Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο η Wind :D

 

Όχι απλά καλή, αλλά εξαιρετικά γενναία μείωση!!

 

Το bot δε φαίνεται απ'όλους; :confused:

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να το δούμε.

 

Πάτα στο more...σε πάει σε Link στο site της wind.

 

Αν δεν το βλέπεις, πάτα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο more...σε πάει σε Link στο site της wind.

 

Αν δεν το βλέπεις, πάτα εδώ

 

Μιλάμε για την ανακοίνωση της wind http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=325 ?

 

Δίνει τα αυτονόητα, ότι δίνει η vodafone εδώ και πολύυυ καιρό. Μάλιστα η vodafone δεν ξεχωρίζει την χρέωση όταν ξεπεραστεί ο δωρεάν όγκος δεδομένων. Η cosmote τα δίνει στα προγράμματα Internet On The Phone.

Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ΜΒ Mobile internet στο Small παραμένουν για όλους;

Στο site της wind πάντως, περιλαμβάνονται κανονικά.

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1311

 

Ξέρει κανένας να μας διευκρινίσει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα, η χρέωση για πλοήγηση σε περιβάλλον WIND Plus (on-portal WAP browsing) γίνεται δωρεάν ---> Καλα ως εδω

 

και μειώνεται η χρέωση για χρήση internet (WEB browsing) μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης από 6,76€/MB σε 0,50€/MB. ---> Επισης

 

 

Η χρέωση για πλοήγηση σε περιβάλλον WIND Plus (off-portal WAP browsing) παραμένει ίδια στα 0,0121 €/ kb. ---> Εδω τι εννοει ο ποιητης; Απο τη μια λεει σε περιβαλλον wind plus, μετα στη παρενθεση λεει για εκτος wind plus και το τιμολογιο δε ξερω σε τι αναφερεται!

Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ΜΒ Mobile internet στο Small παραμένουν για όλους;

Στο site της wind πάντως, περιλαμβάνονται κανονικά.

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1311

 

Ξέρει κανένας να μας διευκρινίσει;

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχα απο κατάστημα για όσους έβαλαν το wind small στις αρχές, πρίν την κατάργηση των δωρεάν mb's, ισχύουν κανονικά τα 100mb's.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω, καταργήθηκαν όμως για τους νέους συνδρομητές τελικά τα mb ή όχι; Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση για πλοήγηση σε περιβάλλον WIND Plus (off-portal WAP browsing) παραμένει ίδια στα 0,0121 €/ kb. ---> Εδω τι εννοει ο ποιητης; Απο τη μια λεει σε περιβαλλον wind plus, μετα στη παρενθεση λεει για εκτος wind plus και το τιμολογιο δε ξερω σε τι αναφερεται!

Ειναι η χρεωση για σελιδες εκτος Wind Portal από την στιγμή που θα εξαντλήσεις τα mb της ενσωματωμένης χρήσης του πακέτου.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η χρεωση για σελιδες εκτος Wind Portal από την στιγμή που θα εξαντλήσεις τα mb της ενσωματωμένης χρήσης του πακέτου.

 

Πιο πανω δε λεει 0,50/mb ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια ερώτηση - με παιρνουν συνέχεια απ τη Wind για αντιπροσφορά - εκανα αιτηση φορητότητας.To θέμα ειναι οτι δεν ενδιαφέρομαι για αυτα - και δεν το σηκώνω καθόλου μιας και δεν ακουω.Μου έχουν παρει τα αυτιά απο χθές ντριν ντριν το τηλέφωνο.

 

Ποσο θα τους πάρει να γινει η αιτηση στην εταιρεια που πηγαινω ? Και πότε θα εγκαταλείψουν τα τηλέφωνα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια ερώτηση - με παιρνουν συνέχεια απ τη Wind για αντιπροσφορά - εκανα αιτηση φορητότητας.To θέμα ειναι οτι δεν ενδιαφέρομαι για αυτα - και δεν το σηκώνω καθόλου μιας και δεν ακουω.Μου έχουν παρει τα αυτιά απο χθές ντριν ντριν το τηλέφωνο.

 

Ποσο θα τους πάρει να γινει η αιτηση στην εταιρεια που πηγαινω ? Και πότε θα εγκαταλείψουν τα τηλέφωνα?

 

Τόσο μεγάλο πρόβλημα είναι να το σηκώσεις και να τους πεις απλά "δεν ενδιαφέρομαι"; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ΚΩΦΗ - αυτο σημαίνει το ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ.Να το σηκώσω να τους πώ δεν ενδιαφέρομαι και μετα τι ? να μου λένε τα ίδια ? ΚΑι για την ιστορία - το σηκωσα ειπα εμπρός οτι δεν ακουω και δεν ενδιαφέρομαι - τιποτα αυτοί , ξαναπήραν αλλες 3 φορές και αφήσανε ηχητικά μυνήματα.Στο τέλος κολλησε το κινητό.Ολη μερα ντριν ντριν.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλο πρόβλημα είναι να το σηκώσεις και να τους πεις απλά "δεν ενδιαφέρομαι"; :rolleyes:

 

Ειπε οτι δεν ακουει, οποτε δεν θα μπορεσει να συννενοηθει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ΚΩΦΗ - αυτο σημαίνει το ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ.Να το σηκώσω να τους πώ δεν ενδιαφέρομαι και μετα τι ? να μου λένε τα ίδια ? ΚΑι για την ιστορία - το σηκωσα ειπα εμπρός οτι δεν ακουω και δεν ενδιαφέρομαι - τιποτα αυτοί , ξαναπήραν αλλες 3 φορές και αφήσανε ηχητικά μυνήματα.Στο τέλος κολλησε το κινητό.Ολη μερα ντριν ντριν.

 

Κατάλαβα.. Απλά δεν πήρε στροφές το μυαλό μου. :(

Σου ζητώ ταπεινά συγνώμη που αναγκάστηκες να διευκρινίσεις..

 

Προφανώς είναι θέματα που δεν τα έχουν προβλέψει οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.. Θα μπορούσαν πολύ απλά να έχουν ένα σύστημα βάσει του οποίου αν δεν υπάρχει ανταπόκριση μετά από έναν αριθμό μη απαντημένων κλήσεων (υπερβολικά μεγάλο σύμφωνα με τα γραφόμενά σου) να σταματάνε να ενοχλούν.. Όπως φαίνεται όμως, βάζουν τα bonus τους πάνω από πράγματα που δεν τα φαντάζονται καν! :mad:

 

Μια επίσης καλή ιδέα είναι τη στιγμή που σε καλούν, να δώσεις σε κάποιον άλλο να το σηκώσει και να τους μπινελικιάσει! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ζητάς συγνωμη βρε , αλίμονο...δεν γινεται να τα ξέρουμε...

 

Απλα..με παιρνουν απο χθές και τα νευρα μου σχοινί κορδόνι να πετάγομαι πανω με το κινητό - φοράω ακουστικό αλλα εχω ακουστική διακριτοτητα μονο με πολυ δικούς μου ανθρώπους.Εβαλα τον παντα προθυμο γείτονα να ακουσει τα voicemail και σιγουρευτηκα οτι ήταν αυτοι...θα πάω αυριο μια βόλτα στο κοντινο καταστημα να τους τα πω λιγο...οτι δεν ειναι πραγματα αυτα και οτι με την επιμονή τους με απομακρύνανε περισσότερο - πήραν και σε ώρες κοινής ησυχίας..

 

Βρε παιδια πόσο κρατάει να γίνει η φορητότητα προς άλλη εταίρεια ? μου κολλησαν το κινητο και εμεινα χωρις..( εχω παραγγειλει άλλη συσκευή απο αλλη εταιρεια αλλα θα μου τη δώσουν οταν ολοκληρωθεί η φορητότητα ) στο μαγαζί μου ειπαν 3-4 μέρες , φιλοι μου λενε 20 μέρες , ο καθένας με το μακρύ και το κοντο του ...

 

Να σημειώσω μένω μόνη μου οπότε η λύση που εδωσες είναι ανέφικτη.Εδώ με επαιρναν στο σταθερό για νομικο ζήτημα και τους ελεγα οτι δεν ακουω και να μου στειλουν εμαιλ.Την εβρισα πατοκορφα την νομικο και δεν κατάλαβε.Συνεχισε να παιρνει για κανένα μήνα ακόμα.Κάποια στιγμή με άφησαν ήσυχη.

Edited by Vivie
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ζητάς συγνωμη βρε , αλίμονο...δεν γινεται να τα ξέρουμε...

 

Απλα..με παιρνουν απο χθές και τα νευρα μου σχοινί κορδόνι να πετάγομαι πανω με το κινητό - φοράω ακουστικό αλλα εχω ακουστική διακριτοτητα μονο με πολυ δικούς μου ανθρώπους.Εβαλα τον παντα προθυμο γείτονα να ακουσει τα voicemail και σιγουρευτηκα οτι ήταν αυτοι...θα πάω αυριο μια βόλτα στο κοντινο καταστημα να τους τα πω λιγο...οτι δεν ειναι πραγματα αυτα και οτι με την επιμονή τους με απομακρύνανε περισσότερο - πήραν και σε ώρες κοινής ησυχίας..

 

Βρε παιδια πόσο κρατάει να γίνει η φορητότητα προς άλλη εταίρεια ? μου κολλησαν το κινητο και εμεινα χωρις..( εχω παραγγειλει άλλη συσκευή απο αλλη εταιρεια αλλα θα μου τη δώσουν οταν ολοκληρωθεί η φορητότητα ) στο μαγαζί μου ειπαν 3-4 μέρες , φιλοι μου λενε 20 μέρες , ο καθένας με το μακρύ και το κοντο του ...

 

Ότι νά 'ναι... Σε καταλαβαίνω! :lol:

 

Σχετικά με το πόσο διαρκεί η φορητότητα υπάρχει ένα χάος. Αναφέρθηκε περίπτωση που κράτησε μια μέρα, αναφέρθηκε και περίπτωση που κράτησε ένα μήνα (και οι δύο περιπτώσεις, αναφέρθηκαν εδώ μέσα και είναι τα δύο άκρα). Συνήθως δεν παίρνει παραπάνω από μια βδομάδα.

 

Αν επιτρέπεται σε ποιά εταιρία πήγες;

Link to comment
Share on other sites

Vodafone γιατι μου έδιναν τη συσκευή που ήθελα...επι πλεον αρκετοι φιλοι μου εχουν βοντα οπότε θα με βολέψουν τα απεριόριστα.

 

Μάλλον θα πρεπει αυριο να παω απο εκει που παραγγειλα το κνητο να τους κάνω μια όχληση να δώ τι γινεται ....μου ειπαν σε 3-4 μερες και ετοιμαστηκα να περιμένω...αλλα με τρελάνανε στη γουιντ!! ( υγ , στο μαγαζι ήταν εξυπηρετηκοτατοι , προσφερθηκαν να μου στειλουν και μύνημα να πω να παραλαβω το κινητό. )

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πόσο κρατάει να γίνει η φορητότητα προς άλλη εταίρεια ?

 

Η εταιρία στην οποία είσαι συνδρομήτρια(Wind στην προκειμένη περίπτωση) οφείλει το πολύ εντός 5 εργάσιμων ημερών να δώσει την άδεια να φύγεις(εφόσον δεν υπάρχουν εκκρεμότητες, όπως ληξιπρόσθεσμοι λογαριασμοί).

Απ'τη στιγμή που θα δωθεί η έγκριση, θα πας στο κατάστημα της νέας σου εταιρίας να παραλάβεις τη νέα κάρτα SIM(λογικά, θα σε ειδοποιήσουν οι ίδιο με μήνυμα στο τηλέφωνό σου) και θα σου πουν οι ίδιοι πότε θα ενεργοποιηθείς στο νέο δίκτυο. Φυσιολογικά, η όλη διαδικασία παίρνει 2 εβδομάδες(14 ημέρες) από τότε που θα αιτηθείς τη φορητότητα του αριθμού σου.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα - μου ήρθε ενας λογαριασμός προχθές και θα πηγαινα να τον πληρώσω σήμερα αλλα με τσατίσανε με τα τηλεφωνηματά τους και ειπα να περιμένω τον εκκαθαριστικο για να πληρωσω μια και καλη - θα έρθει ενας τελευταιος λογαριασμός για τις 10 μερες που το χρησιμοποιώ υπό γουιντ , ετσι δεν είναι ?

 

Οπως και να έχει θα παω μια βολτα αυριο κ απ τα δυο καταστήματα να μάθω απο κοντά.Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απαντησή σου kotsianis7

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα :)

 

Απλά να ξέρεις πως αν ο λογαριασμός που σου ήρθε δεν είναι ληξιπρόσθεσμος, τότε δεν έχει λόγο καμία εταιρία να μη δώσει έγκριση για φορητότητα.

 

Επίσης, στον τελευταίο λογαριασμό που θα λάβεις, όπως πολύ σωστά είπες, θα χρεωθείς μόνο για τη χρήση που ενδέχεται να κάνεις από την ημερομηνία έκδοσης του παρόντος που έχεις στα χέρια σου, μέχρι την ημερομηνία που θα ολοκληρωθεί η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα με νέες ερωτήσεις - αν θεωρειτε οτι δεν ανήκει στο παρόν θέμα διαχωρίστε το η μετακινήστε το.

 

Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο.Η αίτηση φορητότητας μου ΔΕΝ εγκριθηκε επειδή δεν επικοινώνησα λεει.(Μπορούν να το κάνουν αυτο? Αφου ΔΕΝ ακουω και το σήκωσα και φαινοταν καθαρα οτι ΔΕΝ καταλαβαινα.τους ειπα να στειλουν και σμς μια φορά μαλιστα ).

 

Ζήτησα να ξαναγίνει η αιτηση μου.Υπάρχει κάτι αλλο που ίσως θα έπρεπε να κάνω ? Τα'χω πάρει γιατι στην ουσία έχω μεινει χωρις κινητο ( η συσκευή που έχω τώρα , τα φτύνει σιγα σιγα , δεν βλέπω να τη βγάζει την βδομάδα.. ) και ενόψει γιορτών θα ήθελα να έχω ένα κινητό.Επι πλεον δεν ήθελα να τραβήξει η ιστορία πολύ.

 

Μήπως πρεπει να παω απο την Wind ? ή κατι άλλο ? Να κανω καταγγελία ? αν ναι που?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ανεξόφλητες οφειλές στη Wind; Μόνο σ'αυτή την περίπτωση ξέρω ότι δεν μπορεί να γίνει η φορητότητα.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν λογαριασμό που λήγει στις 5 Απριλίου και τον όποιον σκοπευω να πληρώσω με τα λεφτά του Απρίλη + τον τελευταιο αναλυτικο με το αναλογικο παγιο αν εχει έρθει εως τότε.Ληξιπρόθεσμα δεν έχω.

 

Εξάλλου ειδα με τα ματια μου την υπαιτιοτητα - " ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ " όχι ανεξόφλητα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι..

 

με βαση τους ποντους μου στο avantage εχω εκπτωση σε 2 μηνες καποιο ποσο. Αυτο το ποσο αφαιρειται απο το ΣΥΝΟΛΟ του λογαριασμου, η απο το κοστος ομιλιας χωρις τα παγια? Επειδη εχω flexy, αν δν εχω ξεπερασει το περιθωριο μου κ δν υπαρχουν εξτρα χρεωσεις, θα παρει την εκπτωση ο λογαριασμος??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...