Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, MIKU said:

Μήπως είναι κάποιο δώρο;

Εμένα η Cosmote, παρόλο που έχω το GigaMax unlimited αν πάρω κανένα δώρο (πχ από box παραγγελία) έτσι φαίνεται.

Και εγώ φαντάστηκα κάτι τέτοιο, αλλά δεν έχω κάνει καμία ενέργεια τώρα τελευταία ούτε έχω πληρώσει κάποιον λογαριασμό.

Ίσως επειδή άλλαξα κινητό και έβαλα ξανά την εφαρμογή; δεν ξέρω πραγματικά τι να υποθέσω.

Όμως ήρθε και στο συμφορουμίτη παραπάνω που το ανέφερε, για ψαχτείτε σε πάρα πολλούς θα έχει αυτό το παρόμοιο πράγμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα κάνει κάποια ενέργεια, αλλά όπως είπα ήρθε μήνυμα και γράφει ότι είναι δώρο από online ανανέωση. Δεν έχω κάνει από τον Γενάρη.

Ούτε κόφτης είναι τελικά, τα χρησιμοποίησα όλα, ήρθαν τα παρακάτω μηνύματα. Η ταχύτητα παραμένει ίδια.

Quote

ΣOY AΠOMENOYN AKOMA 2GB ΓI' AYTON TO MHNA, AΠO TO DATA ΔΩPO THΣ ONLINE ANANEΩΣHΣ. MHN ΞEXNAΣ ΠΩΣ MEΣΩ TOY NOVA APP: https://nvgr.gr/novadcon MΠOPEIΣ NA BΛEΠEIΣ TO YΠOΛOIΠO ΣOY OΠOIAΔHΠOTE ΣTIΓMH & NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI!

Quote

EXEIΣ KATANAΛΩΣEI OΛA TA ΔIAΘEΣIMA DATA ΓI' AYTON TO MHNA, AΠO TO ΔΩPO THΣ ONLINE ANANEΩΣHΣ. MHN ΞEXNAΣ ΠΩΣ MEΣΩ TOY NOVA APP: https://nvgr.gr/novadcon MΠOPEIΣ NA BΛEΠEIΣ TO YΠOΛOIΠO ΣOY OΠOIAΔHΠOTE ΣTIΓMH & NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI!

 

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι σωστά.

Και εγώ είχα κάνει online ανανέωση τον Ιανουάριο με το data jump, όμως 10 gb πρέπει να γράφει... αυτό ήταν το δώρο της online ανανέωσης. 10 gb τον μήνα. Άρα πρέπει να λέει ότι από μένουν 4,21gb από τα 10...κάτι έχει γίνει και δεν εμφανίζεται σωστά αυτό το δώρο, τσάμπα ανησυχησαμε τελικά

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έφυγα (επιτέλους) από τη Nova και μου βγήκε πιστωτικός λογαριασμός. Να μην σχολιάσω ότι πουθενά στον λογαριασμό δεν αναφέρει τους τρόπους που μπορείς να πάρεις τα χρήματα αυτά πίσω, επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και μου έστειλαν ότι πρέπει να τους στείλω τα στοιχεία της τραπεζικής κάρτας μου για να μου κάνουν την επιστροφή. Κανονικά ΙΒΑΝ δεν έπρεπε να ζητόυν; Είναι δυνατόν να στείλω όλα τα στοιχεία της κάρτας μου; Μόνο τον τριψήφιο δεν ζήτησαν, ήμαρτον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Loutrikan said:

Καλημέρα, έφυγα (επιτέλους) από τη Nova και μου βγήκε πιστωτικός λογαριασμός. Να μην σχολιάσω ότι πουθενά στον λογαριασμό δεν αναφέρει τους τρόπους που μπορείς να πάρεις τα χρήματα αυτά πίσω, επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και μου έστειλαν ότι πρέπει να τους στείλω τα στοιχεία της τραπεζικής κάρτας μου για να μου κάνουν την επιστροφή. Κανονικά ΙΒΑΝ δεν έπρεπε να ζητόυν; Είναι δυνατόν να στείλω όλα τα στοιχεία της κάρτας μου; Μόνο τον τριψήφιο δεν ζήτησαν, ήμαρτον.

Γίνεται και στην καρτα επιστροφη χρημάτων… δεν είναι απαραίτητο μεσω Iban.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, p_k said:

Α, ναι σωστά.

Και εγώ είχα κάνει online ανανέωση τον Ιανουάριο με το data jump, όμως 10 gb πρέπει να γράφει... αυτό ήταν το δώρο της online ανανέωσης. 10 gb τον μήνα. Άρα πρέπει να λέει ότι από μένουν 4,21gb από τα 10...κάτι έχει γίνει και δεν εμφανίζεται σωστά αυτό το δώρο, τσάμπα ανησυχησαμε τελικά

Το data jump δεν είναι δώρο. Απλά άλλαξες πρόγραμμα σε ένα με περισσότερα δεδομένα.

Με την ανανεωση του συμβολαίου κάποιες φορές δίνουν δεδομένα έξτρα για ένα μικρό διάστημα, συστημικό είναι το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, paanos said:

Το data jump δεν είναι δώρο. Απλά άλλαξες πρόγραμμα σε ένα με περισσότερα δεδομένα.

Με την ανανεωση του συμβολαίου κάποιες φορές δίνουν δεδομένα έξτρα για ένα μικρό διάστημα, συστημικό είναι το θέμα. 

Πριν το data jump είχα και πάλι απεριόριστα δεδομένα. Είχα το unlimited all.

Ενεργοποίησα την προσφορά και στην ίδια τιμή πήρα το unlimited all + EU, με απεριόριστη ομιλία προς χώρες ΕΕ.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πάλι. Άλλαξες σε πρόγραμμα με δωρεάν λεπτά προς ΕΕ, δεν έχει κάτι πρόσθετο σε πακέτο. Εξού και η νέα ημερομηνία λήξης. 
 

Αγνοήστε τα ΜΒ πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, paanos said:

Το ίδιο πάλι. Άλλαξες σε πρόγραμμα με δωρεάν λεπτά προς ΕΕ, δεν έχει κάτι πρόσθετο σε πακέτο. Εξού και η νέα ημερομηνία λήξης. 
 

Αγνοήστε τα ΜΒ πάντως. 

Ναι, εννοείται τα αγνοούμε, απλά προς χάρη της συζήτησης το αναφέρουμε

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι με συμβολαιο μεχρι το καλοκαιρι του 25 με συυνδυαστικο προγραμμα 77 ευρω(απεριοριστα mb ιντερνετ τηλεοραση) αν πχ κανω αιτηση οταν ληξει το συμβολαιο στην cosmote για ιντερνετ και τηλεοραση μονο,θελω να κρατησω μονο το κινητο,σε αυτην την περιπτωση τι γινετε επιδηειναι συνδυαστικο;δεν υποτιθετε οτι κοβονται ολα;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hliasat said:

λοιπον ειμαι με συμβολαιο μεχρι το καλοκαιρι του 25 με συυνδυαστικο προγραμμα 77 ευρω(απεριοριστα mb ιντερνετ τηλεοραση) αν πχ κανω αιτηση οταν ληξει το συμβολαιο στην cosmote για ιντερνετ και τηλεοραση μονο,θελω να κρατησω μονο το κινητο,σε αυτην την περιπτωση τι γινετε επιδηειναι συνδυαστικο;δεν υποτιθετε οτι κοβονται ολα;

Το κινητό θα συνεχίσει ως αορίστου χρόνου, χωρίς όποιο πλεονέκτημα προκύπτει από το συνδυαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα συνεχίσει με τη δέσμευση κανονικότατα, αλλά θα χάσει τις εκπτώσεις λόγω συνδιασμου. Δε γυρνάει σε αορίστου 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Το κινητό θα συνεχίσει με τη δέσμευση κανονικότατα, αλλά θα χάσει τις εκπτώσεις λόγω συνδιασμου. Δε γυρνάει σε αορίστου 

Επειδή είπε να κάνει την αίτηση μετά που θα λήξει, θεώρησα δεδομένο ότι δεν θα υπάρχει δέσμευση 😉

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2024 at 11:37 ΠΜ, Loutrikan said:

Καλημέρα, έφυγα (επιτέλους) από τη Nova και μου βγήκε πιστωτικός λογαριασμός. Να μην σχολιάσω ότι πουθενά στον λογαριασμό δεν αναφέρει τους τρόπους που μπορείς να πάρεις τα χρήματα αυτά πίσω, επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και μου έστειλαν ότι πρέπει να τους στείλω τα στοιχεία της τραπεζικής κάρτας μου για να μου κάνουν την επιστροφή. Κανονικά ΙΒΑΝ δεν έπρεπε να ζητόυν; Είναι δυνατόν να στείλω όλα τα στοιχεία της κάρτας μου; Μόνο τον τριψήφιο δεν ζήτησαν, ήμαρτον.

Γιατί έφυγες;  ...που δεν ήσουν ευχαριστημένος; ...σε ποια εταιρεία θα πας;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, sakaflias said:

Γιατί έφυγες;  ...που δεν ήσουν ευχαριστημένος; ...σε ποια εταιρεία θα πας;

Με την τεχνική υποστήριξη ήμουν δυσαρεστημένη και το γεγονός πως δεν δίνουν κωδικούς voip για να βάλω ρουτερ της επιλογής μου. Πήγα τελικά Vodafone όχι πως εκεί είναι καλύτεροι . . . Λάθη στους λογαριασμούς και να τους κυνηγάω για να με χρεώσουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2024 at 1:04 ΜΜ, Loutrikan said:

Με την τεχνική υποστήριξη ήμουν δυσαρεστημένη και το γεγονός πως δεν δίνουν κωδικούς voip για να βάλω ρουτερ της επιλογής μου. Πήγα τελικά Vodafone όχι πως εκεί είναι καλύτεροι . . . Λάθη στους λογαριασμούς και να τους κυνηγάω για να με χρεώσουν σωστά.

Εγώ θα πήγαινα Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η φίλη μου έχει το συμβόλαιο με όλα απεριόριστα.

Ε, την χρέωσαν 0,72 για SMS προς Εθνικά Δίκτυα!

Μίλησα στο τσατ και λέει να στείλουμε τη φόρμα.

Ό,τι να ναι πια...

Θυμήθηκα και το φίλο εδώ που τον χρέωνε προς Ε.Ε. ενώ είχε το αντίστοιχο πακέτο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MIKU said:

Η φίλη μου έχει το συμβόλαιο με όλα απεριόριστα.

Ε, την χρέωσαν 0,72 για SMS προς Εθνικά Δίκτυα!

Μίλησα στο τσατ και λέει να στείλουμε τη φόρμα.

Ό,τι να ναι πια...

Θυμήθηκα και το φίλο εδώ που τον χρέωνε προς Ε.Ε. ενώ είχε το αντίστοιχο πακέτο.

Ας στείλει στην φόρμα. Είμαι σίγουρος ότι θα το λύσουν και θα κάνουν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ας στείλει στην φόρμα. Είμαι σίγουρος ότι θα το λύσουν και θα κάνουν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό

Το έκανε ήδη αλλά ΟΚ, κακό...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Η φίλη μου έχει το συμβόλαιο με όλα απεριόριστα.

Ε, την χρέωσαν 0,72 για SMS προς Εθνικά Δίκτυα!

Μίλησα στο τσατ και λέει να στείλουμε τη φόρμα.

Ό,τι να ναι πια...

Θυμήθηκα και το φίλο εδώ που τον χρέωνε προς Ε.Ε. ενώ είχε το αντίστοιχο πακέτο.

Εμένα ευτυχώς τέτοια θέματα δεν εχω ακόμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, MIKU said:

Η φίλη μου έχει το συμβόλαιο με όλα απεριόριστα.

Ε, την χρέωσαν 0,72 για SMS προς Εθνικά Δίκτυα!

Μίλησα στο τσατ και λέει να στείλουμε τη φόρμα.

Ό,τι να ναι πια...

Θυμήθηκα και το φίλο εδώ που τον χρέωνε προς Ε.Ε. ενώ είχε το αντίστοιχο πακέτο.

Αυτό πρέπει να έγινε γιατί σε απλό sms ίσως έστειλε μια εικόνα μια φάτσα κάτι και το χρέωσαν ως mms. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Antonio21 said:

Αυτό πρέπει να έγινε γιατί σε απλό sms ίσως έστειλε μια εικόνα μια φάτσα κάτι και το χρέωσαν ως mms. 

Αφού ρε συ ο τιμοκατάλογος το χρεώνει 0,96 το MMS.

Το σκέφτηκα και εγώ γι'αυτό το κοίταξα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2024 at 5:02 ΜΜ, sou_d said:

Έχω eon tv και εμφανίστηκε στην εφαρμογή, αυτή η προσφορά με 39€. Αντίστοιχα από cosmote μου εμφανίστηκε με 39,90€, για 100αρα +cosmote tv

 

Screenshot_2024-03-24-16-54-49-64_de158abdecdbf805a05763fabe5b5ec4~2.jpg

Τελικά το συγκεκριμένο πρόγραμμα, δεν ισχύει στην περιοχή μου.. όπως με ενημέρωσε η εξυπηρέτηση τηλεφωνικά. Μπορούν να μου κάνουν 50αρα + eon στα 32 και

100άρα + eon στα 35, με 2 πάγια δώρο.

Δεν μου άρεσε, καθώς τώρα πληρώνω στην Cosmo 34,62 για 50αρα (μαζί με eon) και την 100άρα μου τη δίνουν 28,90€. Θεωρώ πως σε συνδυασμό με τις παροχές που δίνουν στα κινητά, συμφέρει η cosmo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...