Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, θα σου απαντησω σε οσα μπορω.

 

Το δικτυο της wind ειναι μια χαρα, στον Βολο τουλαχιστον ειναι πολυ ανωτερο της vodafone που ειχα παλιοτερα. Παντου Edge και σε παρα πολλες περιοχες 3G.

Βεβαια εξαρταται απο την περιοχη που βρισκεσαι, παντως εγω δεν εχω κανενα παραπονο, ισα ισα το αντιθετο.

 

Τα δωρεαν mb μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για οτι θες και οπου θες.

 

Τα 45 δευτερα ισχυουν για ολους.

Link to comment
Share on other sites

Με την επιδοτηση απο την wind μπορω να παρω οτιδηποτε θελω απο το καταστημα τους πχ αξεσουαρ ή μονο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μάθει κάποιος σε εταιρική σύνδεση wind το υπόλοιπο χρόνου ,αν ναι με ποιόν τρόπο?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω μεταβεί στο πρόγραμμα Large της Wind. Στο πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνονται 420MB traffic. Έχω παραγγείλει ένα BB και ξέρω πως για να δουλέψει σωστά χρειάζεται το BIS πακέτο της Wind (250ΜΒ). Σε αυτή τη περίπτωση τα 420ΜΒ του wind L χάνονται ή υπάρχει κάποια άλλη χρήση (π.χ. Internet χωρίς push mail)?

Συγνώμη αν η απορία μου είναι ανόητη αλλά είναι η πρώτη μου επαφή με BB.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με την επιδοτηση απο την wind μπορω να παρω οτιδηποτε θελω απο το καταστημα τους πχ αξεσουαρ ή μονο κινητο;

πλεον μπορεις να παρεις ο,τι θελεις και μαλιστα με οποιοδηποτε συνδυασμο!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω μεταβεί στο πρόγραμμα Large της Wind. Στο πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνονται 420MB traffic. Έχω παραγγείλει ένα BB και ξέρω πως για να δουλέψει σωστά χρειάζεται το BIS πακέτο της Wind (250ΜΒ). Σε αυτή τη περίπτωση τα 420ΜΒ του wind L χάνονται ή υπάρχει κάποια άλλη χρήση (π.χ. Internet χωρίς push mail)?

Συγνώμη αν η απορία μου είναι ανόητη αλλά είναι η πρώτη μου επαφή με BB.

Ευχαριστώ.

εγω που εχω το ιδιο πακετο με σενα αλλα σε Wind M, δεν εξαντλησα πουθενα τα mb ειτε του Μ ειτε του bb. μολις ερθει ο αναλυτικος θα σου πω τι παιζει για να μη την πατησεις.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

πλεον μπορεις να παρεις ο,τι θελεις και μαλιστα με οποιοδηποτε συνδυασμο!

 

Δηλαδη πχ τωρα που εχω 300 ευρω επιδοτηση μπορω να παρω με 250 ενα κινητο και τα αλλα 50 να παρω κανα αξεσουαρ? Netbook πουλανε τα καταστηματα wind?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

επειδή με το Small της Wind επικρατεί μια αβεβαιότητα ως προς τα 100 MB και τα mms (λάθος στις χρεώσεις) ήμουν και εγώ επιφυλακτικός στη χρήση του μέχρι τον πρώτο λογαριασμό (το πρόγραμμα ενεργοποιήθηκε 19/2 - πριν ειχα το flexy).

 

Διαπίστωσα, λοιπόν, 1. οτι τα mb είναι πράγματι δωρεάν και 2. απο συνολικά 3 mms μου χρέωσαν τα 2 (22/2) και το 1 όχι (24/2).

 

Ελπίζω οτι η προσφορά των 100mb θα συνεχίζει να ισχύει για τους παλιούς (ασχετα με το τι θα κάνουν στη συνεχεια για τους νέους) και οτι τα mms τα μετράνε πλέον σωστά απο 24/2 και μετα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

επειδή με το Small της Wind επικρατεί μια αβεβαιότητα ως προς τα 100 MB και τα mms (λάθος στις χρεώσεις) ήμουν και εγώ επιφυλακτικός στη χρήση του μέχρι τον πρώτο λογαριασμό (το πρόγραμμα ενεργοποιήθηκε 19/2 - πριν ειχα το flexy).

 

Διαπίστωσα, λοιπόν, 1. οτι τα mb είναι πράγματι δωρεάν και 2. απο συνολικά 3 mms μου χρέωσαν τα 2 (22/2) και το 1 όχι (24/2).

 

Ελπίζω οτι η προσφορά των 100mb θα συνεχίζει να ισχύει για τους παλιούς (ασχετα με το τι θα κάνουν στη συνεχεια για τους νέους) και οτι τα mms τα μετράνε πλέον σωστά απο 24/2 και μετα.

 

Ναι, όσοι προλάβαμε και κάναμε το συμβόλαιο πριν την αλλαγή έχουμε κανονικά τα 100mb...το ρώτησα και εγώ. Μέχρι στιγμής δεν δοκίμασα να στείλω mms..θα το κάνω όμως να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έχω μεταβεί στο πρόγραμμα Large της Wind. Στο πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνονται 420MB traffic. Έχω παραγγείλει ένα BB και ξέρω πως για να δουλέψει σωστά χρειάζεται το BIS πακέτο της Wind (250ΜΒ). Σε αυτή τη περίπτωση τα 420ΜΒ του wind L χάνονται ή υπάρχει κάποια άλλη χρήση (π.χ. Internet χωρίς push mail)?

Συγνώμη αν η απορία μου είναι ανόητη αλλά είναι η πρώτη μου επαφή με BB.

Ευχαριστώ.

 

Εφόσον παρήγγειλες Blackberry, προτείνω να αλλάξεις σε πρόγραμμα BIS. Ο όγκος του προγράμματος BIS άλλωστε μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για surfing. Νομίζω όμως πως χωρίς πρόγραμμα BIS, ό,τι δεδομένα και να κατεβάσει το Μούρο θα τα χρεωθείς, ας έχεις ενσωματωμένη χρηση Ίντερνετ στο Large.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

γνωρίζει κάποιος τις χρεώσεις ίντερνετ ανά ΜΒ στο πρόγραμμα Medium της Wind, όταν βρίσκεσαι σε περιαγωγή (Ιταλία)?

 

edit Βρήκα τις απαντήσεις που ήθελα εδώ: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=1316

Edited by greek_aeras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παλιά έπερνα σε έναν αριθμό στη wind και μου έλεγε το ποσό που χρωστάω σε ηχογραφημένο μνμ...

Ξέρει κανείς ποιός είναι αυτός ο αριθμός γιατί τον έχω ξεχάσει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παλιά έπερνα σε έναν αριθμό στη wind και μου έλεγε το ποσό που χρωστάω σε ηχογραφημένο μνμ...

Ξέρει κανείς ποιός είναι αυτός ο αριθμός γιατί τον έχω ξεχάσει??

 

Μήπως εννοείς το 1215;

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το 1215;

 

Το πήρα αυτό που είπες αλλά δεν το πέρνει, σαν να μηλάει...

Έχω το Wind M αν πέζει ρόλο αυτό!!

 

 

Όλα ok, αυτόν τον αριθμό έψαχνα!!! Μάλλον θα είχε μπλοκάρει το δίκτυο!!!

Χίίίίίλια ευχαριστώ!!!!

Edited by johnny_ser
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου βγηκε η επιδοτηση απο την wind δευτερο προς τριτο χρονο με προγραμμα wind 180 που αλλαξα πριν ενα μηνα σε small. Το ποσο της επιδοτησης περυσι ηταν 80 ευρω με λογαριασμους περιπου στο παγιο. Να συμπληρωσω οτι τον πρωτο χρονο ειχα το 240. Φετος η επιδοτηση μου με λογαριασμους απο 60-100 ευρω δηλαδη πολυ πανω απο το παγιο η επιδοτηση μου βγηκε στα 97 ευρω. Φυσικα μου φανηκε πολυ χαμηλη και πηρα στην εξυπηρετηση πελατων. Ο υπαλληλος εκει μου ειπε οτι το βλεπει φυσιολογικο το ποσο αυτο αλλα με συνδεει με το τμημα επιδοτησεων. Εκει μια πολυ ευγενεστατη κυρια αφου της εξηγω με βαζει σε αναμονη κ μετα απο 1 λεπτο περιπου μου λεει το εξης "η ανωτατη επιδοτηση που μπορω να σας δωσω ειναι στα 115 ευρω και μπορω να σας την κρατησω για 30 μερες" της απανταω οτι για 15 ευρω δεν πασχω και οτι δεν με ικανοποιει η συγκεκριμενη επιδοτηση και φυσικα απειλω οτι θα παω σε αλλη εταιρια με φορητοτητα. Μου απανταει οτι δεν μπορει να κανει κατι καλυτερο.

Εσεις τι μου προτεινεται να κανω; Εχω απελπιστει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου βγηκε η επιδοτηση απο την wind δευτερο προς τριτο χρονο με προγραμμα wind 180 που αλλαξα πριν ενα μηνα σε small. Το ποσο της επιδοτησης περυσι ηταν 80 ευρω με λογαριασμους περιπου στο παγιο. Να συμπληρωσω οτι τον πρωτο χρονο ειχα το 240. Φετος η επιδοτηση μου με λογαριασμους απο 60-100 ευρω δηλαδη πολυ πανω απο το παγιο η επιδοτηση μου βγηκε στα 97 ευρω. Φυσικα μου φανηκε πολυ χαμηλη και πηρα στην εξυπηρετηση πελατων. Ο υπαλληλος εκει μου ειπε οτι το βλεπει φυσιολογικο το ποσο αυτο αλλα με συνδεει με το τμημα επιδοτησεων. Εκει μια πολυ ευγενεστατη κυρια αφου της εξηγω με βαζει σε αναμονη κ μετα απο 1 λεπτο περιπου μου λεει το εξης "η ανωτατη επιδοτηση που μπορω να σας δωσω ειναι στα 115 ευρω και μπορω να σας την κρατησω για 30 μερες" της απανταω οτι για 15 ευρω δεν πασχω και οτι δεν με ικανοποιει η συγκεκριμενη επιδοτηση και φυσικα απειλω οτι θα παω σε αλλη εταιρια με φορητοτητα. Μου απανταει οτι δεν μπορει να κανει κατι καλυτερο.

Εσεις τι μου προτεινεται να κανω; Εχω απελπιστει.

 

Μια αίτηση φορητότητας πιστεύω πως θα τους ταρακουνήσει! Το ίδιο ακριβώς σκοπεύω να κάνω κι εγώ με την Cosmo.. Οι μ@λάκες δεν υπάρχουν πια, τους πάτησε το τρένο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι εστειλα email εχθες στην εταιρια με τα παραπονα μου για το ποσο της επιδοτησης και τονισα πως θα φυγω με φορητοτητα σε αλλη εταιρια. Λοιπον τα νεα ειναι οτι επικοινωνησε μαζι μου πριν απο λιγο καποια υπαλληλος σχετικα με το email που εστειλα και μου εκανε προσφορα 194 ευρω επιδοτηση. Της ανεφερα οτι στη vodafone μου δινουν καλη επιδοτηση για φορητοτητα και συμφωνησαμε σε αυτι το ποσο. Επισης μου εδωσε το ονομα και τηλεφωνο της να επικοινωνησω μαζι της σε περιπτωση που κατι αλλαξει. Τι λετε; Να την παρω η μπορω ακομα καλυτερα;
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι εστειλα email εχθες στην εταιρια με τα παραπονα μου για το ποσο της επιδοτησης και τονισα πως θα φυγω με φορητοτητα σε αλλη εταιρια. Λοιπον τα νεα ειναι οτι επικοινωνησε μαζι μου πριν απο λιγο καποια υπαλληλος σχετικα με το email που εστειλα και μου εκανε προσφορα 194 ευρω επιδοτηση. Της ανεφερα οτι στη vodafone μου δινουν καλη επιδοτηση για φορητοτητα και συμφωνησαμε σε αυτι το ποσο. Επισης μου εδωσε το ονομα και τηλεφωνο της να επικοινωνησω μαζι της σε περιπτωση που κατι αλλαξει. Τι λετε; Να την παρω η μπορω ακομα καλυτερα;

 

Πάρ'τη, δεν μπορούν να σου κάνουν καλύτερη προσφορά. Έχεις εξαντλήσει όλες τις μεθόδους αύξησης της επιδότησης (μέσω cs, μέσω αίτησης φορητότητας). :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι εστειλα email εχθες στην εταιρια με τα παραπονα μου για το ποσο της επιδοτησης και τονισα πως θα φυγω με φορητοτητα σε αλλη εταιρια. Λοιπον τα νεα ειναι οτι επικοινωνησε μαζι μου πριν απο λιγο καποια υπαλληλος σχετικα με το email που εστειλα και μου εκανε προσφορα 194 ευρω επιδοτηση. Της ανεφερα οτι στη vodafone μου δινουν καλη επιδοτηση για φορητοτητα και συμφωνησαμε σε αυτι το ποσο. Επισης μου εδωσε το ονομα και τηλεφωνο της να επικοινωνησω μαζι της σε περιπτωση που κατι αλλαξει. Τι λετε; Να την παρω η μπορω ακομα καλυτερα;

 

Πάρ'τη, δεν μπορούν να σου κάνουν καλύτερη προσφορά. Έχεις εξαντλήσει όλες τις μεθόδους αύξησης της επιδότησης (μέσω cs, μέσω αίτησης φορητότητας). :)

 

Στο thread της Voda, κάποιοι αναφέρουν ότι μετά από όλες αυτές τις γκρίνιες έκαναν και αιτήσεις φορητότητας και ακούστηκαν ποσά έως και 300+ ευρώ.. Δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύουν γιατί κανενός τα λεγόμενα δεν ελέγχονται εδώ μέσα αλλά... στηριζόμαστε ο ένας στην καλή θέληση του άλλου. Προσωπικά το πιστεύω γιατί από τότε που μπορείς να πάρεις φεύγοντας και τον αριθμό σου, δεν υπάρχει απολύτως τίποτα που να σε κρατάει!

Link to comment
Share on other sites

βασικα σε αυτα στηριζομαι κι εγω και οτι μου εδωσε ονομα και τηλεφωνο για οτιδηποτε να επικοινωνησω μαζι της.γιατι να επικοινωνησω?θα μ ελεγε κυριε αυτη ειναι η επιδοτηση δεν παει παραπανω τελειωσαμε.δεν θα μου εδινε τηλεφωνο για να ξαναεπικοινωνησω.φοβουνται μηπως κανει καμια καλυτερη προσφορα η εταιρια που θα παρει την φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη Wind και δεν πίστευα στα αυτιά μου. Μου προσφέρουν δωρεάν 6 μήνες πάγια και 254 ευρώ επιδότηση. Πιστεύω ότι την αξίζω μιας και οι λογαριασμοί μου είναι 120-150 (εκτός απ' αυτό το μήνα που μου ήρθε 250 :O)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια.Θελει η αδερφη μου να κανει συνδεση αλλα δεν μπορει να διαθεσει πολλα λεφτα για νεα συσκευη. Ξερει κανεις ποσο ευκολο ειναι να σου πουλησουν μια απο αυτες που εχουν στη βιτρινα για δειγμα(τις αληθινες εννοω). Διοτι αν ειναι να παθει κατι υπαρχει η εγγυηση,κ σιγουρα θα κερδισει αρκετα λεφτα.

Επισης,τι εγιναν τα FLEXY συμβολαια?τα εφερε η vodafone κ τα καταργησε η wind????

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη Wind και δεν πίστευα στα αυτιά μου. Μου προσφέρουν δωρεάν 6 μήνες πάγια και 254 ευρώ επιδότηση. Πιστεύω ότι την αξίζω μιας και οι λογαριασμοί μου είναι 120-150 (εκτός απ' αυτό το μήνα που μου ήρθε 250 :O)

 

6 πάγια δωρεάν??? :shock: Πολύ περίεργα μας τα λέει τελευταία η WIND!

Edited by petros_dl
Link to comment
Share on other sites

6 πάγια δωρεάν??? :shock: Πολύ περίεργα μας τα λέει τελευταία η WIND!

 

Ακριβώς. Και μου είπαν ότι από αύριο θα φαίνεται στα συστήματα της Wind οι προσφορές που μου έκαναν. Λέτε να το κλείσουν το μαγαζί;; :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...