfalma sthn egkatastash.ekana xazomara kai ekana reset to router,kai sbhsthkan oi kwdikoi,alla exw to problhma auto twra...mporw na kanw egkatastash to programa,alla otan kanw restart kai to trexw,mou bgazei ena minima kati gia ip pou den exei swsto to pc kai tetoia....den thelw na kanw kai allo format eleos! ekana 3 se ena mhna!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος με ποιόν κωδικό απενεργοποιούμε το τηλεφωνητή στο σταθερό του ΟΤΕ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...