Jump to content

HP iPAQ 514 Voice Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω μείνει έκπληκτος καθώς διαβάζω όλα αυτά που γράφετε.

Απορώ για το πως είναι δυνατών να γνωρίζετε όλες αυτές τις λεπτομέρειες και όλα αυτά τα site με τα προγράμματα και τις πληροφορίες.

Θα σας παρακαλούσα να μου δώσετε λίγη ακόμα από την γνώση σας και να βοηθούσατε έτσι όπως βοηθήσατε τόσα άλλα παιδιά.

Αγόρασα το ipaq 514 πριν από 3εις ημέρες από ένα ιντερνετικο μαγαζί.

Το βρήκα με 175 ευρώ και ήμουν υπερβολικά χαρούμενος ώσπου διάβασα τις συζητήσεις σας και κατάλαβα ποσό κοροΐδο πιάστηκα..

Πιο πριν είχα το ericsson j 110i χωρίς ράδιο, άρα καταλάβετε το τι πλακά έπαθα όταν είδα αυτόν τον μικρό υπολογιστή παλάμης με όλες αυτές τις δυνατότητες

Το μεγάλο μου πρόβλημα τώρα είναι ότι το κινητό έχει μονό την αγγλική γλωσσά.

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κάτι ή να κάνω κάτι και να βάλω ελληνικό μενού (frimware) ; Αν είμαι τυχερός και αυτή η αλλαγή μπορεί να γίνει , μπορείτε να μου περιγράψετε κάπως την διαδικασία;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μεγάλο μου πρόβλημα τώρα είναι ότι το κινητό έχει μονό την αγγλική γλωσσά.

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κάτι ή να κάνω κάτι και να βάλω ελληνικό μενού (frimware) ; Αν είμαι τυχερός και αυτή η αλλαγή μπορεί να γίνει , μπορείτε να μου περιγράψετε κάπως την διαδικασία;

 

Η αλλαγή που θέλεις γίνεται πολύ απλά. Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ.

-=kioan=-

 

There are 10 types of people in the world:

Those who understand binary, and those who don't.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάτνηση.

Θα το κανω αυριο λογικά, αν και πιστευω οτι θα με δυσκολέψει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Το βρήκα με 175 ευρώ και ήμουν υπερβολικά χαρούμενος ώσπου διάβασα τις συζητήσεις σας και κατάλαβα ποσό κοροΐδο πιάστηκα..

:

 

δεν πιστευω οτι για τα λεφτα του πιαστικες κορόιδο, ειναι πολυ οικονομικό και απλο για windows mobile συσκευη.

Εγω την ειχα για περιπου 10-11 μηνες και εμεινα πολυ ευχαριστημένος.

με 175 ευρω δεν νομιζω να βρεις και αλλες συσκευες με wifi για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις τελευταίες μέρες "ψάχνομαι" σχετικά με προγραμματάκια για το ipaq μας.

Συγκεκριμένα... έχετε υπόψιν σας κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει το ipaq μας σε IP Camera?

 

Είχα δοκιμάσει στις προάλλες το mobiola αλλα ήταν για trial, για μια βδομάδα αν θυμάμαι καλά, και η ποιότητα δεν ήταν και η καλύτερη...

 

Έχετε τίποτα εσείς κατα νού?? :)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να βρεις κανενα ψευτικο κλειδι για το mobiola?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να βρεις κανενα ψευτικο κλειδι για το mobiola?

 

Τίποτα φιλαράκι, για την έκδοση "windows mobile" δεν υπάρχει τπτ, πουθενά!!!:ninja:

 

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τίποτα φιλαράκι, για την έκδοση "windows mobile" δεν υπάρχει τπτ, πουθενά!!!:ninja:

 

:(

 

 

και αυτό που τελικά βρήκα και εγκατέστησα με επιτυχία είναι το Webcamera Plus!

Που δείχνει να λειτουργεία άψογα :)

 

*αλλα αυτό που έχω παρατηρήσει (και σ αυτό το πρόγραμμα) είναι πως η σύνδεση της κάμερας μέσω wifi έχει κάποιες καθυστερήσεις...

 

σε αντίθεση δλδ με την σύνδεση bluetooth που έχω δει σε άλλα κινητά... δεν κολλάει καθόλου:(

Link to comment
Share on other sites

απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο ομως...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Θα ζητήσω την βοήθεια σας για ακόμα μια φορά.

Να σας υπενθυμίσω αρχικά ότι δεν σκαμπάζω και πολλά από τεχνολογία και ότι το ipaq 514μου , έχει μονό ΑΓΓΛΙΚΟ μενού.

(Αν και μου στείλατε τα πάντα που πρέπει να κάνω για να βάλω το ελληνικό(σε ευχαριστώ και πάλι KIOAN), μετά από τηλ. Μου στην ΗΡ και με επικοινωνία με τους τεχνικούς, μου είπαν ότι η διαδικασία αυτή ναι μεν θα αλλάξει την γλωσσά της συσκευής, αλλά σε περίπτωση λάθους μου, υπάρχει περίπτωση να καταστρέψω την συσκευή. Έτσι και εγώ σαν μεγας ΑΤΖΑΜΗΣ δεν θα ρισκάρω, γιατί ‘είδα και έπαθα’ για να πάρω νέο κινητό δεν έχω κλοτσιά να το ρισκάρω).

Αυτή την φορά θα ήθελα να με βοηθήσετε με κάτι που έχει ξαναειπωθεί. Αν και διάβασα για αρκετή ώρα τις συμβουλές πάνω στο θέμα για τα ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ YOUTUBE δεν κατάφερα να λύσω το δικό μου πρόβλημα.

Κάθε φορά που ανοίγω βίντεο από το youtube μου ανοίγει ο windows media player και στην συνεχεία μου βγάζει μήνυμα με error…..

Έτσι όπως διάβασα και στο παρών site , κατέβασα το TCMP81.

Αυτό ήταν έναs φάκελοs με 1 αρχείο που έλεγε player,28 αρχεία τύπου PLG και 1 τύπου PLL.

Ακόμα κατέβασα και τα αλλά αρχεία FLASH videoBUNDLE που ήταν συμπιεσμένα γύρω στα 30-40 αρχεία, τα ξεσυμπιεσα και έπειτα πέρασα στο κινητό τον φάκελο με τον player και μέσα στον ίδιο φάκελο έβαλα όλα τα αλλά αρχεία FLASH VIDEO. Στην συνεχεία έκανα εγκατάσταση μονo τον player, ο οποίος λειτουργεί κανονικά.

Κάθε φορά όμως που συνδέομαι στο INTERNET και μέσω του ΙΝΤΕΡΝΕΤ explorer πάω στο youtube, τα βίντεο πάλι ανοίγουν από το windows media player και μου βγάζουν το ίδιο μήνυμα για error…..

Δεν μπορώ να βρω που είναι αυτό το εικονίδιο-video sites στο start menu που γράφετε ότι υπάρχει και οτι απο εκει θα πρεπει να βλεπω τα ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμήσω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

α και εγω ενω παω εκει που λετε (video sites start menu) δεν μπορω παλι να παιξω βιντεο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο κατα τη γνώμη σας είναι το καλύτερο πρόγραμμα πρόγνωσης καιρού που χρησιμοποιείτε στην συσκευή μας? ??

 

Για πείτε καμια ιδέα…

Link to comment
Share on other sites

εχω σοβαρο προβλημα το κινιτο κληδωσε κ δεν δεχετε τον κοδικο που ειχα

ο εργοστασιακος κοδικως κλιδοματος ποιος ειναι????

πειτε μου μου γιατι δεν μπορω να κανω τπτ παρα μονο να απανταω στις κλησεις τηκσ

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι αλλα δοκιμασε το 1234 το 0000 η το 123456 και 000000. καλη επιτυχια.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

kathe fora poy patao lathos kodiko bgazei xroniki kathisterisi k to exo ftasi idi sta 17 lepta anamoni an patiso ola ayta tha paei stin 1 ora kai.....

gia ayto an mpori kapios na dei sto manual (giati ego den to exo) to kodiko tha imoyn ypoxreos pls epsaksa k sto site tis hp alla den brika kati opoy k na kitaksa

opios mporesei as kanei ena kopo pls......

thks

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

 

Απενεργοποιείς το κινητό και έπειτα το ανοίγεις έχοντας πατημένο το κεντρικό κλήκτρο (το γκρι)!

Καλή τύχη:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια καλη χρονια! προβλημα με την συσκευη! μου κλεινει το κινητο απο μονο του και δεν μου δειχνει σωστα την μπαταρια δηλαδη αλλη φορα λεει οτι ειναι χαμηλα αλλες φορτισμενη χωρις ομως να εχει προβλημα η ιδια. εχει κανεις παρομοιο προβλημα; τα τηλεφωνα της hp? ευχαριστω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη χρονια! προβλημα με την συσκευη! μου κλεινει το κινητο απο μονο του και δεν μου δειχνει σωστα την μπαταρια δηλαδη αλλη φορα λεει οτι ειναι χαμηλα αλλες φορτισμενη χωρις ομως να εχει προβλημα η ιδια. εχει κανεις παρομοιο προβλημα; τα τηλεφωνα της hp? ευχαριστω!

 

Aν ειναι σε εγγυηση μη μασας τιποτα. Το τηλεφωνο ειναι 801 11 22 55 47 επιλογη 3 και ξανα 3 .Τα εμαθα απ'εξω βλεπεις τους ζαλισα αλλα τελικα μου εκαναν αντικατασταση συσκευης και μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι σε εγγυηση μη μασας τιποτα. Το τηλεφωνο ειναι 801 11 22 55 47 επιλογη 3 και ξανα 3 .Τα εμαθα απ'εξω βλεπεις τους ζαλισα αλλα τελικα μου εκαναν αντικατασταση συσκευης και μπαταριας.

 

+1

 

άντε και καλή χρονιά σε όλους και απο μένα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κι απο μενα ευχομαι καλη χρονια σε ολους.

Εχει κανεις τα αρχεια για τα sms 160 που να παιζουν.Εστειλα ενα προχτες με 160 και εμφανιστηκε με κινεζικα, η αληθεια ειναι οτι δεν τα δουλευω τα sms αλλα για να υπαρχει....εκτος αν φταιει οτι δεν εκανα και αναβαθμιση μετα την αντικατασταση της συσκευης λογω των 10 mb.

Υπαρχει τελικα flash player που να παιζει στο 514?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έφαγα μια flashιά!

 

Τα MMS? στην συσκευη μας παίζουν?

Όχι πως το έχω ψάξει ιδιαίτερα αλλα για να υπάρχουν... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!!! Πρόβλημα!!

Εδώ και 2-3 ημέρες έχω το εξής πρόβλημα!

Ενω η μπαταρία μου κρατούσε αρκετές ημέρες, τώρα πρέπει να το φορτίζω κάθε μέρα! Κάποια λύση?? Θα πρέπει να κάνω το update που δίνει η ΗP για την μπαταρία?

Δεν έχω κλείσει ακόμα χρόνο στη εγγύηση... μπορώ να την χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

kirmis ναι παιζουν.

antonispap40 εγκατεστησε το update αν το προβλημα συνεχιστει βγαλε την μπαταρια του κινητου σου για 24 ωρες μετα να το βαλεις στην φορτιση για 12 ωρες και λογικα θα φτιαχτει.αν παλι συνεχιστει τηλεφωνο στην hp...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...