Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απομυθοποιηθηκε και η wind για την καλυψη σηματος.

μεχρι πριν λιγο καιρο ολα καλα,τωρα θα ψαχνουμε εταιρεια με καλο σημα,που δυστυχως δεν υπαρχει[cosmote-voda ειναι χαλια].

 

Μήπως το κράτος ενέκρινε ότι εκτός από τα επώνυμα καρτοκινητά πρέπει να θέσει εκτός κάλυψης και τον κορυδαλλό για να μη ξεφύγει κανένας;:p

 

Με τα ξηλώματα έχει παραγίνει το κακό...και εφόσον δεν πουλάει το θέμα παρά μόνο όταν είναι να ξηλωθούν κεραίες δε πρόκειται να προχωρήσει η κάλυψη αν δε βγει ένας ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΟΣ νόμος υπέρ των κεραιών κινητής με αυστηρά μέτρα ελέγχου λειτουργίας:!: Αλλά που ζούμε; Τι λέω...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι Repeaters, ενισχυτές οικιακής χρήσεις. Μικρής ισχύος αλλά κάνουν καλή δουλειά. Ψάξτε στο Internet.

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγαπητοί συμφορουμίτες,δεν πήρατε χαμπάρι ακόμη ότι η Wind αναβάθμισε μέρος του hspa δικτύου της και πλέον έχει σε κάποιες περιοχές ταχύτητες έως και 7,2 Mbps?? :)Τόσες μέρες πέφτουν οι διαφημίσεις,δεν είδα κανέναν να το σχολιάζει και αναρωτήθηκα :lol: Να περιμένουμε λίαν συντόμως και επίσημη ανακοίνωση;
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες,δεν πήρατε χαμπάρι ακόμη ότι η Wind αναβάθμισε μέρος του hspa δικτύου της και πλέον έχει σε κάποιες περιοχές ταχύτητες έως και 7,2 Mbps?? :)Τόσες μέρες πέφτουν οι διαφημίσεις,δεν είδα κανέναν να το σχολιάζει και αναρωτήθηκα :lol: Να περιμένουμε λίαν συντόμως και επίσημη ανακοίνωση;

 

Καιρός ήτανε. Πότε όμως περιμένουν να βγει η ανακοίνωση? Εκτός αν οι "αναβαθμισμένες" περιοχές είναι ακόμη λίγες...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες,δεν πήρατε χαμπάρι ακόμη ότι η Wind αναβάθμισε μέρος του hspa δικτύου της και πλέον έχει σε κάποιες περιοχές ταχύτητες έως και 7,2 Mbps?? :)Τόσες μέρες πέφτουν οι διαφημίσεις,δεν είδα κανέναν να το σχολιάζει και αναρωτήθηκα :lol: Να περιμένουμε λίαν συντόμως και επίσημη ανακοίνωση;

Στην πράξη σημαίνει αυτό κάτι για το δίκτυο της wind; Γιατί και 3,6 που είχε, η ταχύτητες ήταν περισσότερο από δέκα φορές πιο κάτω από αυτό που έπρεπε στις περισσότερες περιπτώσεις!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη σημαίνει αυτό κάτι για το δίκτυο της wind; Γιατί και 3,6 που είχε, η ταχύτητες ήταν περισσότερο από δέκα φορές πιο κάτω από αυτό που έπρεπε στις περισσότερες περιπτώσεις!

 

 

Για ποιο 3G μιλάτε; Πλάκα κάνετε θέλω να πιστεύω! Το 3G της Wind είναι από τα συντομότερα ...ανέκδοτα! Είναι απλά ανύπαρκτο. Και φυσικά αναφέρομαι στο λεκανοπέδιο της Αττικής (εκτός αν το λεκανοπέδιο για τη Wind περιορίζεται απο τον δακτύλιο της Αθήνας και τα ...κράσπεδα της Λ. Κηφισίας). Κοροϊδία σκέτη...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο 3G μιλάτε; Πλάκα κάνετε θέλω να πιστεύω! Το 3G της Wind είναι από τα συντομότερα ...ανέκδοτα! Είναι απλά ανύπαρκτο. Και φυσικά αναφέρομαι στο λεκανοπέδιο της Αττικής (εκτός αν το λεκανοπέδιο για τη Wind περιορίζεται απο τον δακτύλιο της Αθήνας και τα ...κράσπεδα της Λ. Κηφισίας). Κοροϊδία σκέτη...

 

Yπερβολικός είσαι, δεν ξέρω πως πάει από θέμα ταχύτητας (ή μάλλον ξέρω και καλύτερα να μην μιλήσω:p), αλλά σε κάλυψη είναι μια χαρά μέσα στην Αθήνα.:O

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά;Τόσο χάλια είναι οι ταχύτητες πια;Δε νομίζω να μην έκαναν την παραμικρή αναβάθμιση στο backbone :)

 

Πάντως,σε κάλυψη,σε επαρχιακές περιοχές,τολμώ να πω ότι είναι κομματάκι πιο μπροστά από Vodafone!Αν και η τελευταία κάνει βήματα προόδου,όμως η Wind σε κάποια επαρχιακά μέρη έχει ασχοληθεί πιο σοβαρά με την κάλυψη!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά;Τόσο χάλια είναι οι ταχύτητες πια;Δε νομίζω να μην έκαναν την παραμικρή αναβάθμιση στο backbone :)

 

Πάντως,σε κάλυψη,σε επαρχιακές περιοχές,τολμώ να πω ότι είναι κομματάκι πιο μπροστά από Vodafone!Αν και η τελευταία κάνει βήματα προόδου,όμως η Wind σε κάποια επαρχιακά μέρη έχει ασχοληθεί πιο σοβαρά με την κάλυψη!

Eγώ πάλι νομίζω ότι είναι στα ίδια επίπεδα.:) Αλλού έχω δει να πιάνει Wind αλλού μόνο Vodafone. Mπορώ να αναφέρω και περιοχές. Πάντως θεωρώ απαραδεκτη τη κατάσταση της Wind σε Σπάρτη και Κομοτηνή...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι νομίζω ότι είναι στα ίδια επίπεδα.:) Αλλού έχω δει να πιάνει Wind αλλού μόνο Vodafone. Mπορώ να αναφέρω και περιοχές. Πάντως θεωρώ απαραδεκτη τη κατάσταση της Wind σε Σπάρτη και Κομοτηνή...

 

Απλά η Wind παρουσιάζει μια στασιμότητα στην επέκταση τον τελευταίο καιρό και ίσως η Vodafone την έφτασε :) Καλά,για Κομοτηνή και Σπάρτη ξαναπες το!Όσα προβλήματα και να αντιμετωπίζουν με το backbone στις περιοχές αυτές,τόσα χρόνια δεν το έχουν λύσει;Είναι τρομερά περίεργο!Πρωτεύουσες νομών είναι!!

Link to comment
Share on other sites

τι ταχυτητες και πρασινα αλογα λεμε τωρα,την στιγμη που δεν εχει πια κεραια στον κορυδαλλο και δεν υπαρχει σημα.

μονο οταν ειμαι στον δρομο μιλαω ανετα,εαν ειμαι στο σπιτι,απλα ειναι σαν να μην εχω κινητο.

αυτο ισχυει εδω και 1 μηνα και οταν τους πηρα τηλ.να τους πω το προβλημα πριν10 μερες μου ειπαν οτι θα με ειδοποιησουν και θα διορθωσουν το προβλημα αμεσα.

τριχες!

ουτε με πηραν τηλ.ουτε διορθωθηκε τιποτα.[μιλαω παντα για την wind].

την ιδια τυχη ειχε και το email που τους εστειλα.

τι να λεμε τωρα!

ας φτιαξουν πρωτα το σημα που ειναι το βασικοτερο και μετα μιλαμε για τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στον Κορυδαλλό,δεν ευθύνεται η Wind για την κατάσταση αυτή,αλλά "άλλοι"... ;)

 

Ούτε ο συνδρομητής ευθύνεται βέβαια-ο οποίος την πληρώνει-,οπότε η λύση λέγεται φορητότητα,διότι αυτά τα θέματα δε διορθώνονται συνήθως..Ή,θα διορθωθούν τουλάχιστον μόνον όταν υπάρξει ένα σαφώς καθορισμένο νομικό πλαίσιο..

Link to comment
Share on other sites

Yπερβολικός είσαι, δεν ξέρω πως πάει από θέμα ταχύτητας (ή μάλλον ξέρω και καλύτερα να μην μιλήσω:p), αλλά σε κάλυψη είναι μια χαρά μέσα στην Αθήνα.:O

 

Όταν την πρώτη κιόλας μέρα που έκανα τη σύνδεση στη διαδρομή από Ν. Ηράκλειο μέχρι κέντρο μέσω της Κηφισίας μου χτύπησαν 5 ειδοποιήσεις για χαμένες κλήσεις επειδή by default το τηλέφωνο ήταν σε GSM+3G mode και δεν είχα σκεφτεί να το γυρίσω σε GSM only, όταν πλέον το έχω μόνιμα σε GSM only γιατί πολύ απλά όπου και αν έχω κινηθεί στην Αθήνα παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα και ακόμα και στις περιοχές που υποτίθεται υπάρχει κάλυψη 3G το σήμα ανεβοκατεβαίνει σαν τρελλό, θα μου επιτρέψεις να επιμείνω στην αποψή μου. Δεν πήρα 3G συσκευή για να κάνω videoκλήσεις ...κατόπιν συνεννοήσεως (μέρα, ώρα, ανέβα στο Λυκαβηττό να έχουμε σήμα) ούτε για να χρειάζεται να παίρνω το αυτοκίνητο για να πάω σε μέρος με κάλυψη για να τσεκάρω αξιοπρεπώς τα email μου. Αν είναι ανίκανοι να παρέχουν 3G, να παραδεχτούν ότι είναι ακόμα σε πιλοτικό στάδιο και να μην το διαφημίζουν και κοροϊδεύουν τον κόσμο.-

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις πάντως(εξαιτίας αδύναμου 3g ή προβληματικής μετάβασης από 3g σε gsm και αντιστρόφως) υφίσταται λίγο-πολύ πάντως σε όλες τις εταιρίες και είναι εν μέρει φυσιολογικό!Δεν ευθύνεται αποκλειστικά το δίκτυο της Wind,σε όλες λίγο-πολύ συμβαίνει αυτό,άλλοτε απάνια,άλλοτε συχνά!Και δεν οφείλεται μόνο σε αυτόν τον παράγοντα,αλλά και σε άλλους,όπως ανεπαρκή χωρητικότητα δικτύου,όπου όλα τα δίκτυα μπορεί να παρουσιάσουν αυτό το φαινόμενο κατά τόπους και για πολύ περιορισμένα χρονικά διαστήματα!Δεν τη δικαιολογώ,αλλά σαφώς είναι φυσιολογικό σε κάποιον μικρό βαθμό!:)
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εσείς αλλά στο Βόλο κάνω το αντίστροφο...δηλαδή κλειδώνω το κινητό μου σε 3η γενιά για να ΜΗ χάνω κλήσεις και να έχω ταχύτητες σφαίρα (3 ψήφιες σε 3η γενιά χαλαρά)

Εκτός από θέμα περιοχής παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο και η συσκευή που έχετε(όταν τα έλεγα εγώ ότι σε λίγο καιρό θα φαίνονται τα του signal processing στο WCDMA :p) Θα φέρω ένα πάρα πολύ απλό παράδειγμα : πόσο εύκολα κάνει handover η συσκευή σας από 3η γενιά σε gsm; Με 3 συσκευές βλέπω πάρα πολύ μεγάλη διαφορά στην αντίδραση του δικτύου 3ης γενιάς:

Με 6288 για "την πλάκα" του το κινητό με πετούσε σε 2ης γενιάς δίκτυο (αδύναμος επεξεργαστής,κακό λογισμικό επεξεργασίας σήματος...δε ξέρω τι έφταιγε)

Το Ν82 πιο δύσκολα μεν αλλά με πολύ ελαστικά "κατώφλια" για το κινητό(μπορεί για κατανάλωση μπαταρίας; ) κάνει μετάβαση σε 2ης γενιάς ενώ το αντίστροφο είναι θαύμα!

Αντίθετα,το Blackberry Bold παραμένει σε 3η γενιά...παραμένει...και μόνο όταν το κινητό φθάσει στο όριο κάνει μετάβαση σε 2η γενιά. ε με το Blackberry έχω ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ταχύτητες στο internet (από οποιοδήποτε άλλο κινητό μέχρι στιγμής),την καλύτερη λειτουργία 3ης γενιάς...Και δεν έχω χάσει ΟΥΤΕ μία κλήση λόγω εναλλαγών.

Πολλές φορές "φταίνε" τα τερματικά :X Λυπηρό αλλά ακόμη δεν έχει στρώσει η κατάσταση σε αυτά παρόλο που το radio/core 3ης γενιάς θεωρητικά κάνουν παπάδες:(

Λογικά δείτε το...δεν είναι δυνατόν ΟΛΟ το δίκτυο να είναι άχρηστο;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δείτε το...δεν είναι δυνατόν ΟΛΟ το δίκτυο να είναι άχρηστο;)

 

Η οπτική που μπορείς να έχεις, ζώντας και κινούμενος σε μια μικρή επαρχιακή πόλη όπως ο Βόλος, είναι προφανώς πολύ περιορισμένη. Με 2-3 κεραίες το πολύ, ενδεχομένως καλύπτεται όλος ο Βόλος. Θα μας επιτρέψεις λοιπόν να έχουμε διαφοροποιημένη άποψη λόγω του ότι κινούμαστε σε πόλη με ακτίνα 50-60 χιλιομέτρων. Στην Αθήνα φαίνεται τι "ψάρια" πιάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Aν στο 2 ή στο 3 που λες προσθέσεις μπροστά το 1,τότε ίσως έχεις μια πιο σωστή εικόνα για την κάλυψη του Βόλου από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας...Το συμπέρασμά σου ήταν εντελώς αυθαίρετο!Άλλωστε,οι ταχύτητες ΔEN έχουν να κάνουν με την κάλυψη,Aν το δίκτυο κορμού δεν επαρκεί να δώσει ταχύτητες!
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εσείς αλλά στο Βόλο κάνω το αντίστροφο...δηλαδή κλειδώνω το κινητό μου σε 3η γενιά για να ΜΗ χάνω κλήσεις και να έχω ταχύτητες σφαίρα (3 ψήφιες σε 3η γενιά χαλαρά)

Εκτός από θέμα περιοχής παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο και η συσκευή που έχετε

 

Πολλές φορές "φταίνε" τα τερματικά :X Λυπηρό αλλά ακόμη δεν έχει στρώσει η κατάσταση σε αυτά παρόλο που το radio/core 3ης γενιάς θεωρητικά κάνουν παπάδες

 

+1000000000

 

Το διαπίστωσα, ενώ πίστευα το αντίθετο, όταν πήρα το Όμνια. Πολύ σπάνια χάνεται το 3G, ειδικά σε εξωτερικό χώρο με τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κανοντας αναζητηση δικτυων παρατηρησα οτι μου εμφανισε WIND 3G!φυσικα δεν πιστευα στα ματια μου,αφου την περιοχη μου καλυπτει μονο η cosmote!ενω ομως παταω να συνδεθει στο 3G δικτυο,τελικα με ''πεταει'' στο 2G με φουλ σημα!τι συμβαινει αραγε?να υπενθυμισω οτι ποτε ξανα δεν μου ειχε εμφανιστει στην αναζητηση δικτυων!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν στο 2 ή στο 3 που λες προσθέσεις μπροστά το 1,τότε ίσως έχεις μια πιο σωστή εικόνα για την κάλυψη του Βόλου από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας...Το συμπέρασμά σου ήταν εντελώς αυθαίρετο!Άλλωστε,οι ταχύτητες ΔEN έχουν να κάνουν με την κάλυψη,Aν το δίκτυο κορμού δεν επαρκεί να δώσει ταχύτητες!

 

Που διάβασες να γράφω για ταχύτητες ρε λεβέντη; Για κάλυψη λέω.Και τον αν είναι οι κεραίες στο Βόλο 2-3-103 δεν παίζει ρόλο. Αν έχει ο Βόλος 13, η Αθήνα οφείλει να έχει 313. Εξετάζω το αποτέλεσμα και το αποτέλεσμα δεν είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Για τις ταχύτητες μιλούσα γενικά,δεν είπα ότι τις ανέφερες,αλλά αυτό περί κεραιών ήταν άτοπο,δεδομένου ότι το 3g(όπως και το gsm)δε λειτουργεί σαν τηλεόραση ώστε με 2 ή 3 κεραίες να καλυφθούν πόλεις 130.000 κατοίκων!

 

Επίσης,έχε υπόψη δου ότι στις περιοχές που κινείσαι μπορεί η Wind να αντιμετωπίζει προβλήματα με αδειοδοτήσεις και απενεργοποιήσεις σταθμών βάσης,οπότε αυτό την καθιστά ανίκανη να έχει ένα δίκτυο 3g πλήρες σε κάλυψη,με αποτέλεσμα αυτές οι μεταβάσεις σε gsm από 3g να δημιουργούν προβλήματα!

 

Πάντως,δεν ακούγονται γενικά ιδιαίτερα παράπονα για προβλήματα κάλυψης,ακόμη και στην Αθήνα!Γενικά,έχει καλη κάλυψη!Μήπως είσαι γκαντέμης και στις περιοχές που κινεισαι πιο πολύ και χρησιμοποιείς πιο συχνά το κινητό σου παρουσιάζονται προβλήματα κάλυψης;Διότι μιλάμε για τεράστια έκταση και δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν έχει καλή κάλυψη γενικά στην Αθήνα η Wind και η κάθε Wind! :)

Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΘήνα συνήθως κάνω τουρισμό άρα δε μπορώ να έχω άποψη. Όταν πάω,συνήθως κινούμαι σε κεντρικά σημεία άρα η κάλυψη και ταχύτητες είναι κάτι παραπάνω από οκ...

Επιμένω πάντως να δοκιμάσεις και με άλλη συσκευή αν τα προβλήματα είναι μεγάλα,σίγουρα υπάρχουν αλλά όχι τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζεις;) Θα βλέπεις σημαντικές διαφορές δικτυακής απόδοσης ανάμεσα σε διαφορετικές εκδόσεις του software των συσκευών.

Οι αδειοδοτήσεις όπως λέει και ο kotsianis και βέβαια παίζουν ρόλο σε πολλές περιοχές της Αττικής. Ειδικά για 3η γενιά,αν ξηλωθεί μία κεραία πρέπει να αλλάξει ο σχεδιασμός σε όλη την περιοχή,δεν είναι εύκολη υπόθεση η τοποθέτηση και πόσο μάλλον...η αποκαθήλωση κεραιών για τους τεχνικούς :blink:

 

όσον αφορά το Βόλο,το χρησιμοποιώ σαν παράδειγμα πολλές φορές γιατί είναι μία πόλη με :

1) Απίστευτα πυκνή δόμηση

2) καλύπτεται από περιφερειακές κεραίες λόγω ξηλωμάτων

3) σε άλλες περιοχές έχει δρόμους που ευνοούν τη μετάδοση ραδιοκυμάτων σε άλλες καθόλου...

4) έχει πολύ υψηλό δικτυακό φόρτο

για αυτό μου κάνει εντύπωση που ενώ στο Βόλο η 3η γενιά λειτουργεί πολύ καλά και στην Αθήνα,τουλάχιστον έτσι όπως τα παρουσιάζεις...είναι τραγική. Όχι πως με χαλάει προσωπικά,εξάλλου Αθήνα μία-δυο φορές το χρόνο πάω :p Απλά είναι περίεργο:blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έγω πάντως με τη κάλυψη της Wind στην Αθήνα (2G/3G) δεν έχω κανένα παράπονο, όπως φυσικά και με τις άλλες δύο. Προβλήματα υπάρχουν μόνο σε μεμονωμένα σημεία συγκεκριμένων περιοχών που έχουν πέσει ξηλώματα (π.χ Καλλιθέα), και πάλι σε εσωτερικούς χώρους. Σε ότι αφορά τις κλήσεις, πριν λίγους μήνες υπήρχαν αρκετά προβλήματα με κομμένες/χαμένες κλήσεις σε 2G αλλά νομίζω ότι διορθώθηκε. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο πρόβλημα και δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά όσο περιγράφεται. Μόνο οι ταχύτητες με έχουν δυσαρεστήσει λίγο το τελευταίο καιρό (και μιλάω για κεντρικές περιοχές) αλλά φαντάζομαι πως και εκεί σιγά-σιγά τα πράγματα θα βελτιωθούν.

 

Η μόνη εταιρεία που αντικειμενικά έχει προβλήματα με τις κλήσεις είναι η Cosmote, όπου και εκεί το πρόβλημα πρέπει να είναι στο core δίκτυο γιατι τα προβλήματα εμφανίζονται μόνο στα καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής φίλος μου που έχει κ αυτός 5800,σήμερα στα ξαφνικά ενώ πήγε να κάνει κλήση,του έγραψε:η κλήση δεν γίνετε δεκτή.έχουν ενεργοποιηθεί οι επιτρεπτές κλήσεις.Ούτε μήνυμα μπορεί να στείλει.Επικοινωνήσαμε με την WIND και το μόνο που μας είπε είναι να κλείσουμε το κινητό για μισή ώρα.Αλλά δεν έγινε τίποτα.Βγάλαμε την μπαταρία,κάναμε και επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων,αλλά τίποτα.

Μήπως φαντάζεστε τί μπορεί να έχει συμβεί???

αν όχι που να απευθυνθούμε,στην nokia ή στην wind?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής φίλος μου που έχει κ αυτός 5800,σήμερα στα ξαφνικά ενώ πήγε να κάνει κλήση,του έγραψε:η κλήση δεν γίνετε δεκτή.έχουν ενεργοποιηθεί οι επιτρεπτές κλήσεις.Ούτε μήνυμα μπορεί να στείλει.Επικοινωνήσαμε με την WIND και το μόνο που μας είπε είναι να κλείσουμε το κινητό για μισή ώρα.Αλλά δεν έγινε τίποτα.Βγάλαμε την μπαταρία,κάναμε και επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων,αλλά τίποτα.

Μήπως φαντάζεστε τί μπορεί να έχει συμβεί???

αν όχι που να απευθυνθούμε,στην nokia ή στην wind?

 

Δοκιμάστε να βάλετε άλλη sim στη συσκευή, κατά προτίμηση άλλης εταιρείας. Αν το πρόβλημα παραμείνει προφανώς κάτι παίζει με τη συσκευή. Αν όχι φταίει η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...