Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό προχθές στέλνω mms και δε φτάνουν στον προορισμό τους!!

(Wind F2G, Κυψέλη)

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτές τις μέρες; :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστός.

Επομένως συνοψίζω:

-Προώθηση στο 6935160000000 => προώθηση στον τηλεφωνητη μαζί με ειδοποιηση κλησεων (αυτό είναι καλό για όταν είναι κλειστό).

-Προώθηση στο 693515-ΧΧΧΧΧΧΧ, όπου ΧΧΧΧΧΧΧ είναι τα νούμερα του κινητού μου μετά το 699 => προώθηση στον τηλεφωνητη χωρίς ειδοποιηση κλησεων (αυτό είναι καλό για όταν δεν απαντήσεις).

 

Kάποιος moderator έπαιζε μάλλον και έσβησε το post μου.

 

Επανέρχομαι, καθώς η νέα μου κάρτα SIM (έκανα το καρτοκινητό συμβόλαιο) έχει τα εξής νούμερα:

-6935160000000 για το πρώτο (σωστό).

6935150000000 για το δεύτερο (αντί για τα τελευταία 7 ψηφία του αριθμού).

 

Το ίδιο είναι;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tα MMS μου συνεχίζουν να μη παραδίδονται σε κινητά, παρά μόνο σε e-mail... :mad:

Μήπως έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό το φαινόμενο;

Nα πάρω στο Τμήμα Εξυπηρέτησης; Φοβάμαι ότι δε θα ξέρουν πού τους πάνε τα τέσσερα και θα χάσω το χρόνο μου. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Tα MMS μου συνεχίζουν να μη παραδίδονται σε κινητά, παρά μόνο σε e-mail... :mad:

Μήπως έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό το φαινόμενο;

Nα πάρω στο Τμήμα Εξυπηρέτησης; Φοβάμαι ότι δε θα ξέρουν πού τους πάνε τα τέσσερα και θα χάσω το χρόνο μου. :confused:

Πάρε 1231 να κοιτάξουν τη γραμμή σου. Εγώ έστειλα και πήγε κανονικά. Όπως και παρέλαβα κανονικά (wind και τα δύο κινητά).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πάρε 1231 να κοιτάξουν τη γραμμή σου. Εγώ έστειλα και πήγε κανονικά. Όπως και παρέλαβα κανονικά (wind και τα δύο κινητά).

 

Ευχαριστώ!

Τσέκαραν τη γραμμή μου, την βρήκαν ΟΚ, μου είπαν τα κλασικά "φταίνε οι ρυθμίσεις σας", "φταίνε οι ρυθμίσεις του παραλήπτη", "φταίει ο ΟΤΕ" κτλ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Τσέκαραν τη γραμμή μου, την βρήκαν ΟΚ, μου είπαν τα κλασικά "φταίνε οι ρυθμίσεις σας", "φταίνε οι ρυθμίσεις του παραλήπτη", "φταίει ο ΟΤΕ" κτλ :lol::lol:

Τσέκαρε και μόνη σου τις ρυθμίσεις, εκτός και αν είσαι ΟΚ τώρα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Τσέκαραν τη γραμμή μου, την βρήκαν ΟΚ, μου είπαν τα κλασικά "φταίνε οι ρυθμίσεις σας", "φταίνε οι ρυθμίσεις του παραλήπτη", "φταίει ο ΟΤΕ" κτλ :lol::lol:

 

Εχεις καρτοκινητο η συμβολαιο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητό, F2G.

Έστειλα mms σε ένα άλλο F2G νούμερο που έχω και πάλι δεν πήγε! :worry:

Σε email παραδίδεται κανονικά! Τι κουλό είναι αυτό; Και ****το τα χρησιμοποιώ τα mms γενικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ερώτηση: υπάρχει τρόπος να αποκτήσω έναν συγκεκριμένο αριθμό κλήσης που θέλω (εννοείται πως αυτός είναι διαθέσιμος);
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάποιο αίτημα σε ένα κατάστημα και αυτοί το προωθούν στην εταιρεία και σου απαντούν. Εαν δεν είναι πολύ εύκολο νούμερο, δεν το είχε διακόψει ο προηγούμενος νωρίτερα από ένα 6μηνο ή δεν είναι σε σειρά που πρόκεται να γίνει καρτοκινητό υπάρχουν πολλές πιθανότητες να στο δώσουν...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι πολύ εύκολο και είναι της σειράς 6939. Καρτοκινητά είναι αυτά;

Και επίσης τον θέλω για σύνδεση καρτοκινητού :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος να σταματησει η Wind να μου στελνει συνεχως αυτα τα ενοχλητικα ενημερωτικα μηνυματα σχετικα με προσφορες, ποντους, κλπ. Εχω καρτοκινητο (αν και δε ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο.)

 

Ευχαριστω.

Σκεφτεσαι να παρεις νεο Ford Fiesta?Δες εδω πριν κανεις το λαθος!!!

 

Ψαχνεις για καλο dvdrw? Aν ναι,τοτε δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα δεν ειναι και τοσο ενοχλητικα..ειδικα οταν σου ερχεται το μηνυμα διπλασιασμου της επομενης καρτας ανανεωσης :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ήθελα να στέλνω sms σε κινητό Αμερικής, και συγκεκριμένα στο Λος Αντζελες, γνωρίζει κανείς ποια διαδικασία θα ακολουθήσω και ποιό είναι το προθεμα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα.Έχω πρόβλημα με τα SMS.Δέν μπορώ να στείλω SMS σε 4ψήφια και 5ψήφια νούμερα(π.χ. 19551,19348,54890 κ.α.).Όταν πάω να στείλω μύνημα σε κάποιο τέτοιο νούμερο μου δείχνει ότι το μύνημα δεν παραδόθηκε.Σε άλλους συνδρομητές οποιουδήποτε δικτύου στέλνει κανωνικά. Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις της συσκευής αλλα δέν βρήκα τίποτα λάθος. Μήπως ξέρει κανείς να μου πεί τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα δεν ειναι και τοσο ενοχλητικα..ειδικα οταν σου ερχεται το μηνυμα διπλασιασμου της επομενης καρτας ανανεωσης :)

 

 

Οχι ειναι ενοχλητικα,γιατι ο διπλασιασμος δεν ερχεται ποτε,και συνεχεια στελνουν κατι αηδιες. :!:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λοιπον παιδια εχω ενα προβλημα...οταν περνω μυνηματα απο καποιο συγκεκριμενο αρθμο το οποιο με εχει σε non stop ερχοντε μισα κ αντι να κανει ανανεωση ωστε να ερθει ολοκληρο το μηνυμα μ ξαναερχετε παλι μισο...δηλ οταν περνω μηνυμα απο αυτον τον αριθμο ..το μηνημα ερχετε κομμενο κ μαλιστα τρεις φορες κ δεν ολοκληρωνετε ποτε....το προβλημα ειναι στη συσκευη ,στη καρτα...πως θα το λυσω τ προβλημα..πιστεθω να εγινα κατανοητος..h etairia einai wind
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να στέλνω sms σε κινητό Αμερικής, και συγκεκριμένα στο Λος Αντζελες, γνωρίζει κανείς ποια διαδικασία θα ακολουθήσω και ποιό είναι το προθεμα?

 

kanonika esi xreonese (ekei emena kai egw 5 xronia kai mou stelnane emena oi filoi mou) mono o filos sou tha xreothei kai aftos ena sms

 

to prothema einai +1 kai meta o arithos tou filou sou

Say Hello To My Little Friend!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά σε όλους.

 

Την Παρασκευή αγόρασα απο το πλαίσιο το νέο κινητό της Ericsson W350. Παρόλο που ήταν σε έκδοση Vodafone Live και το δικό μου δίκτυο είναι WIND με διαβεβαίωσαν οτι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα....αμ δε!!!

 

Παρόλες τις ρυθμίσεις που έβαλα (σε επικοινωνία με την WIND) δεν μπορώ να στείλω μήνυμα με τίποτα (το κρατάει σε αναμονή). Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι μπορώ να κάνω κλήσεις κανονικότατα!!!!???.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα επιστρέψω το τηλέφωνο στο κατάστημα και θα πώ και τα ανάλογα @#$!$$$!#. Πρίν όμως το κάνω αυτό μήπως κάποιος απο το Forum έχει ακούσει ή έχει αντιμετωπίσει αντίστοιχο πρόβλημα. Το λέω μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει. Επίσης να ενημερώσω ότι η σύνδεση μου με την WIND είναι υπο την μορφή καρτοκινητής.

 

Σας ευχαριστώ όλους για την οποιαδήποτε βοήθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

μη λεμε τα ιδια

ειναι ΜΟΝΟ θεμα ρυθμισεων της wind

φτιαξτε το κεντρο μηνυματων της καρτας σου η αν εχεις παλια σιμ αλλαξε την

Οι συσκευες ειναι ΠΛΗΡΩΣ ξεκλειδωτες

:X
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη επειδι ειναι VF live μπορει να εχει προρυθμισμενο τον αριθμο κεντρου μυνηματων της Vodafone.Εσυ αλλαξε τον και βαλε της Wind.Για να τον μαθεις επικυνωνησε με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της

Wind(νομιζω 1260)

Link to comment
Share on other sites

Το κέντρο μηνυμάτων συνήθως ρυθμίζεται από τη sim και όχι από το κατασκευαστή.

 

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις και βάλε ως κέντρα μηνυμάτων το +30693597000 ή το +30693599000. Δεν ξέρω αν έχεις συμβόλαιο ή καρτοκινητό, κάποιο από τα δύο θα λειτουργεί.

 

Διαφορετικά κάλεσε το 1260 μήπως σου πουν κάποια άλλη ρύθμιση αλλά και για να γίνει ένας έλεγχος στη γραμμή μήπως έχει κολήσει κάτι και χρειάζεται rest ή κάτι άλλο.

 

Πάντως το ότι η συσκευή είναι live! δεν έχει καμία σχέση με τo πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...