Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, sou_d said:

Τελικά το συγκεκριμένο πρόγραμμα, δεν ισχύει στην περιοχή μου.. όπως με ενημέρωσε η εξυπηρέτηση τηλεφωνικά. Μπορούν να μου κάνουν 50αρα + eon στα 32 και

100άρα + eon στα 35, με 2 πάγια δώρο.

Δεν μου άρεσε, καθώς τώρα πληρώνω στην Cosmo 34,62 για 50αρα (μαζί με eon) και την 100άρα μου τη δίνουν 28,90€. Θεωρώ πως σε συνδυασμό με τις παροχές που δίνουν στα κινητά, συμφέρει η cosmo

Όντως σε συμφέρει η πράσινη πλέον 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όντως σε συμφέρει η πράσινη πλέον 

Έλεγα μήπως τουλάχιστον γλίτωνα αυτά τα 5+ €, γιατί με καλύπτει η 50άρα. Αλλά δεν το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, MIKU said:

Θυμήθηκα και το φίλο εδώ που τον χρέωνε προς Ε.Ε. ενώ είχε το αντίστοιχο πακέτο.

Τα πήρα πίσω με πίστωση αλλά χρειάστηκαν αρκετές φόρμες γιατί έβαζαν από μερικά cent έως 2-3 ευρώ κάθε φορά, ευτυχώς όμως στις φόρμες απαντούσαν την ίδια ή την επόμενη εργάσιμη.

Όπως και να έχει είναι πράγματα που δεν θα έπρεπε να συμβαίνουν. Αν άλλος δεν το ξέρει και πληρώσει;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, MIKU said:

Η φίλη μου έχει το συμβόλαιο με όλα απεριόριστα.

Ε, την χρέωσαν 0,72 για SMS προς Εθνικά Δίκτυα!

Μίλησα στο τσατ και λέει να στείλουμε τη φόρμα.

Ό,τι να ναι πια...

Θυμήθηκα και το φίλο εδώ που τον χρέωνε προς Ε.Ε. ενώ είχε το αντίστοιχο πακέτο.

Mms είναι. Στον τιμοκατάλογο οι τιμές είναι με ΦΠΑ και φόρο κινητής. Στον λογαριασμό είναι χωρίς τους φόρους αφού τους υπολογίζει μετά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο θέλω βοήθεια.Εχω nova με 77 το μήνα τηλέφωνο απεριόριστα, ίντερνετ και σταθερο και σταθερο.Ρωταω αυτό στα family πρόγραμματα αν ισχύει ότι μπορεί να βάλω στην σύζυγο μου αυτό με 21απεριοριστα που έχει.Η πρέπει να είναι στο όνομα της το σταθερό;Υποψην έχει whatsup με κάρτα 15 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αρκεί ολα να είναι στο ίδιο ΑΦΜ. Πρέπει δηλαδή, να το φέρεις στο δικό σου. Δεν είναι κάτι, και στη φορητότητα μπορεί να γίνει με την ίδια αίτηση. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Μπορείς αρκεί ολα να είναι στο ίδιο ΑΦΜ. Πρέπει δηλαδή, να το φέρεις στο δικό σου. Δεν είναι κάτι, και στη φορητότητα μπορεί να γίνει με την ίδια αίτηση. 

Δηλαδή ο λογαριασμός στο όνομα μου θα έρχεται σε αυτήν την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Hliasat said:

Δηλαδή ο λογαριασμός στο όνομα μου θα έρχεται σε αυτήν την περίπτωση;

Ναι θα πρέπει να αλλάξεις όνομα.

Δεν είναι όπως η Cosmote που στο Cosmote one κοιτάει μόνο τη διεύθυνση να είναι ίδια, ασχέτως ονόματος.

Αλλά σε κάθε περίπτωση μπες στη σελίδα τους, βάλε το τηλ να σε πάρουν και ρώτα το μήπως γίνεται.

ΥΓ: νομίζω η μεταβίβαση γραμμής κοστίζει 7€.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα φορητοτητα στην κοσμοτε με πολυ ευνοικο τιμολογιο..θα σας τα πω στην συνεχεια...και με πηρανε σημερα απο την νοβα και μου δινουνε στα 35 ευρο 50αρα οπτικη με απεριοριστα ολα κινητα κλπ + κινητο με απεριοριστα κινητα δεδομενα σταθερο και δωρεαν για 6 μηνες τα παγια και των 2 συνδεσεων.νομιζω ειναι συμφερον αυτη η τιμη και αν και ειμαι πολυ θυμωμενος με την νοβα σε θεμα αξιοπιστιας και καλυψης θα παραμεινω ως εχει και δεν θα προχωρησω στην κοσμοτε.

παρεπιμπτωντος στην κοσμοτε ειχα σε νεο συμβολαιο 51 ευρο 24αρα γραμμη χωρις δωρεαν κινητα..μαλλον 500 λεπτα και κινητο με απεριοριστα ολα κλησεις και δεδομενα.

με τις υπαρχουσες τιμιες ειμαι 16 ευρο κατω για 6 μηνες και -5 ευρο για τους υπολοιπους  αρα φθηνοτερη τιμη και επιπλεον καλυτερη γραμμη στην σταθερη,

τωρα με την κυρια μιλησα πολυ ωρα..και τις ειπα τα παραπονα μου..,και νομιζω οτι μου εδωσε μια συμφερον προσφορα..και απο αυτη που εχω τωρα με περισσοτερες παροχες.

τωρα θα δειξει αν εκανα καλα η οχι..

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ktikti said:

+ κινητο με απεριοριστα κινητα δεδομενα σταθερο και δωρεαν για 6 μηνες τα παγια και των 2 συνδεσεων.

Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς... μετά τους 6 μήνες που θα είναι δωρεάν, πόσο θα είναι το πάγιο; Με τι δέσμευση; 24 μήνες; Στο κινητό θα έχεις απεριόριστα τα πάντα;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sou_d said:

Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς... μετά τους 6 μήνες που θα είναι δωρεάν, πόσο θα είναι το πάγιο; Με τι δέσμευση; 24 μήνες; Στο κινητό θα έχεις απεριόριστα τα πάντα;

η τιμη ειναι στα 21 ευρο η 50αρα και 25 ευρο απεριοριστα δεδομενα και τηλεφωνα.το ιδιο ισχυει και για το σταθερο.απλα στους πρωτους 6 μηνες θα εχω -11 ευρο τα παγια δηλαδη δεν θα χρεωνονται.αρα στα 35 ευρο το μηνα σταθερο και κινητο.

7 minutes ago, Arinos said:

Προσοχή να φαίνονται στο συμβόλαιο τα δωρεάν πάγια.

να εχεις δικιο σε αυτο.ακομη περιμενω τα συμβολαια σε email να πω να δεχθω η οχι.

 

ομως πηγα στην κοσμοτε να κανω υπαναχωρηση αλλα αυτοι δεν το δεχονται.τωρα δενε χω ιδεα τι θα γινει..αλλα με δελεαζει πολυ η προσφορες που μου εδωσε η νοβα.σαφως καλυτερες απο την κοσμοτε..αλλα με την κοσμοτε κερδιζω το σταθερο δικτυο..τις πολυ καλες ταχυτητες.και να σου πω την αληθεια..προτιμω το σωστο δικτυο και τις αριστες ταχυτητες παρα..το φθινοτερο και να εχω μονιμα 4g και να παλευω με 60mpbs

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ktikti said:

τα παγια δηλαδη δεν θα χρεωνονται.αρα στα 35 ευρο το μηνα σταθερο και κινητο.

Κοστολογούνται μόνο 11€ τα πάγια; Σαν λίγο μου φαίνεται

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δεχτεί κάτι ο πάροχος για υπαναχώρηση. Ακόμη και εάν σε έχει τραβήξει, στην χειρότερη περίπτωση θα σε χρεώσει 2 πάγια ως τέλος πρόωρης διακοπής.

Κατά τα άλλα η "οπτική" που σου δίνει και η Nova λογικά είναι VDSL, δηλαδή FTTC; Δεν νομίζω ότι δίνουν 50Mbps σε FTTH.

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, sou_d said:

Κοστολογούνται. Μόνο 11€ τα πάγια; Σαν λίγο μου φαίνεται

11 ευρο μειωση παγιου για 6 μηνες και μετα θα ειμαι στα 46 ευρο .αυτο μου ειπανε..με την κοσμοτε λογο φορητοτητας ειμαι στα 51 ευρο αλλα με 24αρα.και χωρις απεριοριστα κινητα

6 minutes ago, minast said:

Δεν χρειάζεται να δεχτεί κάτι ο πάροχος για υπαναχώρηση. Ακόμη και εάν σε έχει τραβήξει, στην χειρότερη περίπτωση θα σε χρεώσει 2 πάγια ως τέλος πρόωρης διακοπής.

Κατά τα άλλα η "οπτική" που σου δίνει και η Nova λογικά είναι VDSL, δηλαδή FTTC; Δεν νομίζω ότι δίνουν 50Mbps σε FTTH.

ναι vdsl ειναι..οχι οπτικη.λαθος το διατυπωσα.

 

παντως μιλησα με μια ελενη παπα*****ουλου..απο το τμημα ακυρωσεων της νοβα..και με επριξε στο γλυψιμο..και τοσο καιρο τις απαντησα που εχω κανει αιτημα για μια νεα προσφορα μου στελνατε μεσω εφαρμογης τα 6gb να γινουν 10gb me 23 euro!! με κοροιδευατε απλα και δεν σας ενοιαζε αν με θελατε....και τωρα απλα σας επιασε ο πονος..οσο για τις χαμενες κλησεις μου ειπε να ξανα αλλαξω σιμ..και οτι φταιει το κινητο!!! και τις ειπα πολυ απλα οτι πλεον εχω esim και τελος η κουβεντα.

το προβλημα δεν θα διορθωθει..με καλουν και ουτε χτυπαει και ουτε ακουγετε κατι/...μετα απο 2 ωρες ερχετε μηνυμα οτι καποιος με καλεσε...εχει καταντησει κουραστικο.αυτα σκεφτομαι τωρα και δεν ξερω αν αξιζει να τους την χαρισω και να μεινω στην νοβα

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, πόσο παλαιά είναι η sim?

Οι κλήσεις χάνονται σε συγκεκριμένο σημείο πχ στο σπίτι σου ή οπουδήποτε;

Έχεις κάνει δοκιμή με την Cosmote στις περιοχές που κινείσαι, έχεις εικόνα αν λειτουργούν όλα;

@Gv2008τους λογαριασμούς τους έφτιαξαν ή συνεχίζουν να σου βγάζουν λάθος ποσό;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είσαι σε φάση που χάνεις κλήσεις τακτικά εκεί που κινείσαι, μάλλον θα πρέπει να το σκεφτείς σοβαρά για να μείνεις στη Nova... Επίσης, από την άλλη, σκέψου αν αυτά που σου δίνει η Cosmote σου φτάνουν. Καλά τα απεριόριστα, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις απλά δεν χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ktikti said:

 

11 ευρο μειωση παγιου για 6 μηνες και μετα θα ειμαι στα 46 ευρο .αυτο μου ειπανε..με την κοσμοτε λογο φορητοτητας ειμαι στα 51 ευρο αλλα με 24αρα.και χωρις απεριοριστα κινητα

ναι vdsl ειναι..οχι οπτικη.λαθος το διατυπωσα.

 

παντως μιλησα με μια ελενη παπα*****ουλου..απο το τμημα ακυρωσεων της νοβα..και με επριξε στο γλυψιμο..και τοσο καιρο τις απαντησα που εχω κανει αιτημα για μια νεα προσφορα μου στελνατε μεσω εφαρμογης τα 6gb να γινουν 10gb me 23 euro!! με κοροιδευατε απλα και δεν σας ενοιαζε αν με θελατε....και τωρα απλα σας επιασε ο πονος..οσο για τις χαμενες κλησεις μου ειπε να ξανα αλλαξω σιμ..και οτι φταιει το κινητο!!! και τις ειπα πολυ απλα οτι πλεον εχω esim και τελος η κουβεντα.

το προβλημα δεν θα διορθωθει..με καλουν και ουτε χτυπαει και ουτε ακουγετε κατι/...μετα απο 2 ωρες ερχετε μηνυμα οτι καποιος με καλεσε...εχει καταντησει κουραστικο.αυτα σκεφτομαι τωρα και δεν ξερω αν αξιζει να τους την χαρισω και να μεινω στην νοβα

Εγώ αν είχα θέμα με τις κλήσεις δεν θα εμένα. Από εκεί και πέρα εξαρτάται από εσένα και από τις οικονομικές σου δυνατότητες 

Link to comment
Share on other sites

 

1 ώρα πριν, Arinos said:

Από περιέργεια, πόσο παλαιά είναι η sim?

Οι κλήσεις χάνονται σε συγκεκριμένο σημείο πχ στο σπίτι σου ή οπουδήποτε;

Έχεις κάνει δοκιμή με την Cosmote στις περιοχές που κινείσαι, έχεις εικόνα αν λειτουργούν όλα;

@Gv2008τους λογαριασμούς τους έφτιαξαν ή συνεχίζουν να σου βγάζουν λάθος ποσό;

η sim ειναι καινουργια.την αλλαξα τον νοεμβριο.δεν υπαρχει θεμα με την sim.επεμεναν σε αλλαγη..αλλα το προβλημα δεν λυθηκε.η κλησεις χανονται παντου.το προβλημα ειναι οτι μου ερχετε ειδοποιηση μετα απο ωρες.

ναι εχω κινητο dual sim και η αλλη καρτα ειναι κοσμοτε και αυτη με ξελασπωνει συνεχεια..την νοβα τελικα την εχω για να την εχω γιατι ειναι φθηνοτερη..ειδικα στο σταθερο..αλλα στο κινητο πανω κατω ιδια τιμη ειναι και σαφως χειροτερη.

 

1 hour ago, nplatis said:

Πάντως αν είσαι σε φάση που χάνεις κλήσεις τακτικά εκεί που κινείσαι, μάλλον θα πρέπει να το σκεφτείς σοβαρά για να μείνεις στη Nova... Επίσης, από την άλλη, σκέψου αν αυτά που σου δίνει η Cosmote σου φτάνουν. Καλά τα απεριόριστα, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις απλά δεν χρειάζονται.

μα τις κλησεις ρε παιδια τις χανω με το δικτυο της νοβα.απο κει ξεκινησε το προβλημα και επεκταθηκε στο κακο δικτυο.

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Εγώ αν είχα θέμα με τις κλήσεις δεν θα εμένα. Από εκεί και πέρα εξαρτάται από εσένα και από τις οικονομικές σου δυνατότητες 

και γω δεν θα μεινω..περισσοτερες πιθανοτητες εχω για κοσμοτε.τωρα ειμαι σε τεντωμενο σχοινι..περιμενω το εμαιλ απο την νοβα με αυτα που ειπαμε στο τηλεφωνο...μαλλον το στελνουν με χελωνα..

π

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Όσο καλή τιμή και να δίνει αν δεν εξυπηρετεί και καταλήγεις να χάνεις κλήσεις προσωπικά δεν θα το προτιμούσα.

Ίσως να μεταφέρεις τον αριθμό αυτό σε Vodafone πχ που έχει ανανέωση με cashback, λεπτομέρειες δεν ξέρω αλλά υποτίθεται πως είναι σαν να είναι δωρεάν, πληροφορίες υπάρχουν στο αντίστοιχο θέμα του Vodafone CU.

Η Cosmote έδινε περίπου 25€ το Gigamax Unlimited, δηλαδή απεριόριστα τα πάντα και λεπτά προς Ευρώπη. Δεν ξέρω αν το δίνουν ακόμα τόσο αλλά αξίζει να το ρωτήσεις.

Αν η σταθερή της Nova σε εξυπηρετεί, είναι πάρα πολύ καλή η τιμής της άσχετα με τα δωρεάν πάγια ή όχι 21€ για 50 Mbps δεν υπάρχουν πλέον στην αγορά, είσαι πολύ τυχερός που πέτυχες τέτοια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

21€ για 50 Mbps δεν υπάρχουν πλέον στην αγορά, είσαι πολύ τυχερός που πέτυχες τέτοια τιμή.

Πριν μια βδομάδα που κάλεσα κι εγώ για προσφορά από φορητότητα, σε αυτή την τιμή μου δώσανε

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sou_d said:

Πριν μια βδομάδα που κάλεσα κι εγώ για προσφορά από φορητότητα, σε αυτή την τιμή μου δώσανε

Πραγματικά μοναδική η τιμή αυτές τις μέρες όπως και να έχει. Μακάρι να παραμείνει έτσι γιατί η πράσινη τα δίνει 28.90.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Arinos said:

Πραγματικά μοναδική η τιμή αυτές τις μέρες όπως και να έχει. Μακάρι να παραμείνει έτσι γιατί η πράσινη τα δίνει 28.90.

23,62€ το έχω στην πράσινη. 28,90€ δίνει τα 100

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Arinos said:

21€ για 50 Mbps δεν υπάρχουν πλέον στην αγορά, είσαι πολύ τυχερός που πέτυχες τέτοια τιμή.

20€ 50αρα στην βονταφον με 3 πάγια δώρο για 2 χρόνια.

21μηνες Χ 20€ 420€÷24=17,5€/μήνα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...