Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάπου ανοιχτό, προς επίδειξη (Αθήνα);

 

Το χρησιμοποιεί κάποιος με κάρτα 2in1 (Cosmote);

 

Εγω εχω 2in1 στο 514, γιατί?

 

Αλήθεια τα καταφερε κανεις σας με τa voice commands? Άλλα λέω, ΄άλλα καταλαβαινει!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω 2in1 στο 514, γιατί?

 

 

Γιατί στην Cosmote δεν έχουν ιδέα και κάθε υπάλληλος λέει τα δικά του, ίσως; ;)

 

Υπάρχουν πολλές συσκευές που λειτουργούν με 2in1, τις οποίες δεν τις έχουν στη "λίστα" τους ως συμβατές και πολλές άλλες για τις οποίες "υποθέτουν" πως είναι.

 

Αφού το λειτουργείς εσύ με αυτή την κάρτα, ενημέρωσε μας για την εναλλαγή γραμμών (πόσο χρόνο παίρνει, αν θέλει επανεκκίνηση κ.λπ.).

 

Επίσης, αν ξέρει κάποιος, το πακέτο με τον εκτυπωτή είναι αποκλειστικότητα του Γερμανού;

 

Υ.Γ.: σχετικά με τις φωνητικές εντολές, επειδή έχω εμπειρία από άλλες συσκευές, πρέπει να μιλάς πολύ καθαρά, με καλή άρθρωση, σε ταχύτητα λίγο μικρότερη από τη συνηθισμένη

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τη συσκευή στο expansys και δε λέει τίποτα για ελληνικά. Βγαίνει στα ελληνικά (Ελληνικά μενου κλπ)?
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τη συσκευή στο expansys και δε λέει τίποτα για ελληνικά. Βγαίνει στα ελληνικά (Ελληνικά μενου κλπ)?

 

Το πήρα απο τον Γερμανό 299 με δώρο ένα φωτογραφικό εκτυπωτή Photosmart A618 Αξίας 130ευρώ. Πιστεύω καλή ευκαιρία. Όλα ειναι στα ελληνικά αψογα. Λίγο η κάμερα δεν την παλεύει αλλα εντάξει δεν περίμενα και κάτι καλύτερο 1.3ΜΡ είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα. Το κινητό είναι αρκετά καλό άλλα θα ήθελα να μου πεί κάποιος εάν γνωρίζει πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το GPRS ώστε να μην είναι συνεχώς σε λειτουργία. Επίσης πώς μπορώ να επιλέξω στις επαφές να εμφανίζονται μόνο αυτές που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο μετά απο τον συγχρονισμό με το Outlook και όχι αυτές που είναι αποθηκευμένες στην SIM. Ψάχνω να τα βρώ όλα αυτά άλλα δυστυχώς δεν μπορώ
Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη δύο φορές που έχει συμβεί το εξής: ενώ έχω το τηλέφωνο πάνω στο φορτιστή του όλο το βράδυ, το πρωί το βρίσκω νεκρό και τελείως αφόρτιστο.

Άλλο περιστατικό ενώ το 514 κρατάει περίπου 4(!!) ημέρες είναι φορές που δεν κρατάει ούτε μία χωρίς να υπάρχει αλλαγή τρόπου χρήσης (ανοιχτό Bluetooth, WiFi κλπ)

Θέλω να τονίσω ότι από την αρχή έχω ακολουθήσει τις οδηγίες κατά γράμμα, δηλ. πλήρης φόρτιση (σβηστό) όλο το βράδυ και κατόπιν το άφησα να εκφορτίσει τελείως δύο συνεχόμενες φορές.

Καμιά ιδέα;

HP iPAQ Voice Messenger 514
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κανείς πως ψάχνουμε τις επαφές;

Όταν πατάω για παράδειγμα επαφές και ακολούθως το πχ π μαρκάρει μια άσχετη επάφή που αρχίζει από π και όχι όλες ώστε με το επόμενο γράμμα να τις περιορίσει κοκ.

Πως αλλάζουμε γλώσσα στο ψάξιμο;

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι πολυ καλο τ/φ και αυτο που το κανει ακομη καλλητερο ειναι (για μενα )οτι κραταει η μπαταρια του αρκετα.

Υπαρχει ομως ενα προβλημα μαλλον δυο θα ελεγα τα οποια (δεν ξερω αν τα εχει καποιος αλλοσ) ... ειναι τα εξης....

1.- πολλες φορες αν κανεις ταχυα κληση απο το πληκτρολογιο κολαει εκνευριστικα και πρεπει να βγαλεισ την μπαταρια για να επανελθει.

2.- το voip το εχει δοκιμασει κανεις?????? σε εσας δουλευει??????

γιατι οσες φορες το δοκιμασα μεσω i-call που εχω, ενω συνδεοτανε και καλουσε κανονικα δεν υπηρχε ηχος ουτε σε μενα ουτε στον ανταποκριτη μου (εδω θελω να επισημανω οτι σχετικα με το voip επικοινωνισα και με την εταιρια η οποια μετα απο αρκετο διαστημα και με συνεχεις ενοχλισεις μου απαντησανε οτι δεν γνωριζουνε επακριβως να μου δωσουνε ληση στο προβλημα διοτι το τ/φ ητανε καινουργιο)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ¨ το τ/φ ειναι καλο και κατασκευαστικα- και απο ηχο

τωρα αν μετα απο λιγο βγει καποια αναβαθμιση για αυτα τα προβληματα θα γινει ακομη καλλητερο

 

αν υπαρχει καποιος που εχει ληση αυτα τα προβληματα ας το αναφερει εδω προς ενημερωση ολων....

 

ευχαριστω και συγνωμη για τα λαθη μου...........

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό διαθέτει ραδιόφωνο ;

 

Κανένα δείγμα φωτογραφίας μπορεί να ανεβάσει κάποιος ;

 

Σα διαστάσεις μου φάινεται βολικό δε πιστεύω να είναι κανένα τέρας

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό διαθέτει ραδιόφωνο ;

 

Κανένα δείγμα φωτογραφίας μπορεί να ανεβάσει κάποιος ;

 

Σα διαστάσεις μου φάινεται βολικό δε πιστεύω να είναι κανένα τέρας

 

Ευχαριστώ

 

δεν εχει ραδιο .................................

Link to comment
Share on other sites

Integrated Quad band GSM/GPRS/EDGE wireless radio with automatic band transition

 

?? Αυτό τι σημαίνει ?

 

Εδώ το είδα

 

http://forum.ipaqchoice.com/shwmessage.aspx?ForumID=3&MessageID=545

 

αυτο ειναι για το ραδιο τησ συσκευης στα GSM και οχι ενσωματωμενο ραδιοφωνο για ραδιοφωνικουσ σταθμους

Link to comment
Share on other sites

paidia na sas rwthsw...\peite oti syndeomai wireless kai mpainw se selides html....

mporw na katebasw arxeia...?

px apo rapidshare....kai kathe allh selida tespa...

kai an nai mexri ti megethos...

giati exei 64ram...

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια!

σήμερα μου το εδωσαν από την εταιρεία.

 

απορείες :

τα γραμματα στα sms πως σας τα βγάζει ?

το "μ" ας πουμε μου το βγάζει στο 6

το "γ" στο 4

το "ω" στο 6.

πρεπει να ρυθμίσω κάτι για να τα βγάζει με την σειρα?

δηλ.

το "μ" στο 5

το "γ" στο 2

το "ω" στο 9

 

ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα πακετάκι για αυτή τη δουλειά, Κώστα:

 

http://rapidshare.com/files/71704107/Alphabetical_Greek_Key_Layout_for_WM6.rar

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα πακετάκι για αυτή τη δουλειά, Κώστα:

 

http://rapidshare.com/files/71704107/Alphabetical_Greek_Key_Layout_for_WM6.rar

 

καλημέρα !!!

 

είσαι άψογος, μολις ελυσες το πρόβλημα όλης της εταιρείας ! :lol::lol::lol:

 

 

ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα ότι μιλάμε για ολόκληρη εταιρία, θα σου χρέωνα τις υπηρεσίες μου!!!! :p

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω για καποιο προγραμμα voip client γιατι αυτο που εχει μεσα η μαμα HP δεν μπορω να μιλησω με i-call παροτι συνδεεται κανονικα η δε ρυθμισεισ ειναι σωστες αν γνωριζει καποιος κανα καλο προγραμμα ?????????... ευχ....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !

στα μυνηματα μου βγαζει 70 χαρακτηρες να στειλω sms. τι πρεπει να κανω για να μπορω να στελνω με 160 χαρακτήρες ??

ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !

στα μυνηματα μου βγαζει 70 χαρακτηρες να στειλω sms. τι πρεπει να κανω για να μπορω να στελνω με 160 χαρακτήρες ??

ευχαριστώ !

 

το βρηκα !

SMS -> μενου -> εργαλεία -> επιλογές ->

ρυθμίσεις λογαριασμού ->

και ξεμαρκάρουμε το

"Χρηση Unicode οταν απαιτηται"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...