Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχάριστα με εξέπληξε η WIND στο Βόλο πριν λίγο που επέστρεψα για μια και λογικά τελευταία μέρα! Έπρεπε να φύγω από αυτή την πόλη για να φτιάξει δίκτυο η WIND τελικά! χαχαχα! Πολύ καλή αίσθηση μου άφησε το δίκτυο εκ πρώτης όψεως. Αναλυτικότερα...αύριο που θα έχω χρόνο να γυρίσω και λίγο με τα πόδια και το field test:happy:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και σημερα επαθα το ΜΕΓΑΛΟ σοκ!

οτι και αν δοκιμασα με wind οτι και αν εκανα 3g σε παραλια εδω Αλεξανδρούπολη ουτε για πλακα!

σημερα ημουν δικελα παραλια (μια περιοχη πολυ εξω απο αλεξανδρουπολη)!

οι ξαπλώστρες μας ηταν διπλα στην θαλασσα(τα ποδια μου ηταν σχεδον μεσα στην θάλασσα!!!!)

και εκει που προσπαθουσα να κατεβασω μια σελιδα με wind και με opera mini σκαει μύτη ενα φιλαρακι με cosmote!!!!

οχι απλα ειχε 3g ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΤΟΡΕΝΤ δυο μέτρα απο το νερο!!!!!!

τα δε βιντεο στο youtube κατέβαιναν για την πλακα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΠΑΘΑ Σ Ο Κ μιλαμε!:blink::blink::blink::blink:

εχω φυγει ηδη....:)

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο είχε πάθει εγώ στη κοπελο, full 3g με wind και ο φίλος με στικακι cosmote αγόρασε f2g...

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

και σημερα επαθα το ΜΕΓΑΛΟ σοκ!

οτι και αν δοκιμασα με wind οτι και αν εκανα 3g σε παραλια εδω Αλεξανδρούπολη ουτε για πλακα!

σημερα ημουν δικελα παραλια (μια περιοχη πολυ εξω απο αλεξανδρουπολη)!

οι ξαπλώστρες μας ηταν διπλα στην θαλασσα(τα ποδια μου ηταν σχεδον μεσα στην θάλασσα!!!!)

και εκει που προσπαθουσα να κατεβασω μια σελιδα με wind και με opera mini σκαει μύτη ενα φιλαρακι με cosmote!!!!

οχι απλα ειχε 3g ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΤΟΡΕΝΤ δυο μέτρα απο το νερο!!!!!!

τα δε βιντεο στο youtube κατέβαιναν για την πλακα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΠΑΘΑ Σ Ο Κ μιλαμε!:blink::blink::blink::blink:

εχω φυγει ηδη....:)

οκ ειναι καθα θεμα περιοχης !. κατι ακυρο πως κατεβαζεις τορεντ απο την ιδια την συσκευη σου; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οκ ειναι καθα θεμα περιοχης !. κατι ακυρο πως κατεβαζεις τορεντ απο την ιδια την συσκευη σου; .

Μα φυσικά είναι θέμα περιοχής, αυτό είναι λογικό !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά είναι θέμα περιοχής, αυτό είναι λογικό !!! ;)

 

βρε παιδια σιγουρα ειναι θεμα περιοχης αλλα σε οτι παραλια πηγα φετος το καλοκαιρι εδω αλεξανδρουπολη η cosmote πηρε κεφαλι!

σε αλλη παραλια παλι (αγια παρασκευη) δεν μπορω να σερφαρω καν με απλο 2g!2 ωρες να κατεβει μια σελιδα(3g ουτε για πλακα)!

και εκει cosmote 3g φουλ.

τελος παντων δεν το κανω vs το θεμα και δεν θελω απλα η wind εχει μεινει πισω στο θεμα τουλάχιστον εδω αλεξανδρουπολη..

φυσικα μεσα στην πολη το 3g ειναι πολυ δυνατο...μιλαω παντα για παραλιες

 

οκ ειναι καθα θεμα περιοχης !. κατι ακυρο πως κατεβαζεις τορεντ απο την ιδια την συσκευη σου; .

με εφαρμογη τορεντ κατεβαζεις κανονικα!

:)

συγκεκριμενα mp3 κατεβασε το φιλαρακι και κατεβηκε πολυ γρηγορα..(samsung galaxy το ενα ειχε...)

επαθα σοκ μιλαμε οταν το ειδα..

εγω ζοριζομουν να δω μια σελιδα και ο αλλος κατεβαζε τραγουδια.

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι σε 2g χρησιμοποίησε opera mini. Είναι ο μοναδικός τρόπος να αυξήσεις την ταχύτητα του mobile browsing!

Όπως και να'χει,όντως παίζει με την περιοχή. Σοφάδες Καρδίτσας που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή το HSDPA,όπου καλύπτει είναι πολύ super από πλευράς ταχύτητας(από κάλυψη θέλει δουλειά ακόμη). Το θέμα freddaras είναι ότι,αν ισχύουν αυτά που "λέγονται" για κεραίες διπλής εκπομπής χωρίς να χρησιμοποιούνται κεραίες για πολλάπλή εκπομπή-multiband- το σήμα θα είναι χάλια όπως και να παλέψει η Huawei ή η ΝΟΚΙΑ. Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται!

Αμάξι με διαφορετικά αμορτισέρ στις ρόδες τσουλάει σωστά; Ας καθίσουν στη WIND να σκεπτούνε τι είδους επένδυση πρέπει να κάνουν προκειμένου να βελτιώσουν οριστικά το δίκτυό τους. Η λύση αυτή δε πρέπει να περιλαμβάνει "πατέντες" και τσιγγουνιές σε πράγματα τα οποία επηρρεάζουν το ραδιοδίκτυο. Στο δίκτυο κορμού όντως,με Internet Protocol, μπορεί να κάνει πολλές πατέντες για να παίζουν τέλεια οι υπηρεσίες δεδομένων...και με μικρό κόστος! Το ραδιοδίκτυο όμως ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ τσαπα******ές.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι σε 2g χρησιμοποίησε opera mini. Είναι ο μοναδικός τρόπος να αυξήσεις την ταχύτητα του mobile browsing!

Όπως και να'χει,όντως παίζει με την περιοχή. Σοφάδες Καρδίτσας που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή το HSDPA,όπου καλύπτει είναι πολύ super από πλευράς ταχύτητας(από κάλυψη θέλει δουλειά ακόμη). Το θέμα freddaras είναι ότι,αν ισχύουν αυτά που "λέγονται" για κεραίες διπλής εκπομπής χωρίς να χρησιμοποιούνται κεραίες για πολλάπλή εκπομπή-multiband- το σήμα θα είναι χάλια όπως και να παλέψει η Huawei ή η ΝΟΚΙΑ. Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται!

Αμάξι με διαφορετικά αμορτισέρ στις ρόδες τσουλάει σωστά; Ας καθίσουν στη WIND να σκεπτούνε τι είδους επένδυση πρέπει να κάνουν προκειμένου να βελτιώσουν οριστικά το δίκτυό τους. Η λύση αυτή δε πρέπει να περιλαμβάνει "πατέντες" και τσιγγουνιές σε πράγματα τα οποία επηρρεάζουν το ραδιοδίκτυο. Στο δίκτυο κορμού όντως,με Internet Protocol, μπορεί να κάνει πολλές πατέντες για να παίζουν τέλεια οι υπηρεσίες δεδομένων...και με μικρό κόστος! Το ραδιοδίκτυο όμως ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ τσαπα******ές.

 

mixtri οσο αναφορα το 3G βγηκε ανακοινωση απο wind που ελεγε οτι μεχρι τελος του 2013 θα γινει αλλαγη εξοπλισμου με αυτον της Huawei,θα αργησει η wind,οπως ειναι τωρα η vodafone θα ειναι η wind μετα απο 3 χρονια....αλλα στη vodafone πεφτουν τα επενδυτικα πακετα βελτιωσης δικτυου απο το group για πλακα..μετα στη wind τα λεφτα και οι επενδυσεις απο παλια ηταν πιο περιορισμενα,μην εχετε τρελες απαιτησεις,αυτα μπορει μονο αυτα κανει.......

Link to comment
Share on other sites

όταν είσαι σε 2g χρησιμοποίησε opera mini. Είναι ο μοναδικός τρόπος να αυξήσεις την ταχύτητα του mobile browsing!

Όπως και να'χει,όντως παίζει με την περιοχή. Σοφάδες Καρδίτσας που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή το HSDPA,όπου καλύπτει είναι πολύ super από πλευράς ταχύτητας(από κάλυψη θέλει δουλειά ακόμη). Το θέμα freddaras είναι ότι,αν ισχύουν αυτά που "λέγονται" για κεραίες διπλής εκπομπής χωρίς να χρησιμοποιούνται κεραίες για πολλάπλή εκπομπή-multiband- το σήμα θα είναι χάλια όπως και να παλέψει η Huawei ή η ΝΟΚΙΑ. Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται!

Αμάξι με διαφορετικά αμορτισέρ στις ρόδες τσουλάει σωστά; Ας καθίσουν στη WIND να σκεπτούνε τι είδους επένδυση πρέπει να κάνουν προκειμένου να βελτιώσουν οριστικά το δίκτυό τους. Η λύση αυτή δε πρέπει να περιλαμβάνει "πατέντες" και τσιγγουνιές σε πράγματα τα οποία επηρρεάζουν το ραδιοδίκτυο. Στο δίκτυο κορμού όντως,με Internet Protocol, μπορεί να κάνει πολλές πατέντες για να παίζουν τέλεια οι υπηρεσίες δεδομένων...και με μικρό κόστος! Το ραδιοδίκτυο όμως ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ τσαπα******ές.

 

εγω μετα απο αυτο που ειδα τον αλλο μηνα τους αφηνω χρονους:)

με ενδιαφερει πολυ να ειμαι Onlain στο κινητο μου!:)

εχει μεγαλη σημασια για μενα αφου οι περισσοτεροι γνωστοι μου ειναι onlain συνεχως!

κανω χρήση περισσοτερο πχ του google talk/facebook pm κτλ παρα του sms.:)

τα πραγματα αλλαξανε ας το παρει η wind χαμπαρι!

ακομη και ο πιο "ασχετος" με αυτα αρχισε να ξυπναει!

φιλε με Opera mini ειμαι σε παραλια κοντα στην πολη και μου βγαινει η πιστη να κατεβασω μια σελιδα!

ακομη και το απλο τους 2g εκει ειναι αθλιο!

πραγματικα cosmote που δοκιμασα και με νοκια και με Iphone και με γαλαξια 3g σημα ειχαν παντου:)

τεσπα αν ποτε διορθωθούν ισως επιστρεψω..

(να μην ξαναπιασω το θεμα mms κτλ αστο καλυτερα.μιλαμε για τερατα εδω! προχθες μια συνάδελφος(ασχετη με μαιλ κτλ δεν εχει καν pc) μου εστειλε μια Photo με mms ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ την χρειαζόμουνα εκεινη την ωρα για καποιο λογο να την δειξω καπου και η εικονα ηρθε παλι στα 10kb! εκει ηταν πλεον που τα νευρα μου χτύπησαν κοκκινο μιλαμε! ρεζιλι εγινα ανοιγε η εικονα η της εκανα ζουμ και δεν φαινοταν τιποτα! ουτε στα πιο απλα πραγματα δεν λειτουργουν σωστα...)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στο MSC στο Περιστερι, αφαιρεσαν τα 3 στοιχεια ανα cell στα 900 (πρεπει να τα ειχαν απο το 93), το 1 στοιχειο 1800 και 1 UMTS (ανα cell παντα), και τα αντικατεστησαν με 1 στοιχειο ανα cell για ολα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στο MSC στο Περιστερι, αφαιρεσαν τα 3 στοιχεια ανα cell στα 900 (πρεπει να τα ειχαν απο το 93), το 1 στοιχειο 1800 και 1 UMTS (ανα cell παντα), και τα αντικατεστησαν με 1 στοιχειο ανα cell για ολα.

 

μπα,άρχισαν να βάζουν multiband antennas; :p Καιρός είναι... Φαντάζομαι από κάλυψη σκίζει ε;

Αυτή η αλλαγή ήταν must,έχει πολύ παλιές κεραίες η WIND στο δίκτυό της (όπως είπες από το '93 υπάρχουν κάποιες) και ήρθε η ώρα να αλλάξουν. Αν και δεν είχαν θέμα επίδοσης - το αντίθετο μάλιστα - οι multiband δε συγκρίνονται. Γι'αυτό είναι χαζαμάρα να βάζουν πολλές εκπομπές από μια κεραία. Μόνο και μόνο για θέμα επίδοσης/κέρδους. +10dB? +10dB! λίγο είναι; :blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σιγουρα ειναι θεμα περιοχης αλλα σε οτι παραλια πηγα φετος το καλοκαιρι εδω αλεξανδρουπολη η cosmote πηρε κεφαλι!

σε αλλη παραλια παλι (αγια παρασκευη) δεν μπορω να σερφαρω καν με απλο 2g!2 ωρες να κατεβει μια σελιδα(3g ουτε για πλακα)!

και εκει cosmote 3g φουλ.

τελος παντων δεν το κανω vs το θεμα και δεν θελω απλα η wind εχει μεινει πισω στο θεμα τουλάχιστον εδω αλεξανδρουπολη..

φυσικα μεσα στην πολη το 3g ειναι πολυ δυνατο...μιλαω παντα για παραλιες

 

 

με εφαρμογη τορεντ κατεβαζεις κανονικα!

:)

συγκεκριμενα mp3 κατεβασε το φιλαρακι και κατεβηκε πολυ γρηγορα..(samsung galaxy το ενα ειχε...)

επαθα σοκ μιλαμε οταν το ειδα..

εγω ζοριζομουν να δω μια σελιδα και ο αλλος κατεβαζε τραγουδια.

 

τι πλακα κανεις ; μπορεις να κατεβασεις τορεντ και απο το ιδιο το κινητο; δεν το ηξερα! αυτο γινεται μονο με κινητα android ; ή και απλα smartphones; . και τι χρησιμοποιεις για να μετρησεις την ταχυτητα σου; εγω απο ενα κινητο ενος φιλου μου κατεβασα το speedtest και με κοσμοτε και 3g μου εβγαλε ταχυτητα γυρω στα 4mbs δεν το περιμενα...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τι πλακα κανεις ; μπορεις να κατεβασεις τορεντ και απο το ιδιο το κινητο; δεν το ηξερα! αυτο γινεται μονο με κινητα android ; ή και απλα smartphones; . και τι χρησιμοποιεις για να μετρησεις την ταχυτητα σου; εγω απο ενα κινητο ενος φιλου μου κατεβασα το speedtest και με κοσμοτε και 3g μου εβγαλε ταχυτητα γυρω στα 4mbs δεν το περιμενα...

 

αν και ειμαστε οφ τοπικ(λιγο:p) φυσικα και μπορεις να κατεβασεις τορεντ στο κινητο σου:)

σε android υπαρχουν απειρες τορεντ εφαρμογες οπως και σε symbian(ψαξτο λιγο και θα δεις).

φυσικα με 3g δεν συμφέρει κατι τετοιο αλλα με wifi συναδελφος κατεβασε ολοκληρη ταινία στο n8 του συγκεκριμένα.

ο φιλος που σου ειπα απλα κατεβασε ενα mp3 .παραπανω δεν το εψαξα.

το σοκ το δικο μου ηταν ενω ο αλλος κατεβαζε τραγουδια εγω δεν μπορουσα να κατεβασω μια σελιδα.

anyway...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αλλαγή ήταν must,έχει πολύ παλιές κεραίες η WIND στο δίκτυό της (όπως είπες από το '93 υπάρχουν κάποιες) και ήρθε η ώρα να αλλάξουν.

Και αυτές που αλλάζουν είναι σάπιες, κατά την αλλαγή σε μια εδώ Θεσσαλονίκη έσπασε στον αέρα και έπεσε από τον πυλώνα μέσα στην πόλη, θεωρήσαμε φυσικά από το πρώτο κλάσμα ότι κάποιος σκοτώθηκε και θα πάμε φυλακή αλλά τελικά έπεσε σε ουδέτερο έδαφος και αναγκάστηκαν να τις δέσουν με περίεργο τρόπο για να κατεβούν και να μπούνε καινούριες.

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαστε οφ τοπικ(λιγο:p) φυσικα και μπορεις να κατεβασεις τορεντ στο κινητο σου:)

σε android υπαρχουν απειρες τορεντ εφαρμογες οπως και σε symbian(ψαξτο λιγο και θα δεις).

φυσικα με 3g δεν συμφέρει κατι τετοιο αλλα με wifi συναδελφος κατεβασε ολοκληρη ταινία στο n8 του συγκεκριμένα.

ο φιλος που σου ειπα απλα κατεβασε ενα mp3 .παραπανω δεν το εψαξα.

το σοκ το δικο μου ηταν ενω ο αλλος κατεβαζε τραγουδια εγω δεν μπορουσα να κατεβασω μια σελιδα.

anyway...

 

οκ καταλαβα θυμαμαι που ειχες πει οτι ενας ειχε σημα και ο αλλος οχι. οκ θα το κοιταξω σε ευχαριστω..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στην Θασο (χρυση αμμουδια - Παναγια - Σκαλα ποταμιας ) Δεν υπαρχει καλυψη 3G δυστηχως

 

Τα άλλα δυο δίκτυα πως ήταν κυριε Δημήτρη?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στην Θασο (χρυση αμμουδια - Παναγια - Σκαλα ποταμιας ) Δεν υπαρχει καλυψη 3G δυστηχως

Και οχι μονο εκει αλλα γενικως στη Θασο δεν υπαρχει καλυψη 3G...

Link to comment
Share on other sites

Τις δυο τελευταίες ημέρες στη περιοχή της Κυψέλης υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα.

Μόνο sms μπορούν να σταλούν και να ληφθούν. Στις κλήσεις καλεί το τηλέφωνο απαντάς και μετά μουγγαμάρα. Η χρέωση όμως πέφτει κανονικά.

Νέος τρόπος να εισπράττουν; Φτου μακριά από εμένα τέτοιες σκέψεις Αλλά. Αν δε τους είχε βγει το όνομα δε θα το σκεφτόμουν καν, αλλά πριν λίγες ημέρες καρτοκινητά που χάνουν το υπόλοιπό τους τώρα αυτό ... .

Το παρατήρησα και σε δικά μου τηλέφωνα και σε αρκετών γνωστών.

Κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών (Μετά από 6 προσπάθειες, οι 5 αποτυχημένες, οποίες φυσικά και χρεώθηκαν μια και η γραμμή απαντά αλλά μετά η απόλυτη σιγή) και ανέφερα το πρόβλημα και η απάντηση ήταν, πως βλέπουν ένα κενό στη κάλυψη (λες και περίμενα να μου το πουν για να το καταλάβω).

Είπα να ενημερώσουν το τεχνικό τμήμα (σιγά που δε το γνωρίζουν) και η απάντηση ήταν φυσικά (ότι θέλει να ακούσει ο πελάτης) ότι θα γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στη παραλία "Ναυάγιο" της Ζακύνθου, παρόλο που η Wind φαίνεται να πιάνει, στην ουσία δεν μπορείς να βγάλεις κλήση με τη καμία.

 

Μάλιστα ένας καπετάνιος με ενημέρωσε [και το είδα Live] πως μόνο με Cosmote μπορεί κανείς να πάρει τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Στη παραλία "Ναυάγιο" της Ζακύνθου, παρόλο που η Wind φαίνεται να πιάνει, στην ουσία δεν μπορείς να βγάλεις κλήση με τη καμία.

 

Μάλιστα ένας καπετάνιος με ενημέρωσε [και το είδα Live] πως μόνο με Cosmote μπορεί κανείς να πάρει τηλέφωνο...

 

Πριν 4 χρόνια,όταν είχα πάει στη συγκεκριμένη παραλία λάμβανες και πραγματοποιούσες κλήσεις κανονικά. τι έχει γίνει με το δίκτυο; Βάρεσε διάλυση; :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη Μήλο, σε πάρα πολλές παραλίες πιάνει μόνο η Cosmote. Αν και κεραίες έχουν όλες οι εταιρείες και μάλιστα στα πιο άκυρα βουνά που δεν πάει ούτε δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε το δικτυο ειναι καλο αλλα οχι τελειο.....αυτο το χω διαπιστωσει πολλες φορες με τη wind να υπαρχει κεραια κοντα σου και να μην πιανεις η να εχεις μια-δυο γραμμες,τωρα οι συχνοτητες φταινε???τα καναλια τους φταινε???ο εξοπλισμος???? οι τεχνικοι τους δε ξερουν να τα στηνουν σωστα???? η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.....
Link to comment
Share on other sites

Στη Μήλο, σε πάρα πολλές παραλίες πιάνει μόνο η Cosmote. Αν και κεραίες έχουν όλες οι εταιρείες και μάλιστα στα πιο άκυρα βουνά που δεν πάει ούτε δρόμος!

 

To GSM 1800 είναι πολύ καλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις. Εκτός από το ότι κατευθύνεται πολύ ΕΥΚΟΛΑ, δεν υπόκειται εύκολα σε διάλειψη λόγω ανακλάσεων,όπως γίνεται σε παραλίες.

Στις παραλίες του Παγασητικού στο Πήλιο η WIND έχει σχεδόν παντού dual Band δίκτυο. το GSM 1800 είναι πάνω 10-15dB σε σχέση με το GSM 900 στις παραλίες,αν και σε άλλες περιπτώσεις πολύ χειρότερο:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...