Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Τα Βόρεια της πόλης των Ιωαννίνων έχουν εξαιρετικες υποδομές Ίντερνετ. Όχι FTTH αλλα γενικά οι γραμμές εδώ είναι πολυ καλές και σταθερές. Διακοπή στη σύνδεση εχω δει μόνο όταν έπεσε το ρεύμα  

Αντιθετα στο κέντρο είναι αίσχος σε κάποια σημεία. Έμαθα ομως ότι άπλωσε σε καποιους δρομους FTTH η Nova. 
Υπάρχουν άλλωστε καπάκια WIND στους περισσοτερους δρομους του κέντρου. 

Όταν έπεσε το ρεύμα σε όλους τους παρόχους;; καμία back up ups κτλπ;;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chrischal1908 said:

Όταν έπεσε το ρεύμα σε όλους τους παρόχους;; καμία back up ups κτλπ;;

Για σταθερό μιλάει όχι για κινητή.

Link to comment
Share on other sites

Από το 2013 , είμαι στο πρόγραμμα Nova 3play,απεριόριστα σταθερά &κινητά &novasports1 με  32.10€/μήνα.

Το πρόγραμμα είναι αορίστου διάρκειας.

Ξαφνικά τηλεφώνησαν από τη Nova και με απείλησαν, ότι αν δεν υπογράψω νέο συμβόλαιο 2ετούς διάρκειας, θα με εντάξουν υποχρεωτικά σε άλλο ακριβότερο πρόγραμμα.

Μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο και μάλιστα χωρίς έγγραφη προειδοποίηση;

 

Edited by Nabonidus
Link to comment
Share on other sites

Αφού λες ότι έχει λήξει το συμβόλαιο 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nabonidus said:

Από το 2013 , είμαι στο πρόγραμμα Nova 3play,απεριόριστα σταθερά &κινητά &novasports1 με  32.10€/μήνα.

Το πρόγραμμα είναι αορίστου διάρκειας.

Ξαφνικά τηλεφώνησαν από τη Nova και με απείλησαν, ότι αν δεν υπογράψω νέο συμβόλαιο 2ετούς διάρκειας, θα με εντάξουν υποχρεωτικά σε άλλο ακριβότερο πρόγραμμα.

Μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο και μάλιστα χωρίς έγγραφη προειδοποίηση;

 

Όταν είσαι σε αορίστου χρόνου νομίζω είσαι απροστάτευτος. Μπορούν για παράδειγμα να σου αυξήσουν την τιμή,αλλά όχι να σου αλλάξουν πακέτο. Για παράδειγμα τώρα πληρώνεις 32,10 ευρώ μπορούν να σου πουν ότι από αύριο για το ίδιο πρόγραμμα θα πληρώνεις 34,10 ευρώ επειδή είσαι αορίστου

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όταν είσαι σε αορίστου χρόνου νομίζω είσαι απροστάτευτος. Μπορούν για παράδειγμα να σου αυξήσουν την τιμή,αλλά όχι να σου αλλάξουν πακέτο. Για παράδειγμα τώρα πληρώνεις 32,10 ευρώ μπορούν να σου πουν ότι από αύριο για το ίδιο πρόγραμμα θα πληρώνεις 34,10 ευρώ επειδή είσαι αορίστου

Και πρόγραμμα μπορούν να σου αλλάξουν. Το κανει συνέχεια η Vodafone καταργώντας τα παλιά της πακέτα 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όταν είσαι σε αορίστου χρόνου νομίζω είσαι απροστάτευτος. Μπορούν για παράδειγμα να σου αυξήσουν την τιμή,αλλά όχι να σου αλλάξουν πακέτο. Για παράδειγμα τώρα πληρώνεις 32,10 ευρώ μπορούν να σου πουν ότι από αύριο για το ίδιο πρόγραμμα θα πληρώνεις 34,10 ευρώ επειδή είσαι αορίστου

Όταν είσαι αορίστου είσαι φουλ προστατευμένος, γιατί μπορείς όποτε θέλεις να επιλέξεις οποιοδήποτε εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα, είτε του ίδιου παρόχου, είτε οποιουδήποτε άλλου 😉

Σοβαρά μιλώντας πάντως, όταν έχει λήξει η συμβαση, οποιοδήποτε από τα δύο μέρη μπορεί να ζητήσει οτιδήποτε. Απλά ο άλλος δεν είναι υποχρεωμένος να συμφωνήσει...

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 8:23 ΠΜ, Gv2008 said:

Εμένα με χρεώνουν κάθε μήνα μηνύματα σε εθνικά δικτύου τα οποια μου λένε ότι είναι μηνύματα στο εξωτερικό και μου στέλνουν και κλήσεις προς Ε.Ε. τις οποίες χρεώνουν ενώ έχω το unlimited ALL + EU. Δεν είχα ασχοληθεί μέχρι τώρα με αυτά τα ζητήματα, μιας και από τον Σεπτέμβριο μέχρι τώρα πάλευα να μου διορθώσουν τον λογαριασμό που αντί για 27€ ερχόταν 40€ τόσους μήνες και κάθε μήνα με κορόιδευαν ότι θα γίνει διόρθωση και να μην ανησυχώ. Το περιστατικό που με έφτασε στην καταγγελία που είχα αναφέρει προ ημερών, ήταν η αλλαγή πακέτου από την εταιρεία! Μονομερώς με πήγαν στο Unlimited+ 20GB στα 33€ και πει πέντε μέρες η εξυπηρέτηση μου έλεγε ότι υπεύθυνο για την αλλαγή αυτή είναι το εμπορικό και το εμπορικό μου έλεγε ότι είναι η εξυπηρέτηση. Μάλιστα υπάλληλος της εξυπηρέτησης έφτασε να μου πει ότι έγινε καταλαθος, ατυχήματα γίνονται και πως η αντίδρασή μου είναι πολύ υπερβολική! Τελικά μετά την καταγγελία και μετά τους ατέλειωτους τσακωμούς με τους προϊσταμένους 7 βαρδιών συνεννοήθηκα και μου έβαλαν το σωστό πρόγραμμα. 

Δεν υπάρχει κάτι χειρότερο σε εταιρεία κινητής σε θέμα εξυπηρέτησης και συμβολαίων δυστυχώς. Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω τι τράβηξα εγώ θα καταλάβεις 

Είναι αυτής ακριβώς της λογικής 

Δες εδώ τις εξαιρέσεις για τις κλήσεις προς ΕΕ μπας και είναι μέσα... (Ερώτηση 3).

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/simvolaia-kinitis/prostheta-paketa-kinitis/paketa-diethnwn-klhsewn#package=2

 

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 8:40 ΜΜ, Nabonidus said:

Από το 2013 , είμαι στο πρόγραμμα Nova 3play,απεριόριστα σταθερά &κινητά &novasports1 με  32.10€/μήνα.

Το πρόγραμμα είναι αορίστου διάρκειας.

Ξαφνικά τηλεφώνησαν από τη Nova και με απείλησαν, ότι αν δεν υπογράψω νέο συμβόλαιο 2ετούς διάρκειας, θα με εντάξουν υποχρεωτικά σε άλλο ακριβότερο πρόγραμμα.

Μπορούν να σπάσουν το συμβόλαιο και μάλιστα χωρίς έγγραφη προειδοποίηση;

 

Φυσικά, είναι αορίστου χρόνου. Εγώ στη θέση σου θα έκανα φορητότητα προς Cosmote ή Vodafone. 
Αν είναι να πληρώνεις 32€ καλύτερα βάλε μια γραμμή 100Mbps με απεριόριστα σταθερά κινητα σε χαμηλότερη τιμή ειτε να πληρώνεις  κάτι παραπάνω για όλα τα αθλητικά εάν βλέπεις τηλεόραση.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μεθαύριο στα γενέθλιά μου να ενεργοποιήσω μέσω του app το "δώρο" του Data jump και να μεταβώ στο Unlimited all + EU. Θα δω καμία έκπληξη στον πρώτο λογαριασμό;; Κάποια αλλαγή; αύξηση με τον καιρό. Τι να περιμένω; Η τιμή είναι η ίδια στα 21€.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Σκέφτομαι μεθαύριο στα γενέθλιά μου να ενεργοποιήσω μέσω του app το "δώρο" του Data jump και να μεταβώ στο Unlimited all + EU. Θα δω καμία έκπληξη στον πρώτο λογαριασμό;; Κάποια αλλαγή; αύξηση με τον καιρό. Τι να περιμένω; Η τιμή είναι η ίδια στα 21€.

Όλο εκπλήξεις είναι η Νοβα τώρα τελευταία. Εγώ θα φοβόμουν να κάνω τέτοια κίνηση. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Όλο εκπλήξεις είναι η Νοβα τώρα τελευταία. Εγώ θα φοβόμουν να κάνω τέτοια κίνηση. 

Εσύ φοβάσαι και να βάλεις κάρτα μαν

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chrischal1908 said:

Σκέφτομαι μεθαύριο στα γενέθλιά μου να ενεργοποιήσω μέσω του app το "δώρο" του Data jump και να μεταβώ στο Unlimited all + EU. Θα δω καμία έκπληξη στον πρώτο λογαριασμό;; Κάποια αλλαγή; αύξηση με τον καιρό. Τι να περιμένω; Η τιμή είναι η ίδια στα 21€.

Όσο μπορείτε κρατήστε τα συμβόλαια που ήδη έχετε γιατί αν κάνετε ανανεωση τώρα, θα σας πιάσει η αύξηση τον Φεβρουάριο του 2025. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, paanos said:

Όσο μπορείτε κρατήστε τα συμβόλαια που ήδη έχετε γιατί αν κάνετε ανανεωση τώρα, θα σας πιάσει η αύξηση τον Φεβρουάριο του 2025. 

Καλά που δεν έκανα ανανέωση. Απρίλιο του 2025 θα φυγω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Καλά που δεν έκανα ανανέωση. Απρίλιο του 2025 θα φυγω.

Εσένα δεν σε πιάνει έτσι κ αλλιώς 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τι θα γίνει;

θα το αποφύγεις τώρα, στην επόμενη ανανέωση δεν θα το αποφύγεις (εάν τελικά εφαρμοστεί και εάν είναι και τρία ευρώ).

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση σήμερα η εταιρεία με το wifi;;;;Όλη η γειτονιά αντιμετωπίζει(με την συγκεκριμένη εταιρεία)προβλήματα πλοήγησης όπως υψηλό ping και χαμηλές ταχύτητες και στο 13700 δεν βλέπουν πρόβλημα. Cosmote και Vodafone πάνε μπάλα

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τι φάση σήμερα η εταιρεία με το wifi;;;;Όλη η γειτονιά αντιμετωπίζει(με την συγκεκριμένη εταιρεία)προβλήματα πλοήγησης όπως υψηλό ping και χαμηλές ταχύτητες και στο 13700 δεν βλέπουν πρόβλημα. Cosmote και Vodafone πάνε μπάλα

Εγώ στα Σεπόλια παίζει η 100αρα που έχω vdsl μια χαρά τέρμα 100 -10 speed test

Μήπως υπάρχει κάποιο τοπικό πρόβλημα σε σένα 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τι φάση σήμερα η εταιρεία με το wifi;;;;Όλη η γειτονιά αντιμετωπίζει(με την συγκεκριμένη εταιρεία)προβλήματα πλοήγησης όπως υψηλό ping και χαμηλές ταχύτητες και στο 13700 δεν βλέπουν πρόβλημα. Cosmote και Vodafone πάνε μπάλα

Θέμα περιοχής ίσως… 

35 minutes ago, p_k said:

Ωραία και τι θα γίνει;

θα το αποφύγεις τώρα, στην επόμενη ανανέωση δεν θα το αποφύγεις (εάν τελικά εφαρμοστεί και εάν είναι και τρία ευρώ).

 

Μπορεί μέχρι τότε να κάνουμε και φορητότητα. Αν και δίνει στην s24 σειρά 530€ επιδότηση με Unlimited All αν συνδυαστεί με σταθερή γραμμή καθώς και 15.000 Miles and Bonus στην Aegean.  Ορίστε και η δημοσίευση στο Instagram.

IMG_2450.thumb.png.58c307217d4f40a69b971fedd7a99ea7.png

Οποίος έχει Nova και θέλει να πάει σε Samsung S24 ας κάνει συμβόλαιο αρκεί να είναι ευχαριστημένος με το δίκτυο. Και πέρυσι με την s23 σειρά, έδωσαν πολύ γενναία επιδότηση.

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Σκέφτομαι μεθαύριο στα γενέθλιά μου να ενεργοποιήσω μέσω του app το "δώρο" του Data jump και να μεταβώ στο Unlimited all + EU. Θα δω καμία έκπληξη στον πρώτο λογαριασμό;; Κάποια αλλαγή; αύξηση με τον καιρό. Τι να περιμένω; Η τιμή είναι η ίδια στα 21€.

Δεν θα το έκανα στη θέση σου, ειδικα αν είσαι σε περιοχές που βρίσκονται υπό αναβάθμιση. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, paanos said:

Όσο μπορείτε κρατήστε τα συμβόλαια που ήδη έχετε γιατί αν κάνετε ανανεωση τώρα, θα σας πιάσει η αύξηση τον Φεβρουάριο του 2025. 

Τι έχασα;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MIKU said:

Τι έχασα;

Τα νέα συμβόλαια έχουν αύξηση με βάση τον ΔΤΚ κάθε Φεβρουάριο. Η αύξηση δεν γίνεται να είναι πάνω από 3€

Link to comment
Share on other sites

Είπαν ότι κάθε Φεβρουάριο θα κάνουν αναπροσαρμογή λόγω πληθωρισμού έως 3€.
Βέβαια ακόμα δεν ξέρουμε πόσο ευλαβικά θα το τηρήσουν, και η Vodafone είχε πει κάτι παρόμοιο για τον δεύτερο χρόνο συμβολαίου, αλλά δεν το κάνει σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα το συμβόλαιο μέσω του app σε Unlimited All +EU. Ελπίζω να μην δω κάποια έκπληξη στον πρώτο λογαριασμό. Πχ τέλος ενεργοποίησης κτλπ. Τι λέτε έκανα καλά; Το προηγούμενο έληγε 7/2025. Την γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...