Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού βρίσκονται και πόσο θα κάτσουν ακόμα οι τεχνικοί στην Κρήτη ξέρουμε?

Στην Πελοπόννησο λέγατε ότι σε ένα μήνα την κάλυψαν.

Μετά από πόσο έγινε η ενεργοποίηση των σταθμών?

Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκονται και πόσο θα κάτσουν ακόμα οι τεχνικοί στην Κρήτη ξέρουμε?

Στην Πελοπόννησο λέγατε ότι σε ένα μήνα την κάλυψαν.

Μετά από πόσο έγινε η ενεργοποίηση των σταθμών?

 

Βρίσκονται σίγουρα στον νομό Χανίων γιατί βλέπω σήμα 3G σε περιοχές που δεν έπιανε καθόλου τις τελευταίες μέρες. Για παράδειγμα απόψε που κατέβαινα Χανιά για την δουλειά έπιανε 3G στις Καλύβες και δεν εννοώ παραλιακά που πιάνει από Ακρωτήρι αλλά στον κόμβο της Εθνικής προς Αρμενους που δεν έπιανε καν σήμα αλλά και στην στροφή στον Κοιλιάρη που είναι δύσκολο σημείο για όλες τις εταιρίες! Τώρα αν ήταν δοκιμή ή θα δουλέψει μόνιμα θα δείξει... Πάντως αφού βλέπω σήμα σε περιοχές που δεν έπιανε τίποτα πριν λογικά θα τελειώσει σύντομα η αναβάθμιση στον νομό και θα έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με πριν. Υπομονή λοιπόν φίλε μου!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκονται και πόσο θα κάτσουν ακόμα οι τεχνικοί στην Κρήτη ξέρουμε?

Στην Πελοπόννησο λέγατε ότι σε ένα μήνα την κάλυψαν.

Μετά από πόσο έγινε η ενεργοποίηση των σταθμών?

 

Στην Πελοπόννησο δεν έκαναν ένα μήνα, αλλά τουλάχιστον 3-4... Δηλαδή στα τέλη Αυγούστου, είδα WIND 4G στη Νότια Λακωνία και στην πρωτεύουσα του νομού, τη Σπάρτη (που είναι το πατρικό μου), ήρθε αρχές Οκτωβρίου! Παράλληλα, ενίσχυσε και το 3G. Μέσα στη Σπάρτη, από κει που είχε μόνο 1-2 Mbps με παλιά 3G κεραία, τώρα έχω δει ακόμα και 10αρια. Στα περίχωρα της πόλης, πλησιάζει ακόμα και τα 30 Mbps με Η+! Η Αρκαδία και η Αχαΐα, τελείωσαν πολύ πιο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκονται και πόσο θα κάτσουν ακόμα οι τεχνικοί στην Κρήτη ξέρουμε?

Στην Πελοπόννησο λέγατε ότι σε ένα μήνα την κάλυψαν.

Μετά από πόσο έγινε η ενεργοποίηση των σταθμών?

 

E όχι και σε ένα μήνα. Άνεμος είναι. Όχι αστραπή. :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως το mobile internet καθε μερα και πιο χαλια ειναι,καταρχην σε τι αποσκοπει να ειναι το upload μεγαλυτερο απο το download??? τελος καταντια να εισαι σε 4G και να πιανεις 8mbps....
Link to comment
Share on other sites

εχω ping 70 download 8,35Mbps upload 20,14Mbps σε 4G :rolleyes:

 

Αφού ξεκίνησε στο Κιλκίς σύντομα θα στρώσει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

εχω ping 70 download 8,35Mbps upload 20,14Mbps σε 4G :rolleyes:

 

Χάλι μαύρο, ειδικά το Ping... Αλλά μπορεί να φταίει το ότι το δίκτυο είναι καινούργιο στην περιοχή και δεν έχει "τελειοποιηθεί" ακόμα...

 

Εγώ πάντως πολλά τέτοια έχω δει με Vodafone 4G... Κάτι 7 Mbps download και 25 Mbps upload, ενώ με WIND πολύ σπάνια βλέπω τέτοια "περίεργα"... :p

Link to comment
Share on other sites

Νεα Ιωνία ,νέα Φιλαδέλφεια περιοχή κοντά στο άλσος έχει και άλλος παράπονα ? πλέον δυσκολεύομαι να μιλήσω !!! μέχρι και out of service βλέπω :(
Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες μέρες ήμουν Αθήνα...αν εξαιρέσεις το μετρό, είχαμε πολύ ικανοποιητικό γρήγορο ίντερνετ εκτός απο την περιοχή του Βύρωνα που για κάποια ώρα κινηθήκαμε και είχε χαμηλές ταχύτητες.
Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες μέρες ήμουν Αθήνα...αν εξαιρέσεις το μετρό, είχαμε πολύ ικανοποιητικό γρήγορο ίντερνετ εκτός απο την περιοχή του Βύρωνα που για κάποια ώρα κινηθήκαμε και είχε χαμηλές ταχύτητες.

 

Σε πολλούς σταθμούς του Μετρό, η WIND παίζει με EDGE... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς σταθμούς του Μετρό, η WIND παίζει με EDGE... :blink:

 

 

 

Αλλα το 0.facebook το σηκωνει ανετα ;) Παραλληλα και τις ειδοποιησεις απο viber τις βλεπεις οπως και chat με messenger.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παντως το mobile internet καθε μερα και πιο χαλια ειναι,καταρχην σε τι αποσκοπει να ειναι το upload μεγαλυτερο απο το download??? τελος καταντια να εισαι σε 4G και να πιανεις 8mbps....

 

Εγώ παρατηρώ όλο και περισσότερη βελτίωση στο ίντερνετ της Wind και το σημαντικότερο μηδενικές dropped calls

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ όλο και περισσότερη βελτίωση στο ίντερνετ της Wind και το σημαντικότερο μηδενικές dropped calls

 

 

 

Drop calls δεν ειχα ποτε προσωπικα αλλα σπανια υπηρξαν σε συγγενεις μου.Το ιντερνετ πεταει και παει σφαιρα.Σαν την Cosmote σε ταχυτητες,σε καλυψη προχωραει με ταχειε ρυθμους και φτιαχνει ολες τις τρυπες και σιγα σιγα αναβαθμιζει οποιες περιοχες τις εχει παρατημενες με 2G. Αλλα Βορεια Ελλαδα ακομα θα αργησει.Οσοι ειναι εκτος πολεων και εχουν Wind,δεν αντεχουν γιατι δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τα MB τους ή εχουν 2η καρτα Cosmote/Vodafone για να κανουν τη δουλεια τους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ παρατηρώ να χειροτερεύει η κατάσταση στη Αττική. Ζωγράφου και περίχωρα μια με δύο γραμμές Η, προχθές κυψέλη επί της Φωκίωνος με Ε και σήμερα που χρειαζόμουν επειγόντως ίντερνετ στην Κηφισιά κοντά στον ησαπ ΚΑΤ, απηύδησα με το Εdge. Αν πήγαινα λίγο πιο πάνω Η με δύο γραμμές.
Link to comment
Share on other sites

Drop calls δεν ειχα ποτε προσωπικα αλλα σπανια υπηρξαν σε συγγενεις μου.Το ιντερνετ πεταει και παει σφαιρα.Σαν την Cosmote σε ταχυτητες,σε καλυψη προχωραει με ταχειε ρυθμους και φτιαχνει ολες τις τρυπες και σιγα σιγα αναβαθμιζει οποιες περιοχες τις εχει παρατημενες με 2G. Αλλα Βορεια Ελλαδα ακομα θα αργησει.Οσοι ειναι εκτος πολεων και εχουν Wind,δεν αντεχουν γιατι δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τα MB τους ή εχουν 2η καρτα Cosmote/Vodafone για να κανουν τη δουλεια τους.

 

Αυτό να φανταστώ ότι είναι υπόθεση; Όχι, δε θα αργήσει. Όχι πως δε θα ήθελε να βγάλει από τη μύγα ξύγκι όπως κάθε operator αλλά επειδή δε την παίρνει άλλο... ;) Είναι καταναγκαστική επένδυση. :lol: Θα έρθει στη Β.Ελλάδα και μάλιστα πολύ γρήγορα. Η Victus αριβάρει μετά τη Θεσσαλία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να φανταστώ ότι είναι υπόθεση; Όχι, δε θα αργήσει. Όχι πως δε θα ήθελε να βγάλει από τη μύγα ξύγκι όπως κάθε operator αλλά επειδή δε την παίρνει άλλο... ;) Είναι καταναγκαστική επένδυση. :lol: Θα έρθει στη Β.Ελλάδα και μάλιστα πολύ γρήγορα. Η Victus αριβάρει μετά τη Θεσσαλία.

 

 

 

Το ελπιζω...μονο αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για 3g 4g Αθήνα Θεσσαλονίκη Χανια κλπ κλπ... έχω ξαναγραψει σε παλιότερο ποστ στήν ίδια ενότητα... άντε ρε παιδιά βάλτε καμία κεραία προς Κιλκίς μεριά και συγκεκριμένα Δήμος Παιονίας σύνορα Ευζωνοι Ειδωμενη Σκρα. Οχι 4g ούτε .2g ,δέν έχει
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για 3g 4g Αθήνα Θεσσαλονίκη Χανια κλπ κλπ... έχω ξαναγραψει σε παλιότερο ποστ στήν ίδια ενότητα... άντε ρε παιδιά βάλτε καμία κεραία προς Κιλκίς μεριά και συγκεκριμένα Δήμος Παιονίας σύνορα Ευζωνοι Ειδωμενη Σκρα. Οχι 4g ούτε .2g ,δέν έχει

Παιανία είναι δραμα!!!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιανία είναι δραμα!!!!!!

 

Βασικά ΠαιΟνία είπε ο nick, στο Κιλκίς... :p Γενικά έχω ακούσει τα χειρότερα για το σήμα WIND κοντά στα σύνορα, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία... Πιστεύω πάντως στον Έβρο να πιάνει τουλάχιστον 1 Mbps με 3G, για να έχω ίντερνετ όταν με στείλουν φαντάρο εκεί, όταν μπω σε λίγους μήνες... :lol:

 

Αλλά και στα Μεσόγεια Αττικής (Παιανία, Κορωπί κλπ) που είχα πάει πριν λίγο καιρό, είδα ότι το ίντερνετ της WIND σερνόταν... Ειδικά στον σταθμό Προαστιακού/Μετρό στο Κορωπί, έπιανα με το ζόρι 1 σκάλα με 3G. :blink: Αν βρεθώ σύντομα ξανά εκεί, θα το δοκιμάσω πάλι...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ΠαιΟνία είπε ο nick, στο Κιλκίς... :p Γενικά έχω ακούσει τα χειρότερα για το σήμα WIND κοντά στα σύνορα, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία... Πιστεύω πάντως στον Έβρο να πιάνει τουλάχιστον 1 Mbps με 3G, για να έχω ίντερνετ όταν με στείλουν φαντάρο εκεί, όταν μπω σε λίγους μήνες... :lol:

 

Αλλά και στα Μεσόγεια Αττικής (Παιανία, Κορωπί κλπ) που είχα πάει πριν λίγο καιρό, είδα ότι το ίντερνετ της WIND σερνόταν... Ειδικά στον σταθμό Προαστιακού/Μετρό στο Κορωπί, έπιανα με το ζόρι 1 σκάλα με 3G, την ίδια ώρα που η Cosmote είχε κεραία 4G, ακριβώς μέσα στο σταθμό (υπαίθριος) και ήμουν από κάτω της!!! :blink: Αν βρεθώ σύντομα ξανά εκεί, θα το δοκιμάσω πάλι...

Λάθος διάβασα!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...