Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Να κάνω μια ερώτηση; Πολλά χρόνια είχα f2g και όπου κινούμαι κτλ είχα πολύ καλό σήμα και Ίντερνετ. Εδώ και μια εβδομάδα έχω κάνει συμβόλαιο μιας και δεν μπορούσα να αρνηθώ μια εξαιρετική προσφορά. Υπάρχει περίπτωση η καρτοκινητή να είχε καλύτερο Ίντερνετ από το συμβόλαιο. Έχω την εντύπωση ότι έπιανε πιο μεγάλους αριθμούς στα speed test. Όχι ότι δεν έχω τώρα καλό Ίντερνετ με nova απλά έχω την εντύπωση ότι έχει χαμηλότερη ταχύτητα. Μιλάω πάντα για απεριόριστα όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, looneygirl said:

Γεια σας. Να κάνω μια ερώτηση; Πολλά χρόνια είχα f2g και όπου κινούμαι κτλ είχα πολύ καλό σήμα και Ίντερνετ. Εδώ και μια εβδομάδα έχω κάνει συμβόλαιο μιας και δεν μπορούσα να αρνηθώ μια εξαιρετική προσφορά. Υπάρχει περίπτωση η καρτοκινητή να είχε καλύτερο Ίντερνετ από το συμβόλαιο. Έχω την εντύπωση ότι έπιανε πιο μεγάλους αριθμούς στα speed test. Όχι ότι δεν έχω τώρα καλό Ίντερνετ με nova απλά έχω την εντύπωση ότι έχει χαμηλότερη ταχύτητα. Μιλάω πάντα για απεριόριστα όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν γίνεται. Σίγουρα θα συνέβαινε το αντίστροφο. Δηλαδή να έχεις καλύτερες ταχύτητες με συμβόλαιο. Αν και πάλι λειτουργούν κανονικά όλα είσαι μια χαρά. Τι προσφορά σου έκαναν αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Σίγουρα θα συνέβαινε το αντίστροφο. Δηλαδή να έχεις καλύτερες ταχύτητες με συμβόλαιο. Αν και πάλι λειτουργούν κανονικά όλα είσαι μια χαρά. Τι προσφορά σου έκαναν αν επιτρέπεται;

Όλα καλά λειτουργούν. Δεν έχω παράπονο. Απλά είχα την εντύπωση που έγραψα παρά πάνω. Η προσφορά πραγματικά δεν υπάρχει. Πήρα τρεις γραμμές όλα απεριόριστα (κλήσεις ,Ίντερνετ , sms) και οι τρεις 26 ευρώ. 6,50+6,50+13,00. Χωρίς συνδυαστικό με τηλεόραση κτλ. Εκεί μένω σταθερά στον ΟΤΕ. Νομίζω ότι δεν θα μπορούσε κάποιος να αρνηθεί εύκολα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω, μόλις πληρώνεις λογαριασμό κινητού, έρχεται το παρακάτω μήνυμα

H ONLINE ΠΛHPΩMH ΣOY OΛOKΛHPΩΘHKE! ΔΩPO 1GB ME ΔIAPKEIA 7 HMEPEΣ ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔOΣ ΓIA KAΘE KINHTO TOY ΛOΓAPIAΣMOY ΣOY.


Κι ας έχεις απεριόριστα δεδομένα....
Στην Cosmote όταν πληρώσεις σου λέει που θέλεις να πάει κάθε φορά το 1gb...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, rebel1 said:

Επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω, μόλις πληρώνεις λογαριασμό κινητού, έρχεται το παρακάτω μήνυμα

H ONLINE ΠΛHPΩMH ΣOY OΛOKΛHPΩΘHKE! ΔΩPO 1GB ME ΔIAPKEIA 7 HMEPEΣ ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔOΣ ΓIA KAΘE KINHTO TOY ΛOΓAPIAΣMOY ΣOY.


Κι ας έχεις απεριόριστα δεδομένα....
Στην Cosmote όταν πληρώσεις σου λέει που θέλεις να πάει κάθε φορά το 1gb...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και σ' εμένα ήρθε το ίδιο μήνυμα, αν και έχω 2 κινητά σε συμβόλαιο, και περίμενα ότι το 1 GB θα το έβλεπα στο καρτοκινητό Q που εχω, αλλά δεν ...

Link to comment
Share on other sites


Όλα καλά λειτουργούν. Δεν έχω παράπονο. Απλά είχα την εντύπωση που έγραψα παρά πάνω. Η προσφορά πραγματικά δεν υπάρχει. Πήρα τρεις γραμμές όλα απεριόριστα (κλήσεις ,Ίντερνετ , sms) και οι τρεις 26 ευρώ. 6,50+6,50+13,00. Χωρίς συνδυαστικό με τηλεόραση κτλ. Εκεί μένω σταθερά στον ΟΤΕ. Νομίζω ότι δεν θα μπορούσε κάποιος να αρνηθεί εύκολα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σε πήραν από nova ή εξωτερικό συνεργάτη;

Αν μπορείς να μου δώσεις το τηλέφωνο που μίλησες ή εδώ ή σε PM.

Ευχαριστώ πολύ!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Όλα καλά λειτουργούν. Δεν έχω παράπονο. Απλά είχα την εντύπωση που έγραψα παρά πάνω. Η προσφορά πραγματικά δεν υπάρχει. Πήρα τρεις γραμμές όλα απεριόριστα (κλήσεις ,Ίντερνετ , sms) και οι τρεις 26 ευρώ. 6,50+6,50+13,00. Χωρίς συνδυαστικό με τηλεόραση κτλ. Εκεί μένω σταθερά στον ΟΤΕ. Νομίζω ότι δεν θα μπορούσε κάποιος να αρνηθεί εύκολα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
πήρες εσύ ή σε πήραν για προσφορά; το σταθερό ποια εταιρεία είναι; δώσε τηλ!
Link to comment
Share on other sites

@looneygirl κάνε μας ένα pm το τηλέφωνο αν μπορείς χρειάζομαι και ένα συμβόλαιο στη νοβάρα σε χαμηλή τιμή για τη δουλειά μου επειδή χρειάζεται να μετράω και το  f2g πια δεν αξίζει να το ταΐζω για μετρήσεις.

Να ολοκληρώσω την τριπλέτα επιτέλους των συμβολαίων σε όλα τα δίκτυα να μη μαλώνω με κανένα στο φόρουμ 🤣🤣🤣🤣🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την τιμή την πήρα επειδή είχε φύγει ένας δικός μου αριθμός από wind. Μόνο έτσι μπορείς να την πάρεις την προσφορά. Πήραν δικό μου άνθρωπο που το έκανε όποτε ζήτησα το τηλέφωνο και κάλεσα εγώ. Είναι εξωτερικός συνεργάτης. Αυτό έγινε πριν 10 μέρες. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτή η προσφορά. Το τηλέφωνα έχουν γραφτεί πιο πάνω αν προχωρήσετε λίγο. Δεν το έχω κρατήσει δυστυχώς. Αλλά κοιτάξτε που συζητούσαμε για αυτο πιο πάνω και θα δείτε και τα τηλέφωνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τώρα που έκανα αίτηση φορητοτητας στην Vodafone θα μου προτείνουν τα 6.5€.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τώρα που έκανα αίτηση φορητοτητας στην Vodafone θα μου προτείνουν τα 6.5€.

πάρε εσύ τηλέφωνο. Μπορεί να μην ισχύει πια η προσφορά. Ήταν για κάποιες μέρες. Πήγαινε πιο πάνω να δεις τα τηλέφωνα γιατί δεν τα έχω δυστυχώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Έχω συμβόλαιο μα κάποια data δωρεάν. Όταν ξεφςυηουν όμως με χρεώνει παρά πολυ. Ζήτησα τηλεφωνικα να γίνει ένα είδος φραγής ώστε να μην ξεπερναω καθόλου το πάγιο και μου είπαν δεν γίνεται αυτό.
Τι με συστήνετε?
Iphone κινητό. Όχι android.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, pank said:

Να κάνω μια ερώτηση. Έχω συμβόλαιο μα κάποια data δωρεάν. Όταν ξεφςυηουν όμως με χρεώνει παρά πολυ. Ζήτησα τηλεφωνικα να γίνει ένα είδος φραγής ώστε να μην ξεπερναω καθόλου το πάγιο και μου είπαν δεν γίνεται αυτό.
Τι με συστήνετε?
Iphone κινητό. Όχι android.

Η nova δεν έχει τέτοια υπηρεσία. Μόνο στα νέα συμβόλαια μετά την ενσωματωμένη χρήση συνεχίζει η πρόσβαση με 384kbps χωρίς χρέωση.

Ρώτα μήπως μπορούν να σου βάλουν ανώτατο ύψος λογαριασμού. Στο εταιρικό που έχω εγώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα. 

Αλλιώς, βάλε όριο δεδομένων στο κινητό σου αν υπάρχει τέτοια επιλογή. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Η nova δεν έχει τέτοια υπηρεσία. Μόνο στα νέα συμβόλαια μετά την ενσωματωμένη χρήση συνεχίζει η πρόσβαση με 384kbps χωρίς χρέωση.
Ρώτα μήπως μπορούν να σου βάλουν ανώτατο ύψος λογαριασμού. Στο εταιρικό που έχω εγώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα. 
Αλλιώς, βάλε όριο δεδομένων στο κινητό σου αν υπάρχει τέτοια επιλογή. 

Εγώ που έκανα συμβόλαιο τώρα με όλα απεριόριστα μου έχει τέτοια υπηρεσία. Δεν μπορεί να ξεφύγει πάνω από τα 15 ευρώ ο λογαριασμός. Το γράφει στο συμβόλαιο και το ρώτησα κιόλας. Και μου φάνηκε πολύ ωραία κίνηση μιας και πάντα έχω το άγχος μην μου έρθει τίποτα τραγικό που ακούω κατά καιρούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ που έκανα συμβόλαιο τώρα με όλα απεριόριστα μου έχει τέτοια υπηρεσία. Δεν μπορεί να ξεφύγει πάνω από τα 15 ευρώ ο λογαριασμός. Το γράφει στο συμβόλαιο και το ρώτησα κιόλας. Και μου φάνηκε πολύ ωραία κίνηση μιας και πάντα έχω το άγχος μην μου έρθει τίποτα τραγικό που ακούω κατά καιρούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

274c749741840ebcdb79e4e0c03702d5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: αφού είναι όλα απεριόριστα, πώς μπορεί να ξεφύγει ο λογαριασμός; Μόνο με κλήσεις σε αριθμούς που χρεώνονται -- αλλά θα σταματήσουν τις κλήσεις;

Επίσης, αυτό που έγραψε είναι «η χρήση εκτός παγίου να φτάσει τα 15€» -- δηλαδή 15€ επιπλέον του παγίου.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nplatis said:

Ερώτηση: αφού είναι όλα απεριόριστα, πώς μπορεί να ξεφύγει ο λογαριασμός; Μόνο με κλήσεις σε αριθμούς που χρεώνονται -- αλλά θα σταματήσουν τις κλήσεις;

Επίσης, αυτό που έγραψε είναι «η χρήση εκτός παγίου να φτάσει τα 15€» -- δηλαδή 15€ επιπλέον του παγίου.

Ακριβώς. Δεκαπέντε ευρώ επιπλέον του παγίου. Το πάγιο + 15€

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nplatis said:

Ερώτηση: αφού είναι όλα απεριόριστα, πώς μπορεί να ξεφύγει ο λογαριασμός; Μόνο με κλήσεις σε αριθμούς που χρεώνονται -- αλλά θα σταματήσουν τις κλήσεις;

Επίσης, αυτό που έγραψε είναι «η χρήση εκτός παγίου να φτάσει τα 15€» -- δηλαδή 15€ επιπλέον του παγίου.

Μπορεί να ξεφύγει και με roaming εκτός ΕΕ

2 ώρες πριν, Mobileras said:

@looneygirlο Ρονάλντο έκανε μεταγραφή στην Nova;

Τον εχω πετύχει Και γω στο τσατ😂 πολυ εξυπηρετικός μου φάνηκε 

10 ώρες πριν, dasnowy said:

Ρώτα μήπως μπορούν να σου βάλουν ανώτατο ύψος λογαριασμού. Στο εταιρικό που έχω εγώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα. 

Σωστά. 
Και γω στα 30 εταιρικά που εχω, έβαλα πριν κάποιο καιρό ανώτατο όριο εξτρα χρέωσης τα 10€. 

@Mobileras στα οποία εταιρικά η χρέωση ανα GB είναι 0.8€/GB😂😂είναι τα παλιά συμβόλαια με 10GB στα 8€ το καθένα (κάποια βγαίνουν στα 12€ μαζί με συσκευές

Τελικα ποιος έχει τη φθηνότερη χρέωση ανα GB;😂😂😂

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

@looneygirlο Ρονάλντο έκανε μεταγραφή στην Nova;

Και ο Ερντι έχει κάνει μεταγραφή μάλλον. Είχα πετύχει πριν από 5 μέρες τον Ρετζέπ 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Παιδιά πώς ακυρώνουμε τον τηλεφωνητή σε συμβόλαιο κινητού wind;

Στον dialer

##002# και πλήκτρο κλήσης 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγνώμη, διόρθωσα το λάθος στο προηγούμενο ποστ. 

Ο σωστός κωδικός είναι 

##002# και πλήκτρο κλήσης. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου συγνώμη, διόρθωσα το λάθος στο προηγούμενο ποστ. 

Ο σωστός κωδικός είναι 

##002# και πλήκτρο κλήσης. 

Δούλεψε, σε ευχαριστώ φίλε μου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Και μετά αν θες ειδοποίηση κλήσεων όταν είναι κλειστό στέλνεις ΝΑΙ στο 1265

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...