Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έστειλα το μήνυμα για ενεργοποιησει του WIND Plus Non-Stop έκανα και της απαραίτητες ρυθμίσεις στην συσκευή (Touch Cruise), υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω; πρέπει να πάρω τηλέφωνο τη WIND για ενεργοποιησει;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Έχω να αναφέρω κάτι περίεργο.... διαθέτω το Ν81 και ενώ έχω καλό σήμα 3G η πλοήγηση μέσω gwap είναι ανυπόφορα αργή..... με γυρισμένο το τηλέφωνο σε gprs υπάρχει αισθητή διαφορά στο σερφάρισμα (προς το καλύτερο)
Link to comment
Share on other sites

Λογικό, ως γνωστόν ο transparent proxy που κρύβεται πίσω από το gwap έχει φτάσει στα όριά του και χρήζει αναβάθμισης λόγω της μεγάλης ζήτησης του plus non-stop!

 

Αντίθετα στο gint δεν υπάρχει proxy και άρα δεν υπάρχει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Το 3G της wind δουλεύει σε σας τον τελευταίο καιρό; Μήπως είναι απλώς διακοσμητικό, για να φαίνεται στην οθόνη όπως και στην Q; Πέρα από την τραγική απογοήτευση που είχα πρόσφατα όταν δοκίμασα να συνδεθώ στο ίντερνετ με μια data card wind αντί της vodafone, έχω πρόβλημα και όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το κινητό. Με gsm όλα είναι μια χαρά.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Χαλάνδρι που μένω λειτουργεί κανονικά η πλοήγηση μέσω κινητού. Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει εδώ και 3 περίπου εβδομάδες είναι ότι ενώ πριν με Κ850 κατέβαζα περίπου με 80-100kBps τώρα κατεβάζω με 40-50...
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να συνδεθεί με Nokia E51 στο Wind Plus Non-Stop? Δεν μπορώ να μπω καθόλου, μου βγάζει μήνυμα "Πακέτα δεδομένων: Μη επιτρεπτή σύνδεση". Τι κάνω λάθος;

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να συνδεθεί με Nokia E51 στο Wind Plus Non-Stop? Δεν μπορώ να μπω καθόλου, μου βγάζει μήνυμα "Πακέτα δεδομένων: Μη επιτρεπτή σύνδεση". Τι κάνω λάθος;

Δοκίμασε αυτό: Πήγαινε στις Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Έλεγχος ΑΡΝ -> και κάνε Μη Ενεργούς τους περιορισμούς.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό: Πήγαινε στις Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Έλεγχος ΑΡΝ -> και κάνε Μη Ενεργούς τους περιορισμούς.

Το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα είναι αυτό. Ωστόσο έχω ένα ακόμα πρόβλημα: δεν έχω το PIN2 !! Την καρτούλα με τα νούμερα την έχω χάσει (την έχω δυο χρόνια).

Έβαλα άλλη κάρτα ώστε να αλλάξω τις ρυθμίσεις των APN από εκεί, αλλά η επιλογή δεν εμφανίζεται καθόλου, υποθέτω φταίει ότι η καρτούλα μου είναι 3G.

 

Την έχω πατήσει; Θα πρέπει να πληρώσω για νέα κάρτα αν θέλω να έχω πρόσβαση σε MMS και Plus non-stop?

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα είναι αυτό. Ωστόσο έχω ένα ακόμα πρόβλημα: δεν έχω το PIN2 !! Την καρτούλα με τα νούμερα την έχω χάσει (την έχω δυο χρόνια).

Έβαλα άλλη κάρτα ώστε να αλλάξω τις ρυθμίσεις των APN από εκεί, αλλά η επιλογή δεν εμφανίζεται καθόλου, υποθέτω φταίει ότι η καρτούλα μου είναι 3G.

 

Την έχω πατήσει; Θα πρέπει να πληρώσω για νέα κάρτα αν θέλω να έχω πρόσβαση σε MMS και Plus non-stop?

 

Πάρε τηλεφωνάκι στην Wind, να σου πουν το PUK2 για να μηδενίσεις το PIN2 ;)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος με το wind plus non stop,οταν μπαινω στην εφαρμογη google maps απο το κινητό μου χρεώνομαι την ώρα που ανοίγει το χάρτη και ανεβαίνουν τα ΚΒ;γενικά η πλοήγηση στο google maps χρεώνεται μέσω wind plus; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλεφωνάκι στην Wind, να σου πουν το PUK2 για να μηδενίσεις το PIN2 ;)

Πράγματι αυτό έγινε, και η απενεργοποίηση των περιορισμών ενεργοποίησε τα APNs οπότε μπορώ να μπαίνω πλέον στο Wind Plus και να λαμβάνω MMS.

 

Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν :)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος με το wind plus non stop,οταν μπαινω στην εφαρμογη google maps απο το κινητό μου χρεώνομαι την ώρα που ανοίγει το χάρτη και ανεβαίνουν τα ΚΒ;γενικά η πλοήγηση στο google maps χρεώνεται μέσω wind plus; :cry:

Όχι δεν χρεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια και εγω το εχω παρατηρησει αυτο με το 3G... δεν τραβαει καθολου αλλα μολις το πας στο GPRS βλέπεις βελτιωση... αν ειναι ποτε δυνατον!
Link to comment
Share on other sites

Το 3G της wind δουλεύει σε σας τον τελευταίο καιρό; Μήπως είναι απλώς διακοσμητικό, για να φαίνεται στην οθόνη όπως και στην Q; Πέρα από την τραγική απογοήτευση που είχα πρόσφατα όταν δοκίμασα να συνδεθώ στο ίντερνετ με μια data card wind αντί της vodafone, έχω πρόβλημα και όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το κινητό. Με gsm όλα είναι μια χαρά.

 

πραγματικά είναι τραγική η κατάσταση σε 3g... Δεν δουλεύει τίποτα... Ανοίγει μια σελίδα και μετά τίποτα το απόλυτο κενό. Μου την έχει δώσει παρά πολύ... Πρέπει να κάνεις αποσύνδεση και μετά ξανά σύνδεση... Πολλές φορές μου έρχεται να πετάξω το κινητό στον τοίχο! Το θέμα είναι ότι έχουμε προπληρώσει αυτην την υπηρεσία και δεν μπορεί να την παρέχει...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι τραγικα τα πραγματα το να ανοιξει σελιδα μερικες φορες ειναι καθαρα λοταρια
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει αυτες τις ρυθμισεις στο PDA ena HTC p3600

 

Wind Plus Non Stop ρυθμίσεις για WM5/6

 

Έναρξη (Start) ->

Ρυθμίσεις (Settings) ->

καρτέλα Συνδέσεις (Connections tab) ->

Συνδέσεις (Connections) ->

καρτέλα Για προχωρημένους (Advanced tab) ->Επιλογή δικτύου (Select

Networks) -> Νέο (New) ->

καρτέλα Γενικά (General tab) ->

Όνομα: Wind Plus ->

καρτέλα Modem (Modem tab) ->

Νέο (New) ->

Όνομα: Wind Plus

Επιλέξτε modem (Select a modem): Γραμμή Κιν. Τηλ (GPRS) (Cellular Line

(GRPS, 3G)) ->

Επόμενο (Next) ->

Όνομα σημείου πρόσβασης (Access Point Name): gwap.b-online.gr ->

Επόμενο (Next) ->

Όνομα χρήστη (username): wap ->

Κωδικός (password): wap ->

Τομέας (Domain): αφήστε το κενό ->

Τέλος (Finish) ->

καρτέλα Ρυθμίσεις proxy (Proxy Settings tab) ->

Τσεκάρετε το Αυτό το δίκτυο συνδέεται στο Διαδίκτυο (This network

connects to the Internet) ->

Τσεκάρετε Aυτό το δίκτυο χρησιμοποιεί proxy server για να συνδεθεί στο

Διαδίκτυο (This network uses a proxy server to connect to the Internet)

->

Διακομιστής proxy (Proxy server): 192.168.200.10 ->

Για προχωρημένους (Advanced) ->

HTTP: Διακομιστής (server): 192.168.200.10, Θύρα (Port): 9401 ->

WAP: Διακομιστής (server): 192.168.200.10, Θύρα (Port): 9401 ->

Ασφαλές WAP (Secure WAP): Διακομιστής (server): 192.168.200.10, Θύρα

(Port): 9401 ->

Socks: Διακομιστής (server):192.168.200.10, Θύρα (Port):1080 ->

OK (τρεις φορές μέχρι να βγείτε και πάλι στις συνδέσεις) ->

Πρέπει τώρα στην πρώτη καρτέλα (Tasks) να λέει Wind Plus ->

Κλείνετε όλα και κάνετε ένα soft reset.

 

 

 

KAI μοου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η εμφανιση ή το κατεβασμα της σελιδας επειδη η διακοπηκε η συνδεση. ελενξτε τη συνδεση κσι προσπαθηστε ξανα.

 

αυτο μου λεει τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια με το 3g και εδω!ελε0ς! επειδη στο qtek 9000 δεν δουλευει σωστα το 3g στα wmbolie 06 ειπα να βαλω τα 05 αλλα αμ δε!τπτ παλι!ελε0ς ρε παιδιαα δε παλευετε!μπαινω απο το χωριο μου και δε μπορω να μπω απο το σπιτι μου τι να πω!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ειναι πολυ καλύτερα να εχεις κινητό με ασύρματο δίτκυο γιατί αλλιώς δεν συμφερει με τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

εχω το W580 της SE θελω να βαλω free internet gt eimai super tzampatzis απο την wind Μπορειτε να μου δωσετε τις ρυθμισεις γιατι το θεμα αυτο εχει 70+ σελιδες και ειναι δυσκολο να τις διαβασω ολες...ευχαριστω

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας, γιατί έχω πελαγώσει. :cry:

 

Έστειλα κενό sms στο 234 και έλαβα τις ρυθμίσεις wap, PLUS στο 349 για ενεργοποίηση του Wind Plus.

 

Έχω ένα Nokia 6300 και κάρτα F2G. Έχω επιλέξει σημείο πρόσβασης το TIM GPRS (gwap.b-online.gr) και διαμόρφωση TIM GR.

 

Παρόλα αυτά οι εφαρμογές Java (mini opera, e-buddy, emsn) δεν μου δουλεύουν. Γράφουν "server connection lost" ή "connection error". :ninja:

 

Τι κάνω λάθος; :(

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον κάνει τον κόπο να απαντήσει. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας, γιατί έχω πελαγώσει. :cry:

 

Έστειλα κενό sms στο 234 και έλαβα τις ρυθμίσεις wap, PLUS στο 349 για ενεργοποίηση του Wind Plus.

 

Έχω ένα Nokia 6300 και κάρτα F2G. Έχω επιλέξει σημείο πρόσβασης το TIM GPRS (gwap.b-online.gr) και διαμόρφωση TIM GR.

 

Παρόλα αυτά οι εφαρμογές Java (mini opera, e-buddy, emsn) δεν μου δουλεύουν. Γράφουν "server connection lost" ή "connection error". :ninja:

 

Τι κάνω λάθος; :(

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον κάνει τον κόπο να απαντήσει. :happy:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2084255#post2084255

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...