Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσε κάποιος να δώσει κάποιες οδηγίες για το πώς γίνεται η εγκατάσταση του TCPMP και του FlashVideoBundle;

Τα έκανα unzip. Μετά τι κάνω;

 

(είμαι νέος στα windows mobile κινητά και δεν ξέρω ακόμα τα κόλπα τους...)

 

κάνεις αντιγραφή τον φάκελο του TCPMP στο κινητό σου. Και στον ίδιο φάκελο μέσα θα βάλεις και τα αρχεία *.plg που υπάρχουν στον φάκελο του FlashVideoBundle!

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και θα συνεχισει να σε χρεωνει. και εγω αυτο το προβλημα ειχα και μου ειπε η wind οτι δεν γινεται κατι ετσι ειναι τα wm κινητα.. παρε και το 1231 μηπως αλλαξε κατι αλλα δεν νομιζω...

Πιθανόν έτσι είναι μόνο στο 514.Στις ρυθμίσεις-->Συνδέσεις υπάρχουν 2 καρτέλες.Μία που γράφει gprs και μία διακομιστής μεσολάβησης.

Στην πρώτη θα φτιάξεις μια σύνδεση με τα στοιχεία:

Σύνδεση με-->Ασφαλές δίκτυο wap

Σημείο πρόσβασης-->gwap.b-online.gr

όνομα-->wap

pass-->wap

Στην καρτέλα διακομιστής μεσολάβησης

Σύνδεση από-->Ασφαλές δίκτυο wap

Σύνδεση με-->Δίκτυο wap

Διακομιστής--> 192.168.200.10:9401

Tύπος-->http

Aποθηκεύεις και ανοίγεις τον i.e.

Eπιλογές-->συνδέσεις

Ξετσεκάρεις το αυτόματος εντοπισμός ρυθμίσεων και επιλέγεις δίκτυο wap

Aν έχεις και άλλες συνδέσεις,πιθανόν να χρειαστεί τα στοιχεία που ανέφερα να τα βάλεις στην πρώτη σύνδεση.

Δοκιμασμένο αρκετούς μήνες στο qtek 8500 και στο toshiba G500

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα οταν αλλαζω sim διαγραφονται.. κανενα κολπακι;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου οδηγίες για το πως να του κάνουμε αναβάθμιση;

Βλέπω ότι έχω κατεβάσει ένα αρχείο (sp38065) αλλά δε θυμάμαι που το βρήκα και τι να το κάνω!:p

 

Μηπως μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link ή κάποια οδηγία;

 

Sorry... Βρήκα τα πάντα εδώ.

 

Παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμηση 2.05.00 που παίζει.

1) κατα την αναβάθμηση χάνονται τα πάντα απ το κινητό?

2) έχουν παρουσιαστεί τίποτα ανωμαλίες κατα το update σε κανέναν απο σας? :wacko:

 

Ευχαριστώ πολύ,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμηση 2.05.00 που παίζει.

1) κατα την αναβάθμηση χάνονται τα πάντα απ το κινητό?

2) έχουν παρουσιαστεί τίποτα ανωμαλίες κατα το update σε κανέναν απο σας?

 

Την έχω κάνει την αναβάθμιση.

Ναι, χάνονται τα πάντα από το κινητό οπότε πρέπει να έχεις προνοήσει για backup αρχείων και καταλόγου (sync από Outlook). Η διαδικασία είναι απλή, ακολουθείς τις οδηγίες και όλα πάνε καλά.

 

Μετά την αναβάθμιση πέρασα και το Driver Update to Fix Battery Drain βέβαια το πρόβλημα δεν λύνεται πλήρως...

-=kioan=-

 

There are 10 types of people in the world:

Those who understand binary, and those who don't.

Link to comment
Share on other sites

Αφότου εγκαταστήσεις TCPMP και FlashVideoBundle, για να δεις video πας από το εικονίδιο Video Sites που υπάρχει στο Start menu (όχι απευθείας μέσω IE)

-=kioan=-

 

There are 10 types of people in the world:

Those who understand binary, and those who don't.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει πολυ το 514 για το wi fi

θα μπορουσε καποιος να μου πει αν υπαρχει καπου διαθεσιμο σε προσιτή τιμή !! >200€ στην ελλαδα

Τελικα μπορει να δουλεψει με i call;

Link to comment
Share on other sites

rete απο καταστημα ή μεσω ιντερνετ το πηρες;

τελικά με το i call δεν τα καταφερε κανεις;

Για χρηση του GPS θελει εξωτερικη κεραια ή εχει ενσωματωμενη;

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει 2 κομματια αλλα απο οτι φαινεται τωρα ολοι το παρατησαν !!!

εεεε ακομα διακοπες ειστε:::lol:

θελω καμια καλη προταση για soft kai BT GPS που να εχει δοκιμαστει. Ευχαριστω παιδια:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τον συγχρονισμό του ipaq μας...

 

Προσπαθώ να το συγχρονίσω απο OutLook και μου πετάει το εξής μήνυμα

“critical communications services have failed to start……”

 

Ο υπολογιστής βλέπει σαν partnership device το smartphon eαλλα με το που παει να συγχρονιστεί μου πετάει το συγκεκριμένο error.

Δεν είναι θέμα κάποιου firewall ή antivirus, τα έχω δοκιμάσει όλα.

 

Ελπίζω να γνωρίζει κανείς τίποτα και να με help γιατί και που κοίταξα και σε άλλλλλα forums δεν κατάφερα να βρω τίποτα σχετικό..... :wacko:

 

Thhhhxxxxzzzz:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Pedia ligo help me tin karta!!!Molis pira karta mnimis k vazo arxeia apo to card reader!Alla molis vazo tin karta sto kinito mou lei oti prepi na gini format gia na tin anagnorizi, opote k diagrafonte ola!!!Thelo na peraso video musiki k eikones stin karta m!Mono mousiki ginete me sigxronismo meso WMP alla kanei para poli ora!!!Skeftite thelo na sigxroniso 2 giga!!!ADINATON!!!!
Link to comment
Share on other sites

rete απο καταστημα ή μεσω ιντερνετ το πηρες;

τελικά με το i call δεν τα καταφερε κανεις;

Για χρηση του GPS θελει εξωτερικη κεραια ή εχει ενσωματωμενη;

 

Apo katastima to pira!Vres to tilefono tou multirama sto int k pare na deis se pio katastima einai diathesimo.Dn einai se ola!

Link to comment
Share on other sites

Pedia ligo help me tin karta!!!Molis pira karta mnimis k vazo arxeia apo to card reader!Alla molis vazo tin karta sto kinito mou lei oti prepi na gini format gia na tin anagnorizi, opote k diagrafonte ola!!!Thelo na peraso video musiki k eikones stin karta m!Mono mousiki ginete me sigxronismo meso WMP alla kanei para poli ora!!!Skeftite thelo na sigxroniso 2 giga!!!ADINATON!!!!

 

Φυσικό είναι, κάνε πρώτα διαμόρφωση την κάρτα σου με το κινητό και μετά με τον αναγνώστη καρτών σου γέμισε ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ με περιεχόμενο! Έτσι θα τα "βρίσκει" όλα το iPAQ σου.

Γράφε Ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό είναι, κάνε πρώτα διαμόρφωση την κάρτα σου με το κινητό και μετά με τον αναγνώστη καρτών σου γέμισε ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ με περιεχόμενο! Έτσι θα τα "βρίσκει" όλα το iPAQ σου.

Γράφε Ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Το εκανα κ εσβησε κ οτι αρχεια ειχα μεσα κ δν εβαλε κ τα καινουργια!!!Ελεοσ δλδ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπα είναι ο ΣΩΣΤΟΣ τρόπος προετοιμασίας & χρήσης μιας κάρτας μνημης από το κινητό σου.

Από εδώ και πέρα τωρα θα βάλεις μέσα όποια αρχεία θέλεις στις αντίστοιχες θέσεις.

(Όπως κάνει κι ο συγχρονισμός και θα δουλεύουν όλα τέλεια).

Έτσι κάνω τόσα χρόνια με κινητά Symbian, UIQ, WM6.

Κάνοντας διαμόρφωση ΕΣΥ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ;

ΛΙΓΗ ΛΟΓΙΚΗ ΦΙΛE!

Αν είχες χρήσιμα αρχεία ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ BACKUP και κατόπιν να κάνεις τη διαμόρφωση που λέγαμε.

Τα ΕΛΕΟΣ άστα...

 

Μήπως η κάρτα δεν είναι συμβατή με το κινητό σου;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα το τηλ. και λιγο που το επεξεργαστηκα εχω ενθουσιαστει. εχει εναν αερα πολυ PRO και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης , αν και china.

Μερικες αποριες διοτι οι γνωσεις μου σε θεματα smartphone ειναι ανυπαρκτες.

1. Εκανα αναβαθμιση απο 1.1.0 σε 2.5.0 αλλα τα windows παραμενουν ver 5.2 Πως θα το κανω 6.0

 

2 .Εβαλα καρτα 2 gb , αλλα απο που θα την φορμαρω στην συσκευη για να μπορεσει να χρησιμοποιηθει

 

3. Τελικα εχει καταφερει κανεις να δουλεψει με i-call

 

4. Αυτο το φιξ για την μπαταρια τελικα τι κανει

 

σας Ευχαριστω ............

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπα είναι ο ΣΩΣΤΟΣ τρόπος προετοιμασίας & χρήσης μιας κάρτας μνημης από το κινητό σου.

Από εδώ και πέρα τωρα θα βάλεις μέσα όποια αρχεία θέλεις στις αντίστοιχες θέσεις.

(Όπως κάνει κι ο συγχρονισμός και θα δουλεύουν όλα τέλεια).

Έτσι κάνω τόσα χρόνια με κινητά Symbian, UIQ, WM6.

Κάνοντας διαμόρφωση ΕΣΥ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ;

ΛΙΓΗ ΛΟΓΙΚΗ ΦΙΛE!

Αν είχες χρήσιμα αρχεία ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ BACKUP και κατόπιν να κάνεις τη διαμόρφωση που λέγαμε.

Τα ΕΛΕΟΣ άστα...

 

Μήπως η κάρτα δεν είναι συμβατή με το κινητό σου;

 

 

Αφτο εκανα εβαλα την καρτα μεσα...Μ εβγαλε μηνυμα διαμορφοσης κ πατησα ναι.Μετα περασα αρχεια στην καρτα με το reader μ κ την κσαναεβαλα στο κινιτο...Μ κσαναβγαλε μηνυμα διαμορφοσης πατησα ναι κ σβιστικαν ολα!Backup εχει γινει αλλα ειναι σπαστικο καθε φορα που κλεινω το κινιτο μου βγαζει μηνυμα διαμορφοσης κ σβινοντε ολα!Η καρτα μ ειναι:Micro Secure Digital - Transflash 2giga!Λιγο βοηθεια ζητω...Κ οχι πολυ τραμπουκισμο... :(

Link to comment
Share on other sites

rete κατι παιζει με ασυμβατοτητα των καρτων απο οτι ειδα και σε ξενο φορουμ ακομα και ιδιες καρτες απο αλλη χωρα προελευσης και ειχαν διαφορα η μια επαιζε ενω η αλλη οχι . Εγω πηρα μια Lexar 2 gb και δεν την εβλεπε ουτε ζητουσε να την φορμαρει (γιατι απο επιλογη μαλλον δεν γινεται format ) αλλα ξαφνικα εμφανιστηκε απο μονη της σαν Storage Card !!!! Τι να πω, και στην ΗP δεν δινουν μια λιστα με συμβατες καρτες να μην πεδευομαστε. Εγω ακομα προσπαθω να μεταφερω τις επαφες απο το παλιο Nokia αλλα ....... τζιφος
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε με μια δανεική κάρτα μικρότερης χωρητικότητας για αρχή.

Κατόπιν -αν βρείτε βέβαια- δοκιμάστε μια καρτούλα 2Gb από ένα φίλο σας...

Αν και στις δύο αυτές περιπτώσεις δεν καταφέρετε κάτι, τότε φταίει το κινητό.

Εγώ πιστεύω ότι με 1GB και κάρτα χαμηλής ταχύτητας δε θα έχετε πρόβλημα.

ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΛΛΗ ΚΑΡΤΑ κι επίσης δείτε αν παλιότερα είχε αναφερθεί κάτι στο thread για κάρτες που ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΩΣΤΑ και πάρτε μια αντίστοιχη.

 

Φίλε Rete, δεν υπάρχει πρόβλημα, μακάρι να πάνε όλα καλά με την κάρτα σου.

Απλά, να έχεις λίγη υπομονή, μην είσαι υπερβολικός, εγώ τουλάχιστο μόνο τραμ..ό δεν επιδεικνύω.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...