Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόγραμμα με πάγιο 30 ευρώ και στους 11 μήνες ζήτησα να πάω σε χαμηλότερο (δεν έχω πάρει ούτε επιδότηση. Έχω έκπτωση από τα πάγια), αλλά μου είπαν ότι πριν τους 12 μήνες δε μπορώ να πέσω σε χαμηλότερο πάγιο. Ισχύει; Πλέον δεν πιστεύω κανέναν. Σε κατάστημα μου έλεγαν ότι πριν τους 12 μήνες δε μπορώ να πάω ούτε σε μεγαλύτερο πάγιο...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

E, το καταστημα αυτο ειναι για κλωτσιες. Να θελεις δηλαδη να αφησεις περισσοτερα λεφτα στην εταιρεια και να σου λενε οχι. Αχαχααχχααχ. Φυσικα και δεν ισχυει κατι τετοιο. Να ανεβουμε παγιο μπορουμε οποτεδηποτε. Στο κατεβασμα ειναι το θεμα. Και ναι οντως, για το πρωτο 12μηνο, δεν μπορεις να κατεβεις παγιο. Υποθετω εχει σχεση με την επιδοτηση συσκευης..., πχ αν κανω συνδεση με παγιο 100 ευρω, θα παρω μεγαλη επιδοτηση, και μετα 2 μηνες το αλλαξω σε παγιο 20 ευρω, τοτε χαλαει το θεμα μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

1. Σε καταστημα η τηλεφωνικα στο 1260.

2. Οι διαφορες ειναι σχετικα μικρες...αν πας σε φλεξυ, τα 100 sms κοστιζουν 12 ευρω, και τα 30 λεπτα ομιλιας κοστιζουν 7.92 ευρω, πες 8 ευρω να ειμαστε μεσα. Συνολο 20 ευρω. Αυτα τα 20 ευρω ειναι τα λεφτα που υπολογιζεις απο την ενσωματωμενη χρηση των φλεξυ.

Το φλεξυ 20 εχει ενσωματωμενη χρηση 22,44 , το φλεξυ 25 εχει χρηση 33 ευρω.

 

Στο Wind 1 τα 100 sms κοστιζουν το ιδιο πλεον (με την αλλαγη τιμης των sms...) πριν σου κοστιζαν 8,3 ευρω...μεχρι τα 12 εχει διαφορα, αλλα πλεον και στο wind1 12 ευρω εχουν τα 100 μηνυματα...τα 30 λεπτα κοστιζουν 7 ευρω, 1 ευρω φτηνοτερα.

 

Οποτε βλεπεις πως για 100 μηνυματα και 30 λεπτα ομιλιας, η διαφορα ειναι μολις 1 ευρω. Αλλα εχε υποψιν πως στα φλεξυ συμπεριλαμβανει και βιντεοκλησεις που ΔΕΝ περιλαμβανει το wind1, και επισης στο Wind1 δεν εχει ελαχιστη διαρκεια κλησης, εχει εκπτωση 5% στον λογαριασμο , εκπτωση 50% σε δυο νουμερα , και εχει και φτηνοτερη μοναδα χρεωσης στις κλησεις απο οποιοδηποτε φλεξυ....

 

Οποτε, Επειδη η χρηση που κανεις ειναι 2 ευρω λιγοτερη απο την χρηση που παρεχει το φλεξυ 20, αυτο θα σε καλυπτε (εχεις και 2,4 ευρω περιθωριο..) Αλλα γνωμη μου ειναι οτι εαν δεν σε καιει η βιντεοκληση (που ειναι πανακριβη διαφορετικα) με βαση την χρηση που κανεις, πιο φτηνα στο wind 1. Η εκπτωση σε 2 νουμερα 50%, η εκπτωση στον λογαριασμο 5% αλλα και η απουσια ελαχιστης διαρκειας κλησης, νομιζω θα σε γλυτωσουν μερικα ευρω που θα εκαναν το φλεξυ ακριβοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε όμως ο περιορισμός να μην ισχύει σε όσους δεν έχουν πάρει επιδότηση.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο σας υπάρχει ένας πίνακας απόσβεσης της επιδοτησης... διαβάστε τον για να καταλάβετε τι θα χάσετε ακριβώς. Φαντάζομαι το ότι πήρες έκπτωση στα πάγια είναι και αυτο μιας μορφής επιδότηση.
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στην επιδότηση μέσω έκπτωσης στα πάγια μπορούν να αναπροσαρμώσουν την έκπτωση άμα θέλουν. Στην περίπτωση που θέλεις να διακόψεις τη γραμμή σου εν μέσω 12μήνου (πριν τελειώσει αυτό) δεν σου ζητούν επιστροφή κάποιου ποσού!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

κρατα το μακαρι να ξαναεβγαινε τετοιο προγραμμα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1. Σε καταστημα η τηλεφωνικα στο 1260.

2. Οι διαφορες ειναι σχετικα μικρες...αν πας σε φλεξυ, τα 100 sms κοστιζουν 12 ευρω, και τα 30 λεπτα ομιλιας κοστιζουν 7.92 ευρω, πες 8 ευρω να ειμαστε μεσα. Συνολο 20 ευρω. Αυτα τα 20 ευρω ειναι τα λεφτα που υπολογιζεις απο την ενσωματωμενη χρηση των φλεξυ.

Το φλεξυ 20 εχει ενσωματωμενη χρηση 22,44 , το φλεξυ 25 εχει χρηση 33 ευρω.

 

Στο Wind 1 τα 100 sms κοστιζουν το ιδιο πλεον (με την αλλαγη τιμης των sms...) πριν σου κοστιζαν 8,3 ευρω...μεχρι τα 12 εχει διαφορα, αλλα πλεον και στο wind1 12 ευρω εχουν τα 100 μηνυματα...τα 30 λεπτα κοστιζουν 7 ευρω, 1 ευρω φτηνοτερα.

 

Οποτε βλεπεις πως για 100 μηνυματα και 30 λεπτα ομιλιας, η διαφορα ειναι μολις 1 ευρω. Αλλα εχε υποψιν πως στα φλεξυ συμπεριλαμβανει και βιντεοκλησεις που ΔΕΝ περιλαμβανει το wind1, και επισης στο Wind1 δεν εχει ελαχιστη διαρκεια κλησης, εχει εκπτωση 5% στον λογαριασμο , εκπτωση 50% σε δυο νουμερα , και εχει και φτηνοτερη μοναδα χρεωσης στις κλησεις απο οποιοδηποτε φλεξυ....

 

Οποτε, Επειδη η χρηση που κανεις ειναι 2 ευρω λιγοτερη απο την χρηση που παρεχει το φλεξυ 20, αυτο θα σε καλυπτε (εχεις και 2,4 ευρω περιθωριο..) Αλλα γνωμη μου ειναι οτι εαν δεν σε καιει η βιντεοκληση (που ειναι πανακριβη διαφορετικα) με βαση την χρηση που κανεις, πιο φτηνα στο wind 1. Η εκπτωση σε 2 νουμερα 50%, η εκπτωση στον λογαριασμο 5% αλλα και η απουσια ελαχιστης διαρκειας κλησης, νομιζω θα σε γλυτωσουν μερικα ευρω που θα εκαναν το φλεξυ ακριβοτερο.

 

Σε ευχαριστώ για την πλήρη ανάλυση σου (και μπράβο σου)...απο ότι φαίνεται θα παραμείνω ως έχει και θα δω πως μπορώ να αξιοποιήσω την έκπτωση στα 2 νούμερα, βάση του αναλυτικού λογαριασμού μέσω ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόγραμμα με πάγιο 30 ευρώ και στους 11 μήνες ζήτησα να πάω σε χαμηλότερο (δεν έχω πάρει ούτε επιδότηση. Έχω έκπτωση από τα πάγια), αλλά μου είπαν ότι πριν τους 12 μήνες δε μπορώ να πέσω σε χαμηλότερο πάγιο. Ισχύει; Πλέον δεν πιστεύω κανέναν. Σε κατάστημα μου έλεγαν ότι πριν τους 12 μήνες δε μπορώ να πάω ούτε σε μεγαλύτερο πάγιο...

 

Εμένα μου είχαν πει ότι μπορώ να πάω σε μεγαλύτερο πάγιο μετά από 3μήνες ενώ σε μικρότερο μετά τους 12 μήνες..Ρώτησα τις προάλλες σε ένα άλλο κατάστημα wind και μου είπαν ακριβώς το ίδιο..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πει ότι μπορώ να πάω σε μεγαλύτερο πάγιο μετά από 3μήνες ενώ σε μικρότερο μετά τους 12 μήνες..Ρώτησα τις προάλλες σε ένα άλλο κατάστημα wind και μου είπαν ακριβώς το ίδιο..

Κι ετσι ακριβως ειναι. :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παρε στο 1260 και ζητα να ξαναελεξουν την επιδοτηση. ειδαλλως φορητοτητα και ισως σου κανουν καλυτερη προσφορα. σε ολες τις εταιριες πεφτουν οι επιδοτησεις...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα Wind 1 δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμο δυστυχώς σύμφωνα με το site της Wind...

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο, που να μην έχει 30" ελάχιστο χρόνο χρέωσης κτλ;;

Link to comment
Share on other sites

οχι μετα πας σε καρτοκινητη...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Θέλω - μαλών ήθελα να μεταφερθώ στο δίκτυο της wind με φοριτότητα του οικογενειακού μου πακέτου. Δυστυχώς στο κατάστημα της wind της περιοχή μου με πληροφορήσανε ότι έκαναν λάθος και μια προσφορά που υπήρχε για τη φοριτότητα... πλέων δεν ισχύει. :(.

Προφανώς δεν μου είναι εύκολο να πηγαίνω στο κατάστημα για να ελέγχω εάν υπάρχει κάποια προσφορά κάθε μέρα. (Απ' ότι κατάλαβα οι προσφορές ισχύουν για λίγες ημέρες και μετά μένεις λίγο .. μπουκάλα εάν δεν τις χτυπήσεις άμεσα).

 

Στην ιστοσελίδα της wind δεν βλέπω να υπάρχουν τέτοιες ανακοινώσεις...

Κάποιο σταθερό τοπικ με προσφορές δεν είδα εδώ (διορθώστε με εάν κάνω λάθος).

Ποια άλλη πυγή πληροφόρησης θα μου προτείνατε για τις προσφορές στην wind;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα η vodafone και ο germanos εχουν βγαλει προσφορες για δωρεαν κινητα. υποθετω πως θα ακολουθησει και η wind. γι'αυτο περιμενε λιγο μηπως και βγαλει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πήγα τις προάλλες σε ένα κατάστημα Wind για να ρωτήσω πως μπορώ μελλοντικά να ενεργοποιήσω το Wind E-Bill και μου είπαν ότι είναι μόνο για τους επαγγελματίες και ότι έχει μηνιαίο πάγιο και άλλα διάφορα ώστε να αποφύγω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία και να μάθω σχετικές λεπτομέρειες.Νευρίασα τόσο που σηκώθηκα και έφυγα.Μήπως μπορεί κάποιος από εδώ μέσα να μου δώσει πληροφορίες για την υπηρεσία;:worry:

Ευχαριστώ.:)

 

Υ.Σ:Έγραψα την απορία μου για το Wind E-Bill γιατί δεν βρήκα σχετικό θέμα στην αναζήτηση.:O

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανονικα σαν υπηρεσια και για τα προσωπικα συμβολαια. Υπαρχει σε δυο γευσεις, το ebill & to ebill plus. Το ebill δινει σε φακελο την πρωτη σελιδα του λογαριασμου, και την αναλυση στο ιντερνετ. Χωρις χρεωση. Το PLus δινει πληρη φακελο (μαζι με την αναλυση) αλλα και πληρες ebill, και εχει μια μικρη χρεωση, 0.50 αν θυμαμαι?

Εχω το PLus, αλλα το συστημα της Wind ειναι για τα πανηγυρια, και δεν με εχει χρεωσει ποτε για το ebill, οποτε δεν παραπονιεμαι....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανονικα σαν υπηρεσια και για τα προσωπικα συμβολαια. Υπαρχει σε δυο γευσεις, το ebill & to ebill plus. Το ebill δινει σε φακελο την πρωτη σελιδα του λογαριασμου, και την αναλυση στο ιντερνετ. Χωρις χρεωση. Το PLus δινει πληρη φακελο (μαζι με την αναλυση) αλλα και πληρες ebill, και εχει μια μικρη χρεωση, 0.50 αν θυμαμαι?

Εχω το PLus, αλλα το συστημα της Wind ειναι για τα πανηγυρια, και δεν με εχει χρεωσει ποτε για το ebill, οποτε δεν παραπονιεμαι....

 

 

Τολμάς και έχεις το Plus?? :mad: Το χαρτί που ξοδεύεις δεν το σκέφτεσαι;;Για κάτσε καλά,μη φωνάξω τους... "Οικολόγους Πράσινους" του Κισσάμου και σε μπουζουριάσουν τώρα που πήραν φόρα:p

 

Στο θέμα μας:το e-bill της Wind σαν υπηρεσία είναι καλό,μόνο που του λείπει η δυνατότητα να φιλτράρει την κίνηση του λογαριασμού!Θα πρέπει να το εξελίξουν λίγο,ώστε ο συνδρομητής να μπορεί να ομαδοποιεί την κίνηση του λογαριασμού ώστε να ελέγχει καλύτερα τις χρεώσεις προς συγκεκριμένα νούμερα/υπηρεσίες!Κατά τα άλλα,δεν παρουσιάζει πρόβλημα σαν υπηρεσία!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που δεν ειμαι επαγγελματιας εχω το απλο E-bill και είναι δωρεαν.
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σας ρωτήσω όταν έχεις το πρόγραμμα flexy35 σημαίνει ότι έχεις πάγιο 35Ε;

Στο λογαριασμό σου σου έρχεται 35+ το τέλος κινητής;

 

Μπερδεύτηκα λίγο κοιτάζοντας το έντυπο της wind. Λέει wind flexy 35 : 35ε (42,24ε για 125 λεπτά ομιλίας και βίντεο... κλπ)

Δηλαδή πληρώνοντας πάγιο 35ε σου δίνει ομιλία και βίντεο ομιλία ίσης αξίας με 42,24ε ;

 

Εντάξει μπορεί να είναι κουτή η ερώτηση αλλά δεν θα ήθελα να βρεθώ προ εκπλήξεων..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σας ρωτήσω όταν έχεις το πρόγραμμα flexy35 σημαίνει ότι έχεις πάγιο 35Ε;

Στο λογαριασμό σου σου έρχεται 35+ το τέλος κινητής;

 

Μπερδεύτηκα λίγο κοιτάζοντας το έντυπο της wind. Λέει wind flexy 35 : 35ε (42,24ε για 125 λεπτά ομιλίας και βίντεο... κλπ)

Δηλαδή πληρώνοντας πάγιο 35ε σου δίνει ομιλία και βίντεο ομιλία ίσης αξίας με 42,24ε ;

 

Εντάξει μπορεί να είναι κουτή η ερώτηση αλλά δεν θα ήθελα να βρεθώ προ εκπλήξεων..

 

Ευχαριστώ

Ναι.Μόνο που πρόσεξε το εξής:Αν ξεπεράσεις κάτι από τα τρία (Ομιλία-sms-mms)θα το πληρώνεις εξτρά.:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πληρώνοντας πάγιο 35ε σου δίνει ομιλία και βίντεο ομιλία ίσης αξίας με 42,24ε ;

 

Εντάξει μπορεί να είναι κουτή η ερώτηση αλλά δεν θα ήθελα να βρεθώ προ εκπλήξεων..

 

Ευχαριστώ

 

Ακριβώς αυτό που γράφεις στην 1η σειρά ισχύει!Υπολόγισε όμως όπως επίσης πολύ σωστά γράφεις και τα τέλη κινητής τηλεφωνίας που πανε υπέρ του δημοσίου και όχι στην εταιρία και κυμαίνονται ανάλογα το ύψος του λογαριασμού!

 

0.01 έως 35,70 ευρώ:2,38 ευρώ τέλη.

35,71 έως 71,90 ευρώ:5,95 ευρώ τέλη.

71,91 + .....:11,90 ευρώ τέλη.

 

Όλες οι τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α.

Και οι ερωτήσεις σου δεν είναι κουτές,αλλά απόλυτα λογικές!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις είδα μια διαφημηση της wind και λεει ολα τα κινητα δωρεαν με καθε καινουρια συνδεση για λιγες μερες ξερει κανεις τι γινεται????????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...