Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, hercoulis said:

Ψαλιδίζουν τα πακέτα αγορών και ανεβάζουν τις τιμές.

 

Και σιγα τα πακετα. Ελαχιστα ειναι.Η καρτοκινητη της Νοβα αυτή τη στιγμη ειναι η RyanAir των αεροπορικών...

Link to comment
Share on other sites

Ποια 13 €; 
Επίσης, ποιο καλύτερο δίκτυο;
Το καλύτερο είναι αυτό που παίζει καλά στις περιοχές όπου ζει και κινείται ο καθένας μας.
Εδώ λοιπόν που βρίσκομαι εγώ, τελευταίο δίκτυο και με τεράστια διαφορά είναι το πράσινο. 
 

Μείνε όπως είσαι.;)
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το ξερω φιλε μου, απλά αναρωτιέμαι επειδή διαβαζω για πολυ χρημα και πολλή ανεση και εντυπωσιακά σχέδια, τα οποία εύχομαι να πετύχουν, αλλά μεχρι τωρα μόνο τσιγκουνιά βλέπω. Τα πακετα της ειναι τα πιο τσιγκούνικα. Η βονταφον δινει πολλαπλες και καλυτερες επιλογες και η κοσμοτε δινει και εκεινη περισσότερα απο τη Νοβα.

Θα συμφωνήσω… η Nova έχει την χειρότερη καρτοκινητή. Πανάκριβη και δεν υπάρχει λόγος να την συντηρήσεις πέρα από όσους ήταν ήδη στο παλιό σχήμα. Όσο για τις επενδύσεις και το δίκτυο, κάποιους τους καλύπτει αλλά εμένα πάντως όχι 100%.

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η nova δεν ήρθε για να μείνει από ότι φαίνεται. Πολύ πιθανόν να ξανά βγει στο σφυρί. 

Βέβαια, το "hacking" του 94 μπορεί να κόστισε πολλά εκατομμύρια ζημιά. Οπότε αυξήσεις. Πολύ παράξενο που ο εν λόγω "hacker" δεν ξανά έγραψε ποτέ στο forum.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, EllinikoNisi said:

Η nova δεν ήρθε για να μείνει από ότι φαίνεται. Πολύ πιθανόν να ξανά βγει στο σφυρί. 

Βέβαια, το "hacking" του 94 μπορεί να κόστισε πολλά εκατομμύρια ζημιά. Οπότε αυξήσεις. Πολύ παράξενο που ο εν λόγω "hacker" δεν ξανά έγραψε ποτέ στο forum.

Πόσοι νομίζεις διαβάζουν τα 3 φόρουμ στα οποία ανέβηκε ο κωδικός; Δεν έχασε τίποτα ιδιαίτερο η εταιρία. Λιγότερα από χίλια άτομα να το ενεργοποίησαν (και πολλά λέω). Κόστος δεν υπάρχει, αφου ειναι υπηρεσίες. Με την ίδια λογική, η βόνταφον που δίνει σε κάθε διαγωνισμό απεριόριστα data και ομιλία για 1 χρόνο σε 1000 άτομα θα έπρεπε να χάνει δισεκατομμύρια... 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, VIPdriver said:

Πόσοι νομίζεις διαβάζουν τα 3 φόρουμ στα οποία ανέβηκε ο κωδικός; Δεν έχασε τίποτα ιδιαίτερο η εταιρία. Λιγότερα από χίλια άτομα να το ενεργοποίησαν (και πολλά λέω). Κόστος δεν υπάρχει, αφου ειναι υπηρεσίες. Με την ίδια λογική, η βόνταφον που δίνει σε κάθε διαγωνισμό απεριόριστα data και ομιλία για 1 χρόνο σε 1000 άτομα θα έπρεπε να χάνει δισεκατομμύρια... 

Το forum ανεβοκατεβάζει κυβερνήσεις. Μετατρέπει CEO σε πρακτικάριους. 

Επίσης, η πληροφορία διακινήθηκε και μέσω άλλων καναλιών.

Για 1.000 δεν θα έμπαιναν καν στον κόπο να ασχοληθούν.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, p_k said:

Ποια 13 €; 

Επίσης, ποιο καλύτερο δίκτυο;

Το καλύτερο είναι αυτό που παίζει καλά στις περιοχές όπου ζει και κινείται ο καθένας μας.

Εδώ λοιπόν που βρίσκομαι εγώ, τελευταίο δίκτυο και με τεράστια διαφορά είναι το πράσινο. 

 

Συμφωνώ με την ερμηνεία σου με το ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο και δεν αντιλέγω. Παρόλα αυτά η καρτοκινητη της είναι ιδιαίτερα φτωχή. Γιατί σε κάποια περιοχή που οι άλλες γαζώνουν να προτιμήσεις την λίγο πιο μέτρια Nova που έχει το ίδιο κόστος αλλά με λιγότερες παροχές;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Συμφωνώ με την ερμηνεία σου με το ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο και δεν αντιλέγω. Παρόλα αυτά η καρτοκινητη της είναι ιδιαίτερα φτωχή. Γιατί σε κάποια περιοχή που οι άλλες γαζώνουν να προτιμήσεις την λίγο πιο μέτρια Nova που έχει το ίδιο κόστος αλλά με λιγότερες παροχές;;;;

Κατά τη γνώμη μου δεν είναι πιο μέτρια. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πόσοι νομίζεις διαβάζουν τα 3 φόρουμ στα οποία ανέβηκε ο κωδικός; Δεν έχασε τίποτα ιδιαίτερο η εταιρία. Λιγότερα από χίλια άτομα να το ενεργοποίησαν (και πολλά λέω). Κόστος δεν υπάρχει, αφου ειναι υπηρεσίες. Με την ίδια λογική, η βόνταφον που δίνει σε κάθε διαγωνισμό απεριόριστα data και ομιλία για 1 χρόνο σε 1000 άτομα θα έπρεπε να χάνει δισεκατομμύρια... 

Ειρωνικά το είπε προφανώς..

7 minutes ago, p_k said:

Κατά τη γνώμη μου δεν είναι πιο μέτρια. 

Τόσο χάλια δλδ;; ε, τυχαίνει.. μπορείς να κάνεις φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, p_k said:

Κατά τη γνώμη μου δεν είναι πιο μέτρια. 

Πιο μέτρια σε κάποια περιοχή εννοώ. Ας πούμε κέντρο Αθήνα γαζώνει η πράσινη,κάποιος θα επιλέξει να πάει εκεί όπου με τα ίδια χρήματα έχει περισσότερες παροχές. Τυχαίο παράδειγμα που διαφέρει από τόπο σε τόπο

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, είσαι σαφής. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Λιγότερα από χίλια άτομα να το ενεργοποίησαν (και πολλά λέω).

Μόνο εγώ το είπα σε καμία 20αριά 😂😂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πόσοι νομίζεις διαβάζουν τα 3 φόρουμ στα οποία ανέβηκε ο κωδικός; Δεν έχασε τίποτα ιδιαίτερο η εταιρία. Λιγότερα από χίλια άτομα να το ενεργοποίησαν (και πολλά λέω). Κόστος δεν υπάρχει, αφου ειναι υπηρεσίες. Με την ίδια λογική, η βόνταφον που δίνει σε κάθε διαγωνισμό απεριόριστα data και ομιλία για 1 χρόνο σε 1000 άτομα θα έπρεπε να χάνει δισεκατομμύρια... 

 

1 hour ago, sou_d said:

Μόνο εγώ το είπα σε καμία 20αριά 😂😂

Εγώ μονάχα σε ένα 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τυχαία στην ανακοίνωση ότι για το δικαίωμα καταγγελίας αναφέρει δύο μήνες από την ημερομηνία ανακοίνωσης η ενημέρωσης του συνδρομητή (Δηλαδή την πρώτη εμφάνιση στο λογαριασμό της ανακοίνωσης) και όχι από την ημερομηνία εφαρμογής. Έστειλα ένα mail στη φόρμα επικοινωνίας και θα σας ενημερώσω για την έκβαση.

Να υπενθυμίσω ότι θέλω να ακυρώσω ένα σταθερό, οχι κινητό

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2023 at 7:51 ΜΜ, paanos said:

Παρατήρησα τυχαία στην ανακοίνωση ότι για το δικαίωμα καταγγελίας αναφέρει δύο μήνες από την ημερομηνία ανακοίνωσης η ενημέρωσης του συνδρομητή (Δηλαδή την πρώτη εμφάνιση στο λογαριασμό της ανακοίνωσης) και όχι από την ημερομηνία εφαρμογής. Έστειλα ένα mail στη φόρμα επικοινωνίας και θα σας ενημερώσω για την έκβαση.

Να υπενθυμίσω ότι θέλω να ακυρώσω ένα σταθερό, οχι κινητό

Τι καταγγελία μπορούμε να κάνουμε; Τι αφορά;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, akis8607 said:

Τι καταγγελία μπορούμε να κάνουμε; Τι αφορά;

Την αύξηση κόστους κλήσηςς για κλήσεις εκτός προγράμματος

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, aektzhs 1 said:

Την αύξηση κόστους κλήσηςς για κλήσεις εκτός προγράμματος

Θα πουν λαθος συστηματος, θα ζητήσουν συγγνώμη και θα πουν οτι επεστρεψαν την χρεωση, με άλλα λόγια case closed. 

Edit: άκυρο, μπερδεύτηκα με άλλο τοπικ.

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Θα πουν λαθος συστηματος, θα ζητήσουν συγγνώμη και θα πουν οτι επεστρεψαν την χρεωση, με άλλα λόγια case closed. 

Τι εννοείς; Έχουν ανακοινώσει μονομερείς τροποποιήσεις στους τιμοκαταλόγους και συνεπώς μπορείς να καταγγείλεις την σύμβαση 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paanos said:

Τι εννοείς; Έχουν ανακοινώσει μονομερείς τροποποιήσεις στους τιμοκαταλόγους και συνεπώς μπορείς να καταγγείλεις την σύμβαση 

Λαθος εκανα, το μπερδεψα με την χρεωση ρομινγκ σε αλλο τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποια ημερομηνία μπορούμε να καταγγείλουμε;

On 23/12/2023 at 7:51 ΜΜ, paanos said:

Παρατήρησα τυχαία στην ανακοίνωση ότι για το δικαίωμα καταγγελίας αναφέρει δύο μήνες από την ημερομηνία ανακοίνωσης η ενημέρωσης του συνδρομητή (Δηλαδή την πρώτη εμφάνιση στο λογαριασμό της ανακοίνωσης) και όχι από την ημερομηνία εφαρμογής. Έστειλα ένα mail στη φόρμα επικοινωνίας και θα σας ενημερώσω για την έκβαση.

Να υπενθυμίσω ότι θέλω να ακυρώσω ένα σταθερό, οχι κινητό

Μπορεις να μου πεις το κείμενο που έγραψες;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, akis8607 said:

Μέχρι ποια ημερομηνία μπορούμε να καταγγείλουμε;

Μπορεις να μου πεις το κείμενο που έγραψες;

Μέχρι 21/2 για Καρτοκινητά και 19/3 για σταθερά και συμβόλαια. Το κείμενο το βάζω εδω 

Quote

Αθήνα, 23 Δεκεμβρίου 2023

Καλησπέρα σας, 

με την παρούσα επιστολή επιθυμώ την αζήμια καταγγελία της σύμβασης μου για τον αριθμό τηλεφώνου ΧΧΧ, ο οποίος ανήκει στο δίκτυο της Nova. 

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Nova την 19η Δεκεμβρίου 2023, «Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται δυσμενώς, έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως από την δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης οποτεδήποτε λάβουν γνώση για τις ως άνω τροποποιήσεις έως και δύο (2) μήνες, εάν ακολουθείται μηνιαίος κύκλος τιμολόγησης ή τρεις (3) μήνες, εάν ακολουθείται διμηνιαίος κύκλος τιμολόγησης».

Ως εκ τούτου, επιθυμώ την αποσύνδεση του σταθερού μου ΧΧΧ από το δίκτυο της Nova, το οποίο είναι καταχωρημένο στα προσωπικά μου στοιχεία με ΑΦΜ ΧΧΧ και αριθμό δελτίου ταυτότητας ΑΧΧΧ. 

 

Αναμένω την απάντηση σας για την έκβαση του αιτήματος μου και την επιβεβαίωση για την μη επιβολή τελών.

 

Με εκτίμηση,

ΟΝΟΜΑ

 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη γιατί κάτι έχω χάσει. Το σταθερό γιατί; Η τιμή παγίου πχ 21,90€ υπάρχει περίπτωση να ακριβύνει ;

Link to comment
Share on other sites

Τροποποιούν χρέωση κλήσης προς δορυφορικό δίκτυο. Αυτό σου δίνει τη δυνατότητα να καταγγείλεις τη σύμβαση αν έχεις σταθερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...