Jump to content

[Εφαρμογή] Spb Weather και templates του meteo.gr


hab
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγχαριτήρια φίλε μου. Πάντα τέτοια. Αν και δεν το χρησιμοποιώ πλέον (τουλάχιστον για την ώρα) νομίζω ότι οφείλω να σε ευχαριστήσω γιατί το είχα κανένα τρίμηνο και θα επανέλθει σύντομα.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο φίλε hab, σ' ευχαριστούμε πολύ, προσωπικά με το tamplate σου σταμάτησα να ψάχνομαι με προγράμματα καιρού, είναι τέλειο και κυρίως παρέχει πρόγνωση επιτέλους για όλες τις πόλεις της Ελλάδας και με τη μεγαλύτερη δυνατή ακρίβεια! Δε ξέρω αλλά από τότε που κατέβασα την τελευταία έκδοση του spbweather (αυτή που δουλεύει και με το shell) έχω το εξής bug:Όταν έχω header μόνο μια επιλεγμένη πόλη και πατάω παρατεταμένα πάνω της για να βγει το μενού, στην πρώτη σειρά μου βγάζει refresh την επόμενη πόλη αντί αυτής που έχω επιλέξει. όταν έχω τις πόλεις σε tabs και πατάω την κάθε πόλη τότε η επιλογή refresh είναι αντίστοιχη της πόλης που έχω επιλέξει. Αν κανείς το χει συναντήσει θα ήθελα βοήθεια ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω header μόνο μια επιλεγμένη πόλη και πατάω παρατεταμένα πάνω της για να βγει το μενού, στην πρώτη σειρά μου βγάζει refresh την επόμενη πόλη αντί αυτής που έχω επιλέξει. όταν έχω τις πόλεις σε tabs και πατάω την κάθε πόλη τότε η επιλογή refresh είναι αντίστοιχη της πόλης που έχω επιλέξει. Αν κανείς το χει συναντήσει θα ήθελα βοήθεια ευχαριστώ!

Δεν φταίνε τα αρχεία του hab γιατί σε μένα παίζει άψογα. Πάτα refresh All. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι πάνω που ετοιμαζόμουν να γράψω ότι υπάρχει πρόβλημα,είδα ότι λύθηκε:)

Συγχαρητήρια σε όλους εσάς,που αφιερώνετε τον προσωπικό σας χρόνο για να απολαμβάνουμε ολες αυτές τις ευκολίες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο hub. Σ'ευχαριστώ για τις παραπάνω βελτιώσεις.

Για πείτε μου, γιατί μου δείχνει ακόμα πρόβλεψη για 3 ημέρες. Η επιλογή για τις 5 days ή 7 days view που είναι?

Link to comment
Share on other sites

ενα μπραβο και απο μενα hub, αν και χρησιμοποιουσα για πολυ καιρο το weatherpanel, οφειλω να ομολογησω οτι χαρη στο template που εφτιαξες δεν μου ξαναπερασε απο το μυαλο να χρησιμοποησω αλλο προγραμμα καιρου, σε ευχαριστουμε για τον κοπο και τον χρονο σου:)

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξανά μπράβο και απο εμένα hab :up:

Μια ερώτηση, πως γίνεται τα γράμματα του spb weather να είναι άσπρα, γιατί το έχω σε μαύρο φόντο και δεν φαίνονται καθόλου τα γράμματα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξανά μπράβο και απο εμένα hab :up:

Μια ερώτηση, πως γίνεται τα γράμματα του spb weather να είναι άσπρα, γιατί το έχω σε μαύρο φόντο και δεν φαίνονται καθόλου τα γράμματα :blink:

Αν δεν έχεις το 1.7 ενημέρωσε. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Hub είσαι άπαιχτος. Σ' ευχαριστούμε.
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω γιατί εξακολουθώ να βλέπω πρόγνωση για 3 ημέρες?

Εβαλα το νεο template, έβαλα τα greek, έβγαλα και το n/a, αλλά ακόμα βλέπω πρόγνωση για 3 ημέρες.

Πως μπορείτε να βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

:mad: μια απτα ιδια και γω ειδικα σημερα ουτε θερμοκρασιες εχω μονο συννεφα και ηλιους παλι καλα που γραφει και τις μερες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω γιατί εξακολουθώ να βλέπω πρόγνωση για 3 ημέρες?

Εβαλα το νεο template, έβαλα τα greek, έβγαλα και το n/a, αλλά ακόμα βλέπω πρόγνωση για 3 ημέρες.

Πως μπορείτε να βοηθήσετε?

 

τσεκαρε απο την σελιδα του μετεο αν η περιοχη σου εχει προβλεψη για πολλες μερες . στην αθηνα εχει για πολλες μερες αλλα δεν ισχυει το ιδιο για παντου . υπαρχουν περιοχες που εχουν προγνωση ακομα για 3,4 μερες , πχ Καλαμος Ωρωπος

Link to comment
Share on other sites

:mad: μια απτα ιδια και γω ειδικα σημερα ουτε θερμοκρασιες εχω μονο συννεφα και ηλιους παλι καλα που γραφει και τις μερες

 

Και εγώ το ίδιο, τί γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εάν στην περιοχή που σας ενδιαφέρει έχει πρόγνωση μόνο 3 ημερών τότε θα πρέπει να χρησιμοποιήτε το παλιό template. Το καινούργιο λειτουργεί μόνο για τις καινούργιες σελίδες του meteo που δίνουν μεγαλύτερη πρόγνωση...
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλέξει Σαρωνικό (17) αλλά δυστυχώς μου βγάζει ήλιο και όχι κύμματα. Εσάς λειτουργεί κανομικά με τις θάλασσες?
Link to comment
Share on other sites

Απαντάω λοιπόν σε εμένα. To skin δουλεύει μόνο για 5ήμερη πρόβλεψη.

 

Μία άλλη ερώτηση, υπάρχει περίπτωση στις θάλασσες αντί για θερμοκρασίες να βλέπουμε κατευθείαν μποφόρ?

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω λοιπόν σε εμένα. To skin δουλεύει μόνο για 5ήμερη πρόβλεψη.

 

Το skin άμα το έχεις επάνω λειτουργεί κανονικά για όσες μέρες πρόβλεψη αρκεί να χρησιμοποιείς τα template που έχω φτιάξει κι όχι κάτι άλλο.

 

Για να βλέπεις τα σχήματα των κυμάτων αντί για τον ουρανό πήγαινε στην πρώτη σελίδα και κατέβασε το ανάλογο template. Μόλις το κάνεις add στα template, κάνεις add το Σαρωνικό και επιλέγεις σαν template αυτό για τις θάλασσες. Για όσες πόλεις έχεις κάνει add χρησιμοποιείς το template για τις πόλεις.

 

Μία άλλη ερώτηση, υπάρχει περίπτωση στις θάλασσες αντί για θερμοκρασίες να βλέπουμε κατευθείαν μποφόρ?

 

Δεν είναι δύσκολο να του βάλω σαν temperature την ένδειξη που βγάζει για τα μποφόρ, αλλά μετά που θα βάλω τη θερμοκρασία???

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αρχικά να απενεργοποιήσεις το zoom sms κι αν δε φτιάξει, κάνε uninstall και το quicklink...

 

Ευχαριστώ!!:yahoo: :yahoo: :yahoo: :respect: :respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...