Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pou mporw na vrw to kinito...?:happy:

Το πήρα από το plaisio προχτές και το είχε στα 150 ευρώ, επειδή όμως ήταν αυτό που είχε στη βιτρίνα μου το αφήσανε αρκετά πιο φθηνά.

όποιος θέλει να διαβάσει review έχω γράψει ένα εδώ http://www.clubpocketpc.gr/index.php?name=Reviews&req=showcontent&id=11

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πρόλαβα να χαρώ τα sms τώρα που τα φτιάξαμε...

 

Μετά από ατύχημα που είχα, έσπασε η πρόσοψη (μόνο η μπροστά) χωρίς να πειραχτεί όμως η οθόνη. Μπορώ να την αλλάξω κάπου και αν ναι πόσο θα μου πάει???

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, κάποιο πρόγραμμα για τα ασύρματα δίκτυα ώστε να βλέπουμε την ισχύ τους υπάρχει και που?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αυτό 8α πάρω,

θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1ον) με το ΜΣΝ πως τα πάει?(θα "επικοινωνώ" εύκολα με τα άλλα άτομα στο μσν?--8α πρέπει να το βάλω εγώ, ή 8α είναι προεγκαταστημένο?-δν το βλεπω στα χαρακτηριστικά για αυτό...)

2ον) τελικά με τα σμσ τι έγινε? λύθηκε το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να το χρησιμοποιήσει με την κάρτα της βονταφον που είναι 2 νούμερα (vodafon 2gether)-- ή κάπως έτσι...?:p
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακη με το handsfree του κινητου, είτε ειναι σε ενσυρματο (το αυθεντικο του) είτε σε bt της itech.

Και στα δυο hfree, ο πρωτος ηχος με το που κανει dial ακουγεται στο ακουστικο, μετα χανονται ολα και ο ηχος μεταφερεται στο τηλεφωνο. Απο το μενου λοιπον, "ανοιγω" το hfree - on, αλλα παλι τιποτα.

 

Εχω περασει το τελευταιο λογισμικο της HP, αλλα παλι τιποτα.

Οταν πρωτοπηρα το κινητο, τουλαχιστον το bt δουλευε, αν και η ποιοτητα που με ακουγαν οι αλλοι ηταν τραγικη. Τωρα τιποτα.

 

Εχει κανεις καποια εμπειρια στο εν'λογω προβλημα?

 

Να σημειωσω επισης οτι εχω δοκιμασει με το bt να το βαλω και στις δυο λειτουργιες που δειχνει, δηλ ως hfree και ως stereo ακουστικα, αλλα παλι τιποτα.

Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πως ρυθμίζουμε το gprs ?? κτλ...

(vodafone cu)

 

xmmmm! Νομίζω πως ήδη είναι ρυθμισμένα. Δεν ξέρω πως αλλά για την κοτέ μου τα είχε ήδη έτοιμα με το που έβαλα τη σιμ. Το ίδιο και με την Wind...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

όταν έβαλα την σιμ, ρυθμίστηκε κανονικά, αλλά έχω το βονταφον2γκεδερ (...) κι εγώ θέλω τις ρυθμίσεις στην κάρτα κι όχι στο πάγιο...

 

και πάλι στο πάγιο μ ρυθμίζει, ενώ έβαλα πρώτα την κάρτα....:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ήρθε στα χέρια μου σήμερα επιτέλους το εν λόγο κινητό αλλά δυστηχώς δεν μπορώ να του ρυθμίσω το wifi με τίποτα.

Έχω αναβαθμίση σε 2.05 και έχω δοκιμάση κάθε δυνατή ρύθμιση στο κίνητο και στο router (usr 9108) αλλα αρνούνται πεισματικα να συνεργαστουν.:mad:

Επίσης δεν βρήκα πουθενά ρυθμιση για να ορίσω gateway, dns & ip.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγκατέστησα το προγραμματάκι για τα sms 170 χαρακτήρων ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!

 

είναι τέλαιοοοοο επιτέλους.

Το μόνο θεματάκι είναι πως θα πρέπει να προσέχεις να μην "κλείνεις" το πρόγραμμα καθώς τρέχει συνέχεια στο smartphone (στο backround).

Σε κάθε επανεκίνηση δλδ το ανοίγεις και δεν το κλείνεις ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

4Giga flash? Τί θες να αποθηκεύσεις?? :lol:

 

βασικά έλεγα και για 8 γίγα....

εσύ νομίζεις πως οι μνήμες υπάρχουν μόνο για τραγούδια, εικόνες κι βίντεο...?:rolleyes:

 

τις έχει δοκιμάσει κανένας..?

Υ.Γ. θα ήθελα μια πιο σοβαρή απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

paidia kalhmera.to phra xthes metaxeirismeno 160 e komple.moy aresei para poly se ola toy.kai sto wi-fi toy,kai ston xeirismo toy(psilo siemens)alla kaih kamera toy poy parolo einai 1,3mpx einai poly sympathitikh.genika eimai para poly ikanopoihmenos.
Link to comment
Share on other sites

βασικά έλεγα και για 8 γίγα....

εσύ νομίζεις πως οι μνήμες υπάρχουν μόνο για τραγούδια, εικόνες κι βίντεο...?:rolleyes:

 

τις έχει δοκιμάσει κανένας..?

Υ.Γ. θα ήθελα μια πιο σοβαρή απάντηση...

 

Σοβαρή απάντηση:

 

Δεν έχω δοκιμάσει. Αν δεν την δέχεται θα την αναγνωρίζει μέχρι το σημείο (μέγεθος) που αντέχει σαν τηλέφωνο. Αν τη δεχτεί ολόκληρη τότε θα γελάσεις πολύ όταν θα αρχίσει να γεμίζει.... Γιατί το τηλέφωνο θα σέρνεται... Στην εταιρεία δεν αναφέρει μέγιστα ή ελάχιστα αλλά με βάση τη χρονολογία κυκλοφορίας του πιστεύω πως θα έχει πρόβλημα όπως είχαν τόσα και τόσα τηλέφωνα της ίδιας χρονολογίας....

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καταφέρνεις με τις σοβαρές απαντήσεις εσύ....

 

προτείνετε να του κάνω την αναβάθμιση...?

Κάτι για 0,75 μου δείχνει όταν το ανοίγω...

Link to comment
Share on other sites

βασικά έλεγα και για 8 γίγα....

εσύ νομίζεις πως οι μνήμες υπάρχουν μόνο για τραγούδια, εικόνες κι βίντεο...?:rolleyes:

 

τις έχει δοκιμάσει κανένας..?

Υ.Γ. θα ήθελα μια πιο σοβαρή απάντηση...

 

Γιατί ρε 17άρι, εσύ τι θα ήθελες να αποθηκεύσεις???

Μην ξεχνάς πως είναι smartphone...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καταφέρνεις με τις σοβαρές απαντήσεις εσύ....

 

προτείνετε να του κάνω την αναβάθμιση...?

Κάτι για 0,75 μου δείχνει όταν το ανοίγω...

 

Άποψή μου, αν δεν έχεις πρόβλημα άστο όπως είναι. (θεωρητικά έχεις την ορίτζιναλ με την οποία βγήκε) εμένα μου λέει 0.76 (σαν την έκδοση Bootloader μου κάνει). Η έκδοση fw είναι ο αριθμός αριστερά από αυτόν που μας είπες. Η νεότερη έκδοση δεν διορθώνει κάτι το ιδιαίτερο πάντως (αν και είχε ένα κατεβατό βελτιώσεις)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου, αν δεν έχεις πρόβλημα άστο όπως είναι. (θεωρητικά έχεις την ορίτζιναλ με την οποία βγήκε) εμένα μου λέει 0.76 (σαν την έκδοση Bootloader μου κάνει). Η έκδοση fw είναι ο αριθμός αριστερά από αυτόν που μας είπες. Η νεότερη έκδοση δεν διορθώνει κάτι το ιδιαίτερο πάντως (αν και είχε ένα κατεβατό βελτιώσεις)

 

ναι, λάθος έκανα... κι εγώ αυτήν έχω...:p κι δεν βλέπω να μ παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα για να το κάνω αναβάθμιση...!

οκ..! δν το πειράζω, γτ που ξέρεις, μπορεί να βγει και χειρότερο...:p

 

Ευχαριστώ..!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε 17άρι, εσύ τι θα ήθελες να αποθηκεύσεις???

Μην ξεχνάς πως είναι smartphone...

 

και πολύ σωστά το είπες... ακριβώς για αυτόν τον λόγο δεν πρέπει να μιλάς για το τι παλαβό μπορώ να αποθηκεύσω...

και το ότι είναι smartphone δεν με χαλά καθόλου...

αλλιώς θα έδινα άλλα τόσα για να πάρω κάποιο άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κλειδωνει το πληκτρολογιο? οχι με κωδικο...

 

πατας παρατατεμενα το πληκτρο home και σου βγαζει menu να το κλείδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...