Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, sifario said:

Η καλύτερη τιμή για για 100mbs σταθερο και unlimited απεριόριστα δεδομένα ποια είναι μέχρι στιγμής με προσφορά?Ήδη δίνω 27 στο κινητό σε unlimited πακέτο και δίνω σε 50 vdsl 25 ευρώ με 3 μήνες δωρεάν.Απλως λήγει σε 6 μήνες το κινητό και με έβγαλε προσφορα 50 ευρώ 100 mbs και κινητό απεριόριστα χωρίς επιδότηση συσκευής.Μπορω να πετύχω κάτι καλύτερο γιατί σε 6 μήνες λήγει και μια άλλη σύνδεση που έχω με 13 ευρω

Τόσο και εμένα μου έδωσαν… δύσκολα θα συγκινηθούν να δώσουν καλύτερες τιμές. 
Μονο 6 πάγια σε σταθερό και κινητό να πάρεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα 6 πάγια δώρο ισχύουν και για νέους συνδρομητές όσον αφορά την σταθερή. Έκανα φορητότητα από Vodafone σε Nova στο πακέτο με το 1 Gbps στα 33€ και μου έδωσαν 6 πάγια δώρο από μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή βρίσκεστε και έχετε δίκτυο από την nova? 

Σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Antonio21 said:

Έχει δίκτυο εκεί πολύ ωραία. 

Έχει δίκτυο που σταδιακά βελτιώνεται...

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2024 at 6:25 ΜΜ, sifario said:

 

Υπαρχει κανεις που προλαβε να υπαναχωρηση απο αιτηση φορητοτητας απο nova στην cosmote περνωντας τους 6 μηνες δωρο ?

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2024 at 12:17 ΠΜ, Chrischal1908 said:

Έχει δίκτυο που σταδιακά βελτιώνεται...

Δεν είναι κινητή για να βελτιώνεται. Εδώ έσκαψαν στη Θεσσαλονίκη στη περιοχή της Χαριλάου αλλά μόνο στην Βούλγαρη και στην οδό Αλκαμένους. Λογικά οπτική για κάποιο σταθμό ή ακόμα και μισθωμένη για το ΑΤ της περιοχής.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2024 at 8:26 ΜΜ, powerup said:

Υπαρχει κανεις που προλαβε να υπαναχωρηση απο αιτηση φορητοτητας απο nova στην cosmote περνωντας τους 6 μηνες δωρο ?

H nova μου εστειλε sms για να ανανεωσω το συμβολαιο σταθερης 50mbs ( ληγει 1/12 ) αλλιως θα αυξηση το παγιο κατα 3€ .

1) Προφανως αφου τελειωσει το συμβολαιο (εχει 3 μηνες ) κι γινει αοριστου θα υπαρξη αυξηση ?

2) Τι προσφορες εχετε απο vodafon h cosmote  για 50mbs ή 100 mbs για σταθερο αν αλλαξω παροχο  ?

3) Πηρε κανεις τους 6 μηνες δωρο για υπαναχωρηση απο nova στελνωντας ο ιδιος το συμβολαιο απο cosmote ( μεσω email οταν το παραλαβει απο cosmote ηλεκτρονικα ) στη nova πριν τη ληξη του 14ημερου υπαναχωρησης ?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, powerup said:

H nova μου εστειλε sms για να ανανεωσω το συμβολαιο σταθερης 50mbs ( ληγει 1/12 ) αλλιως θα αυξηση το παγιο κατα 3€ .

1) Προφανως αφου τελειωσει το συμβολαιο (εχει 3 μηνες ) κι γινει αοριστου θα υπαρξη αυξηση ?

2) Τι προσφορες εχετε απο vodafon h cosmote  για 50mbs ή 100 mbs για σταθερο αν αλλαξω παροχο  ?

3) Πηρε κανεις τους 6 μηνες δωρο για υπαναχωρηση απο nova στελνωντας ο ιδιος το συμβολαιο απο cosmote ( μεσω email οταν το παραλαβει απο cosmote ηλεκτρονικα ) στη nova πριν τη ληξη του 14ημερου υπαναχωρησης ?

1) Όχι άτυπα στο κρατάνε στη τιμή που έχετε συμφωνήσει αν και η Nova έβαλε συν 3€. 
2) Για Cosmote δεν έχω, αλλά για Vodafone γύρω στα 22€ από τα κεντρικά που γνωρίζω. Φίλος μου που πήρε προσφορά δεν του το έδιναν παρακάτω. 
Αν η περιοχή είναι του ΟΤΕ ή έχεις τηλεόραση τραβά στον ΟΤΕ, θα τους πονέσει περισσότερο. 
3) Με το που δουν αίτηση φορητότητας πριν δώσουν τη γραμμή θα δεχτείς τηλεφώνημα από τη Nova. Εμένα με πήραν από το 2105100800, υπολόγισε να σου δώσουν 21€ και 6 πάγια δώρο. Τόσο είπαν σε φίλο που έκανε τη διαδικασία. 
Κάτω από 21€ πάντως πολύ δύσκολα να το δώσουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

1) Όχι άτυπα στο κρατάνε στη τιμή που έχετε συμφωνήσει αν και η Nova έβαλε συν 3€. 
2) Για Cosmote δεν έχω, αλλά για Vodafone γύρω στα 22€ από τα κεντρικά που γνωρίζω. Φίλος μου που πήρε προσφορά δεν του το έδιναν παρακάτω. 
Αν η περιοχή είναι του ΟΤΕ ή έχεις τηλεόραση τραβά στον ΟΤΕ, θα τους πονέσει περισσότερο. 
3) Με το που δουν αίτηση φορητότητας πριν δώσουν τη γραμμή θα δεχτείς τηλεφώνημα από τη Nova. Εμένα με πήραν από το 2105100800, υπολόγισε να σου δώσουν 21€ και 6 πάγια δώρο. Τόσο είπαν σε φίλο που έκανε τη διαδικασία. 
Κάτω από 21€ πάντως πολύ δύσκολα να το δώσουν.

Το προβλημα θα ειναι αν δεν προλαβω την διαδικασια υπαναχωρησης (της 14 μερες) γιατι μετα την συμπληρωση των 14 ημερων ζητα την γραμμη η cosmote αρα θα πρεπει να πληρωσω το πεναλτι για να φυγω απο τον οτε κι να παω παλι στην nova 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, powerup said:

Το προβλημα θα ειναι αν δεν προλαβω την διαδικασια υπαναχωρησης (της 14 μερες) γιατι μετα την συμπληρωση των 14 ημερων ζητα την γραμμη η cosmote αρα θα πρεπει να πληρωσω το πεναλτι για να φυγω απο τον οτε κι να παω παλι στην nova 

Άσε που μπορεί να βγάλει και η nova πέναλτι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα για φορητότητα σήμερα απο whatsup σε f2g και μου ανέφεραν μια προσφορά X-NOVA   (*Εχω σταθερό στη nova). Τελικά έφυγα με συμβόλαιο απεριόριστα όλα στα 18 ευρώ με 2 πάγια δώρο και κινητό redmi 13c 5g. Περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δέν έχω πάρει κάποιο χαρτί ακόμη βέβαια αλλά θα δούμε. Το πολύ να φάνε άκυρο. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτή την προσφορά;

Edited by Bax
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Bax said:

Καλησπέρα. Πήγα για φορητότητα σήμερα απο whatsup σε f2g και μου ανέφεραν μια προσφορά X-NOVA   (*Εχω σταθερό στη nova). Τελικά έφυγα με συμβόλαιο απεριόριστα όλα στα 18 ευρώ με 2 πάγια δώρο και κινητό redmi 13c 5g. Περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δέν έχω πάρει κάποιο χαρτί ακόμη βέβαια αλλά θα δούμε. Το πολύ να φάνε άκυρο. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτή την προσφορά;

Καποιες διευκρινησεις για να καταλαβουμε :

1) Πηγες σε καταστημα cosmote και σου προτειναν τοπακετο X-NOVA ?

2) υπεγραψες το συμβολαιο χωρις δυνατοτητα υπαναχωρησης ?

3) Πως δεν εχεις χαρτι στο χερι αφου υπεγραψες το συμβολαιο ?

4) To πακετο τι περιλαμβανει ?

Φορητοτητα σταθερου απο nova στην cosmote με Απεριοριστα σταθερα κινητα στα 18 για ταχυτητα 24mbs  ?(ξερεις τι τιμες εχει για 50αρα κι 100αρα γραμμη ?) και δωρο 2 παγια και ενα κινητο redmi 13c 5g

 

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Bax said:

Καλησπέρα. Πήγα για φορητότητα σήμερα απο whatsup σε f2g και μου ανέφεραν μια προσφορά X-NOVA   (*Εχω σταθερό στη nova). Τελικά έφυγα με συμβόλαιο απεριόριστα όλα στα 18 ευρώ με 2 πάγια δώρο και κινητό redmi 13c 5g. Περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δέν έχω πάρει κάποιο χαρτί ακόμη βέβαια αλλά θα δούμε. Το πολύ να φάνε άκυρο. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτή την προσφορά;

Αυτή δεν είναι προσφορά...το αφεντικό τρελάθηκε είναι.

Μην το πεις ούτε στον παπά.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Bax said:

Καλησπέρα. Πήγα για φορητότητα σήμερα απο whatsup σε f2g και μου ανέφεραν μια προσφορά X-NOVA   (*Εχω σταθερό στη nova). Τελικά έφυγα με συμβόλαιο απεριόριστα όλα στα 18 ευρώ με 2 πάγια δώρο και κινητό redmi 13c 5g. Περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δέν έχω πάρει κάποιο χαρτί ακόμη βέβαια αλλά θα δούμε. Το πολύ να φάνε άκυρο. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτή την προσφορά;

Πολύ καλή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Bax said:

Καλησπέρα. Πήγα για φορητότητα σήμερα απο whatsup σε f2g και μου ανέφεραν μια προσφορά X-NOVA   (*Εχω σταθερό στη nova). Τελικά έφυγα με συμβόλαιο απεριόριστα όλα στα 18 ευρώ με 2 πάγια δώρο και κινητό redmi 13c 5g. Περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δέν έχω πάρει κάποιο χαρτί ακόμη βέβαια αλλά θα δούμε. Το πολύ να φάνε άκυρο. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτή την προσφορά;

Πολύ καλή τιμή, η συσκευή ότι πρέπει για 2η για τα βασικά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2024 at 3:02 ΠΜ, Bax said:

Καλησπέρα. Πήγα για φορητότητα σήμερα απο whatsup σε f2g και μου ανέφεραν μια προσφορά X-NOVA   (*Εχω σταθερό στη nova). Τελικά έφυγα με συμβόλαιο απεριόριστα όλα στα 18 ευρώ με 2 πάγια δώρο και κινητό redmi 13c 5g. Περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δέν έχω πάρει κάποιο χαρτί ακόμη βέβαια αλλά θα δούμε. Το πολύ να φάνε άκυρο. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτή την προσφορά;

 

On 4/9/2024 at 7:51 ΠΜ, powerup said:

Καποιες διευκρινησεις για να καταλαβουμε :

1) Πηγες σε καταστημα cosmote και σου προτειναν τοπακετο X-NOVA ?

2) υπεγραψες το συμβολαιο χωρις δυνατοτητα υπαναχωρησης ?

3) Πως δεν εχεις χαρτι στο χερι αφου υπεγραψες το συμβολαιο ?

4) To πακετο τι περιλαμβανει ?

Φορητοτητα σταθερου απο nova στην cosmote με Απεριοριστα σταθερα κινητα στα 18 για ταχυτητα 24mbs  ?(ξερεις τι τιμες εχει για 50αρα κι 100αρα γραμμη ?) και δωρο 2 παγια και ενα κινητο redmi 13c 5g

 

Συγνωμη μπορεις  να μας πεις ποιο αναλυτικα τι σου εδωσαν?

 

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

1) Σε κατάστημα nova πήγα

2,3)υπέγραψα ηλεκτρονικά στη συσκευή ηλεκτρονικής υπογραφής.

4) φορητότητα στο κινητό από whatsup σε nova ολα απεριόριστα (καμία αλλαγή στο υπάρχον σταθερό) στα 18€ και δώρο 2 πάγια και ενα redmi 13c 5g, συμβόλαιο 2 χρόνων.

Y.Γ. αν μου έχουν ενεργοποιήσει κάτι άλλο απο αυτό που μου είπαν και υπέγραψα έτσι yolo shame on me. Τα θελα και τα παθα.

(Δεν θυμόμουν οτι δεν υπάρχει δικαίωμα υπαναχώρησης σε συμβόλαιο που γίνεται σε κατάστημα).

Περιμένω να γίνει η φορητότητα για να ξαναπάω στο κατάστημα για τα περαιτέρω, πήρα τηλέφωνο και περιμένουν παραλαβή συσκευών τη Δευτέρα για να με καλέσουν να ολοκληρωθεί η μετάβαση και να παραλάβω τη συσκευή.

Edited by Bax
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Bax said:

1) Σε κατάστημα nova πήγα

2,3)υπέγραψα ηλεκτρονικά στη συσκευή ηλεκτρονικής υπογραφής.

4) φορητότητα στο κινητό από whatsup σε nova ολα απεριόριστα (καμία αλλαγή στο υπάρχον σταθερό) στα 18€ και δώρο 2 πάγια και ενα redmi 13c 5g, συμβόλαιο 2 χρόνων.

Y.Γ. αν μου έχουν ενεργοποιήσει κάτι άλλο απο αυτό που μου είπαν και υπέγραψα έτσι yolo shame on me. Τα θελα και τα παθα.

(Δεν θυμόμουν οτι δεν υπάρχει δικαίωμα υπαναχώρησης σε συμβόλαιο που γίνεται σε κατάστημα).

Περιμένω να γίνει η φορητότητα για να ξαναπάω στο κατάστημα για τα περαιτέρω, πήρα τηλέφωνο και περιμένουν παραλαβή συσκευών τη Δευτέρα για να με καλέσουν να ολοκληρωθεί η μετάβαση και να παραλάβω τη συσκευή.

Αρα το προγραμμα x-nova αφορα :

αιτηση μεταφορας κινητου απο watch up  σε nova με συμβολαιο ολα απαιριορστα στα 18€ με

δωρα : 2 παγια και ενα κινητο redmi 13c 5g.

Εσυ υπεγραψες την μεταφορα του κινητου απο cosmote σε nova

Συνηθως η μεταφορα περνει 5 εργασιμες για να ολοκληρωθει κι θα πρεπει να σου δωσουν  καρτουλα sim απο την Νοva .

Αφου ολοκληρωθει η διαδικασια μεταφορας θα σε καλεσουν στο καταστημα να υπογραψεις το διετες συμβολαιο κι να παρεις το κινητο .(καλου κακου δες τους ορους του συμβολαιου αν ισχυουν οπως σου ειπαν)

Αν ειχες τοιχον υπολοιπο απο το watch up στην cosmote μπορεις να κανεις στην cosmote  αιτηση επιτροφης του υπολοιπου στον τραπεζικο σου λογριασμο αφου ολοκληρωθει η μεταφορα στη nova.

 

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, powerup said:

Αν ειχες τοιχον υπολοιπο απο το watch up στην cosmote μπορεις να κανεις στην cosmote  αιτηση επιτροφης του υπολοιπου στον τραπεζικο σου λογριασμο αφου ολοκληρωθει η μεταφορα στη nova.

Όχι. Μόνο αν αιτηθεί ότι δεν συμφωνεί με τιμολογιακές αλλαγές(αυξήσεις με λίγα λόγια)παίρνει το υπόλοιπο πίσω από ότι ξέρω. Αυτήν την στιγμή δεν έχει ανακοινωθεί κάτι οπότε δεν νομίζω να πάρει κάτι πίσω 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι. Μόνο αν αιτηθεί ότι δεν συμφωνεί με τιμολογιακές αλλαγές(αυξήσεις με λίγα λόγια)παίρνει το υπόλοιπο πίσω από ότι ξέρω. Αυτήν την στιγμή δεν έχει ανακοινωθεί κάτι οπότε δεν νομίζω να πάρει κάτι πίσω 

Κι εγω αυτο πιστευα αλλα σε αλλο γνωστο forum που αρχιζει απο in κι τελειωνει σε ...nia λενε οτι πηραν πισω χρηματα σε τραπεζικο λογαργιασμο  απο cosmote κανοντας αιτηση επιστροφης υπολοιπου χωρις προυποθεσεις .

Τι να πω.

Μπορουμε να κανουμε ερωτηση στην ΕΕΤΤ ?

Η να επικοινωνησουμε με την εξυπηρετηση πελατων ΟΤΕ κι Νοva ?

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε με την nova την Παρασκευή μου έδιναν το Unlimited με φορητότητα στα 21€ χωρίς κανένα πάγιο δώρο η κινητό. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gv2008 said:

Δύο συμπεράσματα από το άρθρο:

1)θα πωληθεί ξεχωριστα η ελληνική θυγατρική 

2)η παρακμή της ελληνικής πολιτικής 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...