Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά η οθόνη είναι επαρκής για ιστοσελίδες ή ανάγνωση pdf ?

 

 

καλημέρα

 

πως καταφερες και διαβασες pdf στο hp 514?

δεν μου τα ανοίγει εμένα !

 

και επίσεις προγραμματα που βρίσκουμε ?

sorry αλλά είμαι τελείως άσχετος απο Win Mobile

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα !

SMS -> μενου -> εργαλεία -> επιλογές ->

ρυθμίσεις λογαριασμού ->

και ξεμαρκάρουμε το

"Χρηση Unicode οταν απαιτηται"

 

ακυρο τελικα !

αν απενεργοποιησεις το Unicode τοτε οι ελληνικοι χαρακτηρες εμφανιζονται σαν ερωτηματικο (?) οταν στειλεις το μυνημα.

 

αν εχει κανεις καποια ιδεα πως μπορω να γραψω 160 χαρακτηρες με Ελληνικα κ Τ9, παρακαλω ας μου πει.

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό το αρχείο: http://rapidshare.com/files/44356057/8500_greek.zip, αποσυμπίεσέ το, μετέφερε το exe στο κινητό σου, τρέξτο και ακολούθα τις οδηγίες εγκατάστασης. ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

NiTroGen ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δεν "τρέχει".

Μου λέει ότι είναι για χρήση με Qtek και κολλάει, μετα από λίγο έκανε επανεκινηση μόνο του. οταν το ανοίγω μου έρχεται και ένα sms που λέει

 

"ειδοποιηση συστήματος - ανεπιτυχής αλλαγή των ρυθμίσεων της συσκευής. Δεν είναι δυνατή η εκγατάσταση του προγράμματος ή της ρύθμισης γιατι δεν διαθέτει επαρκή δικαιώματα συστήματος."

 

το έστειλα με bluetooth στο κινητό και το "ετρεξα" από εκεί.

μήπως χρειάζεται το active sync να τρέξει ?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

 

Σύνδεσα διαφορα ακουστικά bluetooth και λειτούργησαν χωρίς πρόβλημα.

Όταν διαγράφω κάποιο από αυτά δεν μπορώ να το ξανασυνδέσω στην συσκευή (pairing) παρότι ακολουθώ την διαδικασία που ακολούθησα και αρχικά.

Δεν το βλέπει καν.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα sms και τον περιορισμο τους σε μονο 70 χαρακτηρες διορθωνεται τελικα?

Ετοιμος ημουν να το αγορασω αλλα αυτο με χαλασε...Υπαρχει καποια λυση ή να ψαξω για αλλο κινητο?

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά αν εγκαταστήσεις αυτό το αρχείο: http://rapidshare.com/files/52712595/ACE_Hellas_Greek_SMS160.cab και τα πιστοποιητικά της ACE Hellas, θα παίζουν μια χαρά τα SMS των 160 χαρακτήρων. Λοιπόν, με την πρώτη ευκαιρία θα περάσω τα πιστοποιητικά μέσα στο cab ώστε να δοκιμάσετε και να μου πείτε. :)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ κάποιες ερωτήσεις γιατί μου άρεσε το κινητό και σκέφτομαι να το πάρω.

α. όταν βάζουμε το handsfree ακούγεται ο ήχος κλήσης από τη συσκευή ή μόνο από τα ακουστικά;

β. τελικά βγαίνει με 70 ή 160 χαρακτήρες για τα sms;

γ. το ξυπνητήρι χτυπάει όταν το τηλ είναι κλειστό;

δ. για service ή αναβάθμιση στη Θεσσαλονίκη που το πάω;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα scos,

 

Για τα ερωτηματα 1,3 δεν εχω ασχοληθει και δεν μπορω να σου απαντήσω.

Μπορώ να το κοιτάξω και να σε ενημερώσω.

Εκτος αν εννοείς bluetooth handfree, οπότε, ναι, ο ήχος κλήσης ακούγεται και απο το bluetooth handfree και από την συσκευή.

 

Τα sms προς το παρον είναι 70 Ελληνικών χαρακτηρων ή 160 λατινικών.

Περιμένω να "αναβάσει" ο NiTroGen τα πιστοποιητικα που αναφέρει παραπάνω μεσα στο cab αρχειο που μας εδωσε και θα σου απαντήσω.

 

Για την εγγύηση εμένα μου είπαν οτι το επιστρέφω εκει που το πήρα και αναλαμβάνουν αυτοί να το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κανένας ρυθμήσεις για το δύκτιο της vodafone? για το gprs και τα mms και ίσως για αποστολή - λήψη e-mail? απο vodafone δεν έχουν ιδέα για την συσκευη!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα scos,

 

Για τα ερωτηματα 1,3 δεν εχω ασχοληθει και δεν μπορω να σου απαντήσω.

Μπορώ να το κοιτάξω και να σε ενημερώσω.

Εκτος αν εννοείς bluetooth handfree, οπότε, ναι, ο ήχος κλήσης ακούγεται και απο το bluetooth handfree και από την συσκευή.

 

Τα sms προς το παρον είναι 70 Ελληνικών χαρακτηρων ή 160 λατινικών.

Περιμένω να "αναβάσει" ο NiTroGen τα πιστοποιητικα που αναφέρει παραπάνω μεσα στο cab αρχειο που μας εδωσε και θα σου απαντήσω.

 

Για την εγγύηση εμένα μου είπαν οτι το επιστρέφω εκει που το πήρα και αναλαμβάνουν αυτοί να το στείλουν.

Τσέκαρε τα φίλε μου γιατί στο mpx220 που έχω εγώ αυτά δεν δουλεύουν.

- Εννοώ τα ενσύρματα ακουστικά.

- Επίσης το Τ9 δουλεύει κανονικά και τέλος από που το πήρες;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το cab με τα πιστοποιητικά της ACE Hellas ενσωματωμένα: http://rapidshare.com/files/76112687/SMS160.rar

Δεν έχω δοκιμάσει αν δουλεύει, γιατί εγώ το έχω ήδη εγκατεστημένο στο κινητό μου (Qtek 8310 - όχι iPAQ 514). Δοκιμάστε και πείτε μου.

 

Το παραπάνω πακέτο περιέχει και τις ρυθμίσεις GPRS/MMS/WAP για όλα τα ελληνικά δίκτυα. ;)

 

ΥΓ: Σε κανένα κινητό με Windows δε δουλεύει το ξυπνητήρι όταν αυτό είναι κλειστό! :(

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τα φίλε μου γιατί στο mpx220 που έχω εγώ αυτά δεν δουλεύουν.

- Εννοώ τα ενσύρματα ακουστικά.

- Επίσης το Τ9 δουλεύει κανονικά και τέλος από που το πήρες;

 

 

το τ9 δουλεύει κανονικά με το πρόγραμμα που δίνει ο NiTroGen εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2125496#post2125496

 

τα ενσυρματα θα τα δοκιμασω στο σπίτι και θα σου πω, δεν τα έχω μαζί μου.

 

το πηρα απο InfoQuest, δες εδώ :

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=05598FC2422FC94B9D8D3D406ED223A0&pa=683950E935F797478569B8BE3546989B

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το cab με τα πιστοποιητικά της ACE Hellas ενσωματωμένα: http://rapidshare.com/files/76052831/SMS160.rar

Δεν έχω δοκιμάσει αν δουλεύει, γιατί εγώ το έχω ήδη εγκατεστημένο στο κινητό μου (Qtek 8310 - όχι iPAQ 514). Δοκιμάστε και πείτε μου.:(

 

 

Δυστυχώς δεν δουλέυει, το εγκαθιστά οπως μου λέει "με επιτυχία" αλλά οταν πάω να στείλω sms μου "δίνει" 70 χαρακτήρες.

Δοκίμασα και με restart της συσκευής αλλά τίποτα, και με active sync μηπως φταίει αυτό αλλά και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποίησεις το unicode και από τον φάκελο Βοηθήματα να σιγουρευτείς ότι η εφαρμογή SMS160 είναι ενεργή.

 

Όταν πληκτρολογείς το μήνυμά σου, σου μετατρέπονται τα γράμματα αυτόματα σε κεφαλαία; Έτσι λειτουργεί το πρόγραμμα.

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

απο το φάκελο Βοηθήματα βλέπω οτι τρέχουν 2 εφαρμογές οταν το κάνω εγκατάσταση το SMS160.

appman.exe,

tmail.exe.

Φαντάζομαι είναι η tmail.exe, δεν εχει καμια άλλη.

 

παρ' όλα αυτά συνεχίζει και κόβει το sms στους 70 χαρακτήρες.

 

Τα unicode οταν τα απενεργοποιώ και στέλνω μηνυμα ολοι οι χαρακτήρες στέλνονται ως ερωτηματικα {?}

Link to comment
Share on other sites

απο το φάκελο Βοηθήματα βλέπω οτι τρέχουν 2 εφαρμογές οταν το κάνω εγκατάσταση το SMS160.

appman.exe,

tmail.exe.

Φαντάζομαι είναι η tmail.exe, δεν εχει καμια άλλη.

Ε.... Τι ακριβώς μου λες τώρα; Στον φάκελο βοηθήματα υπάρχει η εφαρμογή SMS160. Τρέξ'την και από το Μενού πάτα Ενεργοποίηση.

 

Αν για οποιοδήποτε λόγο δεν δουλεύει πάλι. Τότε αφού απεγκαταστήσεις το προηγούμενο πακέτο, δοκίμασε αυτή τη διαφορετική έκδοση: http://rapidshare.com/files/76112687/SMS160.rar * ανανεώθηκε *

 

Αν και πάλι δε δουλεύει... η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλα!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

στα Βοηθήματα υπάρχει η εφαρμογή SMS160 αλλά στο ΜΕΝΟΥ δεν υπάρχει ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ !

υπάρχει μόνο ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΡΙΘΜΟΥ.

οταν το παταω για να ενεργοποιηθεί, κολλάει λίγο το κιν. (4-5 sec.) και μετα δεν κανει τίποτα.

Παραμένουν 70 χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ πάντως για όλα !!!

Link to comment
Share on other sites

****

 

Λοιπόν, δοκίμασα κι εγκατέστησα το 2ο πακετάκι που δίνω παραπάνω (http://rapidshare.com/files/76112687/SMS160.rar) σε φρεσκοεγκατεστημένα WM6 χωρίς τα πιστοποιητικά της ACE Hellas. Μετά την εγκατάσταση και επανεκκίνηση, το πρόγραμμα δουλεύει άψογα. Αν δε δουλέψει κι αυτό το πακέτο, εγώ παραιτούμαι!!!!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

NiTroGen, ουτε πλακα κανω ουτε σκοπο εχω να σε εκνευρίσω.

Μέσα στα ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ, υπάρχει εικονίδιο SMS160, το παταω και το κινητό κολλάει 4-5 δευτ. :(

 

εχω δοκιμασει και τα 2 πακετα που μου εδωσες.... Προφανως η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλα! :blink:

Link to comment
Share on other sites

To 2o πακέτο (το ανανεωμένο) βλέπω πως δεν το έχει κατεβάσει κανείς από το RapidShare. Για ξαναδοκίμασε...

 

EDIT: Είδα το κατέβασαν ήδη 3 άτομα μια ώρα μετά το αρχικό post. Καλά, κανείς δεν το δοκίμασε να πει αν δουλεύει;;;

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα NiTroGen,

 

το δοκιμαζα χθες βράδυ μεχρι που βαρεθηκα τη ζωή μου !

Δυστυχως δεν κατάφερα τιποτα, η εφαρμογή εγκαθίσταται αλλά οταν πατάω το εικονίδιό της για να μπω δεν γίνεται απολύτως τίποτα.

κατι ακόμα που πρόσεξα, είναι οτι οταν το συνδέω με το active sync, στην επιλογή που σου δείχνει ποια προγράμματα εχεις στην συσκευή, το SMS160 δείχνει οτι είναι 0 bytes.

Το αναφέρω μήπως και δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου. Μπορεί βέβαια επειδή είναι ουτως ή αλλως μικρή εφαρμογή, να μην μπορεί να υπολογίσει σωστά το μέγεθος της.

******** λεω αλλά εχω απελπιστεί !

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι, Κώστα. Μου φαίνεται πολύ περίεργο το ότι δε δουλεύει, αλλά δε μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. Δυστυχώς θα πρέπει να αρκεστείτε στους 70 χαρακτήρες. :(

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...