Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^^οντως αλλα απο τη στιγμη που θα κλειδώσει ακομα αν και χασει καποια στιγμη το σημα(αν περνας διπλα απο πολλες πολυκατοικιες ή απο τουνελ) το βρίσκει μετα αμεσως.επισης θα ηθαλα να πω να μην κατεβαζεται τη βλακεια το ovi για χαρτες απλα κατεβαστε το nokia map loader 3 λειτουργει αψογα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

^^οντως αλλα απο τη στιγμη που θα κλειδώσει ακομα αν και χασει καποια στιγμη το σημα(αν περνας διπλα απο πολλες πολυκατοικιες ή απο τουνελ) το βρίσκει μετα αμεσως.επισης θα ηθαλα να πω να μην κατεβαζεται τη βλακεια το ovi για χαρτες απλα κατεβαστε το nokia map loader 3 λειτουργει αψογα...

 

τι 20 τι 30 λεπτά και να το αφήσω δεν κάνει τίποτα. Την πρώτη φορά που έβγαλα το κινητο απο το κουτί και το δοκίμασα δουλεψε, μετα το συνδεσα στο Internet ( ΟVI ) κατέβασα χάρτες και γλώσσα ελληνικα εκ τότε τσουφ!τι μπορεί να φταίει?

Lenovo s650
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να διαγραψεις τα παντα και να τα ξαναβαλεις..αν ακομα δεν λειτουργει ε τι να πω πηγαινε το στη νοκια να το κοιταξει.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ψάξε και θα το βρεις...;)

 

Παίζει κάποιο Hint?

 

Προς το παρόν μου έδωσε 3 μήνες δωρεάν πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Ovi maps σε κινητό 6124 (με bluetooth gps) μπορώ να βάλω?

 

Κατέβασα το nokia_maps_3.03_10wk11_b04_s60_3.1_rom.Nocs.sis, το έκανα sign αλλά όταν ξεκινάει η εγκατάσταση αφού μου γράψει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή, μου λέει "Unable to install, no access".

 

Η ROM του κινητού είναι η τελευταία που έχει βγει V04.34, 4/3/2008

 

2o EDIT: Του έβαλα την 3.01 αντί για 3.03 και έπαιξε μια χαρά!

Edited by meres
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα.βρε παιδια εχω το εξης προβλημα!ενω με το sygic k το ndrive μου κλειδωνουν σε μισο λεπτο το πολυ οι δορυφοροι,στο ovi μπορει να κλειδωσουν και σε 10 λεπτα! (παντα μιλαω για την συσκευη σε ανοιχτο ουρανο).μηπως ξερει κανεις γιατι μου το κανει αυτο; ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Μόλις πήρα το nokia c5 και εγκατέστησα το ovi pc suite και τους χάρτες και όλα πήγαν καλα.Επίσης Έχω απενεργοποιημένο το a-gps. Πηγαίνοντας στον εντοπισμό θέσης εντοπίζει την θέση στην οποία βρίσκομαι. Το πρόβλημα είναι πως αν κάνω αναζήτηση κάποιου αλλου σημείου μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα εκτός σύνδεσης.

 

Να σημειώσω ότι εχω απενεργοποιήσει τη δυνατότητα internet απο τον πάροχο για ευνόητους λόγους.Βέβαια το ovi map δεν απαιτεί σύνδεση στο δίκτυο ετσι δεν είναι;

Μπορεί να μου κάποιος αν υπάρχει λύση;

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Μόλις πήρα το nokia c5 και εγκατέστησα το ovi pc suite και τους χάρτες και όλα πήγαν καλα.Επίσης Έχω απενεργοποιημένο το a-gps. Πηγαίνοντας στον εντοπισμό θέσης εντοπίζει την θέση στην οποία βρίσκομαι. Το πρόβλημα είναι πως αν κάνω αναζήτηση κάποιου αλλου σημείου μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα εκτός σύνδεσης.

 

Να σημειώσω ότι εχω απενεργοποιήσει τη δυνατότητα internet απο τον πάροχο για ευνόητους λόγους.Βέβαια το ovi map δεν απαιτεί σύνδεση στο δίκτυο ετσι δεν είναι;

Μπορεί να μου κάποιος αν υπάρχει λύση;

 

Ευχαριστω...

Εχεις περασει τον χαρτη της Ελλαδας;Στο σημειο που δειχνει οτι εισαι εχει τους δρομους κλπ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος αν εγκαθίσταται η v3.04 σε Nokia E63?

Έχω εγκαταστήσει επιτυχώς την 3.03 αλλά δεν έχει lonely planet κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά έχει εγκαταστήσει κανείς κάποια έκδοση πάνω από 3.0.1 σε S60 3rd FP1;

Με ενδιαφέρει να βάλω την τελευταία έκδοση με τους πιο τελευταίους χάρτες στο Ν82 μου.

Αυτή τη στιγμή έχω την 3.01 9wkb02. Θενξ! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Γιατι το Nokia 2710 Navigation Edition εχει Χάρτες Nokia 2.1 ενω είναι νέα συσκευή?

 

Χωρίς να το έχω ψάξει, ή να είμαι ειδικός, είναι το 2710 Symbian? Γιατί οι εκδόσεις στις οποίες αναφερόμαστε είναι για Symbian τηλέφωνα.

Μπορεί και να μην έχει σχέση αλλά είναι το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό. Πέραν τούτου, δοκίμασες να του κάνεις αναβάθμιση μέσω του ovi suite?

Αν η απάντηση είναι θετική και δεν άλλαξε κάτι, τότε έχεις την πιο αναβαθμισμένη έκδοση για το δικό σου τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω ψάξει, ή να είμαι ειδικός, είναι το 2710 Symbian? Γιατί οι εκδόσεις στις οποίες αναφερόμαστε είναι για Symbian τηλέφωνα.

Μπορεί και να μην έχει σχέση αλλά είναι το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό. Πέραν τούτου, δοκίμασες να του κάνεις αναβάθμιση μέσω του ovi suite?

Αν η απάντηση είναι θετική και δεν άλλαξε κάτι, τότε έχεις την πιο αναβαθμισμένη έκδοση για το δικό σου τηλέφωνο.

 

είναι s40.. και εγω κάτι τέτοιο σκέφτηκα αλλά δεν ξέρω σίγουρα... :confused: δεν το έχω το κινητό, λέω να το πάρω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατεβασα τον χαρτη της Ελλαδας για το Ε66 αλλα ο χαρτης ειναι με λατινικους χαρακτηρες, δεν υπαρχει με ελληνικα?:worry:

Eχω το Nokia Map Loader για 5800, ιδια διαδικασια δεν ειναι και για το Ε66 'η πρεπει να κατεβασω κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρίσκω ένα σημείο, είτε μέσα απο τα ΡΟΙ είτε βάζοντας το κυκλάκι σε ένα σημείο, και ζητήσω να με πάει εκεί, όλα καλά. Κάνει μια χαρά πλοήγηση. Οταν όμως του βάζω να αναζητήσεις κάποια οδό και αριθμό, μου ζητάει σύνδεση σε δίκτυο. Ξέρει κανείς πως μπορώ να βρω μιά διεύθυνση και να με πάει εκεί χωρίς σύνδεση σε δίκτυο;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον χαρτη της Ελλαδας για το Ε66 αλλα ο χαρτης ειναι με λατινικους χαρακτηρες, δεν υπαρχει με ελληνικα?:worry:

Eχω το Nokia Map Loader για 5800, ιδια διαδικασια δεν ειναι και για το Ε66 'η πρεπει να κατεβασω κατι αλλο?

 

Μονο λατινικα αλλα αναζητηση κανεις και με ελληνικα.

Το ιδιο map loader ειναι,δεν χρειαζεσαι αλλο.

Οι συσκευες ολες της Νοκια με το ιδιο map loader λειτουργουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως δουλεύει το GPS με OVI maps στο ΝΟΚΙΑ Ν95?

 

έχω εγκαταστήσει τους χάρτες αλλά δεν δουλεύει το GPS...:!:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως δουλεύει το GPS με OVI maps στο ΝΟΚΙΑ Ν95?

 

έχω εγκαταστήσει τους χάρτες αλλά δεν δουλεύει το GPS...:!:

Καλώς ήρθες στο myphone.

Για να δεις πως θα λειτουργήσεις το GPS του Ν95 διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ -> GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση.

 

Για ότι άλλη απορία έχεις σχετικά με το Ovi Maps το ρωτάς στο συγκεκριμένο θέμα. Αν θες να ρωτήσεις κάτι για το Ν95 μπορείς να το κάνεις στο αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οι OVI maps δουλευον με το Νokia N95?? Και αν ναι μονο με GPRS kai WiFi η και με free GPS??

 

Ευχαριστώ...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύουν με το N95 κανονικά. Θα περάσεις τους χάρτες όπως λένε οι οδηγίες που σου έδωσα και θα μπορείς να δεις που βρίσκεσαι. Σύνδεση χρειάζεται μόνο όταν χρησιμοποιείς το A-GPS αλλά και αυτό κατεβάζει μόνο 4-5kb. Το μόνο που δεν θα έχεις είναι δωρεάν φωνητική πλοήγηση, όπως συμβαίνει με άλλες νεότερες συσκευές. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να κοιτάξεις προς άλλα προγράμματα πλοήγησης που υπάρχουν ή να αγοράσεις άδεια για να έχεις φωνητική πλοήγηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση για όποιον ξέρει και δεν βαριέται να απαντήσει...Εχω βάλει τους χάρτες από το OVI γιατί τους προεγκατεστημένους τους έσβησα κατα λάθος, αλλά ποτέ δεν κατάφερα να μπω!Δεν βρίσκει τίποτα.Ούτε σημείο, ούτε πλοήγηση ξέρω να κάνω, τίποτα.Δεν το χρειάζομαι, αλλά είπα να μπρω να δω πώς γίνεται και μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά.Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ πολύ (για ΝΟΚΙΑ Ε72) Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

τους πέρασες από το πρόγραμμα του υπολογιστή? (map loader) γιατί μου μυρίζει πως δεν έχεις περάσει τους χάρτες... :)
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά..! Πρώτο μήνυμα και απορία..

 

Έχω ένα Nokia N79. Του έχω περάσει την τελευταία ενημέρωση λογισμικού, την τελευταία έκδοση Ovi maps και του εχω φορτώσει τον χαρτη απο το map loader.

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν με αφήνει να αγοράσω την άδεια πλοήγησης. Δηλαδή με εμφανίζει στο χάρτη κανονικά, του φτιάχνω μια διαδρομή, πατάω έναρξη πλοήγησης, μου βγάζει το μήνυμα ότι απαιτείται αγορά και σύνδεση στο διαδίκτυο, πατάω ναι και δεν κάνει τίποτα απο εκεί και περα..

 

Να σημειώσω οτι προσπαθώ όλη τη βδομάδα, και οτι εχω διαβάσει καποιά πράγματα απο εδώ μεσα. Και οτι σημερα, τα διέγραψα όλα και τα εγκατέστησα απο την αρχή.

 

Αν έχει κάποιος ιδέα τι φταίει, καθώς φεύγω ταξίδι σε 2 μέρες, και θα μου χρειαστεί η πλοήγηση. Αύριο θα πάω και από ενα Nokia store, να ρωτησω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..! Πρώτο μήνυμα και απορία..

 

Έχω ένα Nokia N79. Του έχω περάσει την τελευταία ενημέρωση λογισμικού, την τελευταία έκδοση Ovi maps και του εχω φορτώσει τον χαρτη απο το map loader.

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν με αφήνει να αγοράσω την άδεια πλοήγησης. Δηλαδή με εμφανίζει στο χάρτη κανονικά, του φτιάχνω μια διαδρομή, πατάω έναρξη πλοήγησης, μου βγάζει το μήνυμα ότι απαιτείται αγορά και σύνδεση στο διαδίκτυο, πατάω ναι και δεν κάνει τίποτα απο εκεί και περα..

 

Να σημειώσω οτι προσπαθώ όλη τη βδομάδα, και οτι εχω διαβάσει καποιά πράγματα απο εδώ μεσα. Και οτι σημερα, τα διέγραψα όλα και τα εγκατέστησα απο την αρχή.

 

Αν έχει κάποιος ιδέα τι φταίει, καθώς φεύγω ταξίδι σε 2 μέρες, και θα μου χρειαστεί η πλοήγηση. Αύριο θα πάω και από ενα Nokia store, να ρωτησω..

και εμενα εχει ληξει η συνδρομη και δεν μπορω να αγορασω νεα.,οτι κανει και σε εσενα.Δεν εχω βρει τι φταιει,αν μαθεις κατι σε παρακαλω να μας το αναφερεις :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...