Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης,τι εγιναν τα FLEXY συμβολαια?τα εφερε η vodafone κ τα καταργησε η wind????

Τα flexy καταργήθηκαν. Ένας φίλος ήταν από τους τελευταίους που πήγαν σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Και μου είπαν ότι από αύριο θα φαίνεται στα συστήματα της Wind οι προσφορές που μου έκαναν. Λέτε να το κλείσουν το μαγαζί;; :p

 

 

 

Πολυ καλα σ ειπαν. Μετα απο 24 ωρες περναει η εγκριση και φαινεται στο συστημα. Εγω την πηρα την εγκριση στης 7 σημερα το απογευμα. Δεν μας ειπες τι ενεργειες εκανες για να φτασεις σε αυτη την προσφορα. Εκανες αιτηση φορητοτητας;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη Wind και δεν πίστευα στα αυτιά μου. Μου προσφέρουν δωρεάν 6 μήνες πάγια και 254 ευρώ επιδότηση. Πιστεύω ότι την αξίζω μιας και οι λογαριασμοί μου είναι 120-150 (εκτός απ' αυτό το μήνα που μου ήρθε 250 :O)

πφφφφ.διακρισεις..

εμενα μου στειλαν απλα ενα σμς πως λογω ενος προβληματος 6-9/3 μου κανουνξ εκπτωση 50% στο παγιο...

διακρισεις..

εμεις που δινουμε τα 180ρια τι ειμαστε??

 

(ασε ξερω...:lol:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα σ ειπαν. Μετα απο 24 ωρες περναει η εγκριση και φαινεται στο συστημα. Εγω την πηρα την εγκριση στης 7 σημερα το απογευμα. Δεν μας ειπες τι ενεργειες εκανες για να φτασεις σε αυτη την προσφορα. Εκανες αιτηση φορητοτητας;

 

Δεν έκανα απολύτως καμία ενέργεια. Απλώς, με είχαν ενημερώσει από τα τέλη Γενάρη ότι έχω επιδότηση, αλλά επειδή δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ δεν έκανα τίποτα. Έτσι χθες το μεσημέρι με πήραν τηλέφωνο να με ξαναενημερώσουν ότι έχω επιδότηση αλλά με κάποια extra μαζί..

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να κάνω διακοπή συμβολαίου στη wind;Να πω ότι είναι ο δεύτερος χρόνος και το συμβόλαιο το ανανέωσα πριν τρεις μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να κάνω διακοπή συμβολαίου στη wind;Να πω ότι είναι ο δεύτερος χρόνος και το συμβόλαιο το ανανέωσα πριν τρεις μήνες.

 

Να πας σε ένα κατάστημα Wind με την ταυτότητά σου και να πληρώσεις το υπόλοιπο της επιδότησης που αντιστοιχεί στους μήνες που απομένουν μέχρι τη λήξη της σύμβασης.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο είναι το ποσό της επιδότησης για κάθε μήνα περίπου ή πως υπολογίζεται;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο είναι το ποσό της επιδότησης για κάθε μήνα περίπου ή πως υπολογίζεται;

 

Στην Cosmote (σύμφωνα με απάντηση που πήρα από τηλεφωνήτρια του c.c.) υπολογίζεται βάσει του μ.ο. λογαριασμών ως εξής:

 

1ος μήνας + 2ος μήνας + ... + 12ος μήνας / 12 * 2

 

Λόγικα σε όλες έτσι υπολογίζεται..

Link to comment
Share on other sites

Εντός του πρώτου εξαμήνου, ο πελάτης υποχρεούται να επιστρέψει το σύνολο του ποσού της επιδότησης. Μετά τον 6ο μήνα, το ποσό βαίνει μειούμενο κατά 16-17% κάθε μήνα. Π.χ. τον 7ο μήνα πάει στο 83%, τον 8ο μήνα πάει στο 66% κλπ.

 

Για υπολογισμό με ακρίβεια, ισχύει ο τύπος:

 

Υπολειπόμενο ποσό = (Σύνολο επιδότησης * Ημέρες που απομένουν μέχρι τη λήξη * 2) / 365

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και περιμένω !

λοιπον φιλε μου εχω μπροστα μου τον αναλυτικο...και απ'οτι βλεπω ολα ειναι χρεωση bb non stop εκτος απο 5 κινησεις off net wap brownsing. οποτε gint χρεωση δεν υπαρχει καμια. αρα για bb non stop εισαι.

 

επισης θελω να πω οτι η wind εκανε μια φοβερη μειωση στα kb οσο αφορα την πλοηγηση...αν θυμαστε καποιοι που ειχε μια τραγικη χρεωση/kb

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. αν αφησεις ενα λογαριασμο απληρωτο μεταφερεται κανονικα στον επομενο χορις καμια χρεωση ετσι?
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. αν αφησεις ενα λογαριασμο απληρωτο μεταφερεται κανονικα στον επομενο χορις καμια χρεωση ετσι?

 

Ναι. Έναν όμως. Μετά υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έναν όμως. Μετά υπάρχει πρόβλημα.

 

οχι εμενα και σε ολους τους γνωστους μου μολις περασει η ημερομηνια ληξης στελνουν sms και μετα απο δεκα μερες περιπου κοβουν την γραμμη.και μιλαω οτι ποτε δεν εχει μεινει απληρωτος λογαριασμος απλα καθυστερημενος οριακα για 10-14 μερες!

Link to comment
Share on other sites

οχι εμενα και σε ολους τους γνωστους μου μολις περασει η ημερομηνια ληξης στελνουν sms και μετα απο δεκα μερες περιπου κοβουν την γραμμη.και μιλαω οτι ποτε δεν εχει μεινει απληρωτος λογαριασμος απλα καθυστερημενος οριακα για 10-14 μερες!

 

Ε τότε τι να πω! Καλά να πάθουν που κοντεύουν στο λουκέτο! :lol:

Η Cosmo στον πρώτο απλήρωτο κάνει τα "στραβά μάτια" και ξεκινάει διαδικασίες (SMS κ.λπ.) από τη στιγμή που λήγει κι ο δεύτερος... Έτσι τουλάχιστον έκαναν στον κολλητό μου ο οποίος συστηματικά άφηνε απλήρωτους λογαριασμούς και πλήρωνε μήνα παρά μήνα (αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας, αυτά παθαίνεις).

Link to comment
Share on other sites

έχετε κανένα πρόβλημα με της αναφορές παράδοσεις στα sms αυτές τις μέρες ? Επίσης και η ενημέρωση για το υπόλοιπο στο wind s που είμαι χθες δεν ήρθε παρά μόνο μετά από 5 συνεχόμενα δικά μου sms.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ειχα αυτό το προβλημα εδώ και 2 μέρες , αλλα δεν ειπα κάτι καθώς φευγω απ τη γουιντ και παω σε άλλη εταιρεια με αιτηση φορητότητας.

 

Εγώ έχω αλλο προβλημα ολη μέρα με παιρνουν απορρητα νουμερα - για ποιον λόγο ? Ντιπ για ντίπ δεν βλέπουν το Deaf Discount στον λογαριασμό μου ? Προφανώς ειδαν την αιτησή μου και θέλουν να μου κανουν καλύτερη προσφορα...εεε ας στειλουν κανα σμς!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλο προβλημα ολη μέρα με παιρνουν απορρητα νουμερα - για ποιον λόγο ? Ντιπ για ντίπ δεν βλέπουν το Deaf Discount στον λογαριασμό μου ? Προφανώς ειδαν την αιτησή μου και θέλουν να μου κανουν καλύτερη προσφορα...εεε ας στειλουν κανα σμς!

 

:offtopic:

 

Μάλλον από ότι φαίνεται δεν το βλέπουν και επιμένουν.

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε τι να πω! Καλά να πάθουν που κοντεύουν στο λουκέτο! :lol:

Η Cosmo στον πρώτο απλήρωτο κάνει τα "στραβά μάτια" και ξεκινάει διαδικασίες (SMS κ.λπ.) από τη στιγμή που λήγει κι ο δεύτερος... Έτσι τουλάχιστον έκαναν στον κολλητό μου ο οποίος συστηματικά άφηνε απλήρωτους λογαριασμούς και πλήρωνε μήνα παρά μήνα (αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας, αυτά παθαίνεις).

όντως και στη voda που ημουν το ίδιο, στο πρώτο τίποτα στο δευτερο ενημερωτικό μηνυμα τωρα αυτες οι πρωτοτυπίες της wind δε ξερω που οφείλονται

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θελώ να στριμάρω σταθμό μέσω 3G,αλλα δεν ξέρω πως πάει η χρέωση.Γνωρίζει κανείς???Είναι σαν downloading ή browsing??Ευχαριστώ!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερουμε τι εγιναν τα FLEXY πακετα?Γιατι τα εξαφανισαν??ειμαι στο 35 κ δε μπορω να παω στο 30,πρεπει να παω σε πακετο ομιλιας μονο η στα νεα.. που δε με βολευουνν!

Τωρα που ταφερε η vodafone τα βγαλν αυτοι??

Λετε να τα ξαναφερουν?????

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερουμε τι εγιναν τα FLEXY πακετα?Γιατι τα εξαφανισαν??ειμαι στο 35 κ δε μπορω να παω στο 30,πρεπει να παω σε πακετο ομιλιας μονο η στα νεα.. που δε με βολευουνν!

Τωρα που ταφερε η vodafone τα βγαλν αυτοι??

Λετε να τα ξαναφερουν?????

 

Νομίζω κάπου άκουσα ότι καταργήθηκαν...αλλά δεν βρίσκω την ανακοίνωση. Ένας φίλος μου ήταν από τους τελευταίους που έκαναν σύνδεση σε τέτοιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

οχι εμενα και σε ολους τους γνωστους μου μολις περασει η ημερομηνια ληξης στελνουν sms και μετα απο δεκα μερες περιπου κοβουν την γραμμη.και μιλαω οτι ποτε δεν εχει μεινει απληρωτος λογαριασμος απλα καθυστερημενος οριακα για 10-14 μερες!

 

Συμφωνώ. Σε φίλη μου έκοψαν 2 φορές το λογαριασμό( εκ των οποίων, την 1η φορά τον έκοψαν για το..."αστρονομικό" ποσό των 0,77 ευρώ!!!!!!!) :blink::lol:

 

Και την 2η φορά τον έκοψαν εντός μιας εβδομάδας από την ημερομηνία λήξης του...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλό νέο ή μου φαίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...