Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε, πήγαινε στις ρυθμίσεις στο GPRS και βάλε ρύθμιση μόνο για MMS ώστε στο internet να χρησιμοποιεί το wifi σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Foxit Reader, PDF reader για το IPAQ σας

http://www.foxitsoftware.com/foxitreader/frppcwm5_setup.exe

 

Fring Mobile, αυτόματες ρυθμίσεις για το ipaq σας για κλήσεις μέσω internet με όλα τα δημοφιλή προγράμματα και voip

http://www.fring.com/download/

 

Ipaq Choice, μπείτε και κατεβάστε δωρεάν ότι σας αφήνει με το registration σας (πολύ λίγα πράγματα δηλαδή)

http://www.ipaqchoice.com/

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator παίζει πολύ καλά, βλέπεις αρκετά πράγματα, θα δοκιμάσω και με τον bluetooth δέκτη ενός φίλου μου και θα σας γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ (πέρα απ τα μηνύματα που περιορίζονται στους 70 χαρακτήρες) έχω και ένα ακόμα πρόβλημα... ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ

 

Τίς επαφές μου τις έχω αποθηκευμένες στην κάρτα SIM και τώρα στο ΗΡ, κάποιες επαφές μου τις δείχνει με "τετραφωνάκια" και με "κενά"

 

**Κάποιοι μου πρότειναν να τις περάσω όλες τις επαφές μου, με συνχρονισμό, σε μορφή για το outlook...

Αλλα και πάλι... γιατί να τις χάσω απ την SIM μου?

 

καμια ιδέα???????????

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδέα???????????

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω φίλε μου, εδώ και χρόνια ελάχιστοι ασχολούνται με τις επαφές στην SIM, όλοι παίζουν με τις επαφές πάνω στο εκάστοτε κινητό, γι΄ αυτό και κάποιοι βγάζουν χρήματα από αυτή την υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα είμαι και εγώ κάτοχος του ipaq 514 από microland στα 149 Ευρώ....!!! :up:

 

1. Θα ήθελα να ρωτήσω αν φορτίζει μέσω του miniusb κατευθείαν από pc....

 

2. Πόσες μέρες κρατάει με πλήρη φόρτιση και μέση χρήση το κινητό....

 

Ευχαριστώ...:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω που εχω βαλει το destinator αλλα δεν μπορει να κανει pair το gps receiver εχεισ καμια ιδεα??

 

καμια ιδεα ρε παιδια?? τι μπορει να γινει??

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα ρε παιδια?? τι μπορει να γινει??

 

Πρέπει αφού κάνεις pairing με το κινητό, να πας και να του αναθέσεις μία εξερχόμενη θύρα, πχ την COM6, και τότε θα είσαι κομπλέ. Εμένα με αυτό τον τρόπο δούλεψε μια χαρά.

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει αφού κάνεις pairing με το κινητό, να πας και να του αναθέσεις μία εξερχόμενη θύρα, πχ την COM6, και τότε θα είσαι κομπλέ. Εμένα με αυτό τον τρόπο δούλεψε μια χαρά.

 

του αναθετω com κ δεν το βρισκει.. καπου ειδα οτι πρεπει να μπεισ στο αρχειο destinator.ini κ να βαλεισ εκει την com που ορισες για να λειτουργησει.. το εκανα ομως κ δεν επιασε.. μηπως δεν εκανα σωστα κατι εχει κανεις καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΝΜ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ SONY ERICSSON ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ WALKMAN! ΕΧΩ ΤΟ W 580i, ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΝΜ ΑΠΟ 70 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΛΥΘΗΚΕ Η ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ;

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΣΤΟ ΚΙΝ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ!

 

BY THE WAY ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΟ SONY ERICSSON W 580I ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΣΕ ΥΠΕΡΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ ΑΠΟ 1-2-2008

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ; ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΤΟ TWO IN ONE?? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ;;
Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

του αναθετω com κ δεν το βρισκει.. καπου ειδα οτι πρεπει να μπεισ στο αρχειο destinator.ini κ να βαλεισ εκει την com που ορισες για να λειτουργησει.. το εκανα ομως κ δεν επιασε.. μηπως δεν εκανα σωστα κατι εχει κανεις καμια αλλη ιδεα?

 

Τσεκαρισμένο προχθές με ένα GPS (της Globalsat αν θυμάμαι καλά) γνωστού. Έκανα αυτό που σου είπα μόνο και βρήκε το GPS με τη μία. Όλα αυτά με το Destinator SP (hail goes to Aristos) και τον καινούριο χάρτη 2008.Q1.95 . Αν δεν το πιάσει με τη μία, κλείσε το Destinator και ξανάνοιξέ το.

 

Υ.Γ. Η rom του κινητού είναι η 2.05

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανένας να βοηθήσει; Αν και το bt φαίνεται ενεργοποιημένο και ορατό, εντούτοις δεν μπορώ ούτε να στείλω (δεν υπάρχει επιλογή αποστολής bt) ούτε να λάβω αρχείο....Υπάρχει κάτι που δεν ξέρω ή κάτι που μπορώ να κάνω γι αυτό; Να προσθέσω πως είμαι πρωτάρης στα windows mobile....:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση : μπορείτε να γράψετε με τονούμενους χαρακτήρες με το κινητάκι μας; Πχ ενώ αν στείλω από το Ν70 μία επαφή στο ipaq, βλέπω όπου υπάρχουν τόνοι, από την άλλη αν πάω να φτιάξω μία επαφή, δεν μπορώ να γράψω με τονούμενα ελληνικά. Για δώστε τα φώτα σας οι ειδικοί.
God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HP ipaq 514. Το κινητό πάνω έχει τα WM6 Standard. Αυτό που παρατήρησα είναι το εξής : αν στείλω από το N70 μία επαφή στα ελληνικά και με τονούμενους χαρακτήρες, αυτή εμφανίζεται κανονικά στο ipaq. Στο ipaq όμως ΔΕΝ μπορώ να γράψω με ελληνικούς τονούμενους χαρακτήρες. Ούτε στην λειτουργία Abc ούτε και με t9. Η αντιστοίχιση που υπάρχει τώρα στα πλήκτρα στο abc mode είναι αβγabc2 / δεζdef3 και ούτω καθεξής. Θα μου άρεσε να έχω μία διάταξη της μορφής αβγάabc2 / δεζέdef3 κοκ στο abc mode και να έχω τονούμενους χαρακτήρες στο t9. Μπορείτε να μου πείτε το κατά πόσο κάτι τέτοιο είναι εφικτό και αν ναι πώς; Ευχαριστώ.
God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα τρόπο και παίζει το SMS160 στο κινητάκι μας πλέον. Θα μαζέψω τις οδηγίες και θα ποστάρω αναλυτικά.
God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τον φάκελλο που αποθηκεύονται τα αρχεία που έχουν ληφθεί μέσω bt;

 

Kαι επίσης πώς μπορούμε να αλλάξουμε το όνομα της συσκευής που εμφανίζεται στην ανίχνευση του bt....

 

Eυχαριστώ

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα τρόπο και παίζει το SMS160 στο κινητάκι μας πλέον. Θα μαζέψω τις οδηγίες και θα ποστάρω αναλυτικά.

 

Έλα ρε άρχοντα, σοβαρά μιλάς???

Άντε να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...