Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιος να τους σταματησει; Αυξησεις και η wind και φυσικα 45δευτ ελαχιστος χρονος χρεωσης. http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=302
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος να τους σταματησει; Αυξησεις και η wind και φυσικα 45δευτ ελαχιστος χρονος χρεωσης. http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=302

 

 

Προφανώς όχι ! :X

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος να τους σταματησει; Αυξησεις και η wind και φυσικα 45δευτ ελαχιστος χρονος χρεωσης. http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=302

 

Μόνο τα καρτοκινητά

Όσο οι συνδρομητές πιέζουν για μεγαλύτερες επιδοτήσεις , Οι εταιρείες θα τους τα παίρνουν πίσω με κρυφό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, οι συνδρομητές συμβολαίου μπορούν να ενεργοποιούν/απενεργοποιούν προστιθέμενες υπηρεσίες στη γραμμή τους μέσα από το νέο μενού του Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών της Wind (1260).
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι ισχύει για αυτή την προσφορά?Από την μια λένε οτι είναι εντελώς δωρεάν και από την άλλη πάγιο 5 ευρώ.

 

Εγώ είμαι στο wind240 και με πάγιο 35 ευρώ αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι ισχύει για αυτή την προσφορά?Από την μια λένε οτι είναι εντελώς δωρεάν και από την άλλη πάγιο 5 ευρώ.

 

Εγώ είμαι στο wind240 και με πάγιο 35 ευρώ αυτή τη στιγμή.

Η προσφορά ισχύει προς έναν φίλο σου

Αν είναι ήδη στην WIND θα δίνεις 5 ευρώ τον μήνα

Αν δεν είναι στην WIND και τον φέρεις εσύ δεν θα πληρώνεις τίποτα

και θα έχετε 1000 λεπτά και 1000 sms ο καθένας

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει προς έναν φίλο σου

Αν είναι ήδη στην WIND θα δίνεις 5 ευρώ τον μήνα

Αν δεν είναι στην WIND και τον φέρεις εσύ δεν θα πληρώνεις τίποτα

και θα έχετε 1000 λεπτά και 1000 sms ο καθένας

 

Εγώ που επωφελήθηκα αυτής της προσφοράς είμαι πολύ ευχριστημένος.Ισχύει αυτό που λέει ό φίλος πιο πάνω.

Θέλω να ρωτήσω κάτι.Έχω wind συμβόλαιο και ενα παλιό νούμερο πάλι σε wind καρτοκινητό απο το οποίο δεν καλώ και το έχω κάνει προώθηση να χτυπάει στην συσκευή.Μπορώ να κάνω προώθηση και σε άλλο νούμερο;Δηλαδή να χτυπάνε στην ίδια συσκευή τρια διαφορετικά νούμερα;

Link to comment
Share on other sites

μπορεις μετα απο 3 μηνες να ανεβεις πακετο ή αφου κλεισεις 1 χρονο να κατεβεις.

 

Γιατι στην cosmote μπορεις μετα απο επιδοτηση(300€) να αλλαξεις το παγιο μετα απο 3 μηνες απο 35€ στα 8€ και στην wind οχι?

Εγω εκανα συνδεση τον μαιο πηρα μια συσκευη και μου ειχαν πει οτι στο τετραμηνο μπορω να αλλαξω παγιο (εχω flexy 35 και να παω στο flexy 25).

πηγα ξανα(στο ιδιο καταστημα WIND) μετα το τετραμηνο και μου λενε οτι δεν γινεται τωρα αλλα μετα απο το χρονο λογω της επιδοτησης (200€) ΓΙΑΤΙ????? ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ. Στην cosmote ειναι βλακες?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την πολιτική ακολουθεί η Wind.Στο κατάστημα σου έλεγαν τελείως ηλίθιες δικαιολογίες,προφανώς για να κάνεις υποχρεωτικά τη σύνδεση.Τώρα δυστυχώς δεν Μπορείς να κάνεις κάτι,εκτός απ'το να αναφέρεις το κατάστημα στην εταιρία για την παραπλάνησή σου.Σημειωτέον,και η Κοσμοτε έχει κάθε δικαίωμα να αλλάξει το 3μηνο μετάβασης και να το κάνει όσο θέλει,δεν τη δεσμεύει κανείς να το κάνει..Όπως πρόσφατα η Vodafone το 3μηνο το έκανε 8μηνο για μετάβαση σε χαμηλότερο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στην cosmote μπορεις μετα απο επιδοτηση(300€) να αλλαξεις το παγιο μετα απο 3 μηνες απο 35€ στα 8€ και στην wind οχι?

Εγω εκανα συνδεση τον μαιο πηρα μια συσκευη και μου ειχαν πει οτι στο τετραμηνο μπορω να αλλαξω παγιο (εχω flexy 35 και να παω στο flexy 25).

πηγα ξανα(στο ιδιο καταστημα WIND) μετα το τετραμηνο και μου λενε οτι δεν γινεται τωρα αλλα μετα απο το χρονο λογω της επιδοτησης (200€) ΓΙΑΤΙ????? ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ. Στην cosmote ειναι βλακες?

Tι να σου πω.....να σου πω οτι ετσι ειναι οι πολιτικες των καθε εταιριων? να σου πω,πως η κοσμοτε αυτες τις μεταβασεις 3μηνου τις εχει για μεγαλο ατου? οι 2 στους 3 γερμανους που μπηκα μου ειπα για αλλαγη 3μηνου (με ματια:wink) για να μου πουλησουν. ο 3ος μου ειπε να παω στην wind. καταλαβαινεις οτι ειναι θεμα νοοτροπιας.

οσο γι αυτο που σου ειπε ο υπαλληλος στην wind...μπορεις να πας να τον κραξεις και να βρει τον τροπο να στο κατεβασει για να να μην παραπληροφορει και αλλους.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω.....να σου πω οτι ετσι ειναι οι πολιτικες των καθε εταιριων? να σου πω,πως η κοσμοτε αυτες τις μεταβασεις 3μηνου τις εχει για μεγαλο ατου? οι 2 στους 3 γερμανους που μπηκα μου ειπα για αλλαγη 3μηνου (με ματια:wink) για να μου πουλησουν. ο 3ος μου ειπε να παω στην wind. καταλαβαινεις οτι ειναι θεμα νοοτροπιας.

οσο γι αυτο που σου ειπε ο υπαλληλος στην wind...μπορεις να πας να τον κραξεις και να βρει τον τροπο να στο κατεβασει για να να μην παραπληροφορει και αλλους.

Πηγα στο καταστημα αλλα δεν βρήκα την κοπελα που μου εκανε την συνδεση,βρηκα ομως την υπευθηνη του καταστηματος που με εβγαζε τρελο και οτι δεν καταλαβα εγω καλα,μου ειπε μετα απο εντονο διαλογο οτι θα στειλει mail στην wind ακι οτι θα μου απαντήσει.Περασε μια εβδομαδα και με γειωσε...

Ξαναπηρα το σαββατο μιλησα με καποια αλλη κοπελα και μου ειπε οτι θα επικοινωνησει μαζι μου ...π.απ..ρ..α.

Πώς μπορω τελικα να βρω λυση....?:(

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι περιπου 10 χρονια συνδρομητης σε συμβολαιο της Wind αλλα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αλλαξω δικτυο.

Ποιος ο λογος;

Η συνδεση που εγινε πριν 10 χρονια ειχε γινει στο ονομα της μητερας μου επειδη ημουν ανηλικος τοτε. Ευχαριστημενος γενικα ολα τα χρονια απο τις υπηρεσιες κανοντας ανανεωσεις συμβολαιου με επιδοτηση συσκευης κτλ με εξουσιοδοτηση απο την μητερα μου. Ολα αυτα μεχρι τα τελευταια 2 χρονια. Απο κει και περα οι υπαλληλοι του 1260 αρνουνται να μιλησουν σε μενα για θεματα του συμβολαιου, των λογαριασμων, των επιδοτησεων παρα μονο με την μητερα μου. Ακομα και αναβαθμιση συσκευης μου αρνηθηκαν σε συγκεκριμενο καταστημα και ας ειχα ολα τα απαραιτητα δικαιολογητικα (εξουσιοδοτηση κτλ). Ευτυχως σε αλλο καταστημα εγινε κανονικα.

Θα μου πειτε τωρα γιατι δεν αλλαζω ονομα στο συμβολαιο..

Η αλλαγη αυτη μπορει να γινει παρουσια και των δυο προσωπων σε καταστημα της Wind. Ομως εγω διαμενω σε επαρχιακη πολη και η μητερα μου σε νησι των Κυκλαδων στο οποιο δεν υπαρχει καταστημα της Wind. Με εξουσιοδοτηση δεν γινεται απο οτι μου εχουν πει στο 1260.

Να βρεθουμε μαζι με την μητερα μου σε πολη με καταστημα της wind ειναι απιθανο.

Επειδη εχω μεινει χωρις συσκευη και εχω καταληξει στο iphone και απο οτι φαινεται θα παω σε συμβολαιο cosmote αλλα θελω να κρατησω το νουμερο μου ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει λυση στο προβλημα μου.

Αυτο που εχω σκεφτει εγω ειναι να βαλω την μητερα μου να κοψει την συνδεση στη wind και να το κανει καρτοκινητο και επειτα να παω και να κανω εγω συμβολαιο cosmote κρατωντας το παλιο μου νουμερο. Γινεται αραγε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και με'μενα.Ακόμα και στις πιο απλές ερωτήσεις δεν μου δίνουν απαντήση.Το μόνο που μου λένε είναι:"Πρέπει να μιλήσουμε με την ίδια την κυρία (επίθετο)".Τέλος πάντων.Τώρα,τη διακοπή του συμβολαίου και τη μετατροπή σε καρτοκινητό μπορείς να την κάνεις εσύ χωρίς εξουσιοδότηση ή κάτι άλλο.Το είχα κάνει πέρσι και μέσα σε 10' είχε γίνει η αίτηση διακοπής κανονικά.:)

 

Προσοχή:Για να μην πληρώσεις τίποτα στη Wind θα πρέπει να έχεις κλήσει 12μηνο από την τελευταία αναβάθμιση που είχες κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο καταστημα αλλα δεν βρήκα την κοπελα που μου εκανε την συνδεση,βρηκα ομως την υπευθηνη του καταστηματος που με εβγαζε τρελο και οτι δεν καταλαβα εγω καλα,μου ειπε μετα απο εντονο διαλογο οτι θα στειλει mail στην wind ακι οτι θα μου απαντήσει.Περασε μια εβδομαδα και με γειωσε...

Ξαναπηρα το σαββατο μιλησα με καποια αλλη κοπελα και μου ειπε οτι θα επικοινωνησει μαζι μου ...π.απ..ρ..α.

Πώς μπορω τελικα να βρω λυση....?:(

 

ειμαι σιγουρος οτι δεν εστειλε καμια υπευθυνη κανενα μειλ. να στειλεις εσυ ενα μειλ στην wind να τους πεις ακριβως τι εγινε και να τους ζητησεις να σου προτεινουν καμια λυση. αν κανεις λογο και για φορητοτητα πολυ πιθανο να κερδισεις κατι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καλά κάνουν και δεν δίνουν πληροφορίες σε άσχετο άτομο πλην του συνδρομητή παιδιά!

Βεβαίως και γίνεται να κάνει μια εξουσιοδότηση η μητέρα σου , να την επικυρώσει σε κάποιο ΚΕΠ ή αστυνομικό τμήμα και να στην στείλει. Εαν τα γράψει σωστά δεν μπορεί η εταιρεία να μη δεχτεί τη μεταβίβαση. Καλύτερα μίλησε με την εξυπηρέτηση πελατών για να στο επιβεβαιώσουν.

Μέχρι και εταιρικό έχουμε μεταβιβάσει με εξουσιοδότηση, στο απλό συμβόλαιο θα κολλήσουν; :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καλά κάνουν και δεν δίνουν πληροφορίες σε άσχετο άτομο πλην του συνδρομητή παιδιά!

Βεβαίως και γίνεται να κάνει μια εξουσιοδότηση η μητέρα σου , να την επικυρώσει σε κάποιο ΚΕΠ ή αστυνομικό τμήμα και να στην στείλει. Εαν τα γράψει σωστά δεν μπορεί η εταιρεία να μη δεχτεί τη μεταβίβαση. Καλύτερα μίλησε με την εξυπηρέτηση πελατών για να στο επιβεβαιώσουν.

Μέχρι και εταιρικό έχουμε μεταβιβάσει με εξουσιοδότηση, στο απλό συμβόλαιο θα κολλήσουν; :)

 

ακριβως αυτο που λες. αν η εξουσιοδοτηση ειναι επικυρωμενη δεν μπορει να την αρνηθει ο υπαλληλος. ελα ομως που υπαρχει κοσμος που δεν ξερει τι ειναι η εξουσιοδοτηση και ποια ειναι η χρηση της και φοβαται να την δεχτει. απιστευτο και ομως συμβαινει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να με συμφέρει για κλήσης εξωτερικού; Συγκεκριμένα θα ειμαι στη Βουλγαρια και θελω να μιλαω με ενα άτομο στην Ελλάδα. Τι υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες μου ρχονται κατι περιεργα μυνηματα spam απο τελειως αγνωστους αριθμους,πριν λιγο μου ρθε ενα οτι ζηταν υπαλληλους,καποιο αλλο να κανω κλικ για να δω ενα βιντεο και αλλα τετοια.Μπορω καπως να τα σταματησω,επισης υπαρχει περιπτωση να χρεωθω εγω γι αυτα τα μυνηματα????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειμαι συνδρομητης τη wind και πηρα τηλεφωνο να μαθω την επιδοτηση μου, μιας κ περασε ενας χρονος. με λυπηση εμαθα πως η επιδοτηση μου αγγιζει το αστρονομικο ποσο των 89 ευρω μιας και αυτος ειναι ο μεσος ορος των λογαριασμων μου!!!!! μου φανηκε πολυ χαμηλο το ποσο και με ενημερωσαν οτι ανεβαινει αναλογα με την συσκευη. οποτε ρωτησα αν παρω μια απτις ακριβες, πχ ν97 ποσο αναβαινει, και μου ειπανε πως φτανει το εξισου αστρονομικο ποσο των 150 ευρω.

πειτε μου αν ειμαι λαθος δεν ειναι τελειως εξευτελιστικη η προσφορα τους?

και αν γινεται να με συμβουλεψετε τι να κανω

E71 junkie
Link to comment
Share on other sites

ποση επιδοτηση θα ηθελες να εχεισ δηλαδη ρε παλικαρι συμφωνα με τους λογαριασμους που κανεις?/

ρωτησες αν εχει ποντους avantage?

μπορεις να παρεις στο 1260 και να κανεις παραπονο για την χαμηλη επιδοτηση και να ζητησεις κατι παραπανω...

να ξερεις οτι θα παιξει βασικο ρολα ποσο καιρο εισαι συνδρομητης στην εταιρια...

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάλι μου ειχαν βγάλει μια επιδοτηση 120 ευρω και αναλογα την συσκευη ανεβαινε...επειδη κοιταξα και σε vodafone μερια λογω οτι έχω εκει το Mobile internet και ήθελα κοινο λογαριασμο .εκανα αίτηση φορητότητος...μόλις πήγε το αίτημα απο την vodafone στην wind με πήραν τηλέφωνο οι 2οι για μια προσφορά για εμένα 50% εκπτωση στο πάγιο σε όποιο προγραμμα και αν διαλέξω και επιδότηση 160 ευρω +μεγαλυτηρη αναλόγως της συσκευης...καθόλου ασχημα...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

ειμαι συνδρομητης τη wind και πηρα τηλεφωνο να μαθω την επιδοτηση μου, μιας κ περασε ενας χρονος. με λυπηση εμαθα πως η επιδοτηση μου αγγιζει το αστρονομικο ποσο των 89 ευρω μιας και αυτος ειναι ο μεσος ορος των λογαριασμων μου!!!!! μου φανηκε πολυ χαμηλο το ποσο και με ενημερωσαν οτι ανεβαινει αναλογα με την συσκευη. οποτε ρωτησα αν παρω μια απτις ακριβες, πχ ν97 ποσο αναβαινει, και μου ειπανε πως φτανει το εξισου αστρονομικο ποσο των 150 ευρω.

πειτε μου αν ειμαι λαθος δεν ειναι τελειως εξευτελιστικη η προσφορα τους?

και αν γινεται να με συμβουλεψετε τι να κανω

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τηλεφωνήσεις στο 1260 και να τους ζητήσεις να γίνει επανεξέταση του ποσού της επιδότησης,λέγοντας πως δεν είσαι ικανοποιημένος.Μπορεί να γίνει αύξηση έστω και κατά λίγα ευρώ,μπορεί να μη γίνει και τίποτα.

Επίσης,η επιδότηση δεν προκύπτει μόνο από το μέσο όρο των λογαριασμών,αλλά υπάρχουν και άλλα κριτήρια.

Ακόμη και η εμπορική πολιτική της εταιρίας σε μια δεδομένη στιγμή παίζει ρόλο(π.χ. αν θέλουν να κάνουν πολλές συνδέσεις/ανανεώσεις ανάλογα με το στόχο του 3μήνου κλπ.)

Αν δεν κάνουν αύξηση από κει και πέρα,έχεις την επιλογή να χρησιμοποιήσεις την υπάρχουσα επιδότηση ως έκπτωση παγίου ή να μην την αποδεχτείς και να κάνεις φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχουμε καμία αλλαγή στα Flexy και να συμπεριλάβουν και Internet, όπως τα Νέα ευέλικτα προγράμματα Cosmote «My Way»
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι;[/QΓεια σας.Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Υπαρχει το φοιτητικο πακετο ιντερνετ των 25 ευρω οπου εχεις 5gb ογκο?
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...