Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται και από άλλους παράγοντες!

 

Πού κατευθύνεται ο κύριος όγκος τηλεφωνημάτων,τι υπηρεσίες χρησιμοποιείς και άλλα πολλά!Δεν είναι μόνο το σύνολο λογαριασμών!Πάντως,απ'τη δικη μου εμπειρία η Vodafone δίνει πολύ καλύτερες επιδοτήσεις στους πελάτες(ιδίως αυτόν τον καιρό ;) )

 

Μπορείς να στείλεις αίτημα από κατάστημα Wind ή στο 1260 τηλεφωνικά και να ζητήσεις αύξηση επιδότησης!Εναλλακτικά,ρώτα στην Vodafone πόση επιδότηση δίνουν εάν κάνεις φορητότητα σ'αυτούς ώστε να το "μάθει" και η Wind!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόγραμμα με το οποίο έχω απεριόριστες κλήσεις και sms προς ένα wind όπου και απευθύνονται οι περισσότερες κλήσεις μου. Μάλλον πρέπει να εκβιάσω...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και από άλλους παράγοντες!

 

Πού κατευθύνεται ο κύριος όγκος τηλεφωνημάτων,τι υπηρεσίες χρησιμοποιείς και άλλα πολλά!Δεν είναι μόνο το σύνολο λογαριασμών!Πάντως,απ'τη δικη μου εμπειρία η Vodafone δίνει πολύ καλύτερες επιδοτήσεις στους πελάτες(ιδίως αυτόν τον καιρό ;) )

 

Μπορείς να στείλεις αίτημα από κατάστημα Wind ή στο 1260 τηλεφωνικά και να ζητήσεις αύξηση επιδότησης!Εναλλακτικά,ρώτα στην Vodafone πόση επιδότηση δίνουν εάν κάνεις φορητότητα σ'αυτούς ώστε να το "μάθει" και η Wind!

 

εγω εχω το wind max που εχει δωρεαν προς wind sms και απεριοριστα!πως μπορει να το "μαθει" η wind?πηρα και κοτε και βοδα απο το κινητο μου στα νουμερα της φορητοτητας αλλα δεν με πηρε κανενας απο wind!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόγραμμα με το οποίο έχω απεριόριστες κλήσεις και sms προς ένα wind όπου και απευθύνονται οι περισσότερες κλήσεις μου. Μάλλον πρέπει να εκβιάσω...

 

Πρωτα απ'ολα θα σου ελεγα να το σκεφτεις καλα για καρτοκινητο, συμφερει παρα πολυ.. Αν επιμενεις στο συμβολαιο στειλε ενα απλο email στο crm@wind.com.gr και πες τους οτι θεωρεις την επιδοτηση πολυ μικρη μπλα μπλα. Λογικα θα στην ανεβασουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όποιος διαλέξει έκπτωση αντί επιδότηση μπορεί να διακόψει το συμβόλαιο του ή να κάνει φορητότητα χωρίς να πληρώσει κάτι;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όποιος διαλέξει έκπτωση αντί επιδότηση μπορεί να διακόψει το συμβόλαιο του ή να κάνει φορητότητα χωρίς να πληρώσει κάτι;:worry:

Σωστό! :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Παιδιά,όποιος διαλέξει έκπτωση αντί επιδότηση μπορεί να διακόψει το συμβόλαιο του ή να κάνει φορητότητα χωρίς να πληρώσει κάτι;:worry:

Όχι δεν μπορεί, γιατί το ποσό της επιδότησης το παίρνεις σε έκπτωση στο πάγιο, οπότε είναι το ίδιο είτε πάρεις συσκευή, είτε πάρεις την έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί, γιατί το ποσό της επιδότησης το παίρνεις σε έκπτωση στο πάγιο, οπότε είναι το ίδιο είτε πάρεις συσκευή, είτε πάρεις την έκπτωση.

Και αν εγώ έχω πάρει έκπτωση από τον Φεβρουάριο και το κάνω F2G ή πάω σε άλλη εταιρεία τι θα πληρώσω;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα επιστρέψεις το ποσό της έκπτωσης.

Η έκπτωση χορηγήτε με την προυπόθεση ότι θα μείνεις για 1 χρόνο .

Δικαιούσε κατά την διάρκεια αυτού του χρόνου όποτε θές να πάρεις επιδότηση χωρίς να επιστρέψεις την διαφορά της έκπτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί, γιατί το ποσό της επιδότησης το παίρνεις σε έκπτωση στο πάγιο, οπότε είναι το ίδιο είτε πάρεις συσκευή, είτε πάρεις την έκπτωση.

 

Θα επιστρέψεις το ποσό της έκπτωσης.

Η έκπτωση χορηγήτε με την προυπόθεση ότι θα μείνεις για 1 χρόνο .

Δικαιούσε κατά την διάρκεια αυτού του χρόνου όποτε θές να πάρεις επιδότηση χωρίς να επιστρέψεις την διαφορά της έκπτωσης.

 

Κι όμως! Σε περίπτωση έκπτωσης παγίου αντί επιδότησης, μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο όποτε θέλεις χωρίς καμία επιβάρυνση! Κι αυτό γιατί το ποσό το παίρνεις τμηματικά και όχι στην αρχή όπως την επιδότηση! Το έχω κάνει αρκετές φορές.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει ένα συμβόλαιο Wind Flexy εδώ και 11 μήνες και σκέφτεται όταν συμπληρωθεί χρόνος να το κάνει καρτοκινητό Free 2 Go. Στον λογαριασμό του φαίνονται περίπου 1500 πόντοι. Αν διακόψει το συμβόλαιο, τί γίνονται οι πόντοι; Μπορούν να μεταφερθούν στο Winn Club του καρτοκινητού, μπορούν να εξαργυρωθούν προτού διακόψει ή χάνονται;:blink:
Link to comment
Share on other sites

εξαργυρωση πριν διακοψει, φυσικα...

Τι εξαργύρωση να κάνει όμως με τους 1500 πόντους; πίστωση στο λογαριασμό; Αφού η λατρεμένη wind κατήργησε τη δωροεπιταγή των 25 ευρώ με 1000 πόντους και έτσι τώρα για να πάρεις δωροεπιταγή (των 60 ευρώ) πρέπει να έχεις 2500 πόντους!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταιο λογαριασμο που μου εστειλαν ενα κουτακι με ενημερωνει για τις διαφορετικες τιμες που ισχυουν απο 27 Μαρτιου...0.12/sms και 0.0044/δευτ κλησης..Αρχιζω να σκεφτομαι να το κανω καρτα με τετοιο μηνυμα!!!Σε λιγο το μηνυμα θαχει 1 ευρω..ελεος...

Αλλα ετσι ειναι οταν ολες μαζι οι εταιριες εχουνς τις ιδιες τιμες....Μπας να τους στελναμε καμια ομαδικη διαμαρυρια :P

 

Τεσπα με αυτο.Ξερει κανεις αν οι βιντεοκλησεις στο flexy συμπεριλαμβανονται στα χρηματα που αντιστοιχουν σε καθε πακετο?Η' τις πληρωνω εξτρα ασχετως αν εχουν τελειωσει ή οχι τα δωρεάν χρηματα που εχω στο πακετο?

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα με αυτο.Ξερει κανεις αν οι βιντεοκλησεις στο flexy συμπεριλαμβανονται στα χρηματα που αντιστοιχουν σε καθε πακετο?Η' τις πληρωνω εξτρα ασχετως αν εχουν τελειωσει ή οχι τα δωρεάν χρηματα που εχω στο πακετο?

Αν εχεις καινούριο Flexy πρόγραμμα τότε στο ενσωματωμενο ποσό είναι και οι βιντεοκλησεις.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι μονο για καρτοκινητα η οχι δεν ειναι ηλιθια?

Είναι μόνο για καρτοκινητά, όπως σου απάντησα και στο άλλο θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι μονο για καρτοκινητα η οχι δεν ειναι ηλιθια?

 

Το ιδιο πραγμα ειναι και τα δυο. Για να σου λεω οχι, εκεινη δεν ειναι ηλιθια, σημαινει πως αυτα που σου ειπε , ειναι και σωστα. Γενικα, δεν μου αρεσει ο τροπος σου, ειναι αναγκη δηλαδη να την πεις ηλιθια? Σωστη πληροφορηση σου εδωσε. Να πω πως ρωτησες εδω εαν αυτο που σου ειπε στεκει, και σου λεγαμε οχι, δεν στεκει , τοτε να πω οκ, πες την ηλιθια γιατι σου ειπε μπαρουφα, εδω την λες ηλιθια χωρις καν να ξερεις εαν εκανε σωστα την δουλεια της ενημερωνοντας σε σωστα η οχι. Οπως βλεπεις , σωστα σε ενημερωσε..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα ειναι και τα δυο. Για να σου λεω οχι, εκεινη δεν ειναι ηλιθια, σημαινει πως αυτα που σου ειπε , ειναι και σωστα. Γενικα, δεν μου αρεσει ο τροπος σου, ειναι αναγκη δηλαδη να την πεις ηλιθια? Σωστη πληροφορηση σου εδωσε. Να πω πως ρωτησες εδω εαν αυτο που σου ειπε στεκει, και σου λεγαμε οχι, δεν στεκει , τοτε να πω οκ, πες την ηλιθια γιατι σου ειπε μπαρουφα, εδω την λες ηλιθια χωρις καν να ξερεις εαν εκανε σωστα την δουλεια της ενημερωνοντας σε σωστα η οχι. Οπως βλεπεις , σωστα σε ενημερωσε..:mad:

 

Στο adsl.gr έιχε ανοιξει θέμα για το ακριβως αναποδο επεισοδιο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα. Μερικές απορίες για το Wind 1 που έχω:

 

1. Μπορώ να αλλάζω εγώ τα (2) νούμερα που έχω έκπτωση 50% σε ομιλία και sms ?

 

Τι είναι συμφέρον να κάνω σαν αλλαγή πακέτου, δεδομένου ότι τώρα πληρώνω χωρίς πάγιο 20-25 ευρώ/μήνα; Αυτό το ποσό βγαίνει με τα 120mb ίντερνετ και περίπου 30 λεπτά ομιλίας και γύρω στα 100+- sms.

 

Με συμφέρει να αλλάξω πακέτο ή να παραμείνω σε αυτό που είμαι τώρα ? Απο τα wind Flexy τι θα μπορούσα να έχω σαν επιλογή και αν γίνεται να έχω και κάποιες βιντεοκλήσεις ;

 

Ευχαριστώ.

 

υ.γ αν πρέπει να μπει στο νήμα για τα συμβόλαια, παρακαλώ κάποιος ας το μεταφέρει...απλά με αναζήτηση δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...