Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι παλιος πελατης f2g

 

η μανα μου εχει whats up , και ενεργοποιει το πακετο των 120λεπτων προς ολους

αλλα πολλες φορες δεν της φτανει και ετσι , βαζει 10 -15 ευρω το μηνα σε καρτες

 

μιας και το πακετο των 120 λεπτων του whats up προς ολους πρεπει να εχει

5 ευρω στο λογαργιασμο για να το ενεργοποιησει και οχι απλα να βαζει μια καρτα των 5 ευρω

 

εαν της κανω το κινητο f2g και παιρνει το πακετο 200 λεπτα με 5 ευρω.

το πακετο θα ενεργοποιειται αυτματα οποτε βαζει 5 ευρω καρτα?

οπως τα 300 πρως ολους με 10 ευρω πχ?

 

ή θα πρεπει να ΕΧΕΙ 5 ευρω τουλαχιστον στον λογαργιασμο για να μπορεσει

να το ενεργοποιησει?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να εχει τουλαχιστον 5 ευρω στον λογαριασμο για να μπορεσει να το ενεργοποιησει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ! ευχαριστω για την αμεση απαντηση

 

οποτε αντι να τρεχει σε φορητοτητες , το κανει κοσμοκαρτα

και εκει το ιδιο 200 λεπτα με 5 ευρω στο λογαργιασμο

Link to comment
Share on other sites

οκ! ευχαριστω για την αμεση απαντηση

 

οποτε αντι να τρεχει σε φορητοτητες , το κανει κοσμοκαρτα

και εκει το ιδιο 200 λεπτα με 5 ευρω στο λογαργιασμο

 

Απλα στο F2G πέρα απο το bonus 100' και 100 sms προς Wind που δινει το πακέτο των 200' εχει την δυνατότητα να βαλει και ένα πακέτο προς Wind με επιπλέον 2€ οπότε αν μιλήσει προς Wind να τρωει απο κει.Η κοσμοκαρτα δεν εχει κάποιο αλλο πακέτο οπότε σε οποιο δίκτυο και να παίρνει(ακομα και προς What's up) θα τρωει απο τα 200' και θα φεύγουν γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

οκ! ευχαριστω για την αμεση απαντηση

 

οποτε αντι να τρεχει σε φορητοτητες , το κανει κοσμοκαρτα

και εκει το ιδιο 200 λεπτα με 5 ευρω στο λογαργιασμο

 

Όχι ρε παιδιά που είναι και το ίδιο πράγμα. Δεν υπάρχει πακέτο που μπορεί να συγκριθεί με το F2G. Εκτός από τα 200΄ προς όλους θα πάρει και bonus 100΄+100sms προς όλη την WIND. Αν δεν της φτάσουν όλα αυτά μόνο με 2€ αγοράζει άλλα 100' προς όλους +50΄+50sms προς WIND και από τα εβδομαδιαία bonus θα πάρει επιπλέον 80' προς όλους. Όλοι θα πρέπει να τρέξουν για φορητότητα αν έχουν λίγο μυαλό και δεν θέλουν να τους αδειάζει η τσέπη τους με λιγότερες υπηρεσίες.:shifty:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

εαν της κανω το κινητο f2g και παιρνει το πακετο 200 λεπτα με 5 ευρω.

το πακετο θα ενεργοποιειται αυτματα οποτε βαζει 5 ευρω καρτα?

οχι!

Πιο συγκεκριμένα, από την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013, όλοι οι νέοι συνδρομητές του Καρτοκινητού Wind F2G θα είναι εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου ομιλίας αξίας 5€, το οποίο προσφέρει 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για 30 ημέρες, στην πρώτη ανανέωση ανά ημερολογιακό μήνα ίση τουλάχιστον με 10€.

οπως τα 300 πρως ολους με 10 ευρω πχ?

αυτο ειναι bonus-χρυσαφι,οχι πακετο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορει να ενεργοποιησει και το πακετο των 2ευρω με 100 λεπτα προς ολους..χωρια τα on line bonus καθε εβδομαδα που σου δινουν και αυτα λεπτα ομιλιας προς ολους. Δεν το συζητω WIND και παλι WIND

.

Link to comment
Share on other sites

Πιο συγκεκριμένα, από την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013, όλοι οι νέοι συνδρομητές του Καρτοκινητού Wind F2G θα είναι εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου ομιλίας αξίας 5€, το οποίο προσφέρει 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για 30 ημέρες, στην πρώτη ανανέωση ανά ημερολογιακό μήνα ίση τουλάχιστον με 10€.

 

Επισης μπορει να ενεργοποιησει και το πακετο των 2ευρω με 100 λεπτα προς ολους..χωρια τα on line bonus καθε εβδομαδα που σου δινουν και αυτα λεπτα ομιλιας προς ολους. Δεν το συζητω WIND και παλι WIND

.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gsun ναι και σε μένα και σε φίλο μας ήρθε μήνυμα ότι από σήμερα ισχύει και σε μας το μπόνους των 300 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

Απλα στο F2G πέρα απο το bonus 100' και 100 sms προς Wind που δινει το πακέτο των 200' εχει την δυνατότητα να βαλει και ένα πακέτο προς Wind με επιπλέον 2€ οπότε αν μιλήσει προς Wind να τρωει απο κει.Η κοσμοκαρτα δεν εχει κάποιο αλλο πακέτο οπότε σε οποιο δίκτυο και να παίρνει(ακομα και προς What's up) θα τρωει απο τα 200' και θα φεύγουν γρηγορα.

 

Επισης μπορει να ενεργοποιησει και το πακετο των 2ευρω με 100 λεπτα προς ολους..χωρια τα on line bonus καθε εβδομαδα που σου δινουν και αυτα λεπτα ομιλιας προς ολους. Δεν το συζητω WIND και παλι WIND

Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορει να ενεργοποιησει και το πακετο των 2ευρω με 100 λεπτα προς ολους..χωρια τα on line bonus καθε εβδομαδα που σου δινουν και αυτα λεπτα ομιλιας προς ολους. Δεν το συζητω WIND και παλι WIND

.

free 2 go καλυτερα η pay as you go

Φίλε gsun ναι και σε μένα και σε φίλο μας ήρθε μήνυμα ότι από σήμερα ισχύει και σε μας το μπόνους των 300 λεπτά

καλα τα νεα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στην wind εκτος απο το βασικο πακετο των 5 ευρω με τα 200 λεπτα προς ολους μπορεις να ενεργοποιησεις και τα πακετα των 2 ευρω με 100' προς ολους καθως και να παιρνεις καθε εβδομαδα τα δωρακια σου απο την σελιδα τα οποια μπορεις να επιλεξεις εσυ..αλλα εχει και εκει λεπτα προς ολους. Η wind κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ανταγωνιστικη σε σχεση με τις αλλες εταιριες.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιλήφθηκα πως έπαψε να ισχύει το 1GB (500+500) δεδομένων με ενεργοποίηση του Free2Surf. Όχι πως δεν μου φτάνουν τα 500mb, απλά μου έκατσε άσχημα! :)

 

Ήταν η πρώτη φορά που δεν ενεργοποίησα το free2talk μια και τα 120' από το σταθερό + τα log'n'win μου φτάνουν σε μήνες αναδουλειάς και με το παραπάνω.

 

Θα ήθελα επίσης να επισημάνω μία δυσλειτουργία της εφαρμογής για ενημέρωση υπολοίπων και συγκεκριμένα δεδομένων.

 

Εχθές μου έγραφε '' υπολείπονται Χ mb μέχρι τις 29/10'' και σήμερα το πρωί μου ήρθε sms με χρέωση 1€ για κατανάλωση δεδομένων εκτός προγράμματος κατά τη διάρκεια της προηγούμενης μέρας! WTF??? :confused:

 

Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιλήφθηκα πως έπαψε να ισχύει το 1GB (500+500) δεδομένων με ενεργοποίηση του Free2Surf. Όχι πως δεν μου φτάνουν τα 500mb, απλά μου έκατσε άσχημα! :)

 

Κάνω κάτι λάθος?

 

Ισχύει κανονικά το Free2Surf που προσφέρει 1000MB, απλά άλλαξε το online bonus.

Δες εδώ.;)

Link to comment
Share on other sites

επαψε να ισχυει το 1gb? απο ποτε?αφου υπαρχει ονλαιν σαν πακετο κανονικά και δινει και μπονους προς wind/q..μηπως δεν εχεις κανει ενημέρωση στην εφαρμογη?

 

Σήμερα αντιλήφθηκα πως έπαψε να ισχύει το 1GB (500+500) δεδομένων με ενεργοποίηση του Free2Surf. Όχι πως δεν μου φτάνουν τα 500mb, απλά μου έκατσε άσχημα! :)

 

Ήταν η πρώτη φορά που δεν ενεργοποίησα το free2talk μια και τα 120' από το σταθερό + τα log'n'win μου φτάνουν σε μήνες αναδουλειάς και με το παραπάνω.

 

Θα ήθελα επίσης να επισημάνω μία δυσλειτουργία της εφαρμογής για ενημέρωση υπολοίπων και συγκεκριμένα δεδομένων.

 

Εχθές μου έγραφε '' υπολείπονται Χ mb μέχρι τις 29/10'' και σήμερα το πρωί μου ήρθε sms με χρέωση 1€ για κατανάλωση δεδομένων εκτός προγράμματος κατά τη διάρκεια της προηγούμενης μέρας! WTF??? :confused:

 

Κάνω κάτι λάθος?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

 

Εχθές μου έγραφε '' υπολείπονται Χ mb μέχρι τις 29/10'' και σήμερα το πρωί μου ήρθε sms με χρέωση 1€ για κατανάλωση δεδομένων εκτός προγράμματος κατά τη διάρκεια της προηγούμενης μέρας! WTF??? :confused:

 

Κάνω κάτι λάθος?

 

το μεγαλο bug ειναι που δεν μπορεις να απενεργοποιησεις το daily οπως cosmote

επαψε να ισχυει το 1gb? απο ποτε?αφου υπαρχει ονλαιν σαν πακετο κανονικά...

για το bonus λεει ME γεμισμα 10€ και οχι το ον λαιν bonus με αγορα πακετου

Συγκεκριμένα σε ανανέωση από €10 απολαμβάνεις 300’ προς όλα τα δίκτυα αν επιλέξεις το Bonus Free2Talk ή εναλλακτικά 500 ΜΒ σε ανανέωση από €10-€19, και 1,5 GB σε ανανέωση από €20 με ενεργοποίηση του Bonus Free2Surf.

μην τα μπερδευτε!

ωστε το αλλαξε ε??.....χμ..

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδιά ή WIND με "ανησυχεί" με τις καλοδεχούμενες προσφορές της σε σημείο που δυσκολεύεσαι να το πιστέψεις. Χθες (29/10) μου έληξε το πακέτο των 5€ με 200 λεπτά προς όλους όπως επίσης μου έληξε και το εβδομαδιαίο log n win των 20 λεπτών. Επειδή προσπαθώ να ανανεώνω ή να αγοράζω πακέτο κάθε 1η περίπου του μήνα, είπα να περιμένω να ανανεώσω την Παρασκευή 1/11. Έτσι κι'αλλιώς δεν κάνω πολλά τηλέφωνα. Όμως λέω, δεν δοκιμάζω να δω εάν μπορώ να ενεργοποιήσω log n win; Νόμιζα ότι, για να μπορώ να κάνω χρήση των log n win, έπρεπε να έχω ενεργοποιημένο πακέτο. Και όμως να που ενεργοποίησα άλλο ένα εβδομαδιαίο δωράκι των 20 λεπτών προς όλους. Δηλαδή αν δεν κάνω λάθος, μπορώ να ενεργοποιώ κάθε εβδομάδα log n win και τα λεφτά να μου μένουν στην κάρτα; Βέβαια θα μου πείτε, σε φτάνουν τα 20 λεπτά; Απλώς ρωτάω περισσότερο ενημερωτικά.
Link to comment
Share on other sites

Όμως λέω, δεν δοκιμάζω να δω εάν μπορώ να ενεργοποιήσω log n win; Νόμιζα ότι, για να μπορώ να κάνω χρήση των log n win, έπρεπε να έχω ενεργοποιημένο πακέτο. Και όμως να που ενεργοποίησα άλλο ένα εβδομαδιαίο δωράκι των 20 λεπτών προς όλους. Δηλαδή αν δεν κάνω λάθος, μπορώ να ενεργοποιώ κάθε εβδομάδα log n win και τα λεφτά να μου μένουν στην κάρτα; Βέβαια θα μου πείτε, σε φτάνουν τα 20 λεπτά; Απλώς ρωτάω περισσότερο ενημερωτικά.

:):)

...............

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιλήφθηκα πως έπαψε να ισχύει το 1GB (500+500) δεδομένων με ενεργοποίηση του Free2Surf. Όχι πως δεν μου φτάνουν τα 500mb, απλά μου έκατσε άσχημα! :)

 

Ήταν η πρώτη φορά που δεν ενεργοποίησα το free2talk μια και τα 120' από το σταθερό + τα log'n'win μου φτάνουν σε μήνες αναδουλειάς και με το παραπάνω.

 

Θα ήθελα επίσης να επισημάνω μία δυσλειτουργία της εφαρμογής για ενημέρωση υπολοίπων και συγκεκριμένα δεδομένων.

 

Εχθές μου έγραφε '' υπολείπονται Χ mb μέχρι τις 29/10'' και σήμερα το πρωί μου ήρθε sms με χρέωση 1€ για κατανάλωση δεδομένων εκτός προγράμματος κατά τη διάρκεια της προηγούμενης μέρας! WTF??? :confused:

 

Κάνω κάτι λάθος?

 

H Προηγούμενη μέρα για την οποία χρεώθηκες είναι η 29/10 η οποία είναι μέχρι τις 04:00 της 30/10 . Θα μπήκες στο internet μετά τα μεσάνυχτα.

το FREE2SURF είναι 500ΜΒ με 10 ευρώ και 1.5GB με 20 ευρώ.

 

EDIT : "Με την πρώτη είσοδο από το κινητό σου σε κάποια σελίδα Internet, ενεργοποιείται το Mobile Internet Daily, ξεκινά η χρέωση του €1 και εξασφαλίζεις έτσι 20ΜΒ για πλοήγηση στο Internet έως τις 4 π.μ. για συνδρομητές συμβολαίου (ιδιώτες και εταιρικούς) ή έως τις 00:00 της ίδιας ημέρας για συνδρομητές καρτοκινητής (F2G, Q Card & WIND CARD to ALL) / καρτοσύνδεσης & WIND to ALL."

Συγνώμη αυτό το 04:00 είναι μόνο για συμβόλαια ....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το log;n;win δεν απαιτει ενεργοποιημενο πακετο,τα πακετα more@2 απαιτουν πακετο για να ενεργοποιηθουν.Oσον αφορά το bug της εφαρμογης που αναφερθηκε και σε σε μενα λέει unlimited surf ληξη 02/11/13 ενώ στο υπόλοιπο απο πακέτα δειχνει οτι τα mb ληγουν 01/11/13 . Πρεπει εκει στην wind να αποφασισουν ποσο διρκουν τα πακετα, 30 μερες ή 1 μηνα?(οποτε η διαρκεια θα μπορει να ειναι και 31 μερες κατα περιπτωση).
Link to comment
Share on other sites

το FREESURFER είναι 500ΜΒ με 10 ευρώ και 1.5GB με 20 ευρώ.

 

.

10€ ηταν 1GB εαν θυμαμαι καλα?

Link to comment
Share on other sites

με 2 των 10€ εχουμε 300Χ2 προς ολους

προνομιο των παλιων:)

Οι εγγραφές στο Bonus ανανέωσης σταμάτησαν στις 25/04 και οι συνδρομητές που είναι ήδη εγγεγραμμένοι διατηρούν τα πλήρη προνόμιά τους καθώς και τη δυνατότητα μεταφοράς από το ένα Bonus στο άλλο (Free2Talk ή Free2Surf) .....................

 

Συγκεκριμένα σε ανανέωση από €10 απολαμβάνεις 300’ προς όλα τα δίκτυα αν επιλέξεις το Bonus Free2Talk ή εναλλακτικά 500 ΜΒ σε ανανέωση από €10-€19, και 1,5 GB σε ανανέωση από €20 με ενεργοποίηση του Bonus Free2Surf. Κάθε bonus Free2Talk ή Free2Surf μπορεί να αποδοθεί έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα, που σημαίνει ότι κάθε συνδρομητής F2G με την εγγραφή του στα Bonus & κάνοντας τις αντίστοιχες ανανεώσεις, έχει τη δυνατότητα να κερδίσει 2 φορές μέσα στον ίδιο μήνα το Bonus των 300’ προς όλους & ακόμα 2 φορές το bonus των δωρεάν MB.

 

10€ ηταν 1GB εαν θυμαμαι καλα?

Μορεις να συμβουλευτείς το ανωτέρω μήνυμα (δικό σου ) έχει ημερομηνία 16/10/13 Άρα δεν άλλαξε κάτι

 

οχι,300' η 500mb σαν μπονους με 10€

δεν μπορεις να εισαι και FREE2SURF και Free2talk

διαλεγεις ενα απο τα δυο και παιρνεις το bonus που θελεις

επίσης μποορείς να δείς και το ανωτέρω μήνυμα που έγραψες εσύ ο ίδιος στις 19 Απριλίου 2013

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά που είναι και το ίδιο πράγμα. Δεν υπάρχει πακέτο που μπορεί να συγκριθεί με το F2G. Εκτός από τα 200΄ προς όλους θα πάρει και bonus 100΄+100sms προς όλη την WIND. Αν δεν της φτάσουν όλα αυτά μόνο με 2€ αγοράζει άλλα 100' προς όλους +50΄+50sms προς WIND και από τα εβδομαδιαία bonus θα πάρει επιπλέον 80' προς όλους. Όλοι θα πρέπει να τρέξουν για φορητότητα αν έχουν λίγο μυαλό και δεν θέλουν να τους αδειάζει η τσέπη τους με λιγότερες υπηρεσίες.:shifty:

 

να στε καλα παιδια!!!σιγουρα δεν ειναι το ιδιο

 

απλα

μηλαμε για την μανα μου, εναν ανθρωπο 70 ετων που στους 5 μηνες απο τους 12 το χρονο θα περασει τα 120 προς ολους

που εχει στο whats up , οποτε τα 200 προς ολους τις κοσμοκαρτας της ειναι υπερ αρκετα + οτι δεν μπαινει στην διαδικασια

να αλλαξει παροχο κτλ κτλ, ποσο μαλον να καθεται στο ιντερνετ και να διαλεγει πακετα με 2 ευρω και παει λεγοντας...

 

ο γερμανος ειναι διπλα της, υπαρχει και μια σχετικη γνωριμια

κατεβαινει τους λεει "βαλτε μου μια καρτα " " ενεργοποιειστε μου και τα 120 " και τελος

 

απλα θα της το κανω κοσμοκαρτα , και οταν πηγαινει στο γερμανο να τους λεει

"θελω τα 200 πρως ολους"

 

σας ευχαριστω ολους! για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι παιζει καινουργιο bonus καταστηματων extra 120' wind&q με ανανεωσεις απο 5-19€;.

 

Ναι φίλε,αληθεύει! :) και απο 20€ και πάνω 300' προς Wind/Q

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...