Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η wind εχει συνεργασια με την vodafone στο θεμα της καλυψης δικτυου? Δηλαδη μοιραζονται κεραιες?

 

Όχι. Η συνεργασία αφορά μόνο τα έξοδα ενοικίου κλπ, ίσως και το backbone. Η κάθε μία έχει δικές της κεραίες, στα ίδια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Η συνεργασία αφορά μόνο τα έξοδα ενοικίου κλπ, ίσως και το backbone. Η κάθε μία έχει δικές της κεραίες, στα ίδια σημεία.

 

Έχουν και τις ίδιες κεραίες που εκπέμπουν όλες τις συχνότητες και των 2. Αυτό τουλάχιστον έλεγε η συμφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και τις ίδιες κεραίες που εκπέμπουν όλες τις συχνότητες και των 2. Αυτό τουλάχιστον έλεγε η συμφωνία.

 

Μόνο το RBS αλλάζει... Όλα τα άλλα στην κυριολεξία ίδια είναι... Μέχρι και στο ήδη αναβαθμισμένο 3G+ και 4G το καταλαβαίνεις πλέον θα σας πω εγώ πως... κάποιοι ήδη ξέρουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από το πρωί στην περιοχή της Βέροιας χαμένες κλήσεις (ειδοποίηση με SMS στο 100% των κλήσεων) και όταν παίρνεις εσύ και βγάζεις γραμμή απλά δεν ακούς τον συνομιλητή (από τις 5 συλλαβές ακούγεται η μισή). Είτε σε 2G είτε σε 3G. Πρακτικά δλδ δεν έχουμε κινητό. SMS κανονικά. Data επίσης κανονικά (το παλιό 3g).

Δοκιμασμένο σε 3 κινητά, 3 διαφορετικά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί στην περιοχή της Βέροιας χαμένες κλήσεις (ειδοποίηση με SMS στο 100% των κλήσεων) και όταν παίρνεις εσύ και βγάζεις γραμμή απλά δεν ακούς τον συνομιλητή (από τις 5 συλλαβές ακούγεται η μισή). Είτε σε 2G είτε σε 3G. Πρακτικά δλδ δεν έχουμε κινητό. SMS κανονικά. Data επίσης κανονικά (το παλιό 3g).

Δοκιμασμένο σε 3 κινητά, 3 διαφορετικά νούμερα.

 

Κέντρο Κέντρο Bayern? Όταν τα έλεγα πριν μέρες δε με πίστευε κανείς!!! Δοκιμές κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό είναι απλά να κατέρρευσε το αρχαίο δίκτυο της περιοχης
η αυτό που λες

 

η τους πάνε τα 4τζιτζικια καλοκαίρι έρχεται λογικό είναι να πάνε τα τζίτζικια είτε τα δικτυακά είτε τα κανονικά τζίτζικια

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Κέντρο Bayern? Όταν τα έλεγα πριν μέρες δε με πίστευε κανείς!!! Δοκιμές κάνουν...

 

Όχι. Έξω από Βέροια. μπαίνοντας πατρίδα.

Τώρα κάνει ένα περίεργο πράγμα όταν παίρνω στο κινητό μου (όταν δε βγάζει ότι δεν είμαι διαθέσιμος). Κάνει 2 φορές τουυυυτ, υψίσυχνο τόνο όμως όχι το κανονικό της κλήσης, και μετά χτυπάει κανονικά. Φυσικά η συνομιλία είναι αδύνατη.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έξω από Βέροια. μπαίνοντας πατρίδα.

Τώρα κάνει ένα περίεργο πράγμα όταν παίρνω στο κινητό μου (όταν δε βγάζει ότι δεν είμαι διαθέσιμος). Κάνει 2 φορές τουυυυτ, υψίσυχνο τόνο όμως όχι το κανονικό της κλήσης, και μετά χτυπάει κανονικά. Φυσικά η συνομιλία είναι αδύνατη.

 

Αυτό είναι καιρό ... Τουλάχιστον 2 χρόνια Μέχρι 3 φορές το τούτου και μετά κανονικα χτυπάει δεν το κάνει πάντα... Έχει να κάνει με την προτεραιότητα στο δίκτυο

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Θα κατέρρευσε καμία κεραία στην Πατρίδα λόγω της χθεσινοβραδινής νεροποντής και μας συνδέει σε άλλη απομακρυσμένη.

Τραγωδία.

Link to comment
Share on other sites

Θα κατέρρευσε καμία κεραία στην Πατρίδα λόγω της χθεσινοβραδινής νεροποντής και μας συνδέει σε άλλη απομακρυσμένη.

Τραγωδία.

κάνε Κανένα τηλέφωνο γιατί δεν παίρνεις να κράξεις. Πάρε 8005000200( χωρίς χρέωση για παράπονα και βλάβες σε λίγο καιρο θα το αλλάξει αυτό τον αριθμό)

και εάν θες μας λες τι σου είπαν... Και βασικά ρώτα τι συμβαίνει που σιγά μην ξέρουν αλλά λέμε τώρα

 

Το μόνο που δεν θα πεις είναι για το τούτου σου είπα τι είναι και πόσο καιρό υπάρχει... Και φυσικά δεν είναι πρόβλημα αυτό δεν ξέρω γιατί το παρατήρησες τώρα αυτό.... Ενώ υπάρχει 2-3 χρόνια

 

 

Όσο για την τραγωδία ταιριάζει γάντι

 

 

 

Χε χε χε χε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

κάνε Κανένα τηλέφωνο γιατί δεν παίρνεις να κράξεις. Πάρε 8005000200( χωρίς χρέωση για παράπονα και βλάβες σε λίγο καιρο θα το αλλάξει αυτό τον αριθμό)

και εάν θες μας λες τι σου είπαν... Και βασικά ρώτα τι συμβαίνει που σιγά μην ξέρουν αλλά λέμε τώρα

 

Το μόνο που δεν θα πεις είναι για το τούτου σου είπα τι είναι και πόσο καιρό υπάρχει... Και φυσικά δεν είναι πρόβλημα αυτό δεν ξέρω γιατί το παρατήρησες τώρα αυτό.... Ενώ υπάρχει 2-3 χρόνια

 

Ε πήρα. Δεν άκουγα σχεδόν τπτ. Κυριολεκτικά από μια λέξη με 5 συλλαβές ακούω την μία και αν. Δεν μπορείς να συνεννοηθείς.

Δίπλα μου ένα iphone 5 μιλάει κανονικά χωρίς διακοπές. Τι διάολο;

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Ε πήρα. Δεν άκουγα σχεδόν τπτ. Κυριολεκτικά από μια λέξη με 5 συλλαβές ακούω την μία και αν. Δεν μπορείς να συνεννοηθείς.

Δίπλα μου ένα iphone 5 μιλάει κανονικά χωρίς διακοπές. Τι διάολο;

Το iPhone με Wind Sim...? Μήπως έχει πάθει κοκομπλοκο το άλλο τηλέφωνο μήπως η καρτα Sim εάν είναι Wind και στο iPhone κάνε αλλαγή την Sim την μια στο άλλο

 

 

Εάν δεν μπορείς με το 8005000200 από κανένα τότε πάρε 6935601260 με χρέωση από άλλο δίκτυο

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone με Wind Sim...? Μήπως έχει πάθει κοκομπλοκο το άλλο τηλέφωνο μήπως η καρτα Sim εάν είναι Wind και στο iPhone κάνε αλλαγή την Sim την μια στο άλλο

 

 

Εάν δεν μπορείς με το 8005000200 από κανένα τότε πάρε 6935601260 με χρέωση από άλλο δίκτυο

 

Όλα με wind. Και τα 4 που δοκίμασα. Ένα iphone 5, ένα 5s, το δικό μου το Oneplus 5Τ (καινούρια sim 12/2017) και ένα άλλο samsung (feature phone των 25 ευρώ).

Όλα κάτω από το ίδιο επαγγελματικό συμβόλαιο. Μόνο το iphone 5 μίλησε κανονικά όταν δέχτηκε κλήση. Τα άλλα 3 πολλές διακοπές. Το 5s δεν δέχεται/λαμβάνει καν κλήση, το βγάζει εκτός.

Σε λίγο πάω σπίτι και θα τους πάρω απο το σταθερό.

 

Πάντως αυτό με τους τόνους πριν να αρχίσει να καλεί που ανέφερες πριν, δεν είναι ότι δεν το παρατήρησα. Είναι ότι δε μου το χει ξανακανει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα με wind. Και τα 4 που δοκίμασα. Ένα iphone 5, ένα 5s, το δικό μου το Oneplus 5Τ (καινούρια sim 12/2017) και ένα άλλο samsung (feature phone των 25 ευρώ).

Όλα κάτω από το ίδιο επαγγελματικό συμβόλαιο. Μόνο το iphone 5 μίλησε κανονικά όταν δέχτηκε κλήση. Τα άλλα 3 πολλές διακοπές. Το 5s δεν δέχεται/λαμβάνει καν κλήση, το βγάζει εκτός.

Σε λίγο πάω σπίτι και θα τους πάρω απο το σταθερό.

 

Πάντως αυτό με τους τόνους πριν να αρχίσει να καλεί που ανέφερες πριν, δεν είναι ότι δεν το παρατήρησα. Είναι ότι δε μου το χει ξανακανει ποτέ.

Το περίεργο τώρα που διάβασα αυτά που γράφεις είναι ότι το τούτου που λέμε μέχρι τώρα συνήθως συμβαίνει σε καρτοκινητα και καρτοσυμβολαια (δεν το κάνει πάντα βέβαια όπως σου είπα)

 

Υποτίθεται ότι το συμβόλαιο εταιρικο ατομικό είναι πρώτα σε προτεραιότητα. μάλλον το εφάρμοσε παντού τώρα τελείωσα. η είναι φουλ οι κεραίες και το κάνει

 

 

Εάν τελικά πάρεις τηλέφωνο και θες πες μας τι έγινε έχω περιέργεια να δω...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Bayern στείλε μου μήνυμα στο fb... η κεραία όντως έχει κολλήσει αν κι εκπέμπει κανονικά εδώ άλλα όντως Όταν συνδέεται σε εκείνη συνεχίζει τα drop calls... η μισή πατρίδα ήδη κοιτάει την Βέροια για εφεδρικό κι όλα καλώς εν μέρει... στείλε μου μήνυμα για να σου πω πως να το κάνεις επανεκκίνηση...
Link to comment
Share on other sites

Bayern στείλε μου μήνυμα στο fb... η κεραία όντως έχει κολλήσει αν κι εκπέμπει κανονικά εδώ άλλα όντως Όταν συνδέεται σε εκείνη συνεχίζει τα drop calls... η μισή πατρίδα ήδη κοιτάει την Βέροια για εφεδρικό κι όλα καλώς εν μέρει... στείλε μου μήνυμα για να σου πω πως να το κάνεις επανεκκίνηση...

 

Πως είσαι στο fb? :)

Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι στο fb? :)

 

Fb.com/(αυτό που έχω στο my phone)

 

Ήδη είμαι συνδεδεμένος με πατρίδα για κακή τύχη χάνω κλήσεις τώρα σε μήνυμα έρχονται... Νάουσα δε βλέπω αυτή τη στιγμή ούτε Έδεσσα ούτε κρύα βρύση... πριν έβλεπε Αλέξανδρεια και Μαλγαρα...

 

Θα σου πω πως θα το κάνεις επανεκκίνηση ξέρεις που είναι ουτε 1 λεπτό θα κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Fb.com/(αυτό που έχω στο my phone)

 

Ήδη είμαι συνδεδεμένος με πατρίδα για κακή τύχη χάνω κλήσεις τώρα σε μήνυμα έρχονται... Νάουσα δε βλέπω αυτή τη στιγμή ούτε Έδεσσα ούτε κρύα βρύση... πριν έβλεπε Αλέξανδρεια και Μαλγαρα...

 

Θα σου πω πως θα το κάνεις επανεκκίνηση ξέρεις που είναι ουτε 1 λεπτό θα κανεις...

Δε σε βρισκει

Sorry, this content isn't available right now

 

fb.com/xxxxxx edited

Στειλε μου εσυ.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Δε σε βρισκει

Sorry, this content isn't available right now

 

fb.com/xxxxxx edited

Στειλε μου εσυ.

 

Και κάπως έτσι ο Bayern έσωσε την κατάσταση σήμερα... Μετά την επανεκκίνηση όλα καλώς...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλει reset η γραμμή σου. Αν άλλος μιλάει κανονικά είναι θέμα core network. Πάρε τηλέφωνο άμεσα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι ο Bayern έσωσε την κατάσταση σήμερα... Μετά την επανεκκίνηση όλα καλώς...

 

Τέλος καλό όλα καλά! :wink::up:

 

Μπορεί να θέλει reset η γραμμή σου. Αν άλλος μιλάει κανονικά είναι θέμα core network. Πάρε τηλέφωνο άμεσα.

 

Έφτιαξε σε όλα τα κινητά με επανεκκίνηση της κεραίας!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά! :wink::up:

 

 

 

Έφτιαξε σε όλα τα κινητά με επανεκκίνηση της κεραίας!:shifty:

acc btsBayern restartUnit

Are you sure?

Y

Type of restart

1 (cold)

Reason

O Bayern μίλησε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

acc btsBayern restartUnit

Are you sure?

Y

Type of restart

1 (cold)

Reason

O Bayern μίλησε.

 

Lol

Πέρα από την πλάκα επειδή το είχε ήδη ξαναπαθει αυτό αρκετές φορές Όταν είχα χρόνο και περνούσα από εκεί το έφτιαχνα μόνος μου... αν είχε μπαταρία όμως θα ήθελε πολύ χρόνο αναμονή για να αδειάσει να κλείσουν όλα και μετά να πάω να το βάλω πάλι μπρος... όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...