Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!! Ψάχνω για ένα κινητό που θα μπορεί να διαβάζει αρκετά μεγάλα αρχεία pdf (άνω των 10 MB), καθώς και να τρέχει ιατρικά προγράμματα για Pda. Κάνει το συγκεκριμένο τηλ για αυτή την δουλειά? Please θέλω την βοήθεια σας γιατί δεν εχω ξανασχοληθεί με smartphone και είμαι στα μαύρα σκοτάδια...:cry: Μήπως ξέρει κανείς πότε κυκλοφορεί το iPAQ614 γιατί ακούγονται διάφορα και πόσο θα είναι η τιμή του?
Link to comment
Share on other sites

τιποτα νεωτερο εχουμε?καθως το ειδα σημερα στον γερμανο προσφορα με 199ε και ψηθηκα.

αν καποιος ξερει πως θα εχουμε 160 ελληνικους χαρακτηρες στα sms ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω πολύ κίνηση στο thread για το συγεκριμένο κινητό..

 

Τι έγινε..δεν το πήραν πολλοί;

 

Το πουλάει κανείς μεταχειρισμένο από Θεσσαλονίκη; :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η κάμερα είναι πολύ κακή όμως. Σε παλαιότερο Νοκια που είχα με 1,3ΜΡ τραβούσε πολύ καλύτερα απ'του ΗΡ.Μόνο μέρα κάνει κάτι κατα τ'άλλα....
Link to comment
Share on other sites

Το qtek 8310 που το είχε προσφορά πριν 6 μήνες το eshop 200 ευρώ είχε περισσότερες δυνατότητες (κυρίως 320x240 οθόνη 2.2").
Tonto el que no entienda!
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω πολύ κίνηση στο thread για το συγεκριμένο κινητό..

 

Τι έγινε..δεν το πήραν πολλοί;

:

 

προσωπικά αν δεν ηταν το εταιρικο (που μου εχουν προμηθέυσει απο την εταιρεια μου) και το ειχα αγορασει για προσωπική χρήση θα το είχα πουλήσει, δεν εχω μείνει ευχαριστημενος, για να καταλάβεις το p990 το θεωρώ καλύτερο σε επίπεδο office documents, επαφές και mails και wifi internet που κυρίως χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πωλείται εντελώς καινούριο αχρησιμοποίητο στο κουτί του (δεν έχει ανοιχτεί) ένα iPAQ 514 Voice Messenger σε τιμή ευκαιρίας. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ δωστε μου τα φώτα σας.....

 

Το αγόρασα προχτές από το e-shop. Το αναβάθμισα με την τελευταία ROM 2.05 και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως δυο προβληματάκια.

 

Το ένα είναι ότι δεν μπορώ να δω WAP sites.

Το άλλο είναι ότι ενώ στέλνει επιτυχώς MMS κανένας δεν τα λαμβάνει.

 

Έχω Qcard και ίσως υπάρχει κάποια ασυμβατότητα μεταξύ Q και Ipaq

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την ληψη αρχειων μεσω bluetooth από αλλα κινητα και απο τον υπολογιστη μου.συγκεκριμενα μου γραφει οτι η συνδεση ειναι αδυνατη.ξερει κανεις πως λυνεται αυτο το προβλημα?γενικα το συγκεκριμενο κινητο υποστηριζει ληψη και αποστολη αρχειων μεσω bluetooth?

 

τελικα τη βρηκα τη λυση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει προσφορά στο e-shop μόνο 199,00..

και δώρο τον εκτυπωτή HP PHOTOSMART A618

Αξίιζει τα λεφτά του ή έχει πάρει την κάτω βόλτα για κάποιο λόγο?

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνική έκδοση οι φωνητικές εντολές είναι στα Ελληνικά; Με ενδιαφέρει να το αγοράσω και είναι η μόνη απορία που με έχει μείνει διαβάζοντας όλα τα υπόλοιπα!!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :O

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αγόρασα το κινητό ! Είχε δώρο και εκτυπωτή!

Πολύ καλό αν εξαιρέσουμε την κάμερα, και ότι δεν μπορώ να επιλέξω κάποιον άλλον εκτός από τους προεγκατεστημένους ήχους για ξυπνητήρι και για μήνυμα.

Η φωνητικές εντολές είναι στα αγγλικά!

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το αγόρασα προχτές, είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος, μόνο 107 Ευρώ με vodafone χωρίς πάγιο και δώρο τον εκτυπωτή φωτογραφιών. Είναι τζάμπα για smartphone πάντως.

 

Πρέπει να βρούμε πως θα το κάνουμε να λειτουργήσει αυτό το ρημάδι το VoIP. Προσπάθησα με VoipDiscount αλλά δεν έπαιζε. Τώρα θα δοκιμάσω HOL evoice. Παιδιά γράψτε κι εσείς ποιες εταιρίες δοκιμάσατε να κάνουμε μια σούμα να δούμε τι γίνεται. Το i-call δουλέυει τελικά?

k700i για πάντα....

4,5 χρόνια (1642 ημέρες) αδιάλειπτης λειτουργίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το αγόρασα προχτές, είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος, μόνο 107 Ευρώ με vodafone χωρίς πάγιο και δώρο τον εκτυπωτή φωτογραφιών. Είναι τζάμπα για smartphone πάντως.

 

Πρέπει να βρούμε πως θα το κάνουμε να λειτουργήσει αυτό το ρημάδι το VoIP. Προσπάθησα με VoipDiscount αλλά δεν έπαιζε. Τώρα θα δοκιμάσω HOL evoice. Παιδιά γράψτε κι εσείς ποιες εταιρίες δοκιμάσατε να κάνουμε μια σούμα να δούμε τι γίνεται. Το i-call δουλέυει τελικά?

 

To VoIP παίζει πολύ καλά. Πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις με το HP iPAQ Setup Assistant από τον υπολογιστή σου. Συνοπτικά βάζεις όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης αυτά που έχεις στο VoipDiscount, παροχέα υπηρεσιών:VoipDiscount, διακομιστή μεσολάβησης SIP: sip1.voipdiscount.com και τέλος κλικ στο εγγραφή σε διακομιστή μεσολάβησης SIP. Μετά αφού φορτώσεις τις ρυθμίσεις στο ipaq, στη home screen θα δεις την επιλογή VoipDiscount: Διαθέσιμα, πας πάνω του και το αλλάζεις σε Επιλεγμένα. Προϋπόθεση βέβαια είναι να έχεις ενεργό το WiFi και να έχεις συνδεθεί επιτυχώς στο Internet.

 

To δικό μου ερώτημα είναι: μήπως γνωρίζει κάποιος πως θα μπω στο WAP της Q-telecom? Έχω δοκιμάσει τα πάντα, έχω απευθυνθεί σε HP και Q-telecom, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση μέχρι στιγμής. Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις GPRS και WAP, όταν πάω να προσπελάσω το WAP της Q, ανοίγει η GPRS σύνδεση, αλλά κάθε φορά ο Internet Explorer δεν μπορεί να βρει τη σελίδα του portal της Q, το ίδιο και με Οpera. Παρόλα αυτά μέσα από GPRS μπορώ να στέλνω και να λαμβάνω MMS. Τέλος όταν συνδέομαι στο Internet με το WiFi μπορώ να προσπελάσω το wap.myphone.gr για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω αυτο το τηλεφωνο και εχω καποιες αποριες

1)Java εφαρμογες τρεχει ??Δηλαδη αν του στειλω κατι απο bluetooth (ενα παιχνιδι για παραδειγμα) θα το δεχτει ?

2)Αν δεχεται εφαρμογες java μπορουν java bluetooth εφαρμογες να λειτουργησουν?

3)Το κινητο μπορει να λειτουργησει σαν κατεβαστηρι?Δηαλδη να του βαλω κατι να κατεβαζει απο wifi στην καρτα μνημης (υποστηριζει μεχρι 2 gb ?)

4)to opera mini μπορει να δουλεψει με wifi ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...