Jump to content

[Εφαρμογή] Spb Weather και templates του meteo.gr


hab
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν επιλέξω για μια πόλη ως default μια πηγή και αφήσω άλλη μια πηγή στην επιλογή is used, τι συμβαίνει; Βγάζει μέσο όρο των προβλέψεων των 2 πηγών;

 

οχι φιλε μου,απλα εχωντας αντιστοιχισει μια πολη με 2 templates/sources , εχεις και εναλλακτικη προβλεψη,αλλαζοντας ομως την πηγη ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας και απο μένα,

 

Μπραβο παιδια για την προσπάθεια, εχω μια ερωτησούλα ομως.

 

Τρεχω WΜ6.1 σε Qtek S100 και Spb Weather v2.1.1 build 1532, οι οδηγίες που παραθέτεται ειναι οι σωστές για την 2.1.1 εκδοση γιατί διαπίστωσα διαφορετικά πράγματα.

Ποτε μην λες ποτέ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόγραμμα έχει αλλάξει μιας και οι οδηγίες είναι για παλαιότερη έκδοση αλλά δουλεύει και στο καινούργιο. Ο τρόπος εγκατάστασης έχει αλλάξει λίγο κατά συνέπεια αλλά με λίγο ψάξιμο νομίζω ότι δεν θα δυσκολευτείς να βρεις την άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
διάβαζα χτες στο forum της spb ότι δεν δουλεύουν τα skins της έκδοσης 1.xx. όποιος λοιπόν χρησιμοποιεί το tpl για τις προγνώσεις θαλλασών του meteo.gr, μάλλον θα πρέπει να περιμένει λίγο, αφού τα εικονίδια των θαλλασών δεν θα μπορούν να εμφανιστούν...

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην αντιστοίχιση των υπαρχόντων εικονιδίων με τις ενδείξεις θαλασσών ώστε να προσπαθήσω να τα αλλάξω;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπαρχει περιπτωση αντι για θερμοκρασιες στο sea waves του meteo.gr να δειχνει την δυναμη του αερα;Νομιζω οτι το προτιμω αν γινεται αυτο.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα

Ειδα ενα site με πρόβλεψη καιρού (http://www.freemeteo.com) το οποίο δεν ξέρω αν έχει αξιόπιστες προβλέψεις αλλά έχει προβλέψεις για πάρα πολά μέρη της Ελλάδας (για τους περισότερους νομούς έχει 30 και 40 τοποθεσίες).

Μπορούμε άραγε να φτιάξουμε (δηλαδή εσείς γιατί εγω είμαι άσχετος) template για το spb wather να περνει προβλέψεις απο εκεί???

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ειδα ενα site με πρόβλεψη καιρού (www.freemeteo.com) το οποίο δεν ξέρω αν έχει αξιόπιστες προβλέψεις αλλά έχει προβλέψεις για πάρα πολά μέρη της Ελλάδας (για τους περισότερους νομούς έχει 30 και 40 τοποθεσίες).

Μπορούμε άραγε να φτιάξουμε (δηλαδή εσείς γιατί εγω είμαι άσχετος) template για το spb wather να περνει προβλέψεις απο εκεί???

Ευχαριστώ

 

 

οριστε φιλε μου :)

 

προσεξε ομως γιατι μεσω των templates του freemeteo,τα δεδομενα που κατεβαινουν ειναι παρα πολυ περισσοτερα!

στο αναφερω για τις χρεωσεις σε περιπτωση που ανανεωνεις τα δεδομενα του καιρου σου μεσω 3g;)

οπως επισης ο χρονος που χρειαζεται για να τα ανανεωσει,ειναι μεγαλυτερος!μην νομισεις οτι κατι δεν παει καλα επειδη θα αργει να κανει ανανεωση στα δεδομενα!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οριστε φιλε μου :)

 

προσεξε ομως γιατι μεσω των templates του freemeteo,τα δεδομενα που κατεβαινουν ειναι παρα πολυ περισσοτερα!

στο αναφερω για τις χρεωσεις σε περιπτωση που ανανεωνεις τα δεδομενα του καιρου σου μεσω 3g;)

οπως επισης ο χρονος που χρειαζεται για να τα ανανεωσει,ειναι μεγαλυτερος!μην νομισεις οτι κατι δεν παει καλα επειδη θα αργει να κανει ανανεωση στα δεδομενα!

Ρε Ζαχαράκη έλεος δηλαδή.

Το περίεργο δεν είναι πως είχες έτοιμο το tamplate αλλά ....το κείμενο της απάντησης

Σ` ευχαριστώ πολύ το δοκιμάζω αμέσως.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ζαχαράκη έλεος δηλαδή.

Το περίεργο δεν είναι πως είχες έτοιμο το tamplate αλλά ....το κείμενο της απάντησης

Σ` ευχαριστώ πολύ το δοκιμάζω αμέσως.

 

τα templates τα ειχα γιατι τα εχω δοκιμασει και τα δουλευα σε μερικες πολεις που δεν μου τις εδινε το meteo:)

ψαξε για templates του spb weather στο google ;)

 

υπαρχουν για ΟΛΕΣ τις εφαρμογες καιρου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπράβο κε Ζαχαράκη για το template.

Μήπως θα μπορούσες να μου πείς -μετά την εγκατάσταση του template- ποιον κωδικό πρέπει να χρησιμοποιήσω για τις πόλεις; π.χ. στο site ο κωδικός για το Χαλάνδρι δείχνει να είναι 15&gid=260172&la=2. Ποιό από όλα αυτά βαζω σαν κωδικό του source;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπράβο κε Ζαχαράκη για το template.

Μήπως θα μπορούσες να μου πείς -μετά την εγκατάσταση του template- ποιον κωδικό πρέπει να χρησιμοποιήσω για τις πόλεις; π.χ. στο site ο κωδικός για το Χαλάνδρι δείχνει να είναι 15&gid=260172&la=2. Ποιό από όλα αυτά βαζω σαν κωδικό του source;

 

θα πας στο site του freemeteo και θα αναζητησεις την πολη/τοποθεσια που σε ενδιαφερει.

απο την γραμμη της διευθυνσης του browser σου θα παρεις τα ψηφια που ειναι ο κωδικος της πολης σου :)

πχ η διευθυνση που εχεις για Χαλκιδα ειναι

http://freemeteo.com/default.asp?la=2&gid=260133&pid=1

 

αρα ο κωδικος της πολης σου ειναι ο 260133 ;)

 

αν τυχον κανω λαθος,(δεν νομιζω αλλα αν) δοκιμασε με λιγοτερα ψηφια στον αριθμο πολης που θα βαλεις στο προγραμμα,ξεκινωντας απο τα 4 τελευταια,δλδ στο παραδειγμα που φερνω τα 0133.

δεν εχω wm να το δω τωρα και δεν το θυμαμαι ακριβως:O

 

edit

 

ξεχασα να σας πω για τα templates του freemeteo

υπαρχουν 2 αρχεια μεσα στο rar, το full και το lite.

κανουν οτι ακριβως λεει το ονομα τους!

δλδ τα δεδομενα που κατεβαζει το full ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ενω στο lite πολυ λιγοτερα.δεν εχει να κανει με lite/full version templaltes:happy:

επειδη το freemeteo δινει πολλα στατιστικα αλλα και στοιχεια(περισσοτερα απο καθε αλλο site απο οτι θυμαμαι) για να εχει επειλογη ο χρηστης τι δεδομενα θα κατεβαζει στο τηλεφωνο του,υπαρχουν οι 2 εκδοσεις :)

 

οπως επισης οτι ΔΕΝ ειναι και το πλεον αξιοπιστο site για προγνωση καιρου....επιλογη σας παντα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

spb weather freemeteo templates.rar (4,0 KB, 2 εμφανίσεις)

 

Οταν η θερμοκρασία είναι μειον δεν εμφανίζει νουμερο. Αυτο διορθώνεται??

 

Υ.Γ, Ζαχαράκη αν απαντήσεις πάλι σύντομα κάτι παίζει με σένα

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

spb weather freemeteo templates.rar (4,0 KB, 2 εμφανίσεις)

 

Οταν η θερμοκρασία είναι μειον δεν εμφανίζει νουμερο. Αυτο διορθώνεται??

 

Υ.Γ, Ζαχαράκη αν απαντήσεις πάλι σύντομα κάτι παίζει με σένα

 

δεν ξερω :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω :lol::lol:

 

Απίστευτο!!!!!!

 

 

 

Υ.Γ. Πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς... 35 ολόκληρα λεπτα για να απαντήσεις

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!!!!!!

 

 

 

Υ.Γ. Πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς... 35 ολόκληρα λεπτα για να απαντήσεις

 

δεν εχω βρεθει σε τοσο ακραιες θερμοκρασιες για να μου το δειξει και να το ψαξω...:lol:

και τωρα που δεν εχω wm...:happy:

μαλλον δεν θα το μαθεις απο μενα,τουλαχιστον στο συντομο μελλον :lol:

 

ΥΓ εχω αδεια σημερα και εχω τον χρονο να ειμαι συχνα μεσα

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βρεθει σε τοσο ακραιες θερμοκρασιες για να μου το δειξει και να το ψαξω...:lol:

και τωρα που δεν εχω wm...:happy:

μαλλον δεν θα το μαθεις απο μενα,τουλαχιστον στο συντομο μελλον :lol:

 

ΥΓ εχω αδεια σημερα και εχω τον χρονο να ειμαι συχνα μεσα

 

Πέρα απο το καλαμπούρι σ`ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

 

Αν κάποιο άλλο παλικάρι ξέρει κάτι ας απαντήσει

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
Παιδιά έχω το spb shell για καιρό. Για να βάλω το meteo και όλα τα προηγούμενα πρέπει να εγκαταστήσω το spb weather ξεχωριστά? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

χρησιμοποιώ spb mobile shell 3 k shell extension 2 σε htc με windows 6.5 με πολλαπλες today screen.

Mπορω να εμφανίσω σε μια today screen όλο το spb weather 1.7 με ολες τις πολεις που εχω επιλεξει κ οχι widget?το μονο που μπορω να κανω ειναι να μπαινω στο προβολη

σημερα των windows για να δω mε λεπτομερειες το spb weather.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...