Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί γνώστες καλησπέρα και από εμένα. Πήρα πριν λίγες μέρες το LG GT500 από κατάστημα της cosmote, και είναι όλες οι ρυθμίσεις ( για ίντερνετ κλπ) αυτής της εταιρείας. Εγώ έβαλα την κάρτα μου που είναι WIND F2G. Ξέρει κανείς πως να το ρυθμίσω για WIND; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί γνώστες καλησπέρα και από εμένα. Πήρα πριν λίγες μέρες το LG GT500 από κατάστημα της cosmote, και είναι όλες οι ρυθμίσεις ( για ίντερνετ κλπ) αυτής της εταιρείας. Εγώ έβαλα την κάρτα μου που είναι WIND F2G. Ξέρει κανείς πως να το ρυθμίσω για WIND; Ευχαριστώ

Θα πάρεις τηλέφωνο το cc της Wind (1260) και θα ζητήσεις να σου στείλουν τις ρυθμίσεις Wap/Mms. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια ειμαι νεος συνδρομτητης απο φορητοτητα και μολις πηγα να ανεργοποιησω τον τηλεφωνητη...αλλα καταλαθος πατησα το 3 και δεν εχω ιδεα απο Αγγλικα.

υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω την γλωσσα..η θα πρεπει να παρω τηλεφωνο καπου και να απευθυνθω?? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι νεος συνδρομτητης απο φορητοτητα και μολις πηγα να ανεργοποιησω τον τηλεφωνητη...αλλα καταλαθος πατησα το 3 και δεν εχω ιδεα απο Αγγλικα.

υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω την γλωσσα..η θα πρεπει να παρω τηλεφωνο καπου και να απευθυνθω?? :confused:

 

καλεσε 1276 για να αλλαξεις την γλωσσα φιλε.

Link to comment
Share on other sites

καλεσε 1276 για να αλλαξεις την γλωσσα φιλε.

φιλε καποιο λαθος κανεις με τον αριθμο! τον καλεσα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
να ρωτήσω,έχω το iphone 3gs με κάρτα F2G και δεν λαμβάνω MMS απο φίλο μου που είναι και αυτός στο δίκτυο της wind αλλά με σύνδεση.Με τα sms κανένα πρόβλημα,ξέρει κάποιος τις ρυθμίσεις για την κάρτα της wind;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου για τα καινούρια προγράμματα συμβολαίου M, L, XL κτλ. (αναφέρομαι στο 1212), ενημερώνει και για MMS, MB (internet); Έστειλα μήνυμα και με ενημερώσανε μόνο για τα λεπτά και τα SMS!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο γι αυτά που είπες ενημερώνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για σας

Έχω το Κ770i και δίκτυο Q. Έστειλα μήνυμα στο 19234 για να λάβω τις αυτόματες ρυθμίσεις. Το πρόβλημα είναι ότι όταν στέλνω mms ενώ φαίνεται να έχει σταλεί δεν γίνεται τίποτα. Το ίντερνετ και το email λειτουργεί. Επέλεξα απο το αποθηκευμένο προφιλ mms Q-Telecom MMS ως προφίλ ίντερνετ το Q-Telecom WAP και το Q-Telecom Internet αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα. Επίσης δεν μου λειτουργεί και η βίντεοκλήση. Τι μπορεί να φταίει;;

patc
Link to comment
Share on other sites

Αν το MMS που στέλνεις παραδίδεται αλλά ο δέκτης δεν μπορεί να το λάβει, τότε είναι πρόβλημα του παρόχου του δέκτη. Όσον αφορά το πρόβλημα της βίντεο κλήσεις, βρίσκεται σε περιοχή που καλύπτεται από 3G σήμα. Έχω δοκιμάσει επιτυχώς να κάνω βίντεο κλήση έχοντας το K770i με κάρτα Wind σε περιοχή με κάλυψη 3G.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν παραδίδεται αλλά μετά την αποστολή τοποθετείτε στα απεσταλμένα. Το θέμα είναι ότι δοκίμασα με έναν φίλο μου που έχει Q ενώ το δικό του μου ερχόταν το δικό μου δεν το έπαιρνε. Όσο για την βιντεοκληση έχω 3g δίκτυο αλλά δεν γίνεται μου κάνει έναν χαρακτηριστικό ήχο.
patc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιώ την ειδοποίηση κλήσεων όταν ο αριθμός είναι busy?

*67*6935530000# λογικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τις τελευταιες μερες ενω μου στελνουν μηνυματα (απο τουλαχιστον 2-3 κινητα, δεν ειναι μεμονωμενο γεγονος δλδ), τα λαμβανω ωρες αργοτερα, ή ακομα και μερες πιο μετα! Γνωριζει κανεις αν ειναι προβλημα του δικτυου ή του κινητου μου αυτο, και αν μπορω να κανω κατι; :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες ενω μου στελνουν μηνυματα (απο τουλαχιστον 2-3 κινητα, δεν ειναι μεμονωμενο γεγονος δλδ), τα λαμβανω ωρες αργοτερα, ή ακομα και μερες πιο μετα! Γνωριζει κανεις αν ειναι προβλημα του δικτυου ή του κινητου μου αυτο, και αν μπορω να κανω κατι; :)

Μου συμβαίνει και μένα αυτό και κυρίως από κινητά cosmote Και είναι τρελά εκνευριστικό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί να μου πει κάποιος με τον τηλεφωνητή τι παίζει;

 

Πήγα να βάλω την πρώτη φορά ένα pin αλλά έπεσε η γραμμή και τώρα μου ζητάει pin...Πως το αλλάζω αυτό;Υπάρχει κάποιο default;

 

Από το κινητό δεν μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις για το πότε μπαίνει; Κάνω ενεργοποίηση όταν δεν είμαι διαθέσιμος και δεν μου δέχεται το αίτημα...

 

EDIT: Το βρήκα μόνος μου στα faq της wind.

Edited by kapodistrias
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω:

Οι ρυμίσεις ΜΜS σε f2g2 όπου έχω το πακέτο με το 1,5Gb το μήνα είναι αυτές?

 

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
παιδιά για σας έχω wind σύνδεση ξέρετε πως απενεργοποιώ τον τηλεφωνητή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για σας έχω wind σύνδεση ξέρετε πως απενεργοποιώ τον τηλεφωνητή

 

##002# και πατάς το πλήκτρο της κλήσης.

SMS "ΝΑΙ" στο 1265 για ειδοποίηση κλήσεων

SMS "ΚΡΥΦΟ" στο 1265 για κρυφή ειδοποίηση κλήσεων

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

##002# και πατάς το πλήκτρο της κλήσης.

SMS "ΝΑΙ" στο 1265 για ειδοποίηση κλήσεων

SMS "ΚΡΥΦΟ" στο 1265 για κρυφή ειδοποίηση κλήσεων

 

Να κάνω μια διόρθωση:

 

Για την κρυφή ειδοποίηση κλήσεων, η εντολή είναι "ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ".

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος συνδρομητης wind large. Να ρωτησω κατι? Εχουν παρατηρηθει φαινομαινα τρελης χρεωσης του ιντερνετ οπως στην καρτοκινητη?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος συνδρομητης wind large. Να ρωτησω κατι? Εχουν παρατηρηθει φαινομαινα τρελης χρεωσης του ιντερνετ οπως στην καρτοκινητη?

 

ειναι 6Ε/ΜΒ αν εισαι συνδεδεμενος με προφιλ gint ,αρα αν εχεις κανει χρηση του ιντερνετ χωρις καποιο πακετο , δεν αποκλειεται να υπηρξε τρελη χρεωση απο το ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...