Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα την αναβαθμιση δεν μου εμφανιζεται η μπαρα του δορυφορου-κιτρινη και μετα πρασινη-.Ειναι φυσιολογικο?Παντως λοκαρει γρηγοροτερα.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση δεν μου εμφανιζεται η μπαρα του δορυφορου-κιτρινη και μετα πρασινη-.Ειναι φυσιολογικο?Παντως λοκαρει γρηγοροτερα.

 

Περα απο το γρηγοροτερο λοκαρισμα καταλαβε καποιος καποια αλλη διαφορα. Εγω καμια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι η έκδοση 3.04 είναι μετεξέλιξη της 3.03 μόνο.

Κ όχι της 3.01 που αναγκαστικά έχω στο Ν82.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λετε ρε παιδια..ο μονος τροπος για να κατεβασω χαρτες ειναι το χαζο το ovi suite?nokia maps loader δεν υπαρχει ποια?ελεος δηλαδη!!δεν ειμαστε ολοι στη 3.03!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κλασσικο map loader δεν μου εμφανιζει τις φωνες,μονο τους χαρτες.Αυτο εγινε με την τελευταια αναβαθμιση του map loader,επισης το nokia maps updater μου βγαζει "αγνωστο προβλημα -3" οταν συνδεω το Ν82 για να ελενξει αν εχει βγει νεα εκδοση.:mad:
Link to comment
Share on other sites

τι σπαστικο!!προσωπικα παντοτε υποστήριζα nokia maps αλλα με αυτα που εχουν κανει το τελευταιο 6μηνο με εχουν τσαντισει απιστευτα!!και εμενα μου βγαζει προβλημα με nokia maps updater...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κλασσικο map loader δεν μου εμφανιζει τις φωνες,μονο τους χαρτες.Αυτο εγινε με την τελευταια αναβαθμιση του map loader,επισης το nokia maps updater μου βγαζει "αγνωστο προβλημα -3" οταν συνδεω το Ν82 για να ελενξει αν εχει βγει νεα εκδοση.:mad:

 

Δεν νομιζω να βγει νεοτερη εκδοση για το Ν82 απο την 3.01

ουτε για το δικο μου εννοειται (Ν95-2)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο παλεμα με το χαζο ovi κατεβασα το χαρτη με εκδοση 1.22.103. και ελπιζω να ειναι ο ποιο προσφατος για τη 3.01 εκδοση

σας εχω πει ποσο μισω το ovi?:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια ας μου εξηγησει καποιος γιατι θα τρελαθω τελειως με το N95 8γιγα που εχω. Ακουστε:

 

Ειχα βαλει το ovi maps 3.0 Μετα κανω ενα hard format την mass memory. Μετα αλλαζω το Product code και βαζω την τελευταια αναβαθμιση συγκεκριμενα την 35. Και τωρα πηγα να βαλω απ το map loader τους χαρτες και μου εβαλε την παλια εκδοση την 2 με τους χαρτες κανονικα αλλα χωρις πλοηγηση. Τεσπα πλοηγηση δεν γινοταν ποτε στο Ν95. Αλλα γιατι να μου βαλει την 2? Μηπως φταιει το Product code?

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια ας μου εξηγησει καποιος γιατι θα τρελαθω τελειως με το N95 8γιγα που εχω. Ακουστε:

 

Ειχα βαλει το ovi maps 3.0 Μετα κανω ενα hard format την mass memory. Μετα αλλαζω το Product code και βαζω την τελευταια αναβαθμιση συγκεκριμενα την 35. Και τωρα πηγα να βαλω απ το map loader τους χαρτες και μου εβαλε την παλια εκδοση την 2 με τους χαρτες κανονικα αλλα χωρις πλοηγηση. Τεσπα πλοηγηση δεν γινοταν ποτε στο Ν95. Αλλα γιατι να μου βαλει την 2? Μηπως φταιει το Product code?

βάλε μόνο σου την 3.0.1 τι ανχωνεσε...:ninja::lol::D

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κλασσικο map loader δεν μου εμφανιζει τις φωνες,μονο τους χαρτες.Αυτο εγινε με την τελευταια αναβαθμιση του map loader,επισης το nokia maps updater μου βγαζει "αγνωστο προβλημα -3" οταν συνδεω το Ν82 για να ελενξει αν εχει βγει νεα εκδοση.:mad:

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τις φωνές. Μια χαρά λειτουργεί το ovi maps. Αλλά μου εμφανίζει κ μένα το μνμ αυτό. Προφανώς έχει πάψει η υποστήριξη για την έκδοση 3.01.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τις φωνές. Μια χαρά λειτουργεί το ovi maps. Αλλά μου εμφανίζει κ μένα το μνμ αυτό. Προφανώς έχει πάψει η υποστήριξη για την έκδοση 3.01.

Το δοκιμασα και εγω το σαββατο και δουλευει σωστα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια εκδοση λογισμικου του Ν95 8gb εχει προεγκατεστημεη την εκδοση 2.

 

Την 3.01 την περνας μονος σου

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως την περνάμε?

 

1. Μεσω του ovi suite.

2. Η αν θες κατεβαζεις το Nokia maps updater και το κανεις απο εκει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται με κανένα από τα δύο.....

 

Tι εκδοση λογισμικου εχεις στο Ν95?

Εχεις την τελευταια? (V.35)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθω να αγορασω αδεια για τους χαρτες για το Ν82 μου.Παω μεσα απο το μενου του προγραμματος "αγορα και αδειες" καταστηματα (ευρωπη) ρωταει για συνδεση με wifi βγαζει οτι για την περιοχη δεν υπαρχουν ολα τα στοιχεια κλπ και μετα τιποτα.Γυρναει στην προηγουμενη οθονη.Τι κανω λαθος;Μπορω να αγορασω με αλλο τροπο αδεια;

 

Ειχα αγορασει περυσι αδεια με τα 50κατι € αλλα εληξε πριν λιγες μερες .

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

ίσως χρειάζεται να κάνεις αναβάθμιση.

εγώ πάντως έχω στο Ν82 μου ετήσια άδεια χρήσης με 8 € ( ή 10 €)

κ φυσικά με πιστωτική visa

Link to comment
Share on other sites

ίσως χρειάζεται να κάνεις αναβάθμιση.

εγώ πάντως έχω στο Ν82 μου ετήσια άδεια χρήσης με 8 € ( ή 10 €)

κ φυσικά με πιστωτική visa

 

Ολα εχουν αναβαθμιστει στις τελευταιες εκδοσεις.

Δοκιμασα να βαλω ολες τις περιοχες και εβγαλε αγορα μονο για πεζοπορια.Επισης μεσα απο δρομολογιο με βγαζει παλι στην ιδια διαδικασια .

Link to comment
Share on other sites

Ολα εχουν αναβαθμιστει στις τελευταιες εκδοσεις.

Δοκιμασα να βαλω ολες τις περιοχες και εβγαλε αγορα μονο για πεζοπορια.Επισης μεσα απο δρομολογιο με βγαζει παλι στην ιδια διαδικασια .

Πιθανόν να έχει φάει κόλλημα το σύστημα, μιας κ από 21 Ιουνίου, κάτι θα αλλάξει για το ovi maps & ovi store στα εγχώρια.

Σε εμένα, μπαίνω κανονικά κ μπορώ να κάνω επέκταση άδειας.

Κάτι ακόμα: Μία είναι πλέον η άδεια χρήσης για όλη την Ευρώπη. Είτε για οδήγηση, είτε για πεζοπορία.

Επιπλέον άδειες προς αγορά, υπάρχουν μόνο για ταξιδιωτικούς οδηγούς πόλεων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...