Jump to content

[Εφαρμογή] Spb Weather και templates του meteo.gr


hab
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για οσους ενδιαφερονται το προβλημα το ελυσα.

Το προβλημα δημιουργουνταν απο το microsoft active sync :mad:

απενεργοποιησα το 4.5 και εβαλα το 4.0 που ηταν στο cd και ολα καλα.

αλλη μια λαλακια ή της microsoft ή της mio

ευχαριστω για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια για οσους ενδιαφερονται το προβλημα το ελυσα.

Το προβλημα δημιουργουνταν απο το microsoft active sync :mad:

απενεργοποιησα το 4.5 και εβαλα το 4.0 που ηταν στο cd και ολα καλα.

αλλη μια λαλακια ή της microsoft ή της mio

ευχαριστω για τη βοηθεια

 

Επιβεβαιώνω αυτό που λες για το 4.5. Με αυτό δεν κατάφερα να συνδεθώ στο internet και ας προσπαθούσα επί ώρες. Μόλις έβαλα το 4.1 όλα καλά...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά:)

 

Kι εμείς ευχαριστούμε για τις οδηγίες! :)

Αν και τελείως άσχετος, ακολούθησα όλα τα απαραίτητα βήματα και τώρα παίζει μια χαρά το spb με το meteo.

Thanks hab! :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παντως σημερα και αλλαξε στις προβλεψεις του μετεο , αφου βγαζει μεσοπροθεσμες για πολλες μερες και στο spb weather δεν βγαζει ολα τα στοιχεια

μονο σε μενα γινεται αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα γίνεται...

 

Ναι το είδα. Κάποια αλλαγή κάνανε στο κώδικα και πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.

 

Θα το κοιτάξω και όταν έχω νέα θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο έκανα κ εγώ update κι έχω τα ίδια προβλήματα με εσάς...:X

Σε detailed view, δε μου δείχνει ούτε θερμοκρασίες, αλλά και τα σήματα που δείχνει (ήλιος, σύννεφα κλπ) εμφανίζονται μόνο για τη νύχτα και όχι για τις υπόλοιπες ώρες τις ημέρας. Τί φταίει;:confused:

 

Edit: Hab με πρόλαβες. Περιμένουμε νέα απ'το μέτωπο :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

αν πατε στην ιστοσελιδα του μετεο θα δειτε οτι κατι γραφει για μακροπροθεσμες προγνωσεις και εχει ετσι επιπλεον για αλλες 5,6 μερες προβλεψεις
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο παιδιά :up: :yahoo:

 

Ευτυχώς θυμήθηκα εύκολα πως ήταν το template και έκανα γρήγορα ότι αλλαγές χρειαζόταν για να παίξει με τα καινούργια δεδομένα. Το αρχείο θα το βρείτε εδώ:

 

http://www.pdagold.com/themes/download.asp?t=14821&d=/files/themes/0000014821.zip

 

ή από εδώ

 

http://www.habakis.gr/myphone/new_meteo_city.zip

 

Έχω κάνει κι update το link στην πρώτη σελίδα.

 

Επίσης, είναι πλήρως συμβατό και μας επιτρέπει να έχουμε πρόγνωση για όλες τις ημέρες που δίνει το meteo.gr. Αυτό σημαίνει ότι πλέον μπορούμε να χρησιμοποιούμε το 5 days ή 7 days view.

 

Τέλος, προς το παρόν για τις θάλασσες δεν έχει γίνει καμία αλλαγή και τα template παραμένουν τα ίδια και λειτουργούν κανονικά. Για το λόγω ότι οι προβλέψεις των θαλασσών δεν είναι ποτέ παραπάνω από 4 μέρες, καλό είναι να μη χρησιμοποιείτε το 5 days ή 7 days view εάν έχετε σκοπό να βλέπετε πρόγνωση και για τις θάλασσες και για τις πόλεις μαζί. Όπως καταλαβαίνετε θα γεμίσετε N/A :!:

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο παιδιά :up: :yahoo:

 

Ευτυχώς θυμήθηκα εύκολα πως ήταν το template και έκανα γρήγορα ότι αλλαγές χρειαζόταν για να παίξει με τα καινούργια δεδομένα. Το αρχείο θα το βρείτε εδώ:

 

http://www.habakis.gr/myphone/new_meteo_city.zip

 

Έχω κάνει κι update το link στην πρώτη σελίδα.

 

Επίσης, είναι πλήρως συμβατό και μας επιτρέπει να έχουμε πρόγνωση για όλες τις ημέρες που δίνει το meteo.gr. Αυτό σημαίνει ότι πλέον μπορούμε να χρησιμοποιούμε το 5 days ή 7 days view.

 

Τέλος, προς το παρόν για τις θάλασσες δεν έχει γίνει καμία αλλαγή και τα template παραμένουν τα ίδια και λειτουργούν κανονικά. Για το λόγω ότι οι προβλέψεις των θαλασσών δεν είναι ποτέ παραπάνω από 4 μέρες, καλό είναι να μη χρησιμοποιείτε το 5 days ή 7 days view εάν έχετε σκοπό να βλέπετε πρόγνωση και για τις θάλασσες και για τις πόλεις μαζί. Όπως καταλαβαίνετε θα γεμίσετε N/A :!:

 

Τέτοια ταχύτητα, τι να πώ Μπράβο :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει άλλο ένα update γιατί με την v3 υπήρχε πρόβλημα με τις περιοχές που είχαν κάτω από δύο βαθμούς.

 

Έχω ανανεώσει τα link στην πρώτη και στην προηγούμενη σελίδα και καλό είναι όποιος θέλει να έχει το πιο ενημερωμένο template θα πρέπει να τα ξανακατεβάσει από εκεί.

 

Μόλις καταβάσετε το zip βεβαιωθήτε ότι το αρχείο μέσα στο zip είναι το meteoGR_city_v3_1.tpl.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει άλλο ένα update γιατί με την v3 υπήρχε πρόβλημα με τις περιοχές που είχαν κάτω από δύο βαθμούς.

 

Έχω ανανεώσει τα link στην πρώτη και στην προηγούμενη σελίδα και καλό είναι όποιος θέλει να έχει το πιο ενημερωμένο template θα πρέπει να τα ξανακατεβάσει από εκεί.

 

Μόλις καταβάσετε το zip βεβαιωθήτε ότι το αρχείο μέσα στο zip είναι το meteoGR_city_v3_1.tpl.

Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε hab, πολύ καλή δουλειά...:respect::up:

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

hab εισαι μοναδικος!!!

ενα μεγαλο μπραβο!!!

 

+1:up:

Το μυαλό του ανθρώπου είναι ένα θάυμάσιο όργανο.

Αρχίζει να δουλεύει τη στιγμή που ξυπνάς και δεν σταματάει μέχρι να φτάσεις στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...