Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια καταστήματα δίνουν €50 επιπλέον επιδότηση στις συσκευές για να διαφοροποιηθούν από τον τοπικό ανταγωνισμό.

προς το παρον παντως υπαρχουν συσκευες που ειναι -50 ευρω για νεο συμβολαιο.

 

επισεις να σας ενημερωσω για το τελευταιο τευχος (καλοκαιρι 2008) οτι για τα προγραμματα wind max 300 & 600 ειναι απο 300 και 600 κλησεις αντιστοιχα και οχι 300 και 600 λεπτα οπως αναγραφει το φυλλαδιο στην σελιδα 6!

τετοια λαθη δεν επιτρεπονται. :mad:

 

φυσικα η wind δεν ευθυνετε για τυπογραφικα λαθη.

φανταστειτε λοιπον ποσο παραξενο τους φανηκε στους τυπογραφους οταν το τυπωνανε!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

επισεις να σας ενημερωσω για το τελευταιο τευχος (καλοκαιρι 2008) οτι για τα προγραμματα wind max 300 & 600 ειναι απο 300 και 600 κλησεις αντιστοιχα και οχι 300 και 600 λεπτα οπως αναγραφει το φυλλαδιο στην σελιδα 6!

τετοια λαθη δεν επιτρεπονται. :mad:

 

φυσικα η wind δεν ευθυνετε για τυπογραφικα λαθη.

 

Σωστά.Γιατί εάν έχεις κρατήσεις το τεύχος ''Ανοιξη 2008'' με τα 400 καταστήματα της Wind στην σελίδα 6 που έχει τα προγράμματα συμβολαίου στα Wind Max & Wind Max 600 γράφει:''600 κλήσεις προς κινητά Wind και σταθερά,1000 SMS προς κινητά Wind,Απεριόριστη πλοήγηση στο Wind Plus και εθνικές κλήσεις:0,0039 ευρώ/δευτ''.

Τα παραπάνω που έγραψα είναι αντιγραφή απο το φυλλάδιο της Wind ''Άνοιξη 2008''.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Γιατί εάν έχεις κρατήσεις το τεύχος ''Ανοιξη 2008'' με τα 400 καταστήματα της Wind στην σελίδα 6 που έχει τα προγράμματα συμβολαίου στα Wind Max & Wind Max 600 γράφει:''600 κλήσεις προς κινητά Wind και σταθερά,1000 SMS προς κινητά Wind,Απεριόριστη πλοήγηση στο Wind Plus και εθνικές κλήσεις:0,0039 ευρώ/δευτ''.

Τα παραπάνω που έγραψα είναι αντιγραφή απο το φυλλάδιο της Wind ''Άνοιξη 2008''.

δεν κρινω μονο το τυπογραφικο λαθος και ουτε το συγκρινω με το προηγουμενο. απλα ετσι ειναι το προγραμμα. να το ξερουν οσοι παρακολουθουν το φορουμ

 

Επειδή βαρέθηκα:

 

- 1) Να κάνω 10 φορές την ίδια ερώτηση στο τηλ για να μ ακούσει κάποιος να μιλάω.

- 2) Να κόβονται οι κλήσεις μου στη μέση.

- 3) Να περιμένω 10λεπτα, 15λεπτα και 20λεπτα στην εξηπηρέτηση πελατών ακούγοντας χαζά ηχογραφημένα μυνήματα και να χρεώνομαι, τρώγωντας ταυτόχρονα ακτινοβολία, χρόνο και μπαταρία.

- 4) Να παίρνω κάθε μήνα και να ζητάω τα ίδια πράγματα από τη wind με τηλέφωνα και mail χωρίς να παίρνω καμία απάντηση με την πρόφαση ότι πήραν κάποια στιγμή και δε με βρήκαν (???, φαντάζομαι ούτε τον email server μου βρήκαν)

Πως να με βρείτε ρε παιδιά αφού δε πιάνει βλέπετε το δίκτυο σας.

- 5) Να με κάνουνε πάσα απο υπέυθυνο τμήμα σε υπέυθυνο τμήμα και να επαναλαμβάνω κασέτα για κάτι που έχω εξηγήσει και ξαναζητήσει ένα σωρό φορές, αυτονόητα πράγματα που αγνοήθηκαν.

- 6) Να πηγαίνω απ την τράπεζα στη wind κ απ τη wind στην τράπεζα και όλοι να μου λένε ότι όλα είναι σωστά και ενεργοποιημένα αλλά αποτέλεσμα 0.

- 7) Να πληρώνω @@σιάτικες sim επειδή θέλω να διακόψω 1 απ τα 2 τηλέφωνα του 2 σε 1 μου.

- 8) Να ακούω και το ύφος της υπεύθυνης που εχει το θράσος να μου λέει ότι όλα έγιναν και τι παράπονο έχω όταν γίνανε τα μισά μετά από 4 μήνες και χωρίς καμία ενημέρωση.

 

Είμαι στο πρόγραμμα wind100 στο 2σε1 (ο άλλος αριθμός είναι wincard).

Έκανα ανανέωση πριν 3 μήνες νομίζω.

 

Αυτό που θα ήθελα να μάθω από κάποιον αν γνωρίζει είναι αν μπορώ να διακόψω ΑΜΕΣΑ το συμβόλαιό μου, πόσα θα πληρώσω και τι είναι καλύτερο να κάνω.

σιγουρα αυτα θα τα συμβουλευτεις σε ενα καταστημα wind αμεσα φιλε μου.

οτι χρειαστεις ειμαι στην διαθεση σου! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναί ρε παιδιά, δε μπορεί να ζητάω 5 μήνες να γίνεται αυτόματη εξαργύρωση πόντων bonus σαν έκπτωση στο λογαριασμό, να έχω χρεωθεί εξυπηρέτηση πελατών 8 φορές και να παίρνω τηλ μια την τράπεζα μια τη wind να μου λένε εντάξει το κάναμε και να χω 11000 πόντους.

 

Τις μισές μέρες αν σ ακούσει κανείς να μιλάς στο τηλ ακούει:

 

"Τι? Δε σ άκουσα για ξαναπέστο? Έλα τωρα μ ακούς? Κάτσε βγαίνω έξω. Έλα έπεσε η γραμμή, για πες τώρα, ήρθα στο βουνό έξω απ το σπίτι σου". (αυτά τα χρεωνόμαστε φυσικά και μάλιστα με πάγια 30sec που δεν τα μιλάμε κ όλας αλλά έχουν περάσει μέχρι να ανοίξει η γραμμή).

 

Όπως ακριβώς δε γίνεται να πρέπει να πληρώνω μία και 2 sim κάθε φορά που ενεργοποιώ και απενεργοποιώ την υπηρεσία 2σε1.

Δηλαδή δε φτάνει που δεν προωθούνται τα μυνήματα και κανείος δε μας λέει τίποτα γ αυτό, δε φτάνει που οι sim κολάνε και μία στις 4 δε δουλεύουνε οι προωθήσεις και βγαίνει το τηλέφωνό σου εκτός, δε φτάνει που δε σου δίνουνε καμία λογική λύση γι ανα απενεργοποιείς προσωρινά το ένα απ τα 2 τηλέφωνα (πρέπει να μπαίνεις στο μενού και να σβήνεις τα νούμερα, να κάνεις εναλλαγές κλπ) σου ζητάνε και 3 ευρώ το μήνα για την κολουπηρεσία και πληρώνεις 17 ευρώ την κάρτα, που τις sim τις πουλάνε με το κιλό.

 

Δηλαδή εγώ που θέλω να διαγράψω απλά την υπηρεσία και να καταργήσω το ένα wincard τηλ γιατί να αλλάξω sim? (wincard ε? Δηλαδή ούτε f2g ούτε τίποτα δεν ισχύει για 2in1).

 

Ε φτάνει πια. Να τις χώσουνε εκεί που ξέρουνε.

Δέσμευση αναξιοπιστίας έχουν κάνει μόνο.

 

Η μ@@κία ηταν που έκανα ανανέωση. Υπομονή. Σε μηδενικό πάγιο θα πάω και θα τη βάλω στο συρτάρι τι sim μέχρι να λήξει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν εχει απαντηθει........

 

1)μηπως ξερετε ποιος ειναι οα ριθμος που μαθαινεις στην wind στο συμβολαιο ποσο χρονο εχεις καταναλωσει η ποσο εχεις ακομα......?

 

2)σκεφτομαι να κανω το 2 σε 1 ....επειδη ειδα οτι ενας φιλος ειχε προβλημα.....ειναι συνηθες το φαινομενο η απλα ετυχε...?

Link to comment
Share on other sites

Ε ναί ρε παιδιά, δε μπορεί να ζητάω 5 μήνες να γίνεται αυτόματη εξαργύρωση πόντων bonus σαν έκπτωση στο λογαριασμό, να έχω χρεωθεί εξυπηρέτηση πελατών 8 φορές και να παίρνω τηλ μια την τράπεζα μια τη wind να μου λένε εντάξει το κάναμε και να χω 11000 πόντους.

 

Τις μισές μέρες αν σ ακούσει κανείς να μιλάς στο τηλ ακούει:

 

"Τι? Δε σ άκουσα για ξαναπέστο? Έλα τωρα μ ακούς? Κάτσε βγαίνω έξω. Έλα έπεσε η γραμμή, για πες τώρα, ήρθα στο βουνό έξω απ το σπίτι σου". (αυτά τα χρεωνόμαστε φυσικά και μάλιστα με πάγια 30sec που δεν τα μιλάμε κ όλας αλλά έχουν περάσει μέχρι να ανοίξει η γραμμή).

 

Όπως ακριβώς δε γίνεται να πρέπει να πληρώνω μία και 2 sim κάθε φορά που ενεργοποιώ και απενεργοποιώ την υπηρεσία 2σε1.

Δηλαδή δε φτάνει που δεν προωθούνται τα μυνήματα και κανείος δε μας λέει τίποτα γ αυτό, δε φτάνει που οι sim κολάνε και μία στις 4 δε δουλεύουνε οι προωθήσεις και βγαίνει το τηλέφωνό σου εκτός, δε φτάνει που δε σου δίνουνε καμία λογική λύση γι ανα απενεργοποιείς προσωρινά το ένα απ τα 2 τηλέφωνα (πρέπει να μπαίνεις στο μενού και να σβήνεις τα νούμερα, να κάνεις εναλλαγές κλπ) σου ζητάνε και 3 ευρώ το μήνα για την κολουπηρεσία και πληρώνεις 17 ευρώ την κάρτα, που τις sim τις πουλάνε με το κιλό.

 

Δηλαδή εγώ που θέλω να διαγράψω απλά την υπηρεσία και να καταργήσω το ένα wincard τηλ γιατί να αλλάξω sim? (wincard ε? Δηλαδή ούτε f2g ούτε τίποτα δεν ισχύει για 2in1).

 

Ε φτάνει πια. Να τις χώσουνε εκεί που ξέρουνε.

Δέσμευση αναξιοπιστίας έχουν κάνει μόνο.

 

Η μ@@κία ηταν που έκανα ανανέωση. Υπομονή. Σε μηδενικό πάγιο θα πάω και θα τη βάλω στο συρτάρι τι sim μέχρι να λήξει.

αυτα επρεπε να στα ειχαν πει εξ αρχης..λυπαμαι μεν..αλλα ποτε δεν ειναι αργα.

κι εσυ αποφασισε ομως τι θελεις κανεις...δεν ειναι καλο να σπας το 2ιν1 σου και μετα παλι το ιδιο..

 

παιδια συγνωμη αν εχει απαντηθει........

 

1)μηπως ξερετε ποιος ειναι οα ριθμος που μαθαινεις στην wind στο συμβολαιο ποσο χρονο εχεις καταναλωσει η ποσο εχεις ακομα......?

 

2)σκεφτομαι να κανω το 2 σε 1 ....επειδη ειδα οτι ενας φιλος ειχε προβλημα.....ειναι συνηθες το φαινομενο η απλα ετυχε...?

 

1) κενο σμς στο 1212

 

2) τωρα τι να σου πω..σχετικα ειναι ολα αυτα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν εχει απαντηθει........

 

1)μηπως ξερετε ποιος ειναι οα ριθμος που μαθαινεις στην wind στο συμβολαιο ποσο χρονο εχεις καταναλωσει η ποσο εχεις ακομα......?

 

2)σκεφτομαι να κανω το 2 σε 1 ....επειδη ειδα οτι ενας φιλος ειχε προβλημα.....ειναι συνηθες το φαινομενο η απλα ετυχε...?

Εάν σου είναι απαρέτητο το 2 σε 1 κάντο, αλλά θα έχεις αρκετά προβλήματα με τις προοθήσεις πότε στη μία και πότε στην άλλη γραμμή. Το είχα κάνει και εγώ (αρχές καλοκαιριού) αλλά σχεδόν μετά από 2-3 εβγομάδες το κατάργησα γιατί είχα τα πιο πάνω προβλήματα. Κυρίως όταν κλείνεις το τηλ. και σε πάρει κάποιος, όταν το ανοίξεις δεν έχεις την ειδοποίηση κλήσης. Η όταν επιλέγεις την μία ή την άλλη γραμμή πρέπει να κλείνεις και ν' ανοίγεις πάλι το τηλ. για να γίνει η προόθηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης πλεον της Wind μιας και ημουν με συμβολαιο στη Q και μεταφερθηκαμε εδω και αρκετο καιρο...

 

Οι λογαριασμοι μου εδω και 1 χρονο λοιπον ερχονται με αυτη την εταιρια και ειναι σταθερα στα 50 ευρω... τους τα δινω κανονικα και με το νομο λοιπον. Σκεφτηκα λοιπον εκει που ημουν με μηδενικο παγιο και κλησεις/ΣΜΣ των 50 ευρω να παω να αλλαξω το συμβολαιο σε καποιο Flexy. Η απαντηση; Και βεβαιως μπορω να το αλλαξω! Να συναψω/αναβαθμισω καινουριο συμβολαιο σε καποιο Flexy να δινω και παλι κανενα 50ευρω το μηνα, μονο που ΔΕΝ δινουν επιδοτηση!!!!!!!!!

 

Οταν μεταφερεσαι απο μηδενικο παγιο σε καποιο αλλο προγραμμα ΔΕΝ επιδοτησε!!!

 

Τι να πω...; τρομερη κοροιδεια... Δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιος που ερχεται και κανει καποιο καινουριο συμβολαιο στη Wind επιδοτειται και εγω που εδω και ενα χρονο τις εχω δωσει κοντα στα 500 ευρω δεν δικαιουμε επιδοτηση;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη αύξηση χρεώσεων στα προγράμματα WIND FLEXY από 2 Αυγούστου.... http://www.wind.com.gr/ConDows/00001675_WINDFlexyNew20-125_GR.pdf

Το κόστος για μήν. από 0,1071€ (& 0,4641€ για ΜΜS) πήγε 0,12€/sms & ΜΜS κ το κόστος κλήσης πήγε από 0,252€/min σε 0,264€/min... Καιρός για αλλαγή μου φαίνεται αν κ δεν έχω ούτε 6άμηνο στην ....WIND! Όντως άνεμος ...αλλαγής...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Bezbozny Εμφάνιση Μηνύματος

Επιτέλους η wind εφερε το Ε71 αλλά στα 440 ευρώ από ό,τι μου είπανε. Αρκετά ακριβά θα έλεγα. Πόση είναι η έκπτωση που αναμένεται για έναν καινούργιο χρήστη στο wind 240?

 

 

307 ευρω αν θυμαμαι καλα!

 

Tελικά με τα 50 ευρώ παραπάνω έκπτωση που προσέφερε το κατάστημα, πήγε στα 257 ευρώ. Όχι κι άσχημα θα έλεγα. Το αγόρασα το πρωί κι ακόμα να ανοίξω το κουτί... καταραμένη δουλειά....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

εκανα δυο νουμερα φορητοτητα απο τη vodafone στη wind . ενω λαμβανω κανονικα μηνυματα , εγω κ το αλλο μου νουμερο δε μπορω να στειλω ! μου βγαζει κατι σα φραγη μηνυματων ! ξερετε αν ειναι θεμα δικτυου ?

:D
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν είναι σωστά ρυθμισμένος ο Αριθμός του κέντρου εξερχομένων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν είναι σωστά ρυθμισμένος ο Αριθμός του κέντρου εξερχομένων μηνυμάτων

 

σωστα ειναι , απλα μου βγαζει οτι υπαρχει φραγη ...

:D
Link to comment
Share on other sites

σωστα ειναι , απλα μου βγαζει οτι υπαρχει φραγη ...

βοηθησε μας λιγο..

τι συσκευη εχεις και δες αν οντως ειναι σωστα τα κεντρα μηνυματων!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

βοηθησε μας λιγο..

τι συσκευη εχεις και δες αν οντως ειναι σωστα τα κεντρα μηνυματων!

 

λοιπον , η μια ειναι το Ν78 και η αλλη το U600 . στο δευτερο με βγαζει φραγη μηνυματων . στο πρωτο απλα προσπαθει καθε τρια λεπτα να στειλει το μηνυμα . το κεντρο μηνυματων ειναι οντως σωστο , επιλεγω την προεπιλογη sms centre κ εσβησα το προφιλ της vodafone

 

το προβλημα λυθηκε , ολως παραδοξως το κεντρο μηνυματων ηταν αυτο της καρτοκινητης κ οχι του συμβολαιου!! το αλλαξα κ λυθηκε

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι στη κοσμοτε και λεω να παω στη wind με φορητοτητα αριθμου φυσικα..

απλα επειδη ημουνα στο μηδενικο στη κοσμοτε 2 μηνες , δεν μου κανουνε επιδοτηση τωρα και λεω να την κανω...

με αυτα που ακουω ομως εδω μεσα και τις αυξησεις που κανανε το τελευταιο καιρο, αρχισα και το ξανασκεφτομαι ... απλα επειδη ημουνα στο μηδενικο στη κοσμοτε δεν μου κανουνε επιδοτηση και λεω να την κανω...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης πλεον της Wind μιας και ημουν με συμβολαιο στη Q και μεταφερθηκαμε εδω και αρκετο καιρο...

 

Οι λογαριασμοι μου εδω και 1 χρονο λοιπον ερχονται με αυτη την εταιρια και ειναι σταθερα στα 50 ευρω... τους τα δινω κανονικα και με το νομο λοιπον. Σκεφτηκα λοιπον εκει που ημουν με μηδενικο παγιο και κλησεις/ΣΜΣ των 50 ευρω να παω να αλλαξω το συμβολαιο σε καποιο Flexy. Η απαντηση; Και βεβαιως μπορω να το αλλαξω! Να συναψω/αναβαθμισω καινουριο συμβολαιο σε καποιο Flexy να δινω και παλι κανενα 50ευρω το μηνα, μονο που ΔΕΝ δινουν επιδοτηση!!!!!!!!!

 

Οταν μεταφερεσαι απο μηδενικο παγιο σε καποιο αλλο προγραμμα ΔΕΝ επιδοτησε!!!

 

Τι να πω...; τρομερη κοροιδεια... Δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιος που ερχεται και κανει καποιο καινουριο συμβολαιο στη Wind επιδοτειται και εγω που εδω και ενα χρονο τις εχω δωσει κοντα στα 500 ευρω δεν δικαιουμε επιδοτηση;

 

Μου φαίνεται παράδοξο. Κι εγώ έχω το WIND1 από Q1 προερχόμενος και ενώ έχω μέσο όρο λογαριασμών 25-30 ευρώ μου δίνουν επιδότηση 40κάτι ευρώ (minimum ανάλογα με τη συσκευή όπως είπαν) άν δεσμευτώ για ένα χρόνο ακόμα στο ίδιο πακέτο. Γιατί να μη δίνουν επιδότηση και σε αλλαγή προγράμματος; Το έχεις επιβεβαιώσει και απο άλλο κατάστημα; λέω μήπως κάνει λάθος ο υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
σωστα ειναι , απλα μου βγαζει οτι υπαρχει φραγη ...

 

den ειναι σωστός. διόρθωσε το 7 σε 9.

 

Μου φαίνεται παράδοξο. Κι εγώ έχω το WIND1 από Q1 προερχόμενος και ενώ έχω μέσο όρο λογαριασμών 25-30 ευρώ μου δίνουν επιδότηση 40κάτι ευρώ (minimum ανάλογα με τη συσκευή όπως είπαν) άν δεσμευτώ για ένα χρόνο ακόμα στο ίδιο πακέτο. Γιατί να μη δίνουν επιδότηση και σε αλλαγή προγράμματος; Το έχεις επιβεβαιώσει και απο άλλο κατάστημα; λέω μήπως κάνει λάθος ο υπάλληλος.

 

Μόνο λάθος? δεν ξέρει τι του γινετε. επιδοτηση υπάρχει κανονικά... μίλα με 1260

Link to comment
Share on other sites

Για να σας περιγραψω λιγο πιο αναλυτικα γιατι πανω στα νευρα μου δεν εγραψα ολη την ιστορια.

 

Συμβολαιο ειχα στη Q. Απο τα γνωστα συμβολαια της Q, χωρις καποιο παγιο δηλαδη. Ο,τι μιλησες το πληρωνεις, δε μιλησες, 0 ευρω στο τελος του μηνα...

 

Εδω και ενα χρονο περιπου μας πηρε η Wind και μας μετεφερε στο αντιστοιχο προγραμμα, οπερ οταν μιλαω πληρωνω ο,τι μιλησα, αν ΔΕΝ παρω τηλεφωνο και ΔΕ στειλω ΣΜΣ και δεν ανοιξω το κινητο ΔΕ πληρωνω τιποτα.

 

Εννοειται οτι οταν ειχα κανει το συμβολαιο με τη Q ΔΕΝ ειχα παρει ΚΑΜΙΑ επιδοτηση (αφου ηταν και μηδενικο το παγιο) και πως οταν μεταφερθηκαμε (αυτοματα και χωρις να ερωτηθουμε) στη Wind πως και παλι αφου ΔΕΝ πληρωνουμε παγιο δεν πηραμε καμια επιδοτηση.

 

Επειδη λοιπον ενα χρονο τωρα διαπυστωσα οτι δε πεφτω κατω απο 30 ευρω. Ειμαι σχεδον παντα 40 με 50 ευρω, ειπα να παω να τους πω να αλλαξω κατηγορια και να παω σε καποιο συμβολαιο με παγιο κοντα στο 30αρι... Μηνας μπαινει μηνας βγαινει δηλαδη να δινω κανενα 30αρι ειτε μιλαω ειτε οχι!!!

Τι πηρα ως απαντηση; Ο,τι ΔΕΝ δικαιουμε επιδοτηση!!! Οτι και καλα θα πρεπει πρωτα να κλεισω ενα χρονο ΜΕ παγιο (το τονιζω) να κλεισω ενα χρονο να πληρωνω παγια (30αρια δηλαδη ειτε μιλαω ειτε οχι) και μετα θα δικαιουμε καποια επιδοτηση!!!

Και ειναι λεει η πολιτικη της Wind για ΟΛΑ τα συμβολαια της Q που εγιναν Wind...

Ταδε εφη σε 3 καταστηματα που ρωτησα!

 

Ρε παιδια; κανενας υπευθυνος της Wind Που να διαβαζει το φορουμ;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Για να σας περιγραψω λιγο πιο αναλυτικα γιατι πανω στα νευρα μου δεν εγραψα ολη την ιστορια.

 

Συμβολαιο ειχα στη Q. Απο τα γνωστα συμβολαια της Q, χωρις καποιο παγιο δηλαδη. Ο,τι μιλησες το πληρωνεις, δε μιλησες, 0 ευρω στο τελος του μηνα...

 

Εδω και ενα χρονο περιπου μας πηρε η Wind και μας μετεφερε στο αντιστοιχο προγραμμα, οπερ οταν μιλαω πληρωνω ο,τι μιλησα, αν ΔΕΝ παρω τηλεφωνο και ΔΕ στειλω ΣΜΣ και δεν ανοιξω το κινητο ΔΕ πληρωνω τιποτα.

 

Εννοειται οτι οταν ειχα κανει το συμβολαιο με τη Q ΔΕΝ ειχα παρει ΚΑΜΙΑ επιδοτηση (αφου ηταν και μηδενικο το παγιο) και πως οταν μεταφερθηκαμε (αυτοματα και χωρις να ερωτηθουμε) στη Wind πως και παλι αφου ΔΕΝ πληρωνουμε παγιο δεν πηραμε καμια επιδοτηση.

 

Επειδη λοιπον ενα χρονο τωρα διαπυστωσα οτι δε πεφτω κατω απο 30 ευρω. Ειμαι σχεδον παντα 40 με 50 ευρω, ειπα να παω να τους πω να αλλαξω κατηγορια και να παω σε καποιο συμβολαιο με παγιο κοντα στο 30αρι... Μηνας μπαινει μηνας βγαινει δηλαδη να δινω κανενα 30αρι ειτε μιλαω ειτε οχι!!!

Τι πηρα ως απαντηση; Ο,τι ΔΕΝ δικαιουμε επιδοτηση!!! Οτι και καλα θα πρεπει πρωτα να κλεισω ενα χρονο ΜΕ παγιο (το τονιζω) να κλεισω ενα χρονο να πληρωνω παγια (30αρια δηλαδη ειτε μιλαω ειτε οχι) και μετα θα δικαιουμε καποια επιδοτηση!!!

Και ειναι λεει η πολιτικη της Wind για ΟΛΑ τα συμβολαια της Q που εγιναν Wind...

Ταδε εφη σε 3 καταστηματα που ρωτησα!

 

Ρε παιδια; κανενας υπευθυνος της Wind Που να διαβαζει το φορουμ;

Κοίτα για να μην το παιδεύεις υπερβολικά. Δέχεσαι τους όρους που σου βάζει η Wind ή λες αντίο και πας σε άλλη εταιρία τον αριθμό σου.

Το να καθόμαστε να συζητάμε γιατί το κάνει η Wind αυτό, πιστεψέ με δε θα βγάλουμε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Για να σας περιγραψω λιγο πιο αναλυτικα γιατι πανω στα νευρα μου δεν εγραψα ολη την ιστορια.

 

Συμβολαιο ειχα στη Q. Απο τα γνωστα συμβολαια της Q, χωρις καποιο παγιο δηλαδη. Ο,τι μιλησες το πληρωνεις, δε μιλησες, 0 ευρω στο τελος του μηνα...

 

Εδω και ενα χρονο περιπου μας πηρε η Wind και μας μετεφερε στο αντιστοιχο προγραμμα, οπερ οταν μιλαω πληρωνω ο,τι μιλησα, αν ΔΕΝ παρω τηλεφωνο και ΔΕ στειλω ΣΜΣ και δεν ανοιξω το κινητο ΔΕ πληρωνω τιποτα.

 

Εννοειται οτι οταν ειχα κανει το συμβολαιο με τη Q ΔΕΝ ειχα παρει ΚΑΜΙΑ επιδοτηση (αφου ηταν και μηδενικο το παγιο) και πως οταν μεταφερθηκαμε (αυτοματα και χωρις να ερωτηθουμε) στη Wind πως και παλι αφου ΔΕΝ πληρωνουμε παγιο δεν πηραμε καμια επιδοτηση.

 

Επειδη λοιπον ενα χρονο τωρα διαπυστωσα οτι δε πεφτω κατω απο 30 ευρω. Ειμαι σχεδον παντα 40 με 50 ευρω, ειπα να παω να τους πω να αλλαξω κατηγορια και να παω σε καποιο συμβολαιο με παγιο κοντα στο 30αρι... Μηνας μπαινει μηνας βγαινει δηλαδη να δινω κανενα 30αρι ειτε μιλαω ειτε οχι!!!

Τι πηρα ως απαντηση; Ο,τι ΔΕΝ δικαιουμε επιδοτηση!!! Οτι και καλα θα πρεπει πρωτα να κλεισω ενα χρονο ΜΕ παγιο (το τονιζω) να κλεισω ενα χρονο να πληρωνω παγια (30αρια δηλαδη ειτε μιλαω ειτε οχι) και μετα θα δικαιουμε καποια επιδοτηση!!!

Και ειναι λεει η πολιτικη της Wind για ΟΛΑ τα συμβολαια της Q που εγιναν Wind...

Ταδε εφη σε 3 καταστηματα που ρωτησα!

 

Ρε παιδια; κανενας υπευθυνος της Wind Που να διαβαζει το φορουμ;

το προβλημα ειναι δηλαδη οτι δεν πηρες επιδοτηση αφου αλλαξες πακετο?

τουλαχιστον απ'οσο θυμαμαι...μπορουσες να παρεις επιδοτηση κανονικα...δεν ξερω αν εχει αλλαξει τωρα αυτο,δεν την εξετασα αυτη την περιπτωση ακομη.

αλλα θα σου πω πως ειναι και αν εχει αλλαξει να με διορθωσει ο the great.

που λες ,μπορουσες να παρεις επιδοτηση με αλλαγη πακετου και θα παιρνες την επιδοτηση του εκαστοτε προγραμματος. και θα ισχυε ο χρονος σου απο εκεινη την ημερα που θα εκανες την αλλαγη με ταυτοχρονη επιδοτηση.

 

καλημερα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι δηλαδη οτι δεν πηρες επιδοτηση αφου αλλαξες πακετο?

τουλαχιστον απ'οσο θυμαμαι...μπορουσες να παρεις επιδοτηση κανονικα...δεν ξερω αν εχει αλλαξει τωρα αυτο,δεν την εξετασα αυτη την περιπτωση ακομη.

αλλα θα σου πω πως ειναι και αν εχει αλλαξει να με διορθωσει ο the great.

που λες ,μπορουσες να παρεις επιδοτηση με αλλαγη πακετου και θα παιρνες την επιδοτηση του εκαστοτε προγραμματος. και θα ισχυε ο χρονος σου απο εκεινη την ημερα που θα εκανες την αλλαγη με ταυτοχρονη επιδοτηση.

 

καλημερα

Από Flexy Zero και Wind 1 οποιαδήποτε αλλαγή προγράμματος και να γίνει θα πρέπει να κλείσεις χρόνο για να βγεί επιδότηση.

Δεν καταλαβαίνω γιατί εκνευρίζεσαι όμως gnikolai, κάθε εταιρία έχει ότι πολιτική θέλει απο κι και πέρα έχεις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...