Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραλία καλαμακιου στην Πάτρα. Δεν έχει η συσκευή την band 20 και είμαι με hi-speed. Είμαι πολύ ευχαριστημένος 09c763912b96ee065fc7ac31a262a81f.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei honor note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραλία καλαμακιου στην Πάτρα. Δεν έχει η συσκευή την band 20 και είμαι με hi-speed. Είμαι πολύ ευχαριστημένος 09c763912b96ee065fc7ac31a262a81f.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei honor note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά σε βρίσκω !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην Κω έχει 4g κάλυψη?

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δωδεκανησα εχει κανονικα καλυψη αρα και κω θα εχεις 4G.Αν παρεις ομως Wind μαζι σου παρε και μια 2η καρτα απο αλλη για να κανεις τη δουλεια σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην Κω έχει 4g κάλυψη?

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι είναι άψογη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην Κω έχει 4g κάλυψη?

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κω πετάει από τα λεγόμενα συνεργάτη.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην Κω έχει 4g κάλυψη?

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είσαι για θητεία μην ερθεις χωρις δίκαρτο.Έφυγα προσφατα με φύλλο απο το 543 μ/κ. Αν είσαι για τουρισμό Πόλη αεροδρομιο κλπ θα είσαι ΟΚ με wind, όμως πιο μεσα χρειαζεσαι δίκαρτο.

Να εχεις πανα το κινητο στη χειροκινητη αναζητηση δικτυου διοτι υπάρχει πιθανότητα να συνδέεσαι με τουρκικα δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, για διακοπές θα πάω αλλά θα πάρω μαζί και μια cosmote για σιγουριά. Θα κλείσω και περιαγωγή από κινητό ή πρέπει να πάρω τηλ την wind? Μην δε πάρω χαμπάρι και με σκίσει καμιά turkcell...

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε την παλεύει γενικα η wind με το νετ.

Χιλιετίες πισω απο κοσμοτε.

Δεινοπαθω.... Μια ωρα να ανοιξει μια σελιδα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

2g/3g/4g

Θα με κανεις να βαλω την καρτα στο χιαομι να δοκιμασω πως παει :p

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο Πόρτο Χέλι καθόλου σήμα από Wind ούτε 2g.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο Δήλεσι που δεν έπιανα καλά πλέον έχω εξαιρετικό 4g

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή Αμπελοκήπων (750μ από την Πανόρμου) δεν παρέχεται κάλυψη VDSL και η απορία είναι αν παρέχεται πουθενά αλλού και που; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε λιγααααακι off topic απλά μεγάλο μέρος των αμπελοκήπων πήρε η Voda και η wind έχει ξεκινήσει ιδιόκτητο vdsl σε Μοσχάτο Καλλιθέα και στα υπόλοιπα δίνει από Ακ αν είσαι κάτω από 800 μέτρα.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή Αμπελοκήπων (750μ από την Πανόρμου) δεν παρέχεται κάλυψη VDSL και η απορία είναι αν παρέχεται πουθενά αλλού και που; :wacko:

 

Στην ίδια περιοχή μένω κι εγώ (Γηροκομείο Αθηνών). Ούτε σε εμένα έδιναν VDSL, γιατί δεν υπάρχει διαθέσιμη θύρα μου είπαν. Οπότε πήγα στη Cyta για VDSL, που μου βρήκε θύρα μετά από σχεδόν 60 μέρες! :wacko:

 

Αλλά αυτό το θέμα είναι για WIND κινητή, οπότε είμαστε εκτός και θα μας τα σβήσουν... Συνεχίζουμε εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7248337

Link to comment
Share on other sites

Χθες στην περιοχή Νέα Μάκρη προς Μαραθώνα(la playa για όσους ξέρουν)....στην παραλία......

Wind όταν έπιασε 4G (για κάποιο λόγο αργούσε να μπει σε 4g) η ταχύτητα ήταν......επιεικώς κάτω του μετρίου!!!

Edited by XP130TD
off topic

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χθες στην περιοχή Νέα Μάκρη προς Μαραθώνα(la playa για όσους ξέρουν)....στην παραλία......

Wind όταν έπιασε 4G (για κάποιο λόγο αργούσε να μπει σε 4g) η ταχύτητα ήταν......επιεικώς κάτω του μετρίου!!!

 

Ειχε πολυ κοσμο και σερνοταν.Το περασμενο ΣΚ με την συνεταιρα στη Victus(Voda) ειχα 5-7Mbps 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ειχε πολυ κοσμο και σερνοταν.Το περασμενο ΣΚ με την συνεταιρα στη Victus(Voda) ειχα 5-7Mbps 4G.

 

Το πρόβλημα είναι ότι το καλοκαίρι πηγαίνω πολύ συχνά εκεί τα Σαββατοκύριακα! Απλά δεν περίμενα κι εκεί να μπει η Victus!!Περίμενα να έχουν δική τους κεραία! Έχω δίκαρτο άρα είτε wind βάλω είτε Vodafone αφού είναι Victus η φάση την έκανα!!!Ευτυχώς που τουλάχιστον μου δούλευε χωρίς πρόβλημα το 4G της Cosmote!!!

 

Γι'αυτό λέω σε όλους.....δίκαρτο κινητό με δύο διαφορετικές εταιρείες να είστε σίγουροι ότι δνε θα πετάξετε το κινητό στην θάλασσα!!! :p

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι το καλοκαίρι πηγαίνω πολύ συχνά εκεί τα Σαββατοκύριακα! Απλά δεν περίμενα κι εκεί να μπει η Victus!!Περίμενα να έχουν δική τους κεραία! Έχω δίκαρτο άρα είτε wind βάλω είτε Vodafone αφού είναι Victus η φάση την έκανα!!!Ευτυχώς που τουλάχιστον μου δούλευε χωρίς πρόβλημα το 4G της Cosmote!!!

 

Γι'αυτό λέω σε όλους.....δίκαρτο κινητό με δύο διαφορετικές εταιρείες να είστε σίγουροι ότι δνε θα πετάξετε το κινητό στην θάλασσα!!! :p

 

Εχω την αίσθηση πως αναφέρεστε σε διαφορετικές περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Στην Κω τελικά έχω 4g σχεδόν παντού και με καλές ταχύτητες. Το γράφω για όποιον τυχόν επισκεφθεί το νησί.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσφατη μετρηση απο το αναβαθμισμενο Η+ (dc-hspa) σε αποκρυμνη παραλια της Αρκαδιας.

http://i.imgur.com/YBIDi6a.jpghttp://i.imgur.com/deT3Tg6.jpg

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πολυ μικρη εικονα , δεν ξεχωριζω τιποτα!!!!! lol!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...